Annelik..

Bol bol au icin sut uretimi icin. Bebeginizin de surekli meme istemesi anne kokusu duymak icin olabilir. Yattigi yere bir kiyafetinizi koyun.
Gaz icin oglumun doktoru bitkisel tamamen dogal " nurseharveys" tavsiye etmisti. Bir aylik olduktan sonra her sabah bir cay kasigi demisti.
Bir de ben de aurekli emmek istedigi icin emzik veriyordum uyurken arada. Yoksa uyurken bile gogsumu emerek uyumak istiyordu, agzi gogsumden hic ayrilmasin istiyordu.

Sling alacağım sanırım normalde hep tufah geliyordu bana ama herşeyi yaparım yeter ki ağlamasın
Kolik bebekler için çok daha iyi sling, o daha anne karnından çıktığını anlamadı adapte olamıyor hayata annesi 😊 sling onu saracak sımsıkı, anne karnı gibi güvende hissedecek kokunuz da olunca.. sizin de iki eliniz serbest olduğunda ister kitap okuyun ister yemek yapın, hatta arada çıkıp bi hava alın... sizin yürüyüş salinimizla açık havada slingte muhakkak uyuyacaktır 😴 ben slinge koyup dolmuşla aşıya pazara vs gidiyordum gerçekten çok rahat ettim.

Gece uykusu için ise yarım kundak öneririm, kolları tutup kalçaları sıkmayacak yine benzer şekilde güvende hisseder kendini...

7 saat hiç ara vermeden meme emdiğini hatırlıyorum. Birkaç dakikalık uykulara dalıp uyanıp memeye yapışırdı.
Üstünden 3,5 yıl geçti lohusalık dönemi aklıma geldikçe hala hafif bi baş dönmesi ve mide bulantısı hissederim. Tüm hayatım bitmiş, insanlık ölmüş, kıyamet kopmuş gibiydi benim için. Şimdiyse görünce kalbim eriyor, hayata bağlanıyorum.
Geçicek hepsi..

Mama vermek istemiyorum ama emdikçe ağlıyor doymadığı hissini veriyor :KK43: belki gazdan yapıyor bilmiyorum ama mamayı içince de bazen rahatlıyor
Yine çocuk doktorumuz bu dönemde memede çok ememeden içi geçerse işaret parmağımızla bebeğin çenesinin altına azıcık dokunmamızı söylemişti. Uykusunda tekrar emmeye başlıyordu. Karnını doyuramadan sızarsa biraz daha emmesini sağlıyordu. Memelerin boş olması fln hurafe. Sizin mesela şu an doludur evet ama altı yedi aydan sonra öyle dolu dolu olmayacak. Memeler terbiye olacak. Sakin olun.

Günde 1 kez 60cc mama yetmıyor olabılır, sutun cok yada az olması besleyıcı olmasıyla esdeger degıldır. Bazı annelerın sutlerı doyurucu olmayabılıyor bunun sızınle alakası yok, takvıye almaktan cekınmeyın. Mamadan sonra uyuyor mu bebegınız? Gaz ıcın damla yazmadı mı doktorunuz?
Mama takviyesi kafaya göre verilmez. Ne kadar rahat 60 yetmez daha ver diyorsunuz. Belki bebeğin kilo alımı iyi doktoru gerek görmüyor.

Mama vermek istemiyorum ama emdikçe ağlıyor doymadığı hissini veriyor :KK43: belki gazdan yapıyor bilmiyorum ama mamayı içince de bazen rahatlıyor
Aslında rahatlamıyor. Mama anne sütü kadar kolay sindirilmediği için daha uzun süre uyuyor. Mama alan çocukla anne sütü alan çocuğun uyku süreleri çok başkadır. Daha uzun süre uyur. Çünkü sindirimi daha zordur. Lütfen iyi bir çocuk doktoruyla her ay görüşün. Size en güzel desteği doktorunuz verecektir. Kulaktan dolma çocuk aç diye mama vermeyin. Mama kısır döngüdür, gittikçe sütü de azaltır. İlk aylarda süt çoğalana kadar evet doktor kontrolünde verirken bile doz doz azaltılır. Önemli olan düzenli takip edecek iyi bir çocuk doktoru bulmak

Merhaba arkadaşlar. 40 günlük bebeğim var çok seviyorum canımı veririm ama.. Ağlama krizleri ve meme bağımlılığı beni mahvetti. Sürekli emmek istiyor bunu yadırgamıyorum ama kalkıp yemek bile yiyemiyorum sütüm de olmuyor mecbur günde bi kere mama veriyorum 60 cc ams ondan sonra yine ağlıyor :KK43: bir de meme de çok sinirleniyor akşamları ağlama seansları başlıyor muhtemelen sıkıntı gaz.. Yediğim şey sayısı çok az ne dokunabilir bilmiyorum.. Bi de huysuz bebişimm gazını çıkarmams bile izin vermiyor ya ağlıyor ya emiyor.. Ne yapmalıyım?
Canim gazdan ağlıyor buyuk ihtimalle. Tatlı elma yagi al cok gazi varsa altıni her degistirdiginde ayağına ve karnına sur. Normalde gunde 1 2 kere sürmek yetiyor. Bu sekilde olan kim varsa tanıdığım bununla Bu derdi bitti. Cok sancısı oldugunda surerken masaj yap duzenli kullandığında masaja gerek olmayacak zaten.

Aglamasi sadece açlıktan degil ki.biraz takip edince açlık uykusuzluk ve gaz problemlerini ayirt edersiniz.

Doktoru yazmışsa dahi kafanıza göre doz arttırmını önerdiniz dakat
Yahu gece gece algı yapmayın rica ediyorum, konu sahibi 60cc yi kafasına göre vermemıs nıhayetınde doktor onerısıyle kullanıyor o mamayı, demek kı sutu yetmıyor kı gunde 1kez de olsa mama verıyor. Tekrar DOKTORUNA SORARAK cc arttırımına ONAY cıkarsa TAKVİYE ALMAKTAN CEKINMEYIN anlamında yazdım, cunku konu sahıbı konuda MECBUREN GÜNDE 1 KEZ MAMA VERIYORUM yazmıs,vermek ıstemıyor ama bebek doymadıgı ıcın verıyor anlamında. Anladınız umarım

Bizim de saatler süren emzirme seanslarımız oluyor. Yemek falan yapmayı bırakın hazır olanı ısıtmaya vaktim olmuyor çoğu zaman. Yemekleri akşam eşim geldikten sonra yapıyoruz bi şekilde. Kahvaltımı akşamdan hazırlıyorum. Yemeklerimi bebek memedeyken yiyorum artık. O yüzden yardıma diye anneler ve babalar gelince ben hepten aç kalıyorum. Onların yanında sofrada emziremiyorum haliyle. Zannediyorlar ki yemek yapınca yardımcı oluyorlar iyi de ben yiyemedikten sonra yaptığınız yemeğin ne anlamı var. Hepsini gönderdim evden rahatladım resmen

Memedeyken ağlaması her zaman gazdan mı peki? Gerçekten bilmiyorum bazen göğüslerim boş gibi geliyor o da süt gelmedipi için ağlıyor diye hissediyorum
Süt gelse de gelmese de düzenli aralıklarla sağın, bir süre sonra işe yarıyor, oğlanda öyle yapmıstım ama dıgerlerınde kar etmemıstı tamamen gıtmıstı

Bizim de saatler süren emzirme seanslarımız oluyor. Yemek falan yapmayı bırakın hazır olanı ısıtmaya vaktim olmuyor çoğu zaman. Yemekleri akşam eşim geldikten sonra yapıyoruz bi şekilde. Kahvaltımı akşamdan hazırlıyorum. Yemeklerimi bebek memedeyken yiyorum artık. O yüzden yardıma diye anneler ve babalar gelince ben hepten aç kalıyorum. Onların yanında sofrada emziremiyorum haliyle. Zannediyorlar ki yemek yapınca yardımcı oluyorlar iyi de ben yiyemedikten sonra yaptığınız yemeğin ne anlamı var. Hepsini gönderdim evden rahatladım resmen
Haha :) aynı durumu yaşadım bana geldiler benden yemek bekliyorlar çocuğa onlar bakacakmış. Hayır ne anlamı var ki Allah aşkına..

Memedeyken ağlaması her zaman gazdan mı peki? Gerçekten bilmiyorum bazen göğüslerim boş gibi geliyor o da süt gelmedipi için ağlıyor diye hissediyorum
Hic olumsuz düsünmeyin. Bir sag bir sol emzirin. Sagmaktan daha cok sut ceker bebekler daha kuvvetli cekerler. Siz yeter ki emzirin iyi düşünün ve beslenmenizi suyunuzu ihmal etmeyin

Nur harveys diye bitkisel bir gaz şurubu var ondan al ve kendin de iç, bebeğin kilo alımı azsa sütün beslemiyor olabilir. Bunu mamadan sonra sakinleşiyorsa anlayabilirsin. Doyduğunu düşünüyorsan emziğe alıştırmaya çalış yoksa perişan olursun. Gazdan ağladığına emin misin, gazdan ağlayan bebek vücudunu sıkarak ağlar eğer böyle bir hareketi yoksa kolik olabilir. İnternette kolik bebek müzikleri var onları aç dinlet. Bağırsa ağlasa da gaz masajlarını yap her koşulda ağlıyor zaten. Mümkün olduğu kadar üzülmemeye çalış, senin huzursuzluğun bebeği daha da huzursuz yapar. Bazı bebekler sebepsiz de ağlar bu onların dünyayla iletişim şeklidir, olduğu gibi kabullenip kendi haline bırakman gerekir.
Allah kolaylık versin

Kızlar ben piyasadaki bütün gaz damlalarını kullandım en pahalısından en ucuzuna 1 tek fayda görmedim bence insanları kandırmaktan para tuzagından başka bişey değil bir daha çocuğum olsa kesinlikle almam o damlaları
Böyle şeyler söyleyip çaresiz hissettirmeyin insanlara lütfen. Sizin bebeğiniz çok zormuş etki etmemiş ama pek çok insan dua ediyor onlaeın varlığına.
A Alittlesunshine gaz damlası bağırsak tembelliği yapmaz, kullanacağınız 4 5 ay zaten, bebek kendi kendine hareket etmeye, emekleme çabasına girmeye başlayınca bu sorun ortadan kalkıyor çoğunlukla. Ben iki çocuğumda da 40ı içinde gaz damlası kullanmaya başladım ve 5.Aya kadar kullandım, hiç kabızlık sorunu da yaşamadık. Bütün gaz damlalarını deneyin, inşallah bir tanesi işinize yarar.

X