Anlaşmalı boşanma,ortak velayet

_passion_

Guru
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2009
736
116
Eşimle 1yıldır ayrıyız,boşancaz ama anlaşmalı boşanma istiyor,şartları ortak velayet istiyor, çocukların masrafları ortak olcak diyor hiç bi şekilde para vermiycek yani.Kabul etmedim ama alttan alttan tehdit ediyo.Dava açıcam barodan avukat isteyip ama diyorumki anlaşmalı boşanıp kurtulsam mı bi an önce.Diğer türlü çirkinleşcek tehditler,korkutmalar,yıllar sürecek.Acaba anlaşmalı boşanıp sonradan velayet ve çocuklar için nafaka davası açsam nasıl olur?Protokolde çocuklar bende kalcak hafta sonları ve bazı özel günlerde onda yatılı kalacaklar şeklinde yazıyor.Sizce kabul etsemmi çekişmeli mi açsam?

Eşimle 1yıldır ayrıyız,boşancaz ama anlaşmalı boşanma istiyor,şartları ortak velayet istiyor, çocukların masrafları ortak olcak diyor hiç bi şekilde para vermiycek yani.Kabul etmedim ama alttan alttan tehdit ediyo.Dava açıcam barodan avukat isteyip ama diyorumki anlaşmalı boşanıp kurtulsam mı bi an önce.Diğer türlü çirkinleşcek tehditler,korkutmalar,yıllar sürecek.Acaba anlaşmalı boşanıp sonradan velayet ve çocuklar için nafaka davası açsam nasıl olur?Protokolde çocuklar bende kalcak hafta sonları ve bazı özel günlerde onda yatılı kalacaklar şeklinde yazıyor.Sizce kabul etsemmi çekişmeli mi açsam?
Sonuçta ikinizdende birer parça çocuklarınız var ebeveynin olarak sizde üstünüze düşüni yapıp bence huzurlu anlaşmalı boşanın ilerleyen zamanlarda duruma göre yine dava açarsınız

Eşimle 1yıldır ayrıyız,boşancaz ama anlaşmalı boşanma istiyor,şartları ortak velayet istiyor, çocukların masrafları ortak olcak diyor hiç bi şekilde para vermiycek yani.Kabul etmedim ama alttan alttan tehdit ediyo.Dava açıcam barodan avukat isteyip ama diyorumki anlaşmalı boşanıp kurtulsam mı bi an önce.Diğer türlü çirkinleşcek tehditler,korkutmalar,yıllar sürecek.Acaba anlaşmalı boşanıp sonradan velayet ve çocuklar için nafaka davası açsam nasıl olur?Protokolde çocuklar bende kalcak hafta sonları ve bazı özel günlerde onda yatılı kalacaklar şeklinde yazıyor.Sizce kabul etsemmi çekişmeli mi açsam
Bir an önce zarar gormeden meseleyi uzatmadan boşanin bence
Sonrasında su akar yolunu bulur inanın bazen ne yaparsanız yapın olacakların önüne geçemiyorsunuz yada olması için çabaladığınız hicbirşey olmuyor sadece akışa bırakmak gerekiyor

Nafaka alın kesinlikle

Nafaka vermiyorsa da çocuğun okul parasının karşılanması, her eğitim öğretim yılı başında okul ihtiyaçları için şu kdr nakit para ödenmesi, barınma ve temel ihtiyaçları için şu kdr para ödenmesi diyin.

Size nafaka vermiyor da , çocuğundan neyi sakınıyor?

Eğer hiçbirini kabul etmezse, tüm masraflar başınıza kalır.

Nafaka vermiyorsa da çocuğun okul parasının karşılanması, her eğitim öğretim yılı başında okul ihtiyaçları için şu kdr nakit para ödenmesi, barınma ve temel ihtiyaçları için şu kdr para ödenmesi diyin.

Size nafaka vermiyor da , çocuğundan neyi sakınıyor?

Eğer hiçbirini kabul etmezse, tüm masraflar başınıza kalır.
Zaten 1yıldır kendim karşılıyorum masrafları.Protokolde eğitim ve sağlık ihtiyaçları ortak diyor ama miktar yok

Zaten 1yıldır kendim karşılıyorum masrafları.Protokolde eğitim ve sağlık ihtiyaçları ortak diyor ama miktar yok
E ne olacak böyle? Siz her ay peşinden mi koşturacaksınız şu kdr harcadım, yarısını ver diye. Belki kanıt isteyecek, o kdr harcanır mı diyecek. Hangi erkek çocuğum ne kdr masrafı olduğunu biliyor. Vermeyecek kesin.

Net tutarlar yazmaya çalışın. Kiranın, doğalgaz-elektriğin yarısı, yemesi için X tl, okul harcamaları için Y tl gibi. Kalem kalem yazın. Ortak dedin, hesapladım 2 ye böldüm dersiniz.

Yani ben olsam kendim için muhatap olmam, ama eğer o para göndermedi diye çocuğum temel şeylerden eksik kalacaksa ne pislik yaparsa yapsın katlanırım.

Anlaşmıyorsa, çekişmeliyi açın, tedbir nafakasını koydurun. Çok bunalırsanız, anlaşmalıya dönmek çok kolay.

Tedbir nafakasi tarzi bisi vardı. Yani bosanirken dava süresi boyunca hem siz hem çocuklar nafaka alabiliyor. İsterseniz bir araştırın. Dava ne kadar sürerse sürsün. Onun dışında yoksulluk nafakasi tazminat tarzı şeyler de alabiliyorsunuz. Zaten malların tümü ortak onların da yarısını alıyorsunuz. Bence hak kaybı olmaması için avukata danisin.

Avkt arkadaslar yazar umarim lakin ortak velayette cocuklar kapanda kaliyor biryere sikayet edemezsiniz etsenizde ortak velayet diyor alamiyor polis vs vs. okulu yazdırır burda okuyacaklar derse almaniz zor olur ayni semte ildeyiz yer degistirmez diyorsaniz bilemem. cocuklar okul vs yuzunden babayla kalabilir onlari isteyebilir. avktsiz ilerlemeyin kurtulam gitsin demeyin bosaninca 5 krus para vermiyorlar

İyi de bu bildiğiniz velayet sizde olması durumunda olacak şartlar. Sırf nafaka vermemek için böyle bir uyanıklık seçmiş. Velayet sizde olunca da zaten 2 haftada 1 ve özel zamanlarda onda kalabilir.

Avkt arkadaslar yazar umarim lakin ortak velayette cocuklar kapanda kaliyor biryere sikayet edemezsiniz etsenizde ortak velayet diyor alamiyor polis vs vs. okulu yazdırır burda okuyacaklar derse almaniz zor olur ayni semte ildeyiz yer degistirmez diyorsaniz bilemem. cocuklar okul vs yuzunden babayla kalabilir onlari isteyebilir. avktsiz ilerlemeyin kurtulam gitsin demeyin bosaninca 5 krus para vermiyorlar
Anladım haklısınız

İyi de bu bildiğiniz velayet sizde olması durumunda olacak şartlar. Sırf nafaka vermemek için böyle bir uyanıklık seçmiş. Velayet sizde olunca da zaten 2 haftada 1 ve özel zamanlarda onda kalabilir.
Aynen nafaka vermek istemiyor.Mahkeme ne kadar uygun görürse verceksin dedim sabrımı zorluyorsun Allah sonumuzu hayır etsin dedi

X