Anne olunca daha başka oluyormuş

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
4.645
6.246
2 gün önceki deprem malumunuz uykuda yakalandık deprem anında aklım başımdan gitti.Yastıgımın altındaki gözlüğümü bulamadim yanımda yatan kızımı göremedim gözlerim bozuk ameliyat falan gecirdim evet ama sanki o an gözlerime perde indi hic bir sey görmedim gördüğüm tek şey balkonda parildayan ışıktı yanımdaki kızımı dahi göremedim esim cocukla rahat edeyim diye yatak odasında yatıyordu dolap üzerine yıkılacakmıs neredeyse zar zor yanımiza geldi gözlüğümü bulduk da çıktık evden soruyorum parlayan bir ısik gördün mü diye yok zifiri karanlikti ne ısıgı dedi.Stresten o gün reglim bitip dus almısken tekrar regl oldum kizimi göremedim diye hala vicdan azabi cekiyorum tam dibimize tv devrildi parcalandi cocugun uzerine gelse kendimi hic affetmezdim 2 buyuk depremi yasamis insanim ilk degil aslinda hala kendime gelemiyorum eve geldik az once esimle 2 gundur annemdeydik nasil alisacagim surekli avizelere bakiyorum ? Evde catlak bile olusmamis bir tabak dahi kirilmamis cok sukur evsiz kalan insanlar var biz epey sansliyiz aslinda siz hissettiniz mi nasil sakinlestiniz ? Bence 5.9 degildi bu ayni 99 dakiler gibiydi zaten benim aklima direkt bahsedilen marmara depremi oldugu geldi iste dedim oldu deprem ev ustumuze yikilacak bitti buraya kadarmis 2 katli binada böyle korktuysak apartmandakiler ne yapti 😪 kizimi her c.tesi oyun grubuna goturuyordum 3.katta oyun grubu artik goturmeyecegim cocuk yanimdan ayrilsa nefesim kesiliyor karnima geri sokasim geliyor yemin ederim. Pazartesi isbasi yapacagim bakiciya nasil birakacagim konusunda hic bir fikrim yok oysa ki yeni alismistim benden ayri kalmasina

2 gün önceki deprem malumunuz uykuda yakalandık deprem anında aklım başımdan gitti.Yastıgımın altındaki gözlüğümü bulamadim yanımda yatan kızımı göremedim gözlerim bozuk ameliyat falan gecirdim evet ama sanki o an gözlerime perde indi hic bir sey görmedim gördüğüm tek şey balkonda parildayan ışıktı yanımdaki kızımı dahi göremedim esim cocukla rahat edeyim diye yatak odasında yatıyordu dolap üzerine yıkılacakmıs neredeyse zar zor yanımiza geldi gözlüğümü bulduk da çıktık evden soruyorum parlayan bir ısik gördün mü diye yok zifiri karanlikti ne ısıgı dedi.Stresten o gün reglim bitip dus almısken tekrar regl oldum kizimi göremedim diye hala vicdan azabi cekiyorum tam dibimize tv devrildi parcalandi cocugun uzerine gelse kendimi hic affetmezdim 2 buyuk depremi yasamis insanim ilk degil aslinda hala kendime gelemiyorum eve geldik az once esimle 2 gundur annemdeydik nasil alisacagim surekli avizelere bakiyorum ? Evde catlak bile olusmamis bir tabak dahi kirilmamis cok sukur evsiz kalan insanlar var biz epey sansliyiz aslinda siz hissettiniz mi nasil sakinlestiniz ? Bence 5.9 degildi bu ayni 99 dakiler gibiydi zaten benim aklima direkt bahsedilen marmara depremi oldugu geldi iste dedim oldu deprem ev ustumuze yikilacak bitti buraya kadarmis 2 katli binada böyle korktuysak apartmandakiler ne yapti 😪 kizimi her c.tesi oyun grubuna goturuyordum 3.katta oyun grubu artik goturmeyecegim cocuk yanimdan ayrilsa nefesim kesiliyor karnima geri sokasim geliyor yemin ederim
Gecmis olsun. Oncelikle devrilecek esyalari duvara sabitlemenizi oneriyorum. Olabilir insanlik hali o anki panikle gorememissinizdir kendinizi uzmeyin. Rabbim daha buyuk felaketler yasatmasin insAllah.

Gecmis olsun. Oncelikle devrilecek esyalari duvara sabitlemenizi oneriyorum. Olabilir insanlik hali o anki panikle gorememissinizdir kendinizi uzmeyin. Rabbim daha buyuk felaketler yasatmasin insAllah.
Dolaplarimiz hep sabit ama esim diyor ki duvarla birlikte dolap uzerime geldi amin Allah beterinden korusun 99 daki gibi cok can kaybi olmadi sukur

Geçmiş olsun yeni olduğu için bu hisleriniz normal

Ben de en ufak sesde tedirgin oluyorum
Avize bu depremden önce de 5,8 lik istanbul depremine dayanıyor kontrol ediyorum
25, kattayım zaten bina çökse enkazını kaldırmak iki ay sürebılır
Depremde yerımden kalkamadım kusasım geldi
Eşim koşarak oğlumun odasına gitti

Yapabıleceğiniz bişey yok insanız sonuçta
Allah hepimizi beterinden korusun

Geçmiş olsun .
Çocuklar...
Bütün annelerin en korktuğu hassas nokta.
Birden fazla çocuğunuz varsa ve hele ki odaları da ayriysa hangisine gideceksiniz. Nereye kosacaksiniz...
Annelik zor ...

Lakin onları bizden de öte düşünen Yaradanları var.
Ona inanın, güvenin. Teslim olun.
Ne yazildiysa onu görüyor, göreceğiz.
Tedbirleri alalım, takdir Allah'tan. ...

Mesela, Bakın yaninizda olmasına rağmen bir an göz probleminizden dolayı yanınızdaki çocuğunuzu görememissiniz.
Yani yanınızda bile olsa faydaniz olmayabilir.

24 saat yanında durursunuz, bir lavabo ihtiyacınız sırasında olur olacak olan .
Bütün gün ayrı olursunuz yanına gittiğinizde olur olacak olan .

Ne yazildiysa o . Bütün günümüzü dip dibe geçirmek imkansız...

Ne zaman ne olacağı ne yaşanacağı belirsiz.
Saati tarihi yok .
En sevdigimizle de en nefret ettiğimizle de denk gelebiliriz böylesi felaketlere ...

O yüzden her şey nasip.

Allah'ım herkesi esirgesin korusun. Hepimizin yavrusu var. Hepimiz birilerinin yavrusuyuz .

2 gün önceki deprem malumunuz uykuda yakalandık deprem anında aklım başımdan gitti.Yastıgımın altındaki gözlüğümü bulamadim yanımda yatan kızımı göremedim gözlerim bozuk ameliyat falan gecirdim evet ama sanki o an gözlerime perde indi hic bir sey görmedim gördüğüm tek şey balkonda parildayan ışıktı yanımdaki kızımı dahi göremedim esim cocukla rahat edeyim diye yatak odasında yatıyordu dolap üzerine yıkılacakmıs neredeyse zar zor yanımiza geldi gözlüğümü bulduk da çıktık evden soruyorum parlayan bir ısik gördün mü diye yok zifiri karanlikti ne ısıgı dedi.Stresten o gün reglim bitip dus almısken tekrar regl oldum kizimi göremedim diye hala vicdan azabi cekiyorum tam dibimize tv devrildi parcalandi cocugun uzerine gelse kendimi hic affetmezdim 2 buyuk depremi yasamis insanim ilk degil aslinda hala kendime gelemiyorum eve geldik az once esimle 2 gundur annemdeydik nasil alisacagim surekli avizelere bakiyorum ? Evde catlak bile olusmamis bir tabak dahi kirilmamis cok sukur evsiz kalan insanlar var biz epey sansliyiz aslinda siz hissettiniz mi nasil sakinlestiniz ? Bence 5.9 degildi bu ayni 99 dakiler gibiydi zaten benim aklima direkt bahsedilen marmara depremi oldugu geldi iste dedim oldu deprem ev ustumuze yikilacak bitti buraya kadarmis 2 katli binada böyle korktuysak apartmandakiler ne yapti 😪 kizimi her c.tesi oyun grubuna goturuyordum 3.katta oyun grubu artik goturmeyecegim cocuk yanimdan ayrilsa nefesim kesiliyor karnima geri sokasim geliyor yemin ederim. Pazartesi isbasi yapacagim bakiciya nasil birakacagim konusunda hic bir fikrim yok oysa ki yeni alismistim benden ayri kalmasina
çok geçmiş olsun

Düşünceleriniz normal hiç kimse Kolay kolay atamaz üstünden. Ama her an bişey olacakmış gibi yaşamakta psikolojiniz için hiç iyi değil. Başka yerde bişey olmaz yemek yerken boğazımıza bişey takılır ölürüz misal. Hayatın akışı bu

büyük korkumdur çocuklarımı alamamak falan
99 depremini yaşamış İstanbul' da yaşayan biriyim

çocuklarımız ve bizler Allah' a emanetiz
Allah ım korusun inşallah

çok çok geçmiş olsun

Depremde ben de bebeğimi alıp eşime seslendim. O uyumaya devam edince sağlam bir yerde bebeğim kucağımda bitmesini bekledim.

Ben de bu gece rüyamda gördüm. Rüyamda salondayız. Deprem oluyor. Bebeğim babasının kucağında iken birden çekyatın içine giriyor. Onu çıkartmıyoruz derken korkuyla uyandım. Allah beterinden korusun...

Deprem psikolojisi çok zor gerçekten. Geçen sene bulunduğum şehirde sallanmıştık bizde. 7. Kattayız, yüksek katta sallantı daha fazla hissediliyor bir de. 7-10 sn falan sürdü ama bir de bana sorun ömrümden ömür gitti resmen Duvara bakıyorum, sallandığını gördükçe dur artık diye bağırıyorum kendi kendime🤦🏻‍♀️
Allah beterinden korusun. Allah bütün çocukları anne babalarına bağışlasın🤲🏻

O ışığı ben kamera görüntüsünde gördüm deprem anında

Ya odanın kapısını açtım ondan ışık prladı bilemedim ya da dışardan ışık geldi

Çok çok geçmiş olsun benim uykum ağır duymadım doğumdan beri deprem aklımda sürekli lambalara bakıyorum anne olunca insan öyle oluyor korkmam çok normal Allah bir daha göstermesin inşallah

Psikolojik olarak gerçekten çok kötü. Bende deprem anında kızımı tuttum sadece. İnsanın o panikle aklına başka şey gelmiyor. Eyvah dedim galiba bu büyük İstanbul depremi. Sabaha felaket haberlerini alacağız diye düşündüm. Allaha çok dua ettim Allahım oradaki insanları sen koru diye. Biz Ankara'da çok yoğun hissettik. Merkez üssü daha korkunçtur eminim. Bir anlık bebeğinizi görememiş olmanız normal, üzülmeyin lütfen. Hepimiz biliyoruz ki ilk çocuklarımızı koruma çabasına giriyoruz. Elimizden geleni yapıp Allaha sığınıyoruz. Dilerim psikolojik olarak kendinizi bir an önce toparlarsınız.

Baya etkilenmişsiniz ve çok normal… ancak büyütmeyin ve uzatmayın. O an yaşadınız ve etkileri sürüyor ancak hep böyle hissedecek değilsiniz. Çocuk gelişimci olarak söylüyorum, bir çocuğa korumasızlık ne kadar zarar veriyorsa aşırı korumacık da bir o kadar zarar veriyor. Hayat bu, düşe kalka ilerleyeceğiz ki düştüğümüzde kalkmayı öğrenelim. Gerçekten çocuğunuzu korumak ise derdiniz pimpirikli olmak zaten işe yaramaz, soğukkanlı olsanız onu korumuş olursunuz. Bu depremde soğukkanlı olabilen az kişi gördüm ama öğretmen tanıdığım çok güzel eğitmiş çocukları. Odalarında hemen çök kapan pozisyonuna geçmişler ❤️🥰 anne baba da kendi odalarında çöküp seslenmiş, sonrasında deprem çantasıyla dışarı çıkmışlar. İlla korumak istiyorsanız deprem çantası ilk yardım eğitimi soğukkanlılık üzerinde çalışın çocuğunuzu eğitin🙏🏻😍

Geçmiş olsun yeni olduğu için bu hisleriniz normal

Ben de en ufak sesde tedirgin oluyorum
Avize bu depremden önce de 5,8 lik istanbul depremine dayanıyor kontrol ediyorum
25, kattayım zaten bina çökse enkazını kaldırmak iki ay sürebılır
Depremde yerımden kalkamadım kusasım geldi
Eşim koşarak oğlumun odasına gitti

Yapabıleceğiniz bişey yok insanız sonuçta
Allah hepimizi beterinden korusun
Amin insallah bugun cok daha iyiyim bu sabah yine 5 e yakin siddette bir deprem oldu sakinligimi korudum bagirmadim en azindan sakince gecmesini bekledim yavas yavas alisacagiz yapacak bir sey yok bu da yagmur gibi gok gurultusu gibi bir doğa olayi sonucta boyle telkin ediyorum kendimi

X