Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası ANNELER FİKRİNİZE İHTİYACIM VAR :)

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Onceliginiz devletin anaokullari olsun derim. Ozeller reklamdan baska bir sey degil, icleri bombos. Ha nolur isini ciddiye alan butik bir anaokulu bulursunuz ona bir sey diyemem.

Moralim çok bozuk anneliğimi sorguluyorum.
Yemek yediremiyorum.
Tuvalete alıştıramıyorum.
Ona bir çevre veremiyorum.
Kimse bizi evinde istemio çünkü oğlum çok yaramaz bir saniye dutmaz ve buda insanları rahatsız eder. :KK43:
Ona bi kardeş yapmayı düşünmezmisin ?
Eğer durumun müsaitse..
Sen boyle anlatınca üzüldüm doğrusu..

Bazı çocuklar tuvaletten korkuyorlar şirin bi lazımlıkla denedinizmi hiç? sadece ona ait olması belki kolaylaştırabilir.

Anneliğinizi sorgulamayın zaten bazı çocuklar doğuştan inat olabiliyo. ben yaşamadım ama başka sebepten gittiğim pedagog mesela tuvalet eğitiminde o eğer inat ediyorsa sizde kararlı olmalısınız demişti. işiniz zor Allah yardımcınız olsun, pedagog iyi gelicektir inşallah..
Lazımlık aldım müzikli falan yok olacak gibi değil.
Ya altı bağlıyken bile yalvarıyorum altına yapınca annene söyle pişik olırsun. Bazen yemeğe işe dalıp farkedemiyorum. Yok söylemez.
Allah razı olsun sizden yorumlarınız ve sizler iyi ki varsınız.

Haklısınız rabbim bizlerin yardımcısı olsun.
Allah razı olsun.

Yarın sabah uyandığınızdan kendinizden emin olun, yiyecek, düzenli bir şekilde bugün yemeğini yiyecek. İlgisini çekerek oynayarak eğlenerek, görev gibi değil de oyun gibi yedirin, hatta kendi yesin. 22 aylık oğlum makarna köfte kendi başına yiyo, yumurtasını kendi soymaya çalışıyor ve daha iştahlı oluyor.

Önce kendine güven ve görevden çok eğlence olarak görmek lazım anneliği.

Bez için bir bilgim yok Bnm oğlum küçük daha.

Biz de de hiperaktif ve dikkat dağınıklığından dolayı gece uykusu bile yok. Ağlıyorum artık deliksiz uyumak istiyorum diye. Gece de en az üç sefer kalkar, ağlar, ağlar, İnat eder.

Parka çok çok gidin. Hayvanları da görsün. Parkta ki ağaç çalı çırpı toplayıp farklı oyunlar kurun ona.

Bnm oğlum öyle afacan ki babaannesi bile istemiyor evinde. Bende az gidiyorum. Çıkın parka gidin. Oturtun market arabasına raftakileri söyleyin hem market görün. Bol bol konuşun onunla. Yemek yaparken tarifi anlatın fln öyl öyle konuşması açılır inşallah.

Herşey yoluna girecek, önemli olan en az hasarla kurtulmak.

Çocuğunuzla konusun, parka gidin, ormana gidin, birlikte yürüyüşlere çıkın. İnanın herşeyi anlayacak yaşta.

Acaba önceden emanet ettiğiniz bakıcı filan konuşmadı mı, ilgilenmedi mi diye düşündüm.
Bilinçaltında birşeyler olabilir, bence pedagoga götürün.

Gece uyumadan yeni bez bağlıyorum. 9 da uyuyor 8 de uyanıyor taşıcak gibi oluyor bezi

4 yaşında bezli çocuğu almaz kreşler falan..gece de bağlamayın.. gündüz açın altını oturduğunuz odaya lazımlık koyun . geldikçe yapsın ki elbette yere oraya buraya yapacağı zamanlarda olur.. ama sizin kararlı olmanız lazım .. bir iki deneyip sonra bezi bağlarsanız çocuğunda aklı karışır.. ve mutlaka bezi bağlamadığınız günün geceside bağlamayın.. ilk 2 akşam saat kurun küçük su şişesine yaptırın ..

Çalışmıyorum. 2 ay çalıştım annem baktı o kadar çok dırdır yaptıki işi bıraktim.
Isabet olmuş, ona en iyi sen bakabilirsin zaten..Madem evdesin tek cokcukla gayet guzel ilgilenebilirsin bence..
Onunla surekli konuş, müzik dinleyin birlikte, hatta karşılıklı dans edin.
Hoplayin,ziplayin..
Sen nekadar onunla ilgilenir, konuşursan oda okadar açılır eminim..

Ona bi kardeş yapmayı düşünmezmisin ?
Eğer durumun müsaitse..
Sen boyle anlatınca üzüldüm doğrusu..
Durumum çok kötü değil bi çocuk daha büyütebilirim.
Babasıda çok istiyor.
Ama ben korkuyorum.
O kadar zor ki
Gidip geliyorum. Üni okuyorum açıktan oğlum büyüsün bende çalışayım para kazanalım oğlumun elinden tutup her yere gitmek istiyorum.
Bekarken eve hapistim. Abimlerden şidden görürdüm.
16 yaşimda eşimle tanıştım belki ona sığındım bilmiyorum 18 de evlendim 19 da anne oldum.
Kimsem yok. Annemle anlaşamam. Negative bi insan.
Offf off anlatsam konunun dışına çıkarım

4 yaşında bezli çocuğu almaz kreşler falan..gece de bağlamayın.. gündüz açın altını oturduğunuz odaya lazımlık koyun . geldikçe yapsın ki elbette yere oraya buraya yapacağı zamanlarda olur.. ama sizin kararlı olmanız lazım .. bir iki deneyip sonra bezi bağlarsanız çocuğunda aklı karışır.. ve mutlaka bezi bağlamadığınız günün geceside bağlamayın.. ilk 2 akşam saat kurun küçük su şişesine yaptırın ..
Pazartesi yine başlicam bir hafta dışarı çıkmam.
Bakalım ne olacak yazarım buraya artık.
Hasta bezi almam gerekecek gece baplamicaksam. Beşik mahvolur.

Durumum çok kötü değil bi çocuk daha büyütebilirim.
Babasıda çok istiyor.
Ama ben korkuyorum.
O kadar zor ki
Gidip geliyorum. Üni okuyorum açıktan oğlum büyüsün bende çalışayım para kazanalım oğlumun elinden tutup her yere gitmek istiyorum.
Bekarken eve hapistim. Abimlerden şidden görürdüm.
16 yaşimda eşimle tanıştım belki ona sığındım bilmiyorum 18 de evlendim 19 da anne oldum.
Kimsem yok. Annemle anlaşamam. Negative bi insan.
Offf off anlatsam konunun dışına çıkarım
Anladim canim, bosver gecmisi, sen oğluna odaklan..
Sen boyle anlatınca anladim biraz bu cocugun wc meselesini filan..
Sen iyi anne ol, ne guzel eşinde adam çıkmış madem, geçmişi düşünmeyi birak.. Çocuğuna odaklan, bütün ilgin enerjin onda olsun

Çocuğunuzla konusun, parka gidin, ormana gidin, birlikte yürüyüşlere çıkın. İnanın herşeyi anlayacak yaşta.

Acaba önceden emanet ettiğiniz bakıcı filan konuşmadı mı, ilgilenmedi mi diye düşündüm.
Bilinçaltında birşeyler olabilir, bence pedagoga götürün.
Kimseye bırakmadım oğlumu ben onunla konuşuyorum. Masallar okuyorum ama çok çizgi filme bakıyor ondan olabilir.

Pazartesi yine başlicam bir hafta dışarı çıkmam.
Bakalım ne olacak yazarım buraya artık.
Hasta bezi almam gerekecek gece baplamicaksam. Beşik mahvolur.

alezi yok mu ? alez alın serin çarşafın altına.. inanın gece gündüz kadar zor değil.. bezinin dolu uyanmasına bakmayın.. uyumadan önce yaptırın sonra gece siz kendiniz uyumadan önce dediğim gibi pet şişe tutun .. birde 3 saat sonrasına falan saat kurun ilk gece için..
bence kararlı olursanız 2-3 güne çözersiniz bu işi zira yaşı gereği zaten bilincindedir..
benim oğlan ilk gün masaya çıkıp işedi salonun orta yerine kaka yaptı canı isterse lazımlığada yaptı:) bütün bunlara rağmen bağlamayınca alıştı 3 güne..

Onceliginiz devletin anaokullari olsun derim. Ozeller reklamdan baska bir sey degil, icleri bombos. Ha nolur isini ciddiye alan butik bir anaokulu bulursunuz ona bir sey diyemem.
Bir kurumu değerli kılan özel ya da devlet kurumu olması değildir. Her iki tip kurumların da kendince handikapları ve dezavantajları olabilmektedir. Örneğin; dediğiniz gibi özel bir kurum reklam ve ticaretten ibaret olabilir. Ama bazı devlet anaokullarında da tek bir oda içinde en az 25 çocuk gibi durumlar görebiliyoruz. Bu nedenle okul öncesi kurum araştırması yaparken çok dikkatli olmamız gerekmektedir.

Bir kurumu değerli kılan özel ya da devlet kurumu olması değildir. Her iki tip kurumların da kendince handikapları ve dezavantajları olabilmektedir. Örneğin; dediğiniz gibi özel bir kurum reklam ve ticaretten ibaret olabilir. Ama bazı devlet anaokullarında da tek bir oda içinde en az 25 çocuk gibi durumlar görebiliyoruz. Bu nedenle okul öncesi kurum araştırması yaparken çok dikkatli olmamız gerekmektedir.

Oyle tabii ki ama ozelde durum farkli mi saniyorsunuz? Ne yazik ki ozelde cok daha kotu (calisarak tecrube etmis biri olarak soyluyorum), yeterli miktarda odasi olup da ogretmeni olmadigi icin sozde ayri siniflarda kucuk gruplar olarak ama gercekte ayni siniflarda buyuk gruplar olarak calisiyorlar.

X