Anne tarafı değil resmen cehennem azabı

ruyanzi

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2020
59
110
28
O zaman annenizin akrabalarinin hareketleri ve dusunceleri kendilerini baglar. Anneniz bana gore oldukca sokakta. Kadin kendi ailesinin yanina sigamamis,belli ki mecburen kocasina donmus. Orada da siginti gibi yasiyor yazik. Sizin saga sola bahane bulmaniz yerine annenize kalici bir cozum bulmaniz gerekirdi.
23 yaşındayım, yeni mezunum. Yeni yeni de olsa gece gündüz çalışıp para kazanma mücadelesi veriyorum. Babam ile oturduğumuz evin dışında herhangi bir evimiz yok. Kaldı ki babamın da maddi gücü ortada, babamın akrabalarından beklenti içerisine girmek en yanlış şey olurdu. Özellikle de belirttim, annem herşey olup bittikten sonra "anlatmayacaktım aslında ama bilin istedim" diye anlattı bunları. "elaleme laf edeceğinize kalıcı çözüm bulsaydınız" yorumunuzu şımarıklık olarak değerlendiriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

_Sitare_

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2014
12.773
19.481
Anneanne hanım parayı oğluşuna yedirip yarın birgün ele ayağa düştüğünde kızının ona bakmasını ister ama :KK62:
annenizin yerinde olsam darp raporu alır şikayet ederdim kardeşimi kimsenin yanına bırakmaya değmez kardeşde olsa.

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
34.823
106.073
23 yaşındayım, yeni mezunum. Yeni yeni de olsa gece gündüz çalışıp para kazanma mücadelesi veriyorum. Babam ile oturduğumuz evin dışında herhangi bir evimiz yok. Kaldı ki babamın da maddi gücü ortada, babamın akrabalarından beklenti içerisine girmek en yanlış şey olurdu. Özellikle de belirttim, annem herşey olup bittikten sonra "anlatmayacaktım aslında ama bilin istedim" diye anlattı bunları. "elaleme laf edeceğinize kalıcı çözüm bulsaydınız" yorumunuzu şımarıklık olarak değerlendiriyorum.
Yoo neden simariklik olsun. Biraz daha kibar olmalisiniz. Annenizin ailesinin ne tarz insanlar oldugunu bosuna anlatmissiniz,annenizin sorunu bile bu degil,kadin bir daha gorusmeyecegini bile soylemis. Sizin de derdiniz bu olmamali. Anneniz de calisan bir kadin,siz de calisiyorsunuz,bosanma davasi annenize hakkini verene kadar beklemek yerine cikip o an evden beraber gidebilirdiniz. Bir gece otelde kalirdiniz ertesi gun 1+1 esyali ev tutabilirdiniz. Annenizin akrabalarinin boyle oldugunu siz de kendisi de bu olayla ogrenmemissinizdir neticede herkesin huyunu suyunu bile bile sikayet etmenizin annenize faydasi yok. Ben size bundan bahsediyorum. Konunuzdaki aile davranislari tamamen gereksiz detay.

ruyanzi

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2020
59
110
28
Yoo neden simariklik olsun. Biraz daha kibar olmalisiniz. Annenizin ailesinin ne tarz insanlar oldugunu bosuna anlatmissiniz,annenizin sorunu bile bu degil,kadin bir daha gorusmeyecegini bile soylemis. Sizin de derdiniz bu olmamali. Anneniz de calisan bir kadin,siz de calisiyorsunuz,bosanma davasi annenize hakkini verene kadar beklemek yerine cikip o an evden beraber gidebilirdiniz. Bir gece otelde kalirdiniz ertesi gun 1+1 esyali ev tutabilirdiniz. Annenizin akrabalarinin boyle oldugunu siz de kendisi de bu olayla ogrenmemissinizdir neticede herkesin huyunu suyunu bile bile sikayet etmenizin annenize faydasi yok. Ben size bundan bahsediyorum. Konunuzdaki aile davranislari tamamen gereksiz detay.
Üslubumda bir saygısızlık göremedim, aksine şartlara dair yeterli bilgi sahibi olmayıp "öyle yapsaydınız otele gitseydiniz böyle ödeseydiniz şurayı kiralasaydınız" diye yönerge vermek kaba bir tutum diye düşünüyorum. Bu tarz kritik olaylarda özellikle zor süreçlerden geçilirken bahsettiğiniz kadar kolay ve ütopik biçimde gelişmiyor herşey. Konudaki detaylar anne tarafımdan bu yaşıma değin hiçbir fayda ya da destek göremeyişim(manevi), buna karşın benden sonsuz bir hürmet beklentisi olmasıyla alakalıydı. Annem ise bir dönüm noktası. Yine de görüşleriniz için teşekkürler.

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
34.823
106.073
Üslubumda bir saygısızlık göremedim, aksine şartlara dair yeterli bilgi sahibi olmayıp "öyle yapsaydınız otele gitseydiniz böyle ödeseydiniz şurayı kiralasaydınız" diye yönerge vermek kaba bir tutum diye düşünüyorum. Bu tarz kritik olaylarda özellikle zor süreçlerden geçilirken bahsettiğiniz kadar kolay ve ütopik biçimde gelişmiyor herşey. Konudaki detaylar anne tarafımdan bu yaşıma değin hiçbir fayda ya da destek göremeyişim(manevi), buna karşın benden sonsuz bir hürmet beklentisi olmasıyla alakalıydı. Annem ise bir dönüm noktası. Yine de görüşleriniz için teşekkürler.
Hic tanimadiginiz insanlara simarik ,kaba dememelisiniz ,saygi ve genel kurallar bunu gerektirdigi icin. Anneniz sokakta kalmis,ne ailesinin yanina ne de kendi evine sigamamis,demek ki ekonomik ozgurlugu olmayan ancak calisan bir kadin. Su anda bundan daha onemli degil annenizin ailesi. Babanizin annenize“neden eve gelmedin” Cumlesi bile annenize yardimci degil. Gecenin bir saati bir kadin evinden cikip gidiyorsa caresizliginden gidiyordur,o evde istenmediginden gidiyordur,illa kovulmasi gerekmez. Babanizin karsisina gecip “hadi baba sen cik git annem burada yasayacak” demeliydiniz. O anda ayni evde olmasaniz da anneniz eve dondugunde babaniz cikip gidebilirdi. Anneniz su anda bosanma evresinde ancak istemedigi bir adamla ayni evi paylasiyor,buna mecbur cunku. Bunun ne demek oldugunu demek ki anlamamissiniz,olabilir yasiniz henuz cok kucuk. Madem maddi durumunuzu duzeltiyorsunuz,annenizle beraber yasayacaksiniz bunun gerceklesmesi icin bosanmasini beklemeyin. Ya annenizi alip gidin,ya da babanizi gonderip siz o eve yerlesin. Bosanma davasi anlasmali dahi olsa mal paylasimi vs devreye girdiginde cok uzun surebiliyor. Bilginiz olsun,size kolayliklar diliyorum.

Thrive60

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2017
1.771
5.258
36
Öncelikle annenin yanında be dayının ve annanenin esamesi okunmaz.
“Anneni dövdüm bana hürmet et” Başka? 🤦‍♀️

Bu iki insanla mesafe koyun hatta dayınızla görüşmemenizi bile öneririm. Dayınız tam bir sömürücü, annanenizin parası azalınca bu sefer sizden geçinmeye çalışacak. Sizi annenizin kötü olduğuna bu kadar ikna etmeye çalışması bu yüzden.

Bu kişiye fazla yüz veriyorsunuz, açık açık iftira atıyor bırakın bozulsun aranız. Hayır size küsünce ne olacak anneniz dövülürken kabullenen annaneye mi şikayet edecek? 😂

Thrive60

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2017
1.771
5.258
36
Telefonları buz gibi açın, devamlı işiniz olsun hep meşgul olun.
Annaneniz muhtemelen erkek çocuk diye dayı ve anneniz arasında evlat ayrımı yapıyor, ona yüzbinlerce lira para verirken size bir kova suyu çok görürler.

Annaneniz ile görüşmemeniz de büyük bir kayıp değil, dayınıza karşı yardım isterse destek verirsiniz tabi.

muzlupuding

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2020
920
2.760
Anneniz, kendi annesi, kardeşi tarafından darp edilince o konuyla ilgilendi, anneanneyi o evden çıkarmaya uğraştı mı? Bunu yapmadıysa anneannenin evine gitmeye yüz bulamamalıydı

ruyanzi

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2020
59
110
28
Anneniz, kendi annesi, kardeşi tarafından darp edilince o konuyla ilgilendi, anneanneyi o evden çıkarmaya uğraştı mı? Bunu yapmadıysa anneannenin evine gitmeye yüz bulamamalıydı
Annem müdahale ettiği için dayımın anneme olan hıncı zaten. Para için gözü dönmüş, ben anneme saldırısını da onu evden uzaklaştırmak ve anneannemi daha iyi yönetmek için olduğunu düşünüyorum. Annem görür görmez müdahil olmuş, konuyu da dikkatli okursanız anneannemin bu olayı ısrarla reddettiğini de eklemiştim. Annem anneannemin itildiğini gördüğü anda koşmuş, dayım yok birşey konuşuyoruz diye üstelemiş anneannemde annemi göndermiş sorun yok öyle birşey yapmadı diye. Kadın evinden gitmek istemiyor oğlunu da sonuna kadar savunuyor.