anksiyete bozukluğu ve mide bulantısı...

blankspace1

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2015
404
147
herkese merhaba. ben yaklaşık 4-5 senedir panik atak ve anksiyete hastasıyım.

geçen sene psikiyatriye gittim ve bana cipralex verdi. o ilaçları kullanırken çok mutluydum. sonra eylül-ekim ayı geldi. beni üzen bir sürü şey oldu. zaten psikolojim bozuktu, bu olaylar üzerine biraz daha bozuldu. üzüntüden hasta oldum. ama şuan pişmanım. keşke bu kadar kafaya takmasaydım...

üzüntüden hasta olduğum bir gün cipralex'i aç karnıma yuttum. ve annem aç aç yuttuğum için bana kızdı, hapı bırakmamı söyledi. ben de bıraktım. ilk başlarda her şey çok güzeldi. ta ki aralık ayına kadar. sabahları hep mide bulantısı ile uyanıyordum. doktora gittim, kan tahlillerim temiz çıktı. sabahları okula giderken hep midem bulanıyordu. ve genelde okulda kusuyordum. ama eve geline iyileşiyor, annemin yaptığı yemekleri afiyetle yiyordum.

ben bu kusmaların ve mide bulantısının psikolojik olduğunu düşünüyorum. sizce ilaca tekrar başlamalı mıyım? çünkü bazen anksiyete atakları geçiriyorum. olur olmaz yerde aklıma "ya başıma şu gelirse?" gibi düşünceler geliyor, içime öküz oturuyor. sizce bunu nasıl yenebilirim? yaşadığım her şeyi unutup 2. dönem yepyeni bir sayfa açacağım. yeni arkadaşlar edineceğim. beni üzen herkesi hayatımdan çıkaracağım.

birde sabahları bulantım çok oluyor. o bulantıyı nasıl geçirebilirim? akşamdan veya sabahleyin yapabileceğim bir şey var mı?

Son düzenleme:
Cok gecmis olsun canim oncelikle,ilaci birakman dogru degil bence doktoruna danistinmi?
Cunku bu tur rahatsizliklari ancak ilac tedavisiyle en aza indirebilirsin...
Mide bulantisi icin de zencefil cayi icmeni tavsiye ederim sabahlari ac karina cok iyi gelecek goreceksin:)
Ama tekrar ettigi taktirde mutlaka bir doktora gorun canim...

Geçmiş olsun, stres kaynaklı mide bulantısını ben de yaşadım. Her gün bulantı, kusma hissi offf berbat günlerdi. Hatta endoskopi bile yaptırdım, sonuç temiz çıktı. Psikiyatri doktoruna giderseniz uygun bir ilaç başlar.

Cok gecmis olsun canim oncelikle,ilaci birakman dogru degil bence doktoruna danistinmi?
Cunku bu tur rahatsizliklari ancak ilac tedavisiyle en aza indirebilirsin...
Mide bulantisi icin de zencefil cayi icmeni tavsiye ederim sabahlari ac karina cok iyi gelecek goreceksin:)
Ama tekrar ettigi taktirde mutlaka bir doktora gorun canim...

malesef doktora danışmadım. doktora danışmadan ilacı bırakarak hata yaptım...

Geçmiş olsun, stres kaynaklı mide bulantısını ben de yaşadım. Her gün bulantı, kusma hissi offf berbat günlerdi. Hatta endoskopi bile yaptırdım, sonuç temiz çıktı. Psikiyatri doktoruna giderseniz uygun bir ilaç başlar.

cipralex'e tekrar başlamalı mıyım?

Endise ile mide bulantisinin direkt baglantisi var.
Yani bulamtin ilactan bagmsz aslnda ama ilac endiselerini bastrdgi icin de bi yandan baglantili.
Butn lise hayatm istifra ile gecti. Kendine bunu yapma tedavini aksatma. Anksiyete ruh kanseri gbi. Yavas yavas emip bitiriyor insani

Endise ile mide bulantisinin direkt baglantisi var.
Yani bulamtin ilactan bagmsz aslnda ama ilac endiselerini bastrdgi icin de bi yandan baglantili.
Butn lise hayatm istifra ile gecti. Kendine bunu yapma tedavini aksatma. Anksiyete ruh kanseri gbi. Yavas yavas emip bitiriyor insani

aynen öyle çok kötü bir şey :KK43:

çok stres yapmadığım zamanlar bulantım olmuyordu
Bak canim yapacagin sey basit doktoruna git durumu anlat,ilaci biraktigini ve akabinde mide bulantilari yasadigini asiri stresli oldugu vs oldugu gibi anlat..doktor da ona gore ya ilaci degisir,yada dozunu falan arttirir..bunu kendine yapma canim ihmal etme sagligini.

Bak canim yapacagin sey basit doktoruna git durumu anlat,ilaci biraktigini ve akabinde mide bulantilari yasadigini asiri stresli oldugu vs oldugu gibi anlat..doktor da ona gore ya ilaci degisir,yada dozunu falan arttirir..bunu kendine yapma canim ihmal etme sagligini.

haklısınız :) bundan sonra üzülmek yok :) ne olursa olsun, hayırlısı olsun. beni sevmeyen insanlar için artık kendimi üzmeyeceğim :)

haklısınız :) bundan sonra üzülmek yok :) ne olursa olsun, hayırlısı olsun. beni sevmeyen insanlar için artık kendimi üzmeyeceğim :)
Hah soyle be guzelimmm:halay:
Once CAN demisler !gerisi teferruat:KK53:

once bir fincan zencefil cayi yap kendine bakalim:KK66:icine bikac damla limon ohh mis:KK50:bulantilarin gececek bak gor:KK66:
Sonrada ilk is doktoruna gidersin,gelismeleri buraya yazmayida unutma canim merak ederim:kahve:

Hah soyle be guzelimmm:halay:
Once CAN demisler !gerisi teferruat:KK53:

once bir fincan zencefil cayi yap kendine bakalim:KK66:icine bikac damla limon ohh mis:KK50:bulantilarin gececek bak gor:KK66:
Sonrada ilk is doktoruna gidersin,gelismeleri buraya yazmayida unutma canim merak ederim:kahve:

şuan mide bulantım yok ama olursa dediğinizi yapacağım :) teşekkür ederim :)

geçen sene psikiyatriye gittim ve bana cipralex verdi. o ilaçları kullanırken çok mutluydum. sonra eylül-ekim ayı geldi. beni üzen bir sürü şey oldu. zaten psikolojim bozuktu, bu olaylar üzerine biraz daha bozuldu. üzüntüden hasta oldum. ama şuan pişmanım. keşke bu kadar kafaya takmasaydım...

üzüntüden hasta olduğum bir gün cipralex'i aç karnıma yuttum. ve annem aç aç yuttuğum için bana kızdı, hapı bırakmamı söyledi. ben de bıraktım. ilk başlarda her şey çok güzeldi. ta ki aralık ayına kadar. sabahları hep mide bulantısı ile uyanıyordum. doktora gittim, kan tahlillerim temiz çıktı. sabahları okula giderken hep midem bulanıyordu. ve genelde okulda kusuyordum. ama eve geline iyileşiyor, annemin yaptığı yemekleri afiyetle yiyordum.

ben bu kusmaların ve mide bulantısının psikolojik olduğunu düşünüyorum. sizce ilaca tekrar başlamalı mıyım? çünkü bazen anksiyete atakları geçiriyorum. olur olmaz yerde aklıma "ya başıma şu gelirse?" gibi düşünceler geliyor, içime öküz oturuyor. sizce bunu nasıl yenebilirim? yaşadığım her şeyi unutup 2. dönem yepyeni bir sayfa açacağım. yeni arkadaşlar edineceğim. beni üzen herkesi hayatımdan çıkaracağım.

birde sabahları bulantım çok oluyor. o bulantıyı nasıl geçirebilirim? akşamdan veya sabahleyin yapabileceğim bir şey var mı?

Bu tarz ilaçları kendi başınıza kesip sonra kendi başınıza başlarsanız çok büyük zarar görürsünüz.
Bir doktora görünün.

cipralex'e tekrar başlamalı mıyım?
Sabah uyaninca ve gun icinde bi olayla karsilasmadigin halde kalbin kutur kutur atiyor mu ?Ben o ilaci kullanirken de bu sekildeydim farkli bi ilac verdi ve 2 ayda toparladim normale dondum. Mucize bi ilac vallahi adini yazmamak icin zor yutuyorum kendimi :))

benimde 1 senedir midem bulanıyo nasıl çözdünüz
Benim de midem cok bulanirdi sebepsuz.En sonunda gastro neurologa gittim
Beyin o kadar guclu bir organki mide ve bagirsaklara komut veriyor ve sizin kafanizdaki o zinciri kirabilmeniz cok zor oluyor . Anskiyete dolayisiyla salgilanan hormonlar o kadar guclu ki bulantiya sebep.oluyor.Ben o bulantiya odaklanmamaya calistim kendi kendime telkinler verdim . Daha da onemlisi stres yaratan faktorleri hayatimda azaltmaya calistim.Sonuc olarak bulantim yok su anda , ara ara geliyor yine . Ama mucadele etmeye calisiyorum

bende antidepresan kullaniyorum ve doktorum kesinlikle kafana gore birakma azaltarak birakacagiz.hatta sık unutmamaya çalış dedi.bende 4-5 gün ust uste icmeyi unuttum.asiri bir baş donmesi ve mide bulantisi yasiyorum iki gundur.artı kalp çarpıntısıda var.şikayetlerimi soyleyince bir arkadaşim direk hapinimi almiyosun kendi kendine birakma boyle seyler yasarsin dedi.yani sizinde muhtemelen ondan.diktor size uygun zamanda azaltarak biraktirir zaten.birden birakilmaz boyle ilaclar

Ben lise filan döneminde o şekildeydim. Sabah kahvaltı yapamazdım kusardım hatta yapmasam bile resmen safra kusardım. Aşırı endişe heyecan yaşıyordum. Aynı senin gibi okulda öğle civarı rahatlar o sırada yerdim yemeği filan. Böyle durumlarda ilaç + psikoterapi iyi olur.

X