Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Ankilozan spondilit...Paylaşım alanı

arkadaslar bu hastalıkta belli aralıklarla doktora gıtmek gerekio mu?kuzenımınde ara sıra agrıları oluo da.sızden bı ogrenıyım dedım

kesin AS hastası mı,eğer öyleyse zaten ağrılardan duramaz ve gitmek zorunda kalır,ilacın etkilerinden dolayı da dr görmek ister zaten.Ben bir aralar her hafta gidiyordum,şimdi dr ne zaman gel derse,hoş daha gitmedim ama

sağol canım ya inşallah çok gerildim şu ara sürekli yeni birşey çıkıyor allah hepimize şifa versin.

kesin AS hastası mı,eğer öyleyse zaten ağrılardan duramaz ve gitmek zorunda kalır,ilacın etkilerinden dolayı da dr görmek ister zaten.Ben bir aralar her hafta gidiyordum,şimdi dr ne zaman gel derse,hoş daha gitmedim ama[/QUOTE

tesekkürler..ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN

valla ağrılarla uğraşıyorum tatlım evden çıkamıyorum havalarda etkiliyor herhalde oldum olası sıcakları sevmem zaten sen nasılsın canım?

allah hepimize acil şifa versin canım bu arada ruh halin neden kederli tatlım yapabileceğim birşey varmı ?

keşke yapabilsen canım,ama....Sıkıntım bir türlü eşimin yanına ,merkeze gelememek,Eylül'de yeniden yer değişim olacak,onu bekliyorum,ama olmayacağına da eminim.Yani mesleki dert canım

canım dua etmekten başka elimizden gelen birşey yok ve olumlu düşünmek tatlım olumsuz düşünceleri kafandan çıkar lütfen eylülde isteğin gerçekleşecekmiş gibi düşün davran ve hayal kur pozitif düşünerek olumlu olayları gerçekleştirebiliriz ben burdan sana dua edicem ve eylülde iyi haberini alıcağıma eminim.

Merhaba arkadaşlar benimde eşim 4 senedir as hastası malum ilaçları yaklaşık 2 yıl kullandı ve en sonunda böbrek taşı düşürdü. cinsellikle ilgili sorunlar oldu.Sebepsiz bunalım gibi yan etkileride vardı ilaçların. Kesin çözüm değiller ve uzun seneler kullanan insanlarla tanışınca karaciğer ve böbreklerinde ciddi sorunlar olduğunu söylediler. ayrıca çocuk yapmayı düşündüğümüz için ilaçları bıraktı. çocuk yapmaktan vazgeçtik fakat ilaçlara tekrar başlamadı. ashad (ankilozan spondilit hastaları derneği) a üye olduk ve seminerlerine gittik 30 senedir ilaç kullanan insanlarla tanıştık. ve çok faydalı oldu bizim için. diyetine kadar herşey hakkında bilgi verdiler. ağrıları eskisi gibi değil sabah tutulmaları olmuyo. sürekli bi ağrı var ama onada alıştı. 4 senedir geceleri deliksiz bi uyku uyuyamadı zavallım :sinifsinif: egzersizler çok önemli eve bi barfiks yaptı. ama yüzmüyo. ashad ın sitesine girerseniz hastalıkla ilgili gerekli bilgileri alabilirsiniz. ayrıca tedaviler hakkında son gelişmeleride öğrenmek mümkün. Belli zamanlarda seminerler oluyo ve çok faydalı. Hepinize geçmiş olsun.

arkadaşlar bende ankilozan spondilit hastasıyım.yaşlarınız kaç bilmiyorum ama ben20 yaşımdayken başadı su an31 deyim yani epey bi deneyim geçirdim .fizik tedavi çok başarılı sonuç veriyo 5-6 ay ağrı kalmıyo. ayrıca dogum bu hastalı gı duraklatabiliyormuş 2 yıl önce 3. çocuğumu doğurdum ilk yıllara nispeten ağrılarım daha hafif.ayrıca ilaç kullanmaktan bıktığım için son3 yıldır hiç bir şey kullanmıyorum
hareketsizlik kendimize yapacağımız en kötü şeydir ..ayrıca yeni teavilerin geliştirildiğini doktorumdan duydum yeni çıkan biyolojik ajanlar la büyük ölçüde iyileşme sağlanıyormuş ama çok önemli bir yan etkisi varmış tüberküloza neden oluyormuş bu yüzden tedavi olurken doktorunuzdan iyice bilgi almayı unutmayın kaplıcalar da ağrıları baya azaltıyor

ayrıca MGGM canım ağrılar ilk yıllarda çok şiddetli oluyor şekil bozuklugu olacak diye bunalımlar oluyo ama korkmayın eklem aralığı kapanınca ağrılar azalıyo bende ilk yıllar uyuyamazdım ağrıdan oturup ağlardım şimdi o kadar değil çok az
sadece alevlenme döneminde oluyor
ayrıca şekil bozukluguda olmadı takip eden doktorum hastalıımın durakladığını söyledi herkeste şekilbozuklugu olacak diye bir kaide yok yani hastalığı kafaya takmak seyrini hızlandırıyormuş ben artık takmıyorum ağrıda yok kayğı da......

cnm nerede doktora gidiyosun sen.bendede reaktif artrit var oda ankilozan spondilit gibibir cesit omurga romatizması moarlim bozuluyo benimde ya
çok agrım var
teshiş konalı 1 ay kadar oldu

sweatgirl geçmiş olsun canım
beritan bende de 20 yaşında başladı,atak dönemleri hareket edemiyorum.Son tedavileri kullanmak istemiyorum şimdilik bakalım....

tşk ederim miskokulum ya çok cnm sıkılıyo benim ayrıca istanbulda doktora gidenlerden çapada hangi doktora gittiklerini ögrenebilirmiyim

benim mr sonucumda sakroiliak görüldü.çok fazla tutulma var ama hasar yok şu an için dedi hastalık teşhis edilne kadar fazla ilerlemiş.

cnm nerede doktora gidiyosun sen.bendede reaktif artrit var oda ankilozan spondilit gibibir cesit omurga romatizması moarlim bozuluyo benimde ya
çok agrım var
teshiş konalı 1 ay kadar oldu

ben şanlıurfada üniversite hastanesinde bir doçentin takibindeydim.Bi dönem Ank hacettepe ye de gittim. özel hst ler ve devlet hst. bi sonuç alamadım hiç önemsemiyolar.tavsiyem üniversite hst gitmen çok iyi takip ediyorlar.Geçmiş olsun canım..bu hastalıkla ilk tanıştıgımda doktorun bana ilk söylediği hiç birşeye üzülmemem.üzüntü ve stres hastalığın seyrini hızlandırıyormuş.

haklısın cnm stres kötüleştiriyo.bende çapaya gitmeyi düşünüyorum afyon da üniversite hastanesinde başladım istanbulda devam edicem allah hepimize şifa versin inş dualarımdasın cnm

Arkadaşlar merhaba, öncelikle bu illetten çeken herkese Allahtan şifa diliyorum, bende AS hastasıyım, çok kötü günler geçirdim ve hala çekiyorum, 2 ay önce teşhisim konuldu ve 1 aydır salazopryn kullanıyorum ancak ağrılarım atak dönemlerinde beni mahvediyo ve üstelik küçücük bir bebeğim var annelik duygumu henüz dolu dolu yaşayamadım, Salazopryn kullanıp iyileşen var mı acaba aranızda veya en azından az ağrısı olan :KK43:

Arkadaşlar merhaba, öncelikle bu illetten çeken herkese Allahtan şifa diliyorum, bende AS hastasıyım, çok kötü günler geçirdim ve hala çekiyorum, 2 ay önce teşhisim konuldu ve 1 aydır salazopryn kullanıyorum ancak ağrılarım atak dönemlerinde beni mahvediyo ve üstelik küçücük bir bebeğim var annelik duygumu henüz dolu dolu yaşayamadım, Salazopryn kullanıp iyileşen var mı acaba aranızda veya en azından az ağrısı olan :KK43:[/QUOT

geçmiş olsun canım benim Rabbim hepimize şifa ihsan etsin inş.salazoprinle iyileşen varmıdır bilmem ilaçlar sadece normal yaşamımızı sürdürmemiz için moralini yüksek tutmaya çalış tektar geçmiş olsun ve hayırlı bayramlar..

X