ANNELERDEN EMZİRME KONUSUNDA YARDIM LÜTFEN :(

Yapacak tek sey sabir cnm. İnat la vazgecmeden emdirmeye calisacaksin. Arkadasimda gogus ucu kullandi meme ucu yok diye. Ama emdire emdire gogus ucunu cikardi.

Güle güle büyütün bebeğinizi.

Şöyle bir şey buldum emzirme sorunları ile ilgili bir grupta paylaşımlarda görsel kullanılmış.

Şırınga yöntemi ile göğüs ucu çıkarma var. Göğüsü çıkarıp bebeğinizi emzirin. Ayrıca biberondan bir an önce kurtulun kaşıkla veya şırınga ile sütünüz verin. Mamayı da zamanla kestiriyordu gruptaki arkadaşlar yani daha çok emzirip daha az mamaya geçip sonra tamamıyle mamayı keseceksiniz. Ama biberon ve varsa emzikten kurtulmanız şart. Meme ucu az da olsa bebek emecektir, emdikçe de sütünüz daha çoğalacaktır.

Eki Görüntüle 2104272
Denedim bu gün kaşıkla aç olduğu halde çok ilginç yemedi hepsini çıkarıyor geri büyüdü geç mi kaldım:KK43:( 3 aylık

Biberon kolay ve hızlı süt geldigi için ona alışmış haliyle ısrarcı olucaksın ona bırakırsan emmez güle güle büyüt bebeğini

Güle güle büyütün bebeğinizi.

Şöyle bir şey buldum emzirme sorunları ile ilgili bir grupta paylaşımlarda görsel kullanılmış.

Şırınga yöntemi ile göğüs ucu çıkarma var. Göğüsü çıkarıp bebeğinizi emzirin. Ayrıca biberondan bir an önce kurtulun kaşıkla veya şırınga ile sütünüz verin. Mamayı da zamanla kestiriyordu gruptaki arkadaşlar yani daha çok emzirip daha az mamaya geçip sonra tamamıyle mamayı keseceksiniz. Ama biberon ve varsa emzikten kurtulmanız şart. Meme ucu az da olsa bebek emecektir, emdikçe de sütünüz daha çoğalacaktır.

Eki Görüntüle 2104272
Bu yöntem çok işime yaramıştı benim

Aynı sorun çok teşekkür ediyorum içim rahatladı olabilirliğine daha çok inandım , siz plastik ucu ne zaman bıraktınız acaba ben hala onla vermeye çalışıyorum 3 aylık oldu demiştim

Ben biraz daha erken bıraktım ama üç ay da çok erken daha aylarca emecek. Emzirme kampına gir iki üç gün belki bebeğin ağlayacak biraz ama sonrası çok daha güzel olacak öyle düşün.

Teşekkür ederim arkadaşım çaylar, içecekler onları hep aldım alıyorum ama emmiyor o nedenle azaldı:KK43: uğraşıyorum boş memeyi kesinlikle almıyor koruyucu takıyorum zorla az emiyor gelmeyince ağlıyor . Koruyucusuz boş memeyi nasıl verebilirim acaba , koruyucu da yoruyor onu öekecek koruyucu dolacak ki ağzına gelsin onu yatırıp direkt ağzına gidecek şekilde veriyorum ki hemen ağzına gitsin yorulmasın :KK43:(( offf vallahi leyla gibiyim
Benimle aynı şeyleri yaşamışsın. Hala buralarda mısınız bilmiyorum ama 1 sene geçmiş ne yaptınız nasıl yaptınız tekrar emebildi mi bebeğiniz. Sizinle aynı şeyleri yaşıyorum bende meme ucun yoktu silikon göğüs ucu kullandım ve biberonla alıştı şimdi 2 aylığız ve sadece gece emiyor gündüz kesinlikle lıkır lıkır gelsin istiyor biberon gibi. 3 günlük emzirme kampı varmış da dayanamam galiba yanında kimse yok anneler gelse de 2 ağlasa hemen ver mamayo diyecekler biliyorum destek olmazlar bana

merhaba hanımlar,
Kızım 36 haftalık dünyaya geldi 1 hafta kuvezde kaldı, son iki gün orada emzirdim biberona alıştığı için memeyi reddediyordu meme ucun küçük dediler göğüs koruyucu taktılar öyle aldı orada biberona alıştığı için biberon başlığına da benzetmiş olabilir daha sonra sarılık oldu DR kilo vs. Baktı mama takviyesi verdi hastanede biberona alıştı, sonrasında mama da biberonla şimdi meme almıyor çok zorla günde 2 defa fln , dolayısıyla sütüm de azaldı göğüs koruyucuya biraz mama döküp ağzına veriyorum öyle biraz çekiyor gelmeyince ağlıyor ısrarla emziriyorum biraz emiyor sonra gelmeyince ağlıyor lütfen yardımcı olun hem koruyucudan nasıl kurtulurum direkt göğsümü alır? Hemde nasıl memeye alıştırabilirim:KK43: bu zamana kadar çok uğraştım ama alıştı biberona hemen ağzına akacak:KK43:
Ah bu gerizekalı doktorlarımız çok kızıyorum çooook. Benim de göğüs ucum çok küçüktü bebeğim ilk başlarda çok zorlandı emerken. Zorla ağzına verip emzirdim. Şu an 3 haftalık diğer göğüs ucum çıktı iyice ama sol taraf hala biraz küçük. Orda hala emerken zorlanıyor. Hastanede sütün yetmiyor mama verelim kan şekeri düşer diye çok baskı yaptılar asla izin vermedim. Biberonsuz kaşıkla veririz dediler onu da kabul etmedim. Çünkü biliyorum ki sütüm 1 damla bile olsa bebeğimi doyurmaya yeterdi ve sütüm bebeğim ne kadar çok emerse o kadar artacaktı. Mama vermemek için direndim sadece emzirdim her 2 saatte bir hatta ilk gün her yarım saatte bir emzirdim. Ne kadar çok emzirirsen sütün o kadar çok artacak. Biberona ve mamaya asla devam etme derim. Bebeğin ağlasa da emzirmekten vazgeçme. Sen emzirdikçe sütün artacak. Ama mama kullanmaya devam ettikçe bebeğin mamayla doyup göğsündeki sütü yeterince boşaltamayacak. Bir an önce mama be biberonu hayatından çıkar derim. İnstagramda izmir emzirme danışmanı diye bir sayfa var onu takip et çok daha fazla bilgiyi orada bulabilirsin

X