Anne tarafı değil resmen cehennem azabı

ruyanzi

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2020
59
111
30
Öncelikle merhaba, konu biraz uzun olacağı için şimdiden affınıza sığınırım.

Varyemez ve inanılmaz pinti 80 yaşında anneannem var, ancak şeytan gibi yaşına bakmayın. Dişinden tırnağından maaşından sürekli arttırır ancak o biriken parayı asla ellemez. Borç vermez, verse de tefeciden beter faiz bindirir. Hiç evlenmemiş olan dayımla birlikte yaşıyorlar. Çok uzakta oturuyorlar, haliyle çoğunlukla dayım ilgileniyor. Dayım içkici ve kumarbaz, deli gibi içip, içmiyorum diye yalan söylüyor, kadının her şeyini yavaş yavaş zapt etti. Anneannemin maaş kartı, kimliği cüzdanı her şeyi onda. Kafasına estiği gibi de harcıyor. Yakın zamanda kafası güzelken ağzından kaçırdı. Borsada 150 binden fazla kaybetmiş. Kendisinin ne malı ne mülkü var, parası da yok. Doğal olarak anneannemin parasını kaybettiğini tahmin ediyoruz. Anneannem parayı herkesten her şeyden çok sever, kadın günden güne eridi üzüntüden ama söyleyemiyor bize. Bir seferinde de dayımı köşede anneannemi tartaklarken gördük, kadın 200 tl'ye kendine yeni perde almış, dayım "sen nasıl kafana göre para harcarsın" diye kadının kolunu sıkmış duvara itiyordu. Sonrasında anneannem inkar etti yok öyle bir şey olmadı diye. Kadının hastalık hastası olduğunu biliyor, (turp gibi o ayrı) seni hastaneye götürmem diye tehdit ediyor kadını.

Asıl mesele şu; annemle babam boşanma kararı aldılar, annem cebinde beş kuruş yokken evden ayrılıp anneannemin evine yerleşti kısa süreliğine. Ancak anneme etmediklerini bırakmamışlar. Sürekli kadını telkin ediyormuş ikisi, "fönü çalıştırma elektrik yazar, patatesi kalın soyup israf etme, duş alacaksan en faza 2 kova su dökmelik hakkın var". Bir gün dayımın kafası güzelken bi hikaye sallamış kendini öven, annem "ben böyle bir şey hatırlamıyorum" diyince kadını dövmüş. "Ben ambulans arıyorum, bu kız şizofren, bu deli bu hasta. Kocası çok haklı" daha neler, ne hakaretler etmiş anneme dayım. Annem gecenin köründe hiçbir şey demeden 2 parça eşyasını alıp evden çıkmış, anneannem arkasından nereye bile bile dememiş, dayım bağırmış geriden bırak defolsun diye. Annem gidip çalıştığı ofiste uyumuş. Boşanıyor olmalarına rağmen babam duyunca delirdi, niye eve gelmedin diye. Dayım sürekli yalan söylüyor, anneannemde onaylar gibi susuyor. Dayım herkese annem için "o bana saldırdı, o deli" diyormuş. Nasıl yeminler ediyor, bana sürekli kendini mağdur gösteriyor. "Anneni tedavi ettirelim ben onu seviyorum o benim bacım" diye damardan giriyor. Kadının kolundaki boynundaki çürükleri görmesem inanacağım o derece. Kaldı ki objektif biriyim, annem de olsa hastalık belirtisi görsem susmam, davranışları gayet tutarlı kadının.

Anneannem onlara hak vermediğim sürekli arayıp hal hatır sormadığım için bozuk atıyor. Dayım sürekli benden ilgi bekleyip el etek öpmemi bekliyor, sürekli ağzımı yokluyor annemle ilgili. Annem asla konuşmayacağım benim artık ailem yok diyor. Ben de anneannem ve dayımla görüşmek istemiyorum, ancak nasıl tepki göstereyim bilmiyorum. Siz olsanız ne yapardınız?

Politik.davranir anneme yapilanin.acisini cikartirdim mesela sana duskunlerse sart kos annenin gonlunu hos tutsunlar ,annende gidip isyerlerinde kalmasin bir daha annesinin evi dururken valla kimse kusura bakmasin ama edepsizlikle de olsa yerlesirdim bas koseye dayi bey haddini bilsin paralari sivayacak anneye iskence edecek sonra kardesini horlayacak yok ya baska?

Yalniz buarada baban da seviyor anneni sanirim

böyle şeyler okuyunca iyi ki tüm akrabalarımı silip atmışım diyorum ohh kafa rahat. akraba = akrep diyen abla vardı videolarda öyle gerçekten.

annenizin huzuru yoksa mecbur bosanıp ayrı yasicak biraz zorlanır ama raylar zamanla oturur
Kesinlikle öyle, zaten akrabanın hayırlısına denk gelen bir elin parmağını geçmez. Yıprandık epey ama şuan herşey daha iyi.

Anneniz neden sizin yanınıza gelmedi? Bırakmayın o insanların yanına annenizi.
Annem anneanneme gittiğinde babam ile boşanma sürecindeydiler ve tartıştılar. Annem kavga büyümesin herkes rahat etsin diye anneanneme gitti. Bu olayları bize ofiste uyuduğu gecenin ertesi günü eve döndüğünde anlattı, hepimizin asabı bozuldu. Anneannemde bunları yaşarken babamla da sorunlu olduğu için eve geri dönemem gibi hissettim dedi.
Annemi asla bırakmam bu insanlara, o da sokakta yatarım bunlara gitmem diyor.

Politik.davranir anneme yapilanin.acisini cikartirdim mesela sana duskunlerse sart kos annenin gonlunu hos tutsunlar ,annende gidip isyerlerinde kalmasin bir daha annesinin evi dururken valla kimse kusura bakmasin ama edepsizlikle de olsa yerlesirdim bas koseye dayi bey haddini bilsin paralari sivayacak anneye iskence edecek sonra kardesini horlayacak yok ya baska?

Yalniz buarada baban da seviyor anneni sanirim

Öyle insanlar değiller inanın, şart mart koşturmazlar. Bizim yöntemimiz bu beğenmiyorsan naş modundalar. Benden hürmet beklentisi içindeler, pek sevgi söz konusu olduğunu zannetmiyorum. Anneannem hastalık hastası, sürekli ben hiç iyi değilim diyor ama turp gibi(doktor onaylı). Sürekli poh pohlanıp yedirilip içirilip gezdirilmek istiyor. Dayımın derdi de belli. Sizden bir çıkarları yoksa anneme yaptıkları gibi tekmeyi basıyorlar. Şuanki psikolojileri sadece kendilerini haklı gösterme çabası.
Babam ayrılıyor olsalar da kötülüğünü istemez annemin, 25 yıllık evlilik. Bir gün fiske vurmamış kadına, 3 günde kadın bunları yaşayınca üzüldü haliyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onlar bi düzen kurmuş kendi canları da olsa almazlar tekrar içlerine. Düzeni bozmuş sayarlar ki öyle de yapmışlar. Kadına sahip çıkın

Onlar bi düzen kurmuş kendi canları da olsa almazlar tekrar içlerine. Düzeni bozmuş sayarlar ki öyle de yapmışlar. Kadına sahip çıkın
Annemi bir an yalnız bırakmam. İt gibi gece gündüz çalışıyorum, ben sokakta yatarım onu aç açıkta bırakmam o ayrı mesele. Dediğiniz gibi de ortak noktaya varılmaz bu insanlarla. Ancak ısrarla benimle görüşmek, yakın olmak sevgi ve hürmet bekliyorlar. Beni afallatan olay da bu.

Sokakta kalan anneniz icin daha iyi bir fikriniz var mi peki ben o kisimla ilgilendim acikcasi. Akrabalar manyak olabilir,cimri olabilir. Siz onlarla gorusmek istemeyebilirsiniz hepsine tamam. Peki anneniz icin yapabileceginiz ne var?

Sokakta kalan anneniz icin daha iyi bir fikriniz var mi peki ben o kisimla ilgilendim acikcasi. Akrabalar manyak olabilir,cimri olabilir. Siz onlarla gorusmek istemeyebilirsiniz hepsine tamam. Peki anneniz icin yapabileceginiz ne var?
Öncelikle annem sokakta değil, babamla sorunlar yaşadığı için eve geri dönmekte tereddüt ettiğini o dönem söyledi. Evden kısa süreli gidişinin sebebi de babamla tartışmasıydı, kimse evden kovmadı yani. Boşanma sürecinde de olsalar aynı evin içindeler, babam bu olaylar yüzünden kendisine karşı daha hassas. Ayrı odalarda vakit geçiriyorlar ya da çoğunlukla kendi akrabalarında zaman geçiriyor babam. Maddi durumum düzeliyor, boşanma sonrasında da annemle yaşamaya devam edeceğim, protokollere göre de bir mal bölümü yapılır. Annemin sokakta kalması gibi bir durum söz konusu değil.

Öncelikle annem sokakta değil, babamla sorunlar yaşadığı için eve geri dönmekte tereddüt ettiğini o dönem söyledi. Evden kısa süreli gidişinin sebebi de babamla tartışmasıydı, kimse evden kovmadı yani. Boşanma sürecinde de olsalar aynı evin içindeler, babam bu olaylar yüzünden kendisine karşı daha hassas. Ayrı odalarda vakit geçiriyorlar ya da çoğunlukla kendi akrabalarında zaman geçiriyor babam.
O zaman annenizin akrabalarinin hareketleri ve dusunceleri kendilerini baglar. Anneniz bana gore oldukca sokakta. Kadin kendi ailesinin yanina sigamamis,belli ki mecburen kocasina donmus. Orada da siginti gibi yasiyor yazik. Sizin saga sola bahane bulmaniz yerine annenize kalici bir cozum bulmaniz gerekirdi.

Gördüğüm kadarıyla kimsenin kimseye muhtaçlıpı yok anneniz bir apart tutsun orda kalsın onca rezilliği çekeceğine .Ben olsam sanırım hiç yüzlerine bile bakmam hele dayıya kadını dövmüş ya .Annennnende onun tarafında zaten boş verin kendi yağlarında kavrulsunlar.

Öncelikle merhaba, konu biraz uzun olacağı için şimdiden affınıza sığınırım.

Varyemez ve inanılmaz pinti 80 yaşında anneannem var, ancak şeytan gibi yaşına bakmayın. Dişinden tırnağından maaşından sürekli arttırır ancak o biriken parayı asla ellemez. Borç vermez, verse de tefeciden beter faiz bindirir. Hiç evlenmemiş olan dayımla birlikte yaşıyorlar. Çok uzakta oturuyorlar, haliyle çoğunlukla dayım ilgileniyor. Dayım içkici ve kumarbaz, deli gibi içip, içmiyorum diye yalan söylüyor, kadının her şeyini yavaş yavaş zapt etti. Anneannemin maaş kartı, kimliği cüzdanı her şeyi onda. Kafasına estiği gibi de harcıyor. Yakın zamanda kafası güzelken ağzından kaçırdı. Borsada 150 binden fazla kaybetmiş. Kendisinin ne malı ne mülkü var, parası da yok. Doğal olarak anneannemin parasını kaybettiğini tahmin ediyoruz. Anneannem parayı herkesten her şeyden çok sever, kadın günden güne eridi üzüntüden ama söyleyemiyor bize. Bir seferinde de dayımı köşede anneannemi tartaklarken gördük, kadın 200 tl'ye kendine yeni perde almış, dayım "sen nasıl kafana göre para harcarsın" diye kadının kolunu sıkmış duvara itiyordu. Sonrasında anneannem inkar etti yok öyle bir şey olmadı diye. Kadının hastalık hastası olduğunu biliyor, (turp gibi o ayrı) seni hastaneye götürmem diye tehdit ediyor kadını.

Asıl mesele şu; annemle babam boşanma kararı aldılar, bir gün alevli biçimde tartıştılar. Annem cebinde beş kuruş yokken evden ayrılıp anneannemin evine yerleşti kısa süreliğine. Ancak anneme etmediklerini bırakmamışlar. Sürekli kadını telkin ediyormuş ikisi, "fönü çalıştırma elektrik yazar, patatesi kalın soyup israf etme, duş alacaksan en faza 2 kova su dökmelik hakkın var". Bir gün dayımın kafası güzelken bi hikaye sallamış kendini öven, annem "ben böyle bir şey hatırlamıyorum" diyince kadını dövmüş. "Sen bana yalancı mı diyorsun? Ben ambulans arıyorum, bu kız şizofren, bu deli bu hasta. Kocası çok haklı" daha neler, ne hakaretler etmiş anneme dayım. Annem gecenin köründe hiçbir şey demeden 2 parça eşyasını alıp evden çıkmış, anneannem arkasından nereye bile bile dememiş, dayım bağırmış geriden bırak defolsun diye. Annem gidip çalıştığı ofiste uyumuş. Boşanıyor olmalarına rağmen babam duyunca delirdi, niye eve gelmedin diye. Dayım sürekli yalan söylüyor, anneannemde onaylar gibi susuyor. Dayım herkese annem için "o bana saldırdı, o deli" diyormuş. Nasıl yeminler ediyor, bana sürekli kendini mağdur gösteriyor. "Anneni tedavi ettirelim ben onu seviyorum o benim bacım" diye damardan giriyor. Kadının kolundaki boynundaki çürükleri görmesem inanacağım o derece. Kaldı ki objektif biriyim, annem de olsa hastalık belirtisi görsem susmam, davranışları gayet tutarlı kadının.

Anneannem onlara hak vermediğim sürekli arayıp hal hatır sormadığım için bozuk atıyor. Dayım sürekli benden ilgi bekleyip el etek öpmemi bekliyor, sürekli ağzımı yokluyor annemle ilgili. Annem asla konuşmayacağım benim artık ailem yok diyor. Ben de anneannem ve dayımla görüşmek istemiyorum, ancak nasıl tepki göstereyim bilmiyorum. Siz olsanız ne yapardınız?
Görüşmeyin olsun bitsin, niye bu kadar dert ettiniz. İşinize gelmeyenle bağları koparırsınız biter gider bu kadar.

O zaman annenizin akrabalarinin hareketleri ve dusunceleri kendilerini baglar. Anneniz bana gore oldukca sokakta. Kadin kendi ailesinin yanina sigamamis,belli ki mecburen kocasina donmus. Orada da siginti gibi yasiyor yazik. Sizin saga sola bahane bulmaniz yerine annenize kalici bir cozum bulmaniz gerekirdi.
23 yaşındayım, yeni mezunum. Yeni yeni de olsa gece gündüz çalışıp para kazanma mücadelesi veriyorum. Babam ile oturduğumuz evin dışında herhangi bir evimiz yok. Kaldı ki babamın da maddi gücü ortada, babamın akrabalarından beklenti içerisine girmek en yanlış şey olurdu. Özellikle de belirttim, annem herşey olup bittikten sonra "anlatmayacaktım aslında ama bilin istedim" diye anlattı bunları. "elaleme laf edeceğinize kalıcı çözüm bulsaydınız" yorumunuzu şımarıklık olarak değerlendiriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anneanne hanım parayı oğluşuna yedirip yarın birgün ele ayağa düştüğünde kızının ona bakmasını ister ama :KK62:
annenizin yerinde olsam darp raporu alır şikayet ederdim kardeşimi kimsenin yanına bırakmaya değmez kardeşde olsa.

23 yaşındayım, yeni mezunum. Yeni yeni de olsa gece gündüz çalışıp para kazanma mücadelesi veriyorum. Babam ile oturduğumuz evin dışında herhangi bir evimiz yok. Kaldı ki babamın da maddi gücü ortada, babamın akrabalarından beklenti içerisine girmek en yanlış şey olurdu. Özellikle de belirttim, annem herşey olup bittikten sonra "anlatmayacaktım aslında ama bilin istedim" diye anlattı bunları. "elaleme laf edeceğinize kalıcı çözüm bulsaydınız" yorumunuzu şımarıklık olarak değerlendiriyorum.
Yoo neden simariklik olsun. Biraz daha kibar olmalisiniz. Annenizin ailesinin ne tarz insanlar oldugunu bosuna anlatmissiniz,annenizin sorunu bile bu degil,kadin bir daha gorusmeyecegini bile soylemis. Sizin de derdiniz bu olmamali. Anneniz de calisan bir kadin,siz de calisiyorsunuz,bosanma davasi annenize hakkini verene kadar beklemek yerine cikip o an evden beraber gidebilirdiniz. Bir gece otelde kalirdiniz ertesi gun 1+1 esyali ev tutabilirdiniz. Annenizin akrabalarinin boyle oldugunu siz de kendisi de bu olayla ogrenmemissinizdir neticede herkesin huyunu suyunu bile bile sikayet etmenizin annenize faydasi yok. Ben size bundan bahsediyorum. Konunuzdaki aile davranislari tamamen gereksiz detay.

Yoo neden simariklik olsun. Biraz daha kibar olmalisiniz. Annenizin ailesinin ne tarz insanlar oldugunu bosuna anlatmissiniz,annenizin sorunu bile bu degil,kadin bir daha gorusmeyecegini bile soylemis. Sizin de derdiniz bu olmamali. Anneniz de calisan bir kadin,siz de calisiyorsunuz,bosanma davasi annenize hakkini verene kadar beklemek yerine cikip o an evden beraber gidebilirdiniz. Bir gece otelde kalirdiniz ertesi gun 1+1 esyali ev tutabilirdiniz. Annenizin akrabalarinin boyle oldugunu siz de kendisi de bu olayla ogrenmemissinizdir neticede herkesin huyunu suyunu bile bile sikayet etmenizin annenize faydasi yok. Ben size bundan bahsediyorum. Konunuzdaki aile davranislari tamamen gereksiz detay.
Üslubumda bir saygısızlık göremedim, aksine şartlara dair yeterli bilgi sahibi olmayıp "öyle yapsaydınız otele gitseydiniz böyle ödeseydiniz şurayı kiralasaydınız" diye yönerge vermek kaba bir tutum diye düşünüyorum. Bu tarz kritik olaylarda özellikle zor süreçlerden geçilirken bahsettiğiniz kadar kolay ve ütopik biçimde gelişmiyor herşey. Konudaki detaylar anne tarafımdan bu yaşıma değin hiçbir fayda ya da destek göremeyişim(manevi), buna karşın benden sonsuz bir hürmet beklentisi olmasıyla alakalıydı. Annem ise bir dönüm noktası. Yine de görüşleriniz için teşekkürler.

Üslubumda bir saygısızlık göremedim, aksine şartlara dair yeterli bilgi sahibi olmayıp "öyle yapsaydınız otele gitseydiniz böyle ödeseydiniz şurayı kiralasaydınız" diye yönerge vermek kaba bir tutum diye düşünüyorum. Bu tarz kritik olaylarda özellikle zor süreçlerden geçilirken bahsettiğiniz kadar kolay ve ütopik biçimde gelişmiyor herşey. Konudaki detaylar anne tarafımdan bu yaşıma değin hiçbir fayda ya da destek göremeyişim(manevi), buna karşın benden sonsuz bir hürmet beklentisi olmasıyla alakalıydı. Annem ise bir dönüm noktası. Yine de görüşleriniz için teşekkürler.
Hic tanimadiginiz insanlara simarik ,kaba dememelisiniz ,saygi ve genel kurallar bunu gerektirdigi icin. Anneniz sokakta kalmis,ne ailesinin yanina ne de kendi evine sigamamis,demek ki ekonomik ozgurlugu olmayan ancak calisan bir kadin. Su anda bundan daha onemli degil annenizin ailesi. Babanizin annenize“neden eve gelmedin” Cumlesi bile annenize yardimci degil. Gecenin bir saati bir kadin evinden cikip gidiyorsa caresizliginden gidiyordur,o evde istenmediginden gidiyordur,illa kovulmasi gerekmez. Babanizin karsisina gecip “hadi baba sen cik git annem burada yasayacak” demeliydiniz. O anda ayni evde olmasaniz da anneniz eve dondugunde babaniz cikip gidebilirdi. Anneniz su anda bosanma evresinde ancak istemedigi bir adamla ayni evi paylasiyor,buna mecbur cunku. Bunun ne demek oldugunu demek ki anlamamissiniz,olabilir yasiniz henuz cok kucuk. Madem maddi durumunuzu duzeltiyorsunuz,annenizle beraber yasayacaksiniz bunun gerceklesmesi icin bosanmasini beklemeyin. Ya annenizi alip gidin,ya da babanizi gonderip siz o eve yerlesin. Bosanma davasi anlasmali dahi olsa mal paylasimi vs devreye girdiginde cok uzun surebiliyor. Bilginiz olsun,size kolayliklar diliyorum.

X