Anksiyete miyim? OKB mi? İkisi birden mi? Yoksa başka bir şey mi?

Ben de ikisinin birlikte olduğunu düşünüyorum. Keşke olmasa ama benim sanırım aslında var olan durumum bu durumla had safhaya ulaştı. Bugün mesela çok düşündüm yine ve beynimde ağırlık oluştu. Sürekli hemen gece olsun uyuyayım diye düşünüyorum uzun süredir ve bu da depresyon galiba.
Olabilir zaten anksiyete depresyon kardeşler. Hafif bir doz antidepresan seni çok rahatlatacak bence bazen basa çıkamayız. Yapacak bir şey yok. İlaçlar sersemlik falan yapmıyor. Yani yapanlar var tabi ama onlar daha ağır hastalara veriliyor. Senin durumundaki birine ağır doz vermezler.

Ya kız psikolojik olarak sıkıntıda ve zaten tam da bu ahlakci tavırlar yüzünden sıkıntıda. Hoş mu şimdi bu yazdiklariniz? Otuz yaşında kadın seks yapmayacak da napacak ip mi atlasin erkek arkadaşıyla. Altından kalkamadigi şey seks yapmış olması değil, zihni oyun ediyor ona. Siz de böyle saçma sapan şeyler yazıp durumu kotulestirmeyin. Bağlantıları zaten yanlış kuran bir zihni var şu an. Takıntısını atlattıktan sonra pekala cinsel hayatı makul ve korunmali bir şekilde devam edecek.

Hayır ben açık açık söylüyorum. Çok sevdiğim bir ilişkimde de birlikteliğim oldu asla pişman olmadım. Çünkü ben seksi basitleştirip herkesle yaşamayı düşünen birisi asla olmadım. Sadece tek pişmanlığım annemi dinleyip o kişiyle görüşmeseydim. Bunların hiçbirisi olmayacaktı. Bu dönemde o kadar kötü düşüncelere maruz bıraktım ki kendimi. Haddi hesabı yok. Siz zaten konularıma bakmışsınız. Ben doktorlardan, doktorun bana yalan söylemesinden, yaptırdığım tahlillerden dahi şüphelendim. Neler neler geçti aklımdan.

Hayır ben açık açık söylüyorum. Çok sevdiğim bir ilişkimde de birlikteliğim oldu asla pişman olmadım. Çünkü ben seksi basitleştirip herkesle yaşamayı düşünen birisi asla olmadım. Sadece tek pişmanlığım annemi dinleyip o kişiyle görüşmeseydim. Bunların hiçbirisi olmayacaktı. Bu dönemde o kadar kötü düşüncelere maruz bıraktım ki kendimi. Haddi hesabı yok. Siz zaten konularıma bakmışsınız. Ben doktorlardan, doktorun bana yalan söylemesinden, yaptırdığım tahlillerden dahi şüphelendim. Neler neler geçti aklımdan.
Bu OKB ve bunun evlilik öncesi seksle filan ilgisi yok. İyileşince yolunuza bakın. Öyle "tövbe ettim" filan gibi safsata işlere de kapılmayın derim. Sağlıklı kadınların sağlıklı cinsel hayatı olmalı. Bir de vajinismusla filan uğraşmayın sonra. Sevgiler.

Olabilir zaten anksiyete depresyon kardeşler. Hafif bir doz antidepresan seni çok rahatlatacak bence bazen basa çıkamayız. Yapacak bir şey yok. İlaçlar sersemlik falan yapmıyor. Yani yapanlar var tabi ama onlar daha ağır hastalara veriliyor. Senin durumundaki birine ağır doz vermezler.

Anneme uykuya rahat dalsın diye passiflora almıştım. Bu dönemde içeyim dedim rahatlatamadı beni. Şu anda sizinle konuşunca ve özelden de birkaç kişi ile konuştum hepinize kocaman sevgilerimi iletiyorum ilk önce.🧡 Gerçekten çok rahatladım. Önemli olan bu şekilde ilerlemesi. Kendimi şartlamak istemiyorum tekrarlayabilir ve bu beni korkutuyor. Ki ben instagram üzerinden de dünden beri kafama kurcalayan soruyu jinekologlara da yazdım. Hepsi aynı cevabı verdi. Önemli olan benim bu düşündüklerimin tamamen psikolojik olduğuna artık ikna olmam.

Bu OKB ve bunun evlilik öncesi seksle filan ilgisi yok. İyileşince yolunuza bakın. Öyle "tövbe ettim" filan gibi safsata işlere de kapılmayın derim. Sağlıklı kadınların sağlıklı cinsel hayatı olmalı. Bir de vajinismusla filan uğraşmayın sonra. Sevgiler.

Biliyor musunuz aynı şeyi ben de düşündüm. Ya öyle bir problemle karşılaşırsam bu durum yüzünden diye. Ben kendim de dahil kimsenin cinsel hayatının illa evlilikle olması gerektiği tabusunu düşünen birisi olmadım. Ama size anlattım ya benim korkularımı tetikleyen annemin cümlesi, rüyam, o kişinin söylediği, ardından da benim kafamda kurduğum şeyler oldu. Yani hepsini sürekli düşünüp kendime kabusların alasını yaşattım diyebilirim.

Her ikisine de gidin hem terapi hem Psikiyatrist

Bir psikolog da bana sizin dediğinizi söyledi. Psikiyatr + psikoterapi alabilirsiniz demişti. Sanırım zaten ilk önce psikologla da görüşsem beni kendisi yönlendirecek. Zaten şöyle bir şey var. Ben kendimi bu konuda ikna edip de hayatıma devam etsem de sanırım herhangi farklı bir durumda bu durumum daha da şiddetlenecek.

Anksiyetede surekli kotu seylet olacagini dusunuyoruz ve hicbir somut delil bizi aksine ikna edemiyor. Durup dururken başımıza ya da sevdiklerimizin başına kötü birşey geleceğini düşünüp üzülüyoruz. Örn vücudumuz kaşınıyor. Bununla ilgili en kötü senaryoyu dusunuyoruz. Doktora gidip birsey yok dense bile guvenmeyip baska doktora gidiyoruz. Ama yine ikna olmuyoruz. Yani surekli bir kaygilanma inanmama kendini uzme ve aci cekme durumu hakim. Genelde hastalik hastaligi da oluyor bu kisilerde.

Ben bu mesajınızı görmemişim gece. Benim durup dururken başımıza kötü bir şey geleceği düşüncesi olmuyor ama şöyle mesela; ailem trafik kazası geçirmişti tek şerit yolda karşıdan araba üstlerine çıkmıştı. Aradan 7 yıl geçti ve ben hâlâ karşıdan araba gelince bize çarpacak düşüncesine girerim.
Bir tanıdığımızın anne babasının üstüne kamyon devrilip ölmüştüler. Yanımızdan büyük araçlar geçerken hep o olay aklıma gelir.
Annem-babam tahlil yaptırsa dahi o sonuçlara bakarken korkarım ya bir şey çıkarsa diye.
Birimize bir şey oldu ise hemen aklıma kötü senaryolar gelir.
Ben bu durumumla alakalı 3 farklı doktora gittim ama hâlâ ara ara başka doktorlara da mı gitsem, erken mi gittim, acaba aldığım sonuçlar doğru mu gibi gibi bir sürü ama bir sürü kabus dolu düşüncelere giriyorum. Ve ben bu süreçte hep çok kötü hissettim. Fiziksel ve psikolojik olarak çok şey yaşadım.

X