Sütü Nasıl Arttırabiliriz .? Yardımcı olun.

Esin3595

Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2023
9
0
28
Merhabalar herkese. 3 aylık kızım var. İlk ay 1 kilo 2 ay 600 he almıştı bu ay kontrole gittiğimizde 100 gr almış ve ben çok üzüldüm. başlarda o kadar çoktu ki sütüm şimdi nerdeyse yok kızımda emmek istemiyor hiç gündüzleri sağıyorum öyle veriyorum. Doktor mama önerdi ama hala kullanmadım .Solgar Brewer's Yeast B12 ye başladım bol su tüketiyorum bestlak kullanıyorum. Mamselin kimyonlu rezene çayını içiyorum .dereotu,tahin,taze soğan da tüketiyorum Ama napsam artmıyor. Önerisi olan var mı acaba

Merhabalar herkese. 3 aylık kızım var. İlk ay 1 kilo 2 ay 600 he almıştı bu ay kontrole gittiğimizde 100 gr almış ve ben çok üzüldüm. başlarda o kadar çoktu ki sütüm şimdi nerdeyse yok kızımda emmek istemiyor hiç gündüzleri sağıyorum öyle veriyorum. Doktor mama önerdi ama hala kullanmadım .Solgar Brewer's Yeast B12 ye başladım bol su tüketiyorum bestlak kullanıyorum. Mamselin kimyonlu rezene çayını içiyorum .dereotu,tahin,taze soğan da tüketiyorum Ama napsam artmıyor. Önerisi olan var mı acaba
Bebeginiz hayirli saglikli uzun omurlu olsun 🙏
Stresiniz sutunuze etki edecektir. Biberon ile direk veriyorsaniz ondan icmesi ve sizden emmesi arasinda farkı illa vardır biberona alisirsa bu sizden ayrilacagi anlami da tasir aslinda. Doktorunuzun verdigi mamayı kullanın ve bol bol emzirmeye calisin az az da olsa

Sık sık emzirin.Saat zaman tutmadan Emzirme sürelerini arttırın. Emzirme sonrası sağım yapın en az 10 ar dk. Sonra takviye mama veya sütünü verin kaşık biberonla veya alıştırma küt silikon uçlu olan bardaklar var oda olabilir verebilirsiniz sütü. Biberonla vermeyin emzikde vermeyin aktif emmesini bozar bebeğin. Gece emzirme ve sagimlarini atlamayın.

Son düzenleme:
Öncelikle bebeğiniz hayırlı olsun sen böyle evham panik stres yaparsan olan sütün de tamamen gider öncelikle rahatla ve sütün bol bol geliyor bebeğin de doyuyor gibi kur psikolojini. Benim iki bebeğimde maalesef emmedi neler yaptım neler denedim. Hatta ikinci bebeğime hamile olduğumu öğrendiğim an evi aktara çevirdim busefer sütüm gelecek bebeğimi emzirecem diye ilk bir hafta sağmal zorunda kaldım artsın diye bunun yanında süt artırıcı ne varsa kullandım ilk 1 hafta 100 ml çıktı ama ben hala hastanedeki hemşireleri darlıyordum sütüm az neden gelmiyor bu seferde mi emziremicem bana yardım edin sütüm gelsin bebeğim aç falan diye kendimi yedim bitirdim hemşireler bana sakin ol bu çok normal rahatla dedikçe ben hem panik hem stres ve sonuç olarak olan sütüm de kesildi ve şuan kızım 3 aylık oldu 3 aydır da mama kullanıyorum yani bu sefer kızım emmek istedi ama benim bu panik ve stresim benim başımı yaktı. Bunu neden anlattım stres yapma sakın böyle basit gibi geliyor ama stres sütün kesilmesinde en büyük etken rahatla sana tek diyebileceğim bu rahatla relaks ol sütüm var bebeğim doyuyor de beyine o sinyali ver ondan sonra gıdalarla destekle ama önce beyin olarak rahatla yoksa dünyaları da yeyip içsen ( benim gibi ) stresliysen maalesef sütün gider.

Evet hem emzirip hem sağım yapıyorum aslında çok haklısınız başta çok olan sütüm de stresten dolayı bu şekilde azaldı. Ama kısım memeye gelince emmek istemiyor dolu olmadığı için . O yüzden bende sağmayı tercih ediyorum . Gerçekten çok zormuş. O ne zaman ağlasa kesin aç diye düşünüyorum hemen sonuçta benek bu ağlayacak yani ama kendime bunu anlatamıyorum

X