Annedir ne yapsa yeridir mi?

Çook tesekkur ederim onerileriniz icin. Şuan Tülay Kök dinliyordum tam da. Kadının mükemmellikten uzak, kabullenici tavrını seviyorum gerçekten. Terapiden yeni ciktim. İyi geldi gercekten. Bahsettiginiz de Tülay Kök'ün mavi odasi ondaki tüm dersleri de not alarak dinledim. Cidden bir cok terapiden daha faydalı geldi mavi oda. Semalar, temas bicimleri, modlar gercekten her insanin bilmesi gereken asgari duzeydeki psikolojik bilgilermis. Affetme, içindeki çocuk meditasyonlari da cok isime yaramisti. Bu kadar yol katetmisken yine mi başa dönüyorum hissiydi moralimi bozan. Dönmediğimi farkettim. Buraya yazmak da iyi geldi. Normalde eğlenceli, güçlü duran kendi halinde biriyimdir. Burada kimlik kaygısı olmadan yazmak hafifletti. İyi öngörüleriniz için ayrıca teşekkurler umarım olurum

Düzelmek için uğraşmayanla mesafe şart gerçekten. Anne olmasa da başkası olsa o mesafe sonsuza çikabilir sorun yok. Bu durumda en iyisi temel düzeyde iletişim. Bulaşıcı hastalık metaforu bu tip durumlar için cuk oturmuş teşekkürler. Aklıma getirmeye çalişırım ben bunu.

Malesef eşimle evliliğimde asabi ve saygıyı bozan taraf benim. Ağzıma her geleni söyleyebiliyorum. Çok kırıyorum bazen onu. Annemden babama doğru ne gördüysem onu taklit ediyorum malesef istemeden sanırım Sen ayrılıp, hayata bakış açını değiştirebilmişsin ne güzel. Nasıl başardın? Ben anneme ne kadar kızsam da onun ezilmişliği, mutsuz evliliği hep vicdanımı sızlattı, ayrılamıyorum. Sen nasıl başardın?

Ne güzel.
Tereciye tere satmak istiyor gibi oldum.:)
Ben daha bitirmedim videoları ona rağmen kendimce çok yol katettim.
Sebepleri buldum kabullendim.
Bitti mi?
Bitmiyor tabi ara ara yokluyor ancak insanız neticede mükemmel de değiliz.
Mükemmellik için çıkmadım bu yola zaten.
Zinciri kırmak için çıktım.
Yolda yürüyorum.
İnşaallah iyiye gittigime göre de başarıyorum bazı şeyleri.
İçimdeki çocuğu yeniden büyütüyorum.
Onu anlıyorum.
Çevremden faydalı olanı alıyor gerisini çok da takmamaya çalışıyorum.
Ben beni taniyorum artık.
Tanıdıkça da kendimi daha çok seviyorum.
Vay be diyorum sen nelerin üstesinden gelmişsin, harikasın diyorum.
Gerisi de hayat telaşı işte akıp gidiyor.
Sizin çocukluğunuza da sımsıkı sarılıyorum burdan.

Doğuştan getirdiğimiz karakter burada devreye giriyor sanırım. Ben hep özgürlüğüme düskün oldum. Lisansta evden kaçip duruyordum bıktım sizden diyesonra tabu evde ne kavga kıyametler. rock'n roll, alkol seven bir tiptim. Gerçi hala öyleyim. İyi ki o yaşlarda başıma bir sey gelmedi. O yaşta cesaret ettiklerime şuan ben bile şaşırıyorum hele de şu ortami gördükçe. Ben hep hayatta önümüze gelenlere fırsat gözüyle bakarım. Ve o fırsatı doğru kullanmazsak bir daha karşımıza hiç çıkmayabilir. Lisansi bitirir bitirmez başka şehir fırsatı çıktı tek sn. düsünmedim. Arada yokluyor tabi paralel bir evrende napıyor olurdum hissi.

Sizi anlıyorum fakat o agresif dil çok tehlikeli. O kadar çok erkek tanıdım, bir çok erkekle sevgili oldum. Erkeklerin hele de burayı okudukça asla savunulabilir yanları olduğunu düşünmüyorum. Belki de bunu aşmam lazım ama sizin durumunuzda yapmayın. O dil karşinizdaki kim olursa olsun sabrını tüketir. Sevgisizliğe ve iletişimsizliğe neden olur. Ben o zehirli dil yüzünden erkeklerin en kötü hallerini gördüm. O yüzden geçmişimdeki adamları suçlamıyorum. Siz ne guzel yuvanizi kurmuşsunuz. Sonradan pişman olmamak için elinizden geldiğince dikkat edin lütfen. Evliliğinizin güzel şekilde devam etmesi dileğiyle

Est. Birbirimizden ne ögrenirsek kârdır Dogan Cuceloglu'nu cok ovduler fakat okumadim. Ona bakayim. Olay zaten sebepleri bulup kabullenmek. Daha genis bir vizyonla bakabilmek. Ne güzel siz de kırmişsınız zinciri. Yol bitmiyor evet bazen tokezliyoruz böyle. Bir karamsarlık çoküyor. O anlarda karamsarliğa kapilmamak en dogrusu sanırım. Yolunuz ne güzel. Oturdugu yerde hayiflanmak yerine çözüm arayan insanları seviyorum. Daha güzele hep daha iyi noktalara varmanız dileğiylesizinkine de benden kucak dolusu sevgiler

Bundan sonra uyuyoken mesaj atın annenize uyucam diye merak etmez. 2 saat diyosunuz ama az zaman değil. Anneniz endişelenmiştir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…