Anneler günü hediyesi yüzünden eşimle kavgamız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mathilda_ss

Guru
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2008
110
-9
36
Merhaba arkadaşlar. Bu sene benim ilk anneler günümdü ve eşimle yaşadığımız tartışma yüzünden burnumdan geldi. Olayı sizinle paylaşmak istiyorum. Pazar günü yani anneler gününde eşim bana ve annesine çiçek yollamak istemiş. Pazar sabahı kalktık kayınvalidemi aradık anneler gününü kutladık. Çiçek için bize teşekkür etti kameradan gösterdi çiçeği bize. Ben de çiçeği görünce beğendim. İçimden sevindim bana da böyle güzel bir çiçek gelecek diye. Telefonu kapattık aradan çok geçmeden bana da çiçek geldi. Ama çiçeği görseniz solmuş çürümüş çok kötü durumda. Çiçeği öyle görünce moralim bozuldu eşime belli ettim. O da sucu olmadığını firmanın bu şekilde köy bir çiçek yollamış olduğunu söyledi. Ama bana gelen çiçek annesininkine göre basitti olay neden bana da annene aldığın gibi almadığa kadar hatta fiyat kıyaslamasına kadar gitti. Annesine 140 tl, bana 100 tl lik çiçek almış. İçimden diyorum ki benim çiçeğim çürük çarık gelmeseydi asla fiyat karşılaştırmasına girmezdim ama konu çirkinleştiği için oralara kadar gitti. Siz iki sevdiğiniz kadına bir şey alacak olsanız aynı anda böyle bir ayrım yapar mıydınız? Ben de tabii nankör annesini kıskanan kadın durumuna düştüm. Burda bana yapılan bir değersizlik durumu mu sözkonusu yoksa ben mi hatalıyım kıymet bilmeyerek. Çok canım sıkkın lütfen değerli yorumlarınızı esirgemeyin.

Pazar günü çiçekciler inanılmaz yoğundu. Online çiçek uygulaması kilitti. Diğer 2 kız kardeşim aynı şehirde olmalarına rağmen anneme çiçek alamamışlar, yasak olduğu için çıkamamışlar.
ben tanıdık çiçekci buldum. Anneme 150 tl kır çiçeği yolladım. Ama tabii şans. Sonuçta görmeden sipariş verdiğim için kötü de çıkabilirdi.
En azından eşiniz denemiş. İkinize de aynı çicekten sipariş verse tabii daha iyi olurdu. Bence çok takılmayın derim. Yasaklar kalksın, telafi eder.

Eklentiler

• D2A4599A-5C6D-4DC6-B0CC-62514852A812.jpeg
    D2A4599A-5C6D-4DC6-B0CC-62514852A812.jpeg
    107,2 KB · Görüntüleme: 626
Iyide esiniz siparis vermis
Cicek gonderen firmaya soracaktiniz hesabini
Kbakmayinda kendinizi annesiyle 40 lirayla kiyaslamaniz cok yersiz
Ya adi üstünde anneler gunu
O kadin 9ay karninda tasimis kimbilir ne zorluklarla buyuttu
Size nezaketen cicek almis, siz annesinin yerini asla tutamazsiniz
Esim isterse annesine 500tl cicek alsin bana 100 tl asla sorgulamam
Biraz empati....

Bence Çok ayıp etmişsiniz çiçek için kavga çıkararak
Ben eşinizin yerinde olsam seneye hiç hediye almam mesela

Annesiyle size niye aynı çiçeği alsın ki?
Farklı konumdaki farklı iki insansınız
Ben olsam asıl aynısı olsa kırılırdım
Sizinki ayrı ayrı seçip özenmiş
Çiçeğin kötü gelmiş olması talihsiz olmuş eşiniz açısından sadece
Karıma çürük çiçek gönderin dememiştir herhalde

Merhaba arkadaşlar. Bu sene benim ilk anneler günümdü ve eşimle yaşadığımız tartışma yüzünden burnumdan geldi. Olayı sizinle paylaşmak istiyorum. Pazar günü yani anneler gününde eşim bana ve annesine çiçek yollamak istemiş. Pazar sabahı kalktık kayınvalidemi aradık anneler gününü kutladık. Çiçek için bize teşekkür etti kameradan gösterdi çiçeği bize. Ben de çiçeği görünce beğendim. İçimden sevindim bana da böyle güzel bir çiçek gelecek diye. Telefonu kapattık aradan çok geçmeden bana da çiçek geldi. Ama çiçeği görseniz solmuş çürümüş çok kötü durumda. Çiçeği öyle görünce moralim bozuldu eşime belli ettim. O da sucu olmadığını firmanın bu şekilde köy bir çiçek yollamış olduğunu söyledi. Ama bana gelen çiçek annesininkine göre basitti olay neden bana da annene aldığın gibi almadığa kadar hatta fiyat kıyaslamasına kadar gitti. Annesine 140 tl, bana 100 tl lik çiçek almış. İçimden diyorum ki benim çiçeğim çürük çarık gelmeseydi asla fiyat karşılaştırmasına girmezdim ama konu çirkinleştiği için oralara kadar gitti. Siz iki sevdiğiniz kadına bir şey alacak olsanız aynı anda böyle bir ayrım yapar mıydınız? Ben de tabii nankör annesini kıskanan kadın durumuna düştüm. Burda bana yapılan bir değersizlik durumu mu sözkonusu yoksa ben mi hatalıyım kıymet bilmeyerek. Çok canım sıkkın lütfen değerli yorumlarınızı esirgemeyin.
Gereksiz ve bos bi tartisma olmus en azindan sizi dusunup almis bu bile yeter bence azla yetinmeyi bilirsek daha mutlu oluruz

Ya hakikaten bu anneler günü coştu millet. Ben hiç hatırlamıyorum kendi annemin babamla bu yüzden tartıştığını. Milletin sosyal medyada yaptığı gösterişler insanların algısını değiştirdi. Ben buna bağlıyorum. Anneler gününde eş le tartışmak, ondan bir şey beklemek çok saçma. Siz onun annesi misiniz? Ayrıca çiçeğin öyle gelmesi eşinizin suçu değil, kayınvalideyle fiyat karşılaştırması yapmak çok ayıp olmuş. Hem eşiniz düşünmüş, yollamış, son derece ince bir davranış. Siz hatalısınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X