Annem açıkça söyledi:(

Anneniz Avrupa’dan anlasın anlamasın, paspal adamdan bir cacık olmaz kadın haklı. Yani tamamen herkes yepyeni ayakkabılara markalara arabalara meraklı olmayabilir çok normal, ama insan bir çift çorabı nasıl eşleştiremez? Bu kadar da salmak olmaz hele de annenizle tanışmaya gideceği gün özensizlik çok saçma. Avrupa görmüş kültürlü adam olarak anlattığınız kişi bu yani bilmiyorum çok çelişkili geliyor. Adamı siz biraz fazla güzelliyorsunuz gibi geliyor
Hayır güzellemiyorum kafamın karıştığı noktada bu hayatımda gördüğüm en kültürlü insanlardan biri.
Çorabı eşleştirememesine ben de şok oldum rezalet bi de sevgilinim yanındasın yani bi zahmet dikkat et.
Annem bu konuda yüzde yüz haklı.

bana sırf evlenmiş olmak için evlenecek ve çok pişman olacaksınız gibi geliyor. mesela kendinize şunu sorun siz ailesi ile tanışacağınız zaman nasıl olurdunuz?
Evlenmiş olmak için değil başka adaylarım da var ondan önce de vardı diğer konularda en çok kafama uyan da bu oldu aksi gibi😒

Konuyu pasif,bakımsız hatta pejmürde görünümlü sevgiliyi annenizin beğenmemesi üzerine açmışsınız ama yorumlardan sonra onu aldı bunu aldı, kıyafet önemli mi noktasına gelmiş.

Başta çizdiğiniz profil çok itici.
Kaç yaşına gelmiş insan, sevgilisinin annesiyle tanışırken eski ayakkabı,mont giymemeyi bilmeli. Anneniz de sizi tanıyor ben dikkat ediyorum dış görüşüme demişsiniz ama içiniz almış bu zaman kadar nasıl olmuşsa. Çok aşık oldum deseniz o da yok.
Sizin konular bir süre belli eksende dönüp duruyor. Şimdi de anneli konular başladı, devam gelir.
Uzak mesafe ilişkisi sürekli görmüyoruz birbirimizi öncekilerde de biraz dikkatimi çekmişti aslında ben kıyafete önem vermiyorum modundaydı. Ama çorapların başka olması ilk kez oldu.
Annemde sürekli görsen ayrılmıştın belki de diyor. Pis değil ama öyle kötü kokmuyor o kadar da değil:)

Arkadaşlar sevgilimi annemle tanıştırdım. Az önce açıkça konuştu olumsuz bakıyor beğenmemiş. 40 yaşına gelmiş adam böyle olmaz bu saatten sonra da değişmez rachel bunu mu bulmuş derler diyor. Resmen istemiyor açıkça. Çok paspal ilerde daha da salar kendini diyor. Bir de sevgilim çekingen başta ne yapıcağını bilemedi hediyeyi veremedi filan. Birebir ilişkide iyi ama dışarı karşı böyle. Alışveriş yaparken filan çok çekingen ben söylüyorum. Bir de kıyafet alırken bir baktım çorapları birbirinden farklı ve eski hatta dedim çorapta alalım diye:KK43: ayakkabısı filan eskiydi. Çok kültürlü biri ama neden özbakımda bu kadar kötü bilmiyorum. Bundan elenir mi? Annem seni mahcup eder diyor.
Çorapları birbirinden farklı mı?

Dört dörtlük olurdum. Bırakın ailesini onunla görüşecekken bile öyleyim hadi onu da geçtim asla öyle bir çorapla gelmem
yani kendin salık biri olsan neyse bir de kendin böyle değilken daha gözüne gelir

Üstüne özenmemeyi anlarım da iki çorabı bir araya getirememek de bambaşka bir kulvar. Thread 'Eşim otistikmiş' Eşim otistikmiş şunu bir oku. Hatta kadının diğer konularını da oku. Bence sevgilin normal değil.
Konuya daldım çıkamıyorum acaba benim sevgilimde böyle mi.
Kalabalıklarda rahatsız oluyor bir tuhaf oluyor filan. Aa hiç aklıma gelmemişti bu. Araştırıcam çok teşekkür ederim.

Evlilik zaten zor bir de her dakika bebek bakıyor gibi şunu şöyle yapsana bunu böyle yapsana demek çok yorar.
bir de çocuk olursa düşünemiyorum her dakika her şeyi ama her şeyi sen ayarlayacaksın
Ve bu adamın üstü başı bakımsız özensizse evi de kesin bakımsız, dağınık, umursamazdır.
Ben yapamazdım böyle bir adamla

Giyim eşittir kültür demek mi ki
Adam 4 dil biliyor işinde çok iyi konumda tarihten anlıyor Avrupa insanı olmuş bilmediği konu yok sürekli araştırıyor çalışıyor okuyor bir sürü ülke görmüş, olgun sabırlı sakin olumlu yönleri de çook
Bir sorunumu anlatıyorum fikir almak için öyle mantıklı yaklaşıyor bakamadığım pencereden bakıyor ki çok hoşuma gidiyor
Birçok fikrimiz uyuyor hayattan beklentimiz
Ben mesela işten eve gelince iş süresi kadar neredeyse çalışıyorum haftasonları da öyle bu da öyle biri işi bitti mi tamam ben boşum laylaylom yatayım tv izleyeyim değil bu yanlarımız çok uymakta
öfff evleneceksen evlen bizde kurtulalim sizden.. mazallah hic toz kondurmuyorsun. Anneler bosa yorum yapmazlar ki sen de bunu yasayinca anlayacaksin, hayatinda kolayliklar dilerim rachel 🙃

Allah aşkına şu çocuğu birakta bi rahatlasın ya. Yok saçı kel yok otistik mi yok cimri mi. Hiç biseyini beğenmeyip ısrarla devam etmenin mantığı ne?

İşte o haliyle bile bakımsız buldu önceki konuda da söylemiştim. Yeni kıyafetler aldı onda sıkıntı yok ama ayakkabısı eskiydi. Montu iyi değildi. Ona takıldı ve bakımlı halini bile beğenmedi annem:)
Ben anlattım diğer günlerde nasıl olduğunu da annemde anladı kadın tecrübeli nihayetinde

İstediği kadar iyi insan olsun, kültürlü olsun o olsun bu olsun , öz bakım ve kendine özen gösterme inanılmaz önemli bir konu. Aynı ev içinde yaşayınca bütün iyi özelliklerini siler süpürür. Sevgilinin annesiyle tanışmak bir ilişkinin kilometre taşlarından biridir, orada bile özenmeyen, itina etmeyen adam ileride çok üzer seni. 40 yaşına gelmiş daha kıyafetini düzenleyemeyen adam evlilik gibi komplike bir ilişkiyi dengede tutamaz. İnsanın kendine özenmesi, temizliği, giyimine dikkati hayatı ile ilgili en önemli ip ucudur. O yüzden ben anneni haklı buldum. İmkanı olmasa hiç sorun yok ama imkan varken gösterdiği bu özensizlik çok şey anlatıyor

İstediği kadar iyi insan olsun, kültürlü olsun o olsun bu olsun , öz bakım ve kendine özen gösterme inanılmaz önemli bir konu. Aynı ev içinde yaşayınca bütün iyi özelliklerini siler süpürür. Sevgilinin annesiyle tanışmak bir ilişkinin kilometre taşlarından biridir, orada bile özenmeyen, itina etmeyen adam ileride çok üzer seni. 40 yaşına gelmiş daha kıyafetini düzenleyemeyen adam evlilik gibi komplike bir ilişkiyi dengede tutamaz. İnsanın kendine özenmesi, temizliği, giyimine dikkati hayatı ile ilgili en önemli ip ucudur. O yüzden ben anneni haklı buldum. İmkanı olmasa hiç sorun yok ama imkan varken gösterdiği bu özensizlik çok şey anlatıyor
Ya kendine özen göstermeyen adamdan bir halt olmaz .parayı harcamaya kıyamıyor konu sahibi yurtdışı için kendini kandırmaya çalışıyor .bu kadar şey gözüne batarken .sevmediği adamın koynuna nasıl girecek onu bile düşünmüyor . Para sen nelere kadirsin çirkin bakımsız bir adamı bile yakışıklı gösteriyor hshshh

Ya kendine özen göstermeyen adamdan bir halt olmaz .parayı harcamaya kıyamıyor konu sahibi yurtdışı için kendini kandırmaya çalışıyor .bu kadar şey gözüne batarken .sevmediği adamın koynuna nasıl girecek onu bile düşünmüyor . Para sen nelere kadirsin çirkin bakımsız bir adamı bile yakışıklı gösteriyor hshshh

Görünüşe göre tecrübe edecek ve öğrenecek. Kendi parasını kendi için yemeyen adamın karısına hiç hiç yedirmeyeceğini yaşayarak görecek. Gönül ister ki kadın olarak kendi kıymetini bilsin ama olmuyor işte.

kim ne derse desin giyim kuşam çok önemli
bir ortama paspal vaziyette gittiğinizde gördüğünüz ilgi, bakışlar ile
şık, düzgün giyimli biçimde gittiğinizde gördüğünüz ilgi farklıdır
böyle paspal, pejmürde, esli püskü mont, ayakkabı, birbirinden farklı çoraplar falan iğrenç yani 38 yaşında adam
bu yaşına gelip giyinmeyi bilmiyorsa ona sen de öğretemezsin
annen senin yanına yakıştırmamakta haklı çünkü kimse evladına yakıştırmaz
en çirkin evlada bile yakıştırmaz tabii anne. annelerimizin gözünde bebek gibi güzeliz. normal.
ama sen kendine yakıştırıyorsun demek ki ne zamandan beri berabersin bu insanla
yani ben hiç öyle bu adam sana layık değil falan diye düşünmüyorum
layık olmasanız çoktan ayrılırdınız
bırak bunu daha iyisini bulursun gibi yalanlar söylemeyeceğim başka üyeler gibi
gayet de uyumlu olduğunuzu ve yakıştığınızı düşünüyorum

X