Anksiyete

sevim1705

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2023
12
1
27
merhaba ablalarım kardeşlerim. Ben 2 senedir anksiyete hastasıyım. Konuyu sırf sizinle dertlesmek için actım. Hayat dolu cıvıl cıvıl bi insanken mutsuz kaygılı birine dönüştüm. Ağlasam dağlara taşlara haykırsam az gelir. Fiziksel ağrıları bi kenara koydum artık bipolar olmaktan şizofren olmaktan korkuyorum. 3 yasında bi oglum var ben delirirsem oğlum ne yapar diye icim icimi kemiriyor. 5 aydır ilac tedavisi görüyorum. Büyük ölcüde fayda gördüm ama son kontrolümde doktorun kapısında beklerken bi şizofreni hastasına tanık oldum. O kadar etkilendim ki. Simdi de şizofren olmaktan korkuyorum. 27 yaşındayım. Bana yardım edin biseyler söyleyin yüreğime ferahlık getirecek. Allahım kimseyi sağlıkla sınamasın.

merhaba ablalarım kardeşlerim. Ben 2 senedir anksiyete hastasıyım. Konuyu sırf sizinle dertlesmek için actım. Hayat dolu cıvıl cıvıl bi insanken mutsuz kaygılı birine dönüştüm. Ağlasam dağlara taşlara haykırsam az gelir. Fiziksel ağrıları bi kenara koydum artık bipolar olmaktan şizofren olmaktan korkuyorum. 3 yasında bi oglum var ben delirirsem oğlum ne yapar diye icim icimi kemiriyor. 5 aydır ilac tedavisi görüyorum. Büyük ölcüde fayda gördüm ama son kontrolümde doktorun kapısında beklerken bi şizofreni hastasına tanık oldum. O kadar etkilendim ki. Simdi de şizofren olmaktan korkuyorum. 27 yaşındayım. Bana yardım edin biseyler söyleyin yüreğime ferahlık getirecek. Allahım kimseyi sağlıkla sınamasın.
Çok geçmiş olsun ben de anksiyete bozukluğu var ilaç kullanıyorum ben de bipolar şizofreni falan olurum diye korkuyordum ama daha sonra onların büyük ölçüde genetik olarak olduğunu duydum bize de bu korkuları anksiyete olmamızdan geldiğini anladım sonra da dedim ki ileride ne olacağımızı Allah bilir

Ayrıca şunu söyleyeyim ansiyeteniz ilerlerlese bile şizofreni veya bipolara dönüşmez onalar ayrı hastalık

Bahsettiğiniz hastalıklar büyük oranda genetikler. Hatta genetiğinizde olsa bile ortaya çıkmama olasılığı oluyor. Panik atak ve anksiyetede tek korku kalp krizi geçiriyorum ölüyorum gibi şeyler değil aklını yitirme delirme korkusu da oluyor. Bu düşüncelerinizi doktorunuzla paylaşın bir dahaki muayenenizde muhakkak.
Zor bir hastalık ne diyebilirim ki, bugün iş görüşmem var diye dün gece ağlayarak uyuyabildim, toplasanız yedi saat uyudum dört kere uyanmışımdır zombi gibiyim. Alt tarafı iş görüşmesi işte canımı mı alacaklar. Ama insan beynine söz geçiremiyor bazen.

Yaşamayan anlayamıyor bizi gerçekten çok zor isyan eyitmek istemiyorum Allah daha kötüsünden saklasın ama ne bileyim

şizofren olmazsın merak etme. delirmek kontrolü kaybetmek en büyük korkumuz. Allah hakkımızda hayırlısını eylesin

Merhaba iki aydır paxera kullanıyorum iyiydim ama iki gündür çok kötüyüm midemde bı sıkıntı var çok korkuyorum kaygilaniyorum aşırı derecede kastım kendimi neden böyle oldu ki her şey basa mi dönüyor çok zor zamanlar geçirdim tam duzeldim derken neden böyle oldu bir şeye de uzulmedim

Merhaba hangi ilacı kullanıyorsunuz

X