Anlaşmalı boşanma,ortak velayet

Boyle bir seyi kabul edip anlasmali bosanirsaniz, butun yuku sizin uzerinizde birakacak belli ki. Bence cekismeli dava acin
Evet 1yıldır maddi yardımı yok çocukları arada götürür yedirir içirir getirir.Çocuklar bşy istediğinde annen çalışıyo alsın demiş.Nafaka verceksin dediğimde bana 14yıldır yediğin içtiğini öde bende sonra nafakayı düşünürüm demişti bana.

Evet 1yıldır maddi yardımı yok çocukları arada götürür yedirir içirir getirir.Çocuklar bşy istediğinde annen çalışıyo alsın demiş.Nafaka verceksin dediğimde bana 14yıldır yediğin içtiğini öde bende sonra nafakayı düşünürüm demişti bana.
Cekismeli acin mutlaka, kuzu kuzu verecek o nafakayi

Tabiki de ihtiyaçlar ortak ona kimse bir şey demiyor. Ama nafaka sizin güvencenizdir. Belki ileride bir şey olur vermek istemez

Bi tanıdığım boşandı aylık 500tl nafaka bağladı hakim.ama adam ödemiyor 1yıldır.benimkide vermezki
500 ne yol parası bile değil, eğitim sağlık gibi şeyleri bıraktım kırtasiyeye girsen 500ün altında çıkamazsın zaten. Vermezse icraya verirsiniz o ya da bu şekilde vermek zorunda

Teyzemdeyim şuan,birazdan baroya gidip avukat istiycem davayı açıcam.dava açılmadan devlet yardım yapmıyor
Bildiğim kadarıyla sigortali işte calisilinca ücretsiz avukat vermiyorlar muhtarlıktan fakirlik belgesi alınması gerek tabi siz yinede baroya danışın .

Peki ortak velayetide kabul ediyim mi?sonra onun içinde velayet davası açabilir miyim?başka bi şehire taşınmak istesem ortak velayette gidemem değil mi
Etmeyin bence. Cocukları kaçırsa ortak velayet olduğu için sorun olur. Ilerde okul vs. Surumlarında söz hakkı olur. Nafaka davası açsanız çocuklarla tehdit eder vs. Vs.

Eşimle 1yıldır ayrıyız,boşancaz ama anlaşmalı boşanma istiyor,şartları ortak velayet istiyor, çocukların masrafları ortak olcak diyor hiç bi şekilde para vermiycek yani.Kabul etmedim ama alttan alttan tehdit ediyo.Dava açıcam barodan avukat isteyip ama diyorumki anlaşmalı boşanıp kurtulsam mı bi an önce.Diğer türlü çirkinleşcek tehditler,korkutmalar,yıllar sürecek.Acaba anlaşmalı boşanıp sonradan velayet ve çocuklar için nafaka davası açsam nasıl olur?Protokolde çocuklar bende kalcak hafta sonları ve bazı özel günlerde onda yatılı kalacaklar şeklinde yazıyor.Sizce kabul etsemmi çekişmeli mi açsam?
Bence kararlı olun bastırın. Zaten 1 senedir ben karşılıyorum diyorsunuz ki artık alma zamanınız gelmiş.ortak velayet zor bence. Hele para verme konusunda böyle davranan babaya çocukları ortak velayetle vermek iyice yanlış. Çocukların ruhsal durumları İçin babalarıyla kötü olmak tabiki doğru değil. Ama bunu sizin düşündüğünüz kadar baba da düşünmeli.
Aylık dünya kadar giderleri oluyor çocukların. Bebekken ayrı, büyüdükçe ayrı.
Bana kalırsa nafaka kesinlikle alın.

Nafaka istemeyen ne kadar kişi tanıdıysam tamamı sonradan hep pişman oldu. Olayın sıcaklığıyla anlamıyorsunuz ama sizi çocuklarla hayat mücadelesinde tek bırakıp kendi bekar gibi yaşamaya başlayınca çok zorunuza gidecek, benim suçum neydi diyeceksiniz.

Eşimle 1yıldır ayrıyız,boşancaz ama anlaşmalı boşanma istiyor,şartları ortak velayet istiyor, çocukların masrafları ortak olcak diyor hiç bi şekilde para vermiycek yani.Kabul etmedim ama alttan alttan tehdit ediyo.Dava açıcam barodan avukat isteyip ama diyorumki anlaşmalı boşanıp kurtulsam mı bi an önce.Diğer türlü çirkinleşcek tehditler,korkutmalar,yıllar sürecek.Acaba anlaşmalı boşanıp sonradan velayet ve çocuklar için nafaka davası açsam nasıl olur?Protokolde çocuklar bende kalcak hafta sonları ve bazı özel günlerde onda yatılı kalacaklar şeklinde yazıyor.Sizce kabul etsemmi çekişmeli mi açsam?
Tehdit ederek teklif ediyorsa güvenmeyin.Ortak velayet ilk defa duyuyorum.

Nafaka istemeyen ne kadar kişi tanıdıysam tamamı sonradan hep pişman oldu. Olayın sıcaklığıyla anlamıyorsunuz ama sizi çocuklarla hayat mücadelesinde tek bırakıp kendi bekar gibi yaşamaya başlayınca çok zorunuza gidecek, benim suçum neydi diyeceksiniz.
Çocuklara istemesi lazım.

Haftada 5 gun cocuklarin yedigine ictigine, harcadigi su faturasina, elektrik faturasina ve daha bir cok seye karismayacak, anca haftada iki gun bahane uretmezde cocuklari alirsa o zaman olusan masraflari ustlenecek ve bu da esit olmus olacak oyle mi? Erkeklere hic guvenmiyorum bu konuda. Cocuklari her haftasonu almaz bile diye dusunuyorum. Herseyi size yikip kacmak pesinde bence

X