Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

Günaydın bende bugün başladım 97 kiloyum 40 yaşındayım son gebelikten kalan kiloları veremedim hala 6 yıl oldu 😔 deniyorum başlıyorum ama bir türlü devam edemiyorum bel fıtığımda çıktı kilo vermem şart umarım burada birbirimizi motive ederiz
Buralar biraz durgun daha aktif grupları tavsiye ederim

90 lar grubu var ama pek aktif değil. Bence bı dolan hitap eden birşeyler bulacaksın eminim ❤️
Ama buraya da yaz belki buranın ateşi sensindir🥰
Evet baktım da tüm gruplar pasif herkes fit sanırım yada diyetisyenle ilerliyor ☺️ Daha önce 20 kg verdm gruplar sayesinde o ortamı bulmak mümkün mü artık bilemiyorum benim gibi arayış içinde hevesli olanları toplayalım inşallah buraya 😅
Oruç takibi programını yükledim ilk açlık sürelerini takip açısından motive ediyor
Hem keto hem if beslenmek istiyorum menülerimi buradan paylaşacağım

Evet baktım da tüm gruplar pasif herkes fit sanırım yada diyetisyenle ilerliyor ☺️ Daha önce 20 kg verdm gruplar sayesinde o ortamı bulmak mümkün mü artık bilemiyorum benim gibi arayış içinde hevesli olanları toplayalım inşallah buraya 😅
Oruç takibi programını yükledim ilk açlık sürelerini takip açısından motive ediyor
Hem keto hem if beslenmek istiyorum menülerimi buradan paylaşacağım
Diyet günlükleri kısmından ince.

merhaba;

ben de yarın if e başlayacağım inşallah ve 1 ay boyunca tartılmayı hiç düşünmüyorum.
inşallah 1 ay boyunca bozmadan devam edebilirim.
bu arada kilom 79,500 gr

Cuma günü başladığım aralıklı oruç sonrası (bugün pazartesi) üç gün sonra 2,2 kg verdim. 100,7 kilo ile başlamıştım. Bugünkü kilom 98,5.
Bu kadar hızlı olması beni oldukça motive etti. Yediğim besinlere çok dikkat etmedim. Akşam yemeğini yemedim. Sabah ve öğlen evde ne varsa az porsiyonlarla yedim. Akşama doğru acıkınca bir iki kaşık yoğurt, bir kaşık çorba ile idare ettim. Bugünden itibaren yediklerime dikkat ederek, yine az porsiyonlarla oruca devam etmeyi düşünüyorum. Egzersize henüz başlamadım. Bugün başlayacağım. İki gün ara ile kilomu buraya yazacağım. Böylece birbirimizi motive edebiliriz.:spor:

Size de bol eksiler diliyorum. :nazar:
Maşallah:nazar: aşağı yukarı nasıl bir beslenme planı izliyorsunuz?

Nasıl gidiyor peki motivasyona ihtiyacım var birazda ☺️
Emziren anneyim ben çok sıkı yapamıyorum karbonhidrat vs kesmedim sadece saat aralıklarina dikkat ediyorum
Bugün daha ilk günüm ama zorlamadi zaten bebişten dolayı açlığa alıştım galiba 🤦🏻‍♀️

Merhaba bende if yapıyorum 3 hafta oldu başlayalı

Emziren anneyim ben çok sıkı yapamıyorum karbonhidrat vs kesmedim sadece saat aralıklarina dikkat ediyorum

Bugün daha ilk günüm ama zorlamadi zaten bebişten dolayı açlığa alıştım galiba 🤦🏻‍♀️

Alıştığımı hissediyorum inşallah böyle devam edebilirim bende 2 sene önce emzirirken sağlıklı beslenip spor yaparak 25 kilo vermiştim emzirirken vermek daha kolay çünkü emzirmekte spor yapmak gibi kalori harcatiyor

Alıştığımı hissediyorum inşallah böyle devam edebilirim bende 2 sene önce emzirirken sağlıklı beslenip spor yaparak 25 kilo vermiştim emzirirken vermek daha kolay çünkü emzirmekte spor yapmak gibi kalori harcatiyor
İnşallah bende verebilirim, hamilelikten sadece 3 kilo kaldı vermem gereken ama sanki vücudum eskisi gibi sıkı değil o yüzden 10 kilo versem anca toparlanır gibime geliyor
Spor yapmadan zor tabi ama vakit olmuyo spora

İnşallah bende verebilirim, hamilelikten sadece 3 kilo kaldı vermem gereken ama sanki vücudum eskisi gibi sıkı değil o yüzden 10 kilo versem anca toparlanır gibime geliyor
Spor yapmadan zor tabi ama vakit olmuyo spora
Önemli olan başlamak iradeli bir şekilde başlayınca oluyor tabi sonrasında korumak daha önemli 🥺 ben hayatı boyunca hep balık etli biri olduğum için korumak çok zor su içsem yarıyor bana hep dikkat etmek lazım ama yapamıyorum insan vücudu en çok hangi kilolarda olduysa uzun süreler vücut hep o kiloya gelmeye ve orda kalmaya calisirmis 🥺

Önemli olan başlamak iradeli bir şekilde başlayınca oluyor tabi sonrasında korumak daha önemli 🥺 ben hayatı boyunca hep balık etli biri olduğum için korumak çok zor su içsem yarıyor bana hep dikkat etmek lazım ama yapamıyorum insan vücudu en çok hangi kilolarda olduysa uzun süreler vücut hep o kiloya gelmeye ve orda kalmaya calisirmis 🥺
Evet maalesef bende hep balık etli biri oldum geçen sene bu zamanlar online diyetisyenle çalışarak 55 lere düştüm ama diyet bitti koruma döneminde yine aldım kiloyu.
Hatta diyetisyen o kadar sıkı diyet yazmış ki fazlasiyla aldım eski düzenime dönünce. Hamilelikte girince araya 66 kiloda kaldım 🤦🏻‍♀️

Evet maalesef bende hep balık etli biri oldum geçen sene bu zamanlar online diyetisyenle çalışarak 55 lere düştüm ama diyet bitti koruma döneminde yine aldım kiloyu.
Hatta diyetisyen o kadar sıkı diyet yazmış ki fazlasiyla aldım eski düzenime dönünce. Hamilelikte girince araya 66 kiloda kaldım 🤦🏻‍♀️
Bizim gibi kilo almaya yatkın kişilerin kaderi bu demek ömür boyu hep dikkat etmek dengelemek bir gün ne canın cektiyse yediysen diğer iki gün sağlıklı beslensen almazsın aslında söylemek kolay ama yapmaya gelince zor geliyor 🥺

Bizim gibi kilo almaya yatkın kişilerin kaderi bu demek ömür boyu hep dikkat etmek dengelemek bir gün ne canın cektiyse yediysen diğer iki gün sağlıklı beslensen almazsın aslında söylemek kolay ama yapmaya gelince zor geliyor 🥺
Evet aslında yapmamız, yememiz gereken şeyleri biliyoruz ama uygulamaya gelince yapamıyoruz maalesef 😞

X