Anne-Babadan kalan en değerli miras kardeş midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öyle kardeş en iyi miras laflarına inanmayın. Bazılarının gözü yalnızca maddi mirasta oluyor, abiniz gibi. Arsayı boşuna reddetmişsiniz; ölüm hak miras helal demişler; o sizin helalinden hakkınızdı.

Ama tahmin ediyorum ki onların başına bir iş gelse siz seve seve bakarsınız...

Çoğu zaman kardeş kalleştir. Sizin konunuzda da öyle olmuş. Arsayı evi sizden almaya çalışan adamlar zaten sizi arayıp geçmiş olsun demezler. İmzayı atmadınız sanırım, tüm haklarınızı alın. Yoksa eşinizde ileride sorun çıkarabilir. Çocuğunuzun rızkını başkalarına yedirmeyin

Eşim markette çalışıyor. Küçük kızım var. Kimseyle görüşmem ama eşim iş yerinden korona virüse yakalandı. Dün sonucu öğrendik. Hepimiz karantinadayız. Şükürler olsun hafif geçiririyor.
Benim annem ve babam hayatta değil. Ailemden bana ev kaldı. Orada yaşıyorum. İki abim var. İkisine de ev kaldı. Annem den 3 tane küçük arsa kaldı. 3 kardeşiz, bana alma dedi abimin biri. Diğeri de aynı fikirde almadım. Bu evi de üzerime vermek istemedi abim. Bizim üzerimizde kalsın dedi. Ben kabul etmedim. Sonra üzerime aldım oturduk. Uzatmayım, küçük abim araya eften püften bahane soktu karı koca eşim ve bana küstüler. Arada abim arar arada da ben onu. Ama en çok ben ararım. Diğer abim bana değmeyen yılan bin yaşasın kafasında. O da ben ararsam konuşuruz.
Korona virüs geçiriyoruz haberleri yok. Pek takmazdım ama dünden beri eşimi arayan soran çok MaşaALLAH. Düşündüm dünden beri telefonum çalmadı. Amcam kapıdan ihtiyaçlarımızı getirmiş sağolsun. Anca amcamdan duyarlarsa ararlar. Yoksa bir nasılsını bile çok görürler. Duygusallaştım. Yoksa ben de pek takmazdım ama niye böyle oldum bilmiyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Çok geçmiş olsun öncelikle biz test sonucu beklerken bile çok duygusallaşmıştık bu dönemde normal ama ben kan bağına inanan biri değilim hayatınızda size kendinizi değersiz hissettiren hiç kimseyi tutmayın benim için buna annem babam bile dahil ve bir gün eğer ben evladıma bunu hissettirirsem o da bana aynısını yapabilir sırf aynı kandanız diye kimsenin derdini tribini nazını çekemem benim hayatım kısa ve değerli siz de böyle düşünün tek bir hayatınız var ve tekrarı yok kimseye karşı beklentiniz olmasın eşinizin aile dinamiği budur ne güzel sizinki de bu kafaya fazla takmayın anne babadan kalan en büyük miras bence kişiliğinizdir size verdikleri emekler geldiğiniz bu günlerdir

Geçmiş olsun öncelikle. Üzücü gerçekten.
Geçmişte bir sorun mu yaşadınız? Neden bu hale geldiniz ki?

Ablayım bir erkek bir kız kardeşim var onlardan gelecek hayır Allahtan gelsin diyorum kimse bana miras filan bırakmasın zaten anneme dua etsinler Allah korusun anneme bişey olursa gözlerinin yaşına bile bakmam yediler bitirdiler beni evlendim hala kurtulamadım özellikle erkek olandan dün yine başımdan gitsin diye para verdim ona o yüzden sinirim yeni hiç közlenmiyor zaten :KK43:
Allah yardımcınız olsun. Sizin durumunuz da çok zor.

Arkadaşlar kendi hakkınızı yedirneyi nasıl içinize sindiriyorsunuz öleceğimi bilsem miras hakkımı ya da üzerime tanımlı hicbir hakki vermem. Is yeri emzirme hakkımı vermemeye çalıştı da yapmadığımı bırakmadım, parasında pulunda değilim hakkınızı savunun kardeşim.
Siz kendinizi düşünmezseniz kimse de sizi düşünmez, konu sahibine tavsiyem tabii ki miras hakkından vazgecmesin. Söz ağızdan çıkmışsa da çıkmış vazgeçtim de olsun, sonuçta kafana silah dayanmiyor sakın tapuda bunlara imza fln verme.
Ben de vermek istemiyorum artık.

kardeş işi sans meselesı
bazıları ıcın en degerlı mıras
bazılarımız ıcınde annemızın dogurdugu dusman

bır abım var benden 5 yas buyuk gorusmuyorum verdıgı zarardan oturu ıplerı kopardım
nerede oturdugumu bıle bılmıyor dusunun
bana deger vermeyen kımseyı hayatımda tutmuyorum ve ozverımı degerımı hakeden ınsanlarla muhattap oluyorum ınanın mutluluk huzur buymus meger sıze de bunu tavsıye ederım
Benim abimde güya sevmediği teyzemlere yeni eve taşındıkları için ev görmeye gitti. Aynı zaman bende bu eve taşındım. Sosyal medya da gözüme soka soka paylaştılar. Teyzemin şeref yoksunu kocası zamanında abimin adını hırsızlığa karıştırıp adını çıkaracaktı araları açıktı. Sonra abim akladı kendini. Ben zaten teyzemlerlw görüşmüyorum. Zamanında kocası bana bir şeyler yapmaya çalıştı. Kocam da biliyor görüşmüyoruz. Kardeş dediğin seni ne durumlara düşürüyor işte. Abime de yıllar önce bunu demiştim.

Öyle kardeş en iyi miras laflarına inanmayın. Bazılarının gözü yalnızca maddi mirasta oluyor, abiniz gibi. Arsayı boşuna reddetmişsiniz; ölüm hak miras helal demişler; o sizin helalinden hakkınızdı.

Ama tahmin ediyorum ki onların başına bir iş gelse siz seve seve bakarsınız...
Bakar mıyım bilmiyorum. Herkes yerinde iyi olsun dilerim.

Çoğu zaman kardeş kalleştir. Sizin konunuzda da öyle olmuş. Arsayı evi sizden almaya çalışan adamlar zaten sizi arayıp geçmiş olsun demezler. İmzayı atmadınız sanırım, tüm haklarınızı alın. Yoksa eşinizde ileride sorun çıkarabilir. Çocuğunuzun rızkını başkalarına yedirmeyin
İmzayı atmadım. Eşim karışmıyor

Çok geçmiş olsun öncelikle biz test sonucu beklerken bile çok duygusallaşmıştık bu dönemde normal ama ben kan bağına inanan biri değilim hayatınızda size kendinizi değersiz hissettiren hiç kimseyi tutmayın benim için buna annem babam bile dahil ve bir gün eğer ben evladıma bunu hissettirirsem o da bana aynısını yapabilir sırf aynı kandanız diye kimsenin derdini tribini nazını çekemem benim hayatım kısa ve değerli siz de böyle düşünün tek bir hayatınız var ve tekrarı yok kimseye karşı beklentiniz olmasın eşinizin aile dinamiği budur ne güzel sizinki de bu kafaya fazla takmayın anne babadan kalan en büyük miras bence kişiliğinizdir size verdikleri emekler geldiğiniz bu günlerdir
Evet. Ne güzel dediniz tekrarı yok.

boyle abilere o arsayida vermeseymişsiniz keşke.
anneniz onlara vermek istese zaten sagliginda verirdi.
insan nasil kiz kardesini hic dusenmez anlamiyorum.
bu hayatta ardinda maddi bir guce destege en cok ihtiyac duyanlar kiz cocuklari halbuki.
hic dusunmemisler kardesimiz bir bosansa elinde ne var ortada kalabilir bu kiz diye.
ama olurmu kendileri ve eşleri yemeli eşlerine bile hak gordukleri mali mulku size layık gormeyen insanlar aramiyor diye cok uzulmeyin bence.
yok sayin gitsin.

boyle abilere o arsayida vermeseymişsiniz keşke.
anneniz onlara vermek istese zaten sagliginda verirdi.
insan nasil kiz kardesini hic dusenmez anlamiyorum.
bu hayatta ardinda maddi bir guce destege en cok ihtiyac duyanlar kiz cocuklari halbuki.
hic dusunmemisler kardesimiz bir bosansa elinde ne var ortada kalabilir bu kiz diye.
ama olurmu kendileri ve eşleri yemeli eşlerine bile hak gordukleri mali mulku size layık gormeyen insanlar aramiyor diye cok uzulmeyin bence.
yok sayin gitsin.
Alışıyorum, yok sayıyorum. Sanki tek çocukmuşum gibiyim. Zor ama alışıyorum.

Kardeşine göre değişir. 3 kardeşiz, en büyük ben, iki erkek kardeşim var. Büyüğüyle senelerdir görüşmüyorum ve yokluğunu da hiç farketmedim. Küçüğü için canımı veririm, o da bana, biliyorum.

Öncelikle kardeşlik bağının olması için mal mülk gözünün görmemesi lazım ama abiler maşallah mal kaçırmaktan başka işleri yok. Keşke malınıza sahip çıksaydınız. Böyle insanlar için bir kuruştan vazgeçilmez.

Anladım, tamamen kendi vicdansızlıkları demek ki..
Ailemizi biz seçemiyoruz .. tamamen şans işi bu durum. Doğrusunu yaptınız..
Evet şans meselesi. Ben de kendimi düşünüyorum, kızım var, eşim var. Yine de kötü konuşmam. Herkes yerinde mutlu olsun. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim

Kardeşine göre değişir. 3 kardeşiz, en büyük ben, iki erkek kardeşim var. Büyüğüyle senelerdir görüşmüyorum ve yokluğunu da hiç farketmedim. Küçüğü için canımı veririm, o da bana, biliyorum.

Öncelikle kardeşlik bağının olması için mal mülk gözünün görmemesi lazım ama abiler maşallah mal kaçırmaktan başka işleri yok. Keşke malınıza sahip çıksaydınız. Böyle insanlar için bir kuruştan vazgeçilmez.
Haklısınız, ailemizi seçemiyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X