Anne sütünü ne yaglandirir.bebis nasil kilo alir.

merhabalar.
4.5 aylık oğlum suan 6600 gr. Boy 66 cm.
doğum kilosu 3700.

1. Ay 1.5 kilo
2. Ay 300 gr
3. Ay 800 gr
4.ay 300 gr

Bu 300 gr lamlar beni deli edecek arkadaşlar. Düzenli emziriyorum. Yediklerime çok dikkat ediyorum. Herşey organik. Yemedigim hiçbir şey yok. Dereotu ceviz fındık badem tahin , tahin helva, yeşillik günlük 3 lt su hergun yumurta ,rezene cayi(evde kendim denli yorum doğal olanindan) vb gıdaları süt kalitesi için ekstra tüketiyorum. Sigara alkol filan kullanmıyorum.
Ama çocuğun kilo alimi yok. Bayramdan önce tartıldı 6600 bugün hala 6600. Arada en az 15 gün var. E bu çocuk ne ara kilo alacak.
Çocuk doktoru na götürdüm 15 gün sonra yine gel takip edelim dedi. 5 aylık olduğunda doğum kilosunun 2 katı olmasına bakarız biz dedi ama galiba biz o kiloyu yakalamayacagiz. Sadece anne sütü alıyor. Ben süt kalitesini artırmak için ne yapabilirim.
Şimdilik kilosu normal gibi ama böyle devam ederse sıkıntı olacak. Ben şimdiden onlemimi almak istiyorum.
Çok saçma olacak ama günlük spor yapıyorum daha doğrusu fırsat buldukça desem daha doğru olur.(30 40 dakika yürüyüş . Birde fırsat bulursam plates) O etkilemiyordur değil mi.
Facebook'ta emzirme sanatı isimli bir grup var tavsiye ederim.
Öncelikle süt kalitesi, sütü artıran yiyecek içecek yoktur. Her annenin sütü bebeğine yeter . Malasef çok fazla yanlış bilinen şey var.
Emzikle bebeği oyaliyor musunuz?
Bebeği her talebinde emziriyor musunuz? Yoksa saatli mi?
Birçok uzman kiloyu 6. Ayda katlanmasini bekler.
Bebekler bir hafta hiç kilo almayıp ikinci hafta alabilir o yüzden haftalık değil aylık tartıyi onemseyin
Hep aynı yerde aynı şekilde tartilmasi gerekir. Çünkü kalibrasyon farkı epey olabilir.
Bebeğinizin enfeksiyon benzeri sıkıntısı var mı? İdrar- kan tahlili yapıldı mı?

Bir de fotoğraf ekleyecegim ona da bakın lütfen

Eklentiler

• FB_IMG_1566153242608.jpg
    FB_IMG_1566153242608.jpg
    50,7 KB · Görüntüleme: 109
Tabletler var eczanede satılan süt için onla eiyi geliyor ama her şeyden önce bebeğiniz sağlıklı bir bebekse kiloya neden tajıldınız ki. Benim kızım 16 aylık 10 kilo 🤣😂 cılız bir bebekhatta yemek yemez yemiyorsa yediremiyorum üzüyorum derken 10 kilo kaldı ama çok şükür sağlıklı boşverin kilo almasın sağlıklı olsun

merhabalar.
4.5 aylık oğlum suan 6600 gr. Boy 66 cm.
doğum kilosu 3700.

1. Ay 1.5 kilo
2. Ay 300 gr
3. Ay 800 gr
4.ay 300 gr

Bu 300 gr lamlar beni deli edecek arkadaşlar. Düzenli emziriyorum. Yediklerime çok dikkat ediyorum. Herşey organik. Yemedigim hiçbir şey yok. Dereotu ceviz fındık badem tahin , tahin helva, yeşillik günlük 3 lt su hergun yumurta ,rezene cayi(evde kendim denli yorum doğal olanindan) vb gıdaları süt kalitesi için ekstra tüketiyorum. Sigara alkol filan kullanmıyorum.
Ama çocuğun kilo alimi yok. Bayramdan önce tartıldı 6600 bugün hala 6600. Arada en az 15 gün var. E bu çocuk ne ara kilo alacak.
Çocuk doktoru na götürdüm 15 gün sonra yine gel takip edelim dedi. 5 aylık olduğunda doğum kilosunun 2 katı olmasına bakarız biz dedi ama galiba biz o kiloyu yakalamayacagiz. Sadece anne sütü alıyor. Ben süt kalitesini artırmak için ne yapabilirim.
Şimdilik kilosu normal gibi ama böyle devam ederse sıkıntı olacak. Ben şimdiden onlemimi almak istiyorum.
Çok saçma olacak ama günlük spor yapıyorum daha doğrusu fırsat buldukça desem daha doğru olur.(30 40 dakika yürüyüş . Birde fırsat bulursam plates) O etkilemiyordur değil mi.
Benimkiyle emsal her anlamda. Bebek sadece anne sütü aliyorsa kakasi altin sarısı hardal kivamindaysa doyuyor demektir diyor doktor amcamız. Düzenli kilo artisi boy uzamasi var mi var. Demek ki ona yeten de bu dert etmeyin. Bir de kuru ekmek soğan da yesek bal börek de yesek sütün icerigi değişmezmiş. Yetmiyor gibi derdiniz yok cok şükür emiyor doyuyor. Daha ne olsun.

Birebir yaşadım anlattıklarını. Meme süt dolu, bebek aç , emiyor ama tıkalı oldugu için süt gelmiyor. Berbat bir durum. Genel cerrahi gitmen gereken bölüm, kadın doğum da bakabilir. Beni genel cerrah çağırmıştı sütten kesmek istediğinde gel diye.
Konu sahibinin konusunu da dağıttık ama en azından konu güncel kalıyor 😊
😊 ay sorma araya kaynadim ama kusuruma.bakmasin konu.sahibi 😮 canim cok.gittim.genel.cerrahada kesmek.icin değil ama en son.bu meme.ucu.icin antibiyotik krem.verdi oda ise.yaramiyo dedigin gibi meme süt dolu ama.bos bos cekiyo.bazen oyle kuvvetli cekiyo ki kizim dislerinin izi.cikiyo.canim.yaniyo Rabbim kimseye vermesin hayirli olani versin konu sahibi nasil.yagli yapabilirim derken biz.bu konuda.dert.yanıyoruz rabbim.herseyin.hayirlisini.nasip etsin canim

Çok ilginçtir ama benim ice tea sütümü arttırmıştı. Sizin bebeğiniz emen bi çocuk. Merak ettim acaba çok sütünüz var mı yani akıp üstünüzğ başınızı ıslatıyor mu 2 saate dolu dolu olup bi göğsünüz yetiyor mu. Cevaplar evetse bi önerim olacak hayırsa salla gitsin yorumı :KK66:

Çok ilginçtir ama benim ice tea sütümü arttırmıştı. Sizin bebeğiniz emen bi çocuk. Merak ettim acaba çok sütünüz var mı yani akıp üstünüzğ başınızı ıslatıyor mu 2 saate dolu dolu olup bi göğsünüz yetiyor mu. Cevaplar evetse bi önerim olacak hayırsa salla gitsin yorumı :KK66:
Önerinizi merak ettim. Paylaşırmısınız?

Önerinizi merak ettim. Paylaşırmısınız?
İlk sütü 3 dk süreyle sağıp onu atıp kalan yağlı ve kaliteli sütü bebeğe emzirmek gerekiyor. İlk sğt daha sulu ve faydasız bi süt o yüzden bebek ilk sütü alıp karnı doyuyor ama kilo aldırmıyor yağlı değil. O yüzden sütü çok olanlara önerim ilk 2 3 dklık sağdıkları sütü direk dökmeleri ve kalan sütü memeden bebeklerine emdirmeleri. Böylece bebişler daha çok kilo alacak

İlk sütü 3 dk süreyle sağıp onu atıp kalan yağlı ve kaliteli sütü bebeğe emzirmek gerekiyor. İlk sğt daha sulu ve faydasız bi süt o yüzden bebek ilk sütü alıp karnı doyuyor ama kilo aldırmıyor yağlı değil. O yüzden sütü çok olanlara önerim ilk 2 3 dklık sağdıkları sütü direk dökmeleri ve kalan sütü memeden bebeklerine emdirmeleri. Böylece bebişler daha çok kilo alacak
Ben bunu da denedim ama yine olmadı yine olmadı. Belki de sütüm yağlı değildir.

Düzgün beslenmeyen çocuklarda bebeklerde boy da geride kalıyor. En azından olması gerektiği kadar uzamıyor. Bütüncül yaklaşan doktorlar durumunu daha net değerlendiriyor. Kızımın kilosunu da sağlık ocağında hep az bulurlardı doktoru ise tam tersine yeterli görüyordu ve boya önem veriyordu. Yani o halde doktorunuz ne önerdi madem bunu bir problem olarak görüyor sebebi neymiş çözüm üretebildi mi kendisi??20 aya girecek kızım 10 kilo bana göre zayıf değil uzun ve fit. Herkese göre zayıf
Artik 8 yasinda onu öyle kabul edecegiz dedi, benim bahsettigim ilk 2 ay icindi sütüm yaramadi 2.5 ay Anne sutu diye ugrastim o zamandan eksik kalan kilosu maalesef hala devam ediyor. 2. Oglum anne sutu aldi gayet olmasi gerektigi gibi kilo ve boy tam yasitlarinla ayni ki 2300 doğdu, büyük oglum 3100

Peki boyu nasıl uzuyor mu bazı bebekler kilodan ziyade boya gidiyor çünkü
Doğum kilosu 3250
9. Ay kilosu 6710 idi

Sütüm + (bazı öğünler yeter ki Kilo alsın diye emzirmeden) mama+ ek gıda falan

Bu bebeği büyütmeyi beceremedim bi türlü

Oyy... anne sütü dökülür mü hiç. Ben bir damlasını israf etmeye kıyamıyorum. Annem kanser hastası kanser hastalarına anne sütü tavsiye ediliyor. (Bilimsel olarak kanıtlanmış) Kızıma ancak yetiyor sütüm anneme ayırmak istiyorum ama artıramıyorum. Valla sütünü atacak olan bize versin.

Oyy... anne sütü dökülür mü hiç. Ben bir damlasını israf etmeye kıyamıyorum. Annem kanser hastası kanser hastalarına anne sütü tavsiye ediliyor. (Bilimsel olarak kanıtlanmış) Kızıma ancak yetiyor sütüm anneme ayırmak istiyorum ama artıramıyorum. Valla sütünü atacak olan bize versin.
Her kansere anne sütü önerilmiyor. Kafanıza göre alternatif ieyler kullanmayın.

Peki boyu nasıl uzuyor mu bazı bebekler kilodan ziyade boya gidiyor çünkü
51 cm doğdu 64 cm olmuş 8 ayda
Yani boydan da kısa bir bebek
6. Ayda 63 cm di 8. Ayda 64
Öyle 2 ayda 1 cm falan uzuyor :)
9 aylık ama 3-6 ay kıyafetlerini giydiriyorum hala.
Koca bir ayda 30 Gram falan aldığını görünce sinirim bozuluyor.
Neyse ki diğer gelişim özellikleri sanırım normal. Desteksiz oturma 5. Ayda başladı. 8. Ayda elden tutup yürüme falan var.

Benim boyum 154, eşiminn 169
İkimizin de aileleri bu civarda
Sanırım kızımız da mini mini olacak
Hobbit ailesi gibi gezeceğiz
Hasta falan olmasın da zayıf olsun napiyim...

51 cm doğdu 64 cm olmuş 8 ayda
Yani boydan da kısa bir bebek
6. Ayda 63 cm di 8. Ayda 64
Öyle 2 ayda 1 cm falan uzuyor :)
9 aylık ama 3-6 ay kıyafetlerini giydiriyorum hala.
Koca bir ayda 30 Gram falan aldığını görünce sinirim bozuluyor.
Neyse ki diğer gelişim özellikleri sanırım normal. Desteksiz oturma 5. Ayda başladı. 8. Ayda elden tutup yürüme falan var.

Benim boyum 154, eşiminn 169
İkimizin de aileleri bu civarda
Sanırım kızımız da mini mini olacak
Hobbit ailesi gibi gezeceğiz
Hasta falan olmasın da zayıf olsun napiyim...
Ya çok tatlısınız 😘 o zaman can sıkmayın dr ne öneriyorsa yapın ektra mamalar falan verin. Yani sadece sütle olmaz artık bi çok şeyi yiyebilir. Miniğinizi sağlıkla büyütün inşallah 😄

Ya çok tatlısınız 😘 o zaman can sıkmayın dr ne öneriyorsa yapın ektra mamalar falan verin. Yani sadece sütle olmaz artık bi çok şeyi yiyebilir. Miniğinizi sağlıkla büyütün inşallah 😄

Teşekkür ederim :) küçük oburcuk sabah kelle paça çorbası bile içti. Artık olduğu kadar
Allah hepimizin çocuklarına sağlık versin :KK200:

X