Çocuk Hastalıkları Anneler acil yardım :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Lovedreams

Beni hep mutlu hatırlayın olur mu. :(
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2016
5.053
22.468
Hayırlı akşamlar hatunlar benim büyük bi derdim var anneler nolur bi akıl verin bana :KK43:

19 aylık kızım 2 hafta önce grip ve soğuk algınlığı geçirdi 1 hafta sonra düzeldi burnu akmıyor ateşi yok çok şükür ama inanılmaz derecede tıkanıklığı var içeride balgam halinde ve çok yoğun doktor sadece sprey veriyor 2 defa gittim 2 ayrı sprey verdi hiç bir etkisi yok aspiratör ile çekiyorum o kadar yoğun ki gelmiyor nefesim yetmiyor yavrum zaten az yemek yiyordu artık hic yiyemiyor 1 kaşık çorbayı bile zor içiyor nefes alamıyor doktor spreyle başka birşey vermiyor bi akıl verin bana nolur kızımı şu illetten kurtarmak için şimdiden yorum yapanlardan Allah razı olsun :KK43:

geçmiş olsun öncelikle.

aslında dr un balgam sökücü ilaç yazması gerek, bu kadar ağır geçiriyorsa..
deniz suyu deneyin, iyice yumuşatır.
evde toz zencefil, bal, limon sulandırarak verin, çok iyi gelir.
oğlumun dr bize, hakiki z yağı ile sırtını göğsünü yağlayıp, streç flimle sarın demişti
iyide gelmişti, bunuda deneyin isterseniz. ama dr a gidip bu şikayetleri tekrar anlatın..

geçmiş olsun öncelikle.

oğlumun dr bize, hakiki z yağı ile sırtını göğsünü yağlayıp, streç flimle sarın demişti
iyide gelmişti, bunuda deneyin isterseniz. ama dr a gidip bu şikayetleri tekrar anlatın..
Canım bu dediklerini inan o kadar çok uygulamak istiyorum ki ama kızım çok stresli hiç birşey yapmamı kabul etmiyor ve haklı olarak çok huysuz yarın gideceğim doktora tekrar acaba KBB a mi gitsem

Bir çay kaşığı çörek otunu yarım çay bardağı suda beş dakika kaynatıp ılıyınca içirin. İçerse tabi. Hem bağışıklık kuvvetlendirir hem balgam söktürür.

geçmiş olsun öncelikle.

Ya yanlış anlamayın ama tavsiyeleriniz ve bu tip tavsiyeler bana göre sakincali çünkü bebegin alerjisi olabilir biseyi olabilir bal diyorsunuz zencefil diyosunuz limon diyosunuz. Benim bi fikrim yok elbette ama bu tarz yorumları hep sakincali buldum

Hayırlı akşamlar hatunlar benim büyük bi derdim var anneler nolur bi akıl verin bana :KK43:

19 aylık kızım 2 hafta önce grip ve soğuk algınlığı geçirdi 1 hafta sonra düzeldi burnu akmıyor ateşi yok çok şükür ama inanılmaz derecede tıkanıklığı var içeride balgam halinde ve çok yoğun doktor sadece sprey veriyor 2 defa gittim 2 ayrı sprey verdi hiç bir etkisi yok aspiratör ile çekiyorum o kadar yoğun ki gelmiyor nefesim yetmiyor yavrum zaten az yemek yiyordu artık hic yiyemiyor 1 kaşık çorbayı bile zor içiyor nefes alamıyor doktor spreyle başka birşey vermiyor bi akıl verin bana nolur kızımı şu illetten kurtarmak için şimdiden yorum yapanlardan Allah razı olsun :KK43:

Düzenli tonimer kullanıyor musun?

Burnuna Okyanus suyu denilen damlaları sıkıp akıntıyı yumuşatmanız lazım

Bir de mentollü krem vs var ya havaya dağılan ondan

Haaa bir de soğan kesin koyun baş ucuna diyorlar bakın o da olur deneyin

Balgam sökturucu kullanin bence de. Banyo yaptırın burnu çok iyi açılır. Odasını soğuk buhar cihazıyla nemlendirin. Kizimdada aynısı oldu. Siyah turp içini oyup bal koydum ve bekletip gunde bir iki tatlı kasigi verdim. İhlamur tarhana icirdim . Ama önceden veridigim için bu gıdaları verirken terettud etmedim. Her anne bebeğini daha iyi bilir.Her bebekte bir olmuyor. O yuzdn dr a danışın.. Kimisi zeytinyağını sürüp bebeğe birşeyle sararmış. Ciğeri çok rahatlatirmis. Allah sifa versin insallah. Ama iyi bir dr a yeniden görünün. Usutmeyecekse bu gece sıcak bir banyo yaptırın sinusleri açılır

O normal bisey yemek yememesi düzenli olarak ilaçlarını ver bağlam hemen geçmiyor zaten en son o geçiyor korkulacak bisey yok geçmiş olsun

Bir kac hafta benim kızim da da aynı şikayetler vardı. Doktorumuz bitkisel balgam sökücu verdi. Burun spreylerini uzun vaadede kullanmanin iyi olmadigini duymustum.

Birde eviniz çok kuruysa biraz nemlendirmenizi tavsiye ederim.
Gecmiş olsun

Ya yanlış anlamayın ama tavsiyeleriniz ve bu tip tavsiyeler bana göre sakincali çünkü bebegin alerjisi olabilir biseyi olabilir bal diyorsunuz zencefil diyosunuz limon diyosunuz. Benim bi fikrim yok elbette ama bu tarz yorumları hep sakincali buldum

bu dediklerimi kaşık, kaşık vermeyecek zaten, 1 yaşından sonra bal verebilir limon keza aynı şekilde
zencefil bangır bangır çocuklara kış aylarında verin diye dr lar tavsiye eder.
çocuk dr na yaptığım her karşımı anlatırdım, güzell güzell hmmm bilinçli anne diye birde tş alırdım :)
sulandırıp verdiği takdirde, 1 yada 2 tatlı kaşığı herhangi bir zararı olmaz..

Minik ayaklarına :anne: viks sürün çorap giydirin ciğerleri açıyor birde tutabilirseniz viksi sıcak suya koyun bi kaşik kadar erisin az buharı gelsin direk üstüne tutmayın ama ortamin havası değişse bile faydası olur bence burnunun açılmasında gecmiş olsun :KK66:

bu dediklerimi kaşık, kaşık vermeyecek zaten, 1 yaşından sonra bal verebilir limon keza aynı şekilde
zencefil bangır bangır çocuklara kış aylarında verin diye dr lar tavsiye eder.
çocuk dr na yaptığım her karşımı anlatırdım, güzell güzell hmmm bilinçli anne diye birde tş alırdım :)
sulandırıp verdiği takdirde, 1 yada 2 tatlı kaşığı herhangi bir zararı olmaz..

Bişeye alerjisi varsa 1 damla bile alması yeterli. Herneyse doğrudur.

O normal bisey yemek yememesi düzenli olarak ilaçlarını ver bağlam hemen geçmiyor zaten en son o geçiyor korkulacak bisey yok geçmiş olsun
Canım ilaçları bitti 1 haftaliktı zaten tekrar götürdüm balgam için sadece spreyi değiştirip başka sprey verdi yemek hiç yemiyor aslında istiyor ama 1 kaşık çorbayı zor yutuyor haliyle yemekten vazgeciyor

Marka adı vermemek daha doğru zannımca.

3 yaş altına uygun başlığı YÖK, o tür ürünlerin.

Neden başlıkları yok dediniz ki

Bebekler doğunca veriyor doktorlar

Bebek başlığı olanlar da var bir de tekli flakonlar var ben onları sıkıyorum yıllardır mesela

Yatırmayıp oturur pozisyonda olunca çok rahatsız edici de olmuyor

X