Anne ve babamın sahte ilgisi

Ben 2008 Haziranda 7 yaşındaydım. Bez Bebek dizisini çok seviyordum. Nanayı da çok seviyordum. Hiçbir hafta kaçırmazdım. Dizinij tekrarları da çok sık dönüyordu. Arada gördükçe bazen ürperiyordum, bazen korkuyordum izlemeye ama asıl kırılma 2014'te oldu uzun yıllar sonra eve internet bağlattık hem de liseye geçmiştim. İnternet bağlanan günün ertesi günü yine heyecanla Bez Bebek'in 39.bölümünü izledim. Heyecan ve korkumu yendim ve sık sık aynı bölümü izlemeye başladım. O erkeğe ilgim oluştu böylece. Hâlâ da bu dizinin en çok bu bölümünü detaylıca izlerim.
Peki her izlemede sadece 39. Bölüm neden bende izlerdim ama denk gelirse yani 39. Bölümde konu ne olay örgüsü ne sizde eksik olan bir duyguyu buldunuz muhtemelen orada ama ne , birde o karakteri canlandıran gerçek hayatta bir kadin , ve öyle bir adam yok yani öyle biri yok bunu bil buna inanmakla başla bence

Peki her izlemede sadece 39. Bölüm neden bende izlerdim ama denk gelirse yani 39. Bölümde konu ne olay örgüsü ne sizde eksik olan bir duyguyu buldunuz muhtemelen orada ama ne , birde o karakteri canlandıran gerçek hayatta bir kadin , ve öyle bir adam yok yani öyle biri yok bunu bil buna inanmakla başla bence
Yav sende ciddi ciddi cevap veriyosun ya :KK70:

Nananın erkek olması o bölümün konusu. Belki yanlış bir şey ama bir sahnede erkek olduğunda nişanlı bir kadın olan Simge'ye de asılıyordu. Bu bile benim hoşuma gitmişti çünkü Simge'den nefret ediyorum.

Merhabalar, biliyorsunuz daha önceki konularda kendimi psikolojik olarak kötü hissettiğimi birçok kez dile getirmiştim. Son iki gecedir uykusuz geceler geçiriyorum. Dün gece uyuyamayınca saat 04.00 gibi her zaman yaptığım gibi müzik dinlemeye başladım. Ve biraz sinirlenip kendi kendime dövündüm sonra annem de sesleri duyup odaya girdi ve sakin bir sesle benimle konuşmak istedi ben de konuşmak istemedim ve sonra annem benim yanıma uzandı. Neyse sonra sabah oldu. Şu an hala kötüyüm. Babam da ÇAP kayıt hakkı kazandığımdan beri hatta YKS' de 18 bine girdiğimden beri meyveyi, kuru yemişi benim yanıma getirir. İlgili baba rolünü oynuyor yani. Mademki şimdi bu kadar iyi anne baba olacaklardı bundan 8 yıl önce neden sürekli beni halamın çocuklarıyla kıyaslayıp beni yerden yere vurdular? Hem de o zaman çok küçüktüm 14 yaşındaydım. 14 yaşında bir öğrenci için bir evlat için ne kadar acı bir şey bu değil mi? Halamın çocuklarından biraz daha düşük puan aldığım için beni evden 20 km uzak liseye gönderip akıllarınca cezalandırdılar o dönem. Ama ilçemizde de benim puanımın altında olan yani kolay kazanabileceğim liseler vardı. Bu gerçeği şu an 20 yaşını geçtiğim halde kaldıramıyorum. Ve yarım saat önce sosyal medyada halamın oğlunun içkili fotoğraf paylaştığını gördüm. Ve sitemle onun ekran görüntüsünü alıp anneme göstererek " bana örnek gösterdiğiniz, kıyasladığınız insanlara bak" dedim. Annem tepkisiz kaldı ve sonra "benim için yalnızca sen varsın, sen benim tek çocuğumsun, kızımsın, onlar beni ilgilendirmiyor" falan diye sahte ilgide bulundu. Neyse işte hala 8 yıl önceki şeyleri kaldıramıyorum. Ben 9 sene önce teogda sınav günü kimliğimi kaybetmiştim. Hem de babamın ilgisizliği yüzünden olmuştu. Bir tek dövmedikleri kalmıştı. Neyse 2 gün sonra kimlik bulunmuştu. Bir de ben ortaokulda zorbalığa maruz kalıyordum. Bu yaşananlarla o sınavdan nasıl yüksek not alabilirdim? İmkansız yani. Sonra işte 20 km uzaktaki liseye ailem yüzünden kaydoldum. 14 yaşına gireceğim doğum günümde amcamın oğluna düğün yaptılar. Ve benim doğum günüm bunların aptal düğünü yüzünden güme gitti. 1 yıl önce de söz gibi bir şey yapmışlardı. Yine bunların işleri yüzünden güme gitmişti. 13-14 yaşında bir çocuk için çok acı bir şey bunlar. Hala aklıma geldikçe ağlıyorum. Amcamın gelininden nefret ediyorum zaten. Koridorda karşılaşsak selam bile vermiyorum hiç. O kadın benim için bir hiç, mikroptan değersiz. Sonra teyzemin gelininden de nefret ediyorum. İkisi de doğum yaptıktan sonra kilo alıp çirkinleştiler. Çocukları da birbirinden şımarık ve çirkinler! Tamam ben de kiloluyum 1.61 boyundayım 78 kiloyum ama ben lisedeyken beslenme yetersizliği yaşadığım için o zamanlar zayıflıktan bayıldığım bile olmuştu eskiden. Benim yemem lazım o yüzden. Bu kadar acılarla dolu bir hayat olamaz! Bana her şeyi çok gördüler. Sonra zaten OKB tarzı takıntılarla baş etmeye çalışıyorum. Bir de yıllardır bir takıntım var. 2008'de ilkokuldayken yaz tatiline çıkıp karne alacağım günden evvelsi gün Bez Bebek'in 39. bölümünü izlemiştim. O bölüm benim çok ilgimi çekiyor. Yıllardır da izlerim. Lisedeyken o bölüme daha çok ilgim arttı. O bölümde kız karakter bölümün ortalarında erkeğe dönüşüyor. Orada o karakterin erkek versiyonunu kimin canlandırdığını çok merak ediyorum. Ama bulamıyorum bu benim için artık 14 buçuk yıllık bir gizem. Şöyle düşünmeyin o adama aşık olduğumu vs. zaten heterofobik bir insanım. Özellikle lise zamanlarımda 14-15 yaşlarında ilgim artmıştı. Onu neden sevdiğimi de bilmiyorum. Kadından erkeğe dönüşen bir karakter olduğu için mi yoksa tipi imajı mı beni çekiyor bilmiyorum. Ama benim bir erkeğe aşık olabilmem imkansız. Lütfen dalga geçtiğimi düşünmeyin benim için artık değişik bir durum kafamda oturtamıyorum. Benim bu kadar acılar yaşarken ne bir erkeğe ne de bir kadına ilgi duymam imkansız. Ama neden onu dizideki karakteri izleyince ürperiyorum, heyecanlanıyorum? Hatta dizinin tekrarlarına daha küçük yaşlardayken denk gelince onu görmekten korkuyordum. Merak edenler için dizinin linki bu. Karakterin fotoğraflarını da diziden ekran görüntüsü olarak çekmiştim. Sizin büyüklerim olarak fikrinizi merak ediyorum. O yüzden ekte görüntüleri bulunuyor. Sizce bu karaktere olan hislerim nedir ve eğer ki ona karşı beğenme duygum varsa bunun sebebi nedir?

O yüzden bazıları evlat sahibi olmak istemiyor. Şu hale bak eldivenle bile sevilmez

Nananın erkek olması o bölümün konusu. Belki yanlış bir şey ama bir sahnede erkek olduğunda nişanlı bir kadın olan Simge'ye de asılıyordu. Bu bile benim hoşuma gitmişti çünkü Simge'den nefret ediyorum.
Niye dizilere bu kadar baglaniyorsun? Izle gec. 22 yasinda bez bebek izleyen kaldi mi hala?
Diziler bir kurgu. Gercek hayata dön.
Kore dizileri ve kpopla kafayı bozmuş bir arkadaşım vardı. O kız da gerceklik algısını kaybediyordu nerdeyse.

Bu arada ben konunun gerçekliğine inanıyorum çünkü 3 yıldır çok tutarlı şekilde aynı seyleri paylaşıyor,başka başka uyeliklerle. Yani dalga geçmek için olsa neden bu kadar istikrarlı davransın ki bunca sene?
Diğer kullanıcı adları ne hatırlıyor musun? Ay çok merak ediyorum bunu.

Niye dizilere bu kadar baglaniyorsun? Izle gec. 22 yasinda bez bebek izleyen kaldi mi hala?
Kore dizileri ve kpopla kafayı bozmuş bir arkadaşım vardı. O kız da gerceklik algısını kaybediyordu nerdeyse.
Onlar ayrı bi kafa yemin ediyorum.
Hele şurada BTS'e saydır, topluca siteyi basmaya gelir ergenuslar öyle bi saplantı.

Ben seviyorum hoşuma da gidiyor.

Diğer kullanıcı adları ne hatırlıyor musun? Ay çok merak ediyorum bunu.
Evet, biri çaresiz mutsuz çiçek

Şu anda bi "lan acaba gerçek mi?" düşüncesi belirdi kafamda.

hatırladım bunu evet fake değil çoklu üyelik sadece

Neden bilmiyorum ama şöyle düşündüm bu durum için sanırım çevrende veya ailende bir erkeğin bir kadına bir şekilde zarar ve üzüntü verdiğine şahit oldun ve buda senin gözünün önünde oldu ve o günden beri erkeklere karşı bu şekilde set koydun hem kalben hem aklen , o bölümde de Nana bir kız ama erkek rolüne girmesi senin için farklı bir boyut sonuçta onun kız olduğunu biliyosun ve simgeye karşı olanları da sırf kadın kadına yapıyor gibi algılayıp bu seni rahatsız etmiyor ve hoşuna gidiyor diye düşündüm , hiç bir uzmandan yardım aldın mı her yorumu çok ayrıntılı okumadım yazdın mı bilmiyorum ama bilişsel alanda uzman birinden yardım alsan aşılamayacak gibi zor değil belkide

Konudan anladiklarim:
1) Konu sahibi Evrim Akin'in erkek halini tanimadigini iddia ediyor.
2) Evlenirken esimin sulalesindeki ergenlerin dogum gununu sorup dugun yapmam gerekiyormus bilememisim(cok gec, bunu dusunmeye 3.5 sene kadar gec kaldim)
3) Iyi ki 2000'lerde dogmamisim ki bir erkekle hayatimi birlestirme hakkim olmus😂

Uyenin gercekligine inanmiyorum. Gecen konusunda da diger uyeliklerini sikayet etmistim yine raporladim. Istikrarli bir troll arkadasimiz. 😬

X