Anne babanın boşanma ihtimali

Tamamını okumadım ama anladığım kadarı ile babanız bir kalp ameliyatı geçirdi ve huyu kötüleşti? Öyle ise yalnız değilsiniz. Nedendir bilinmez özellikle bypass gibi ameliyatlardan sonra (bazılarına göre kimin kanını aldı amelıyatta o yüzden derler) insanlar cidden saçma sapan davranışlarda bulunuyor. Zamanla geçiyor ama bir kaç sene ailelerinin burnundan getiriyorlar.

Bu konuyu bir hortlatıp güncel bilgi vermek istedim.. ,

Yaşadığım yere bir hafta sonra geri döndüm (dönmek zorundaydım). Anneme telefonda destek vermeye devam ettim ve o da benimle paylaşmaya ve dertleşmeye babamın davranışları hakkında. Bir gün yine ağladı telefonda. Çok etkilendim. Ve babamı arayıp ağzıma geleni söyledim!! ''Ben orda 1 ay kaldım, hayatım boyunca kuru pilavı ekmekle yememiş, kahvaltımı peynirsiz, domatessiz, sadece ekmek salatalık ile yapmamıştım ama ben oraya gelince annemin sadece bunu pişirebilecek gücü vardı. Evden küsüp küsüp, 1 lira bile bırakmadan çıkıp gittin kaç kere'' --birkaç kez böyle atak gelmişti ve bu hareketi yaptı, ne olduğunu anlamadığımız bir şekilde bavul hazırlayıp gürültülü bir şekilde, çıktı gitti, telefonunu falanda kapattı, ilkinde bir iki saat sonra, ikincisinde bir gün sonra eve kendi kendine geri geldi--.. Bu arada bende para vardı ama yurtdışı hesabımda, ve naktimi bitirdikten sonra onu kullanamaz haldeydim. Annemle kalakaldık kaç kez öylece, parada yok, ayrıca babam nereye gitti? Neye sinirlendi? (ilgisizliğimize ve onun tansiyonunu 5 dk da bir ölçmediğimiz için ama kendi halimizde televizyon izlediğimize muhtemelen). Her ne ise telefonda çok konuştum, bağırdım ağladım ''bak annemi üzmene izin vermem, sen ona zarar verirken bizede veriyorsun, yetti artık senin bu davranış ve konuşmaların, sen paraları nereye harcıyorsun, neden bizi yada annemi düşünmüyorsun, kendine çeki düzen ver'' gibi konuştum sanki telefonun öbür ucundaki babam değilmişçesine.o konuşmadan sonra annemi evden kovmuş. Annem İstanbula teyzemin yanına gitti, 1 ay kaldı orada. Sonra geri döndü eve. 'baban biraz düzelmiş' dedi banada. O zamana kadar tüm planı yapmıştık, boşanma davası açıp, mal varlığınada şerh koyduracaktık. Avukat arkadaşlarımla bile görüşmüştüm. Ama yine tüm bunları aksiyona geçirmeye annem cesaret edemedi.
Babamla o konuşmadan sonra aylarca hiç telefonda konuşmadım, mesaj atmadım, o da aramadı mesaj atmadı. Sonra annemin dediğine göre ev içi yavaş yavaş düzelmiş, ve babamda azcık yumuşadı beni aramaya falan başladı kendiliğinden. Son 3-4 aydır herşey normal gibi görünüyor. Gerçi bilemiyorum tam, gidince daha iyi görürüm, ama daha gitme ihtimalime en az 3 ay var.

Babanızın sonradan oluşan saçma sapan bel altı konuşmaları ile ilgili olarak yazayım önce;devam ediyorsa mutlaka beyin emarı çektirmenizi öneririm.Benim iki arkadaşımda yaşadık iki yıl psk. dr la boşa oyalandılar, meğer beyinde iyi huylu tümör varmış.Ameliyat oldular ve geçti.
Babanız annenizi kaybetme korkusu yaşamamış hiç.Onu fazla şımartmışsınız gördüğüm kadarı ile.Sizin sert tepkinizde almış başını gitmiş ama sonra dönmüş işte.Şayet değişmez annenizi üzer (kanser geçmişi olan kadın üzülmez bunu hatırlatın) ise annenizi biraz yanınıza alın babanıza da tam anlamı ile düzelmez ise annenize karşı,onu göndermeyeceğinizi söyleyin.Bu yaştan sonra ne yapacak düzelecek...

Annenizi 1,2 aylığına yanınıza alsaydınız keşke. Biraz değişiklik olurdu. Sizin gitmenize 3 ay varmış daha. Hastalık atlatmış kadın sonuçta, biraz daha fazla ikgilenin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…