Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Ankilozan spondilit...Paylaşım alanı

merhabalar,AS'li hanımlar bugün daha iyidir inşallah

merhaba tatlım ruh halin düzelmiş eylülde istediğin yer değişimi oldu galiba allah hepimize sağlık ve mutluluk versin...

selam kızlar öncelikle hepinize çkkkk geçmiş olsun bnm eşimde as hastası ve inanın sizi çk çkkkk iiy anlayabiliyorum çk zor.ilaçlarınızı ihmal etmeyin özellikle egzersizleirnizi kontrollerinizi tekrar geçmiş olsunnnn...........

crohn evet canım,görevlendirmem oldu,mutluyum,sen nasılsın?

mutlu olmana çok sevindim bunu yürekten söylüyorum tatlım inan bana bu dünyada insanlar azıcıkda olsa mutluluk yüzü görsün artık ben çok iyi değilim canım babam çok hasta bende çok üzüldüğüm için hastalıklarım çok arttı ne yapacağımı bilmiyorum ama artık çok yoruldum allahım inşallah en kısa zamanda banada bir çıkar yol sunar... öpüyorum tatlım allah mutluluğunu artırsın...

çok üzüldüm canım ya,Allah şifa versin ve hemen düzelsin baban inşallah,sen de tabii,umarım biran önce hem bedenen hem de ruhen huzura kavuşursun

bu ağrılar beni öldürecek bir gün
crohn nasılsın canım,baban nasıl?

canım bende ağrılardan muzdaribim babamı 20 gün önce kaybettim stres ve üzüntü artınca ağrılarda arttı allah hepimize şifalar versin...

Ankara da hastane yada dr önerrebilecek arkadaşlar var mı acaba?

aaa,çok çok üzüldüm canım benim.Ne diyeceğimi,ne yazacağımı bilemedim.Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun

Ankara da hastane yada dr önerrebilecek arkadaşlar var mı acaba?

bana teşhisi ilk koyan doktor gata tıpta bir prof önermişti.Adını hatırlamıyorum ama orda bir tanedir muhtemelen.Çok çok iyi olduğunu söylemişti.

arkadaşlar hepinize geçmiş olsun bendede bu rahatsılık çıktı:KK43::KK43: ama ilerlememiş daha başında dedi doktor.röntgenlerimde iyi çıktı bu hastalıkta en önemli belirti ne benim çok sırtım kolum omzum agrıyo.ben salaozopryn kullanıyodum bıraktırdı doktor başka bir doktor vermişti bu da aynı teşhisi koydu ama ilacı kullanma tahlillerin hepsi çıksın sonra yazcam dedi.çapada tedavi görüyorum.doçent doktor sevil kamalıya.ya benim ateşim çok çıkıoy bazen ama
crp dğerim ve sedim en son düşün çıkmıştı gerçi oldu baya ama.bu ateş bende hep yüksek bir bilgisi olan varmı ben egzerszide yapmıyorum ayrıca.

Hastalığın belirtilerinden biridir zaten ateş,gece terlemeleri....Egzersiz yapılması gereken en önemli şeydir bu hastalıkta,sakın ihmal etme.Yüzmek en faydalısı,onu yapacak ortam yoksa özellikle sırt kaslarını mutlak çalıştır.Günda yarım saat yüz üstü yat.

onu yapıyorum cnm hatta geceleri hep yüz üstü yatıyorum yastıksız olarak şu an aşırı agrım yok ama sırtım çok yorulunca agrıyo birde şu sıralar ayak parmaklarım agrıyo.saol cnm yazdıgın için allah razı olsun

günaydın bayanlar...
ben bu aralar çok kötüyüm,yürüyemiyorum,inş yarına hafifler de okulda sorun çıkmaz

bende kötüyüm ya kalça agrılarım var cok kötü hangi ilacı kullanıyosun miskokulum.ögretmensin galiba bende ögretmenim

canım ben emzirdiğim için şuan basit şeyler kullanıyorum,dr kortizonlu haplar da verdi,bebeğe zararsız diye ama içim elvermiyor ve içmiyorum,basit ağrı kesiciler de yeterli gelmiyor ağrıyı kesmeye.Yakınlarda memeden kesmeyi düşünüyorum,büyüdü artık ama annelik işte.Evet öğretmenim,sana da geçmiş olsun canım

merhaba arkadaşlar.ben 8 yıldır bel ağrısı çekiyordum.hep bel fıtığı dediler.çünkü mr larda bel fıtığım çıkıyor 3 tane.ağır iş yaptığım zaman ağrırdı fıtığımın olduğu yer.ama benim başka şikayetlerim de vardı.en sonunda bi doktor buldu.bu sene öğrendim yani.ve tam tedaviye başlaycakken hamile kaldım.aranıza epidural normal doğum yapan var mı?ya da epidural sezeryan?doktorum olamayabilirsin dedi.anestezi doktoru karar verir dedi.bu konuda bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.doğuma 2 ayım kaldı.teşekkür ederim.

fulyancım önceden sana yazmıştım ,ben spinal oldum.Çok tereddüt ettim iğne yapılırken ama genel anesteziyi de hiç istemiyordum.Evet anestezi doktoru karar veriyor ve büyük ihtimalle de yapmak isteyecektir.Doğum anında yanında bulunacağından sorun çıkarsa müdahale eder zaten.

X