Annem ağır depresyon da ne yapacağım

Sagol abla ama gerçekten başına gelmeyen bilmez şuan çok daha iyi dediklerine dikkat edecegim sende deliriyor sandık vesaire yazmışsın biraz anlatabilir misin neler yaşadınız benim gibi olan insanları göründe yalnız olmadığımı anlayıp güçlü durmaya çalışıyorum
bı seye takılma , sureklı tekrar etmek , akıl saglıgını yıtırmısler gıbı bıbıbıbıb dıdıdıdıdı gıgıgıgı gıbı. kafasını duvara vurmak, ama oyle aklına sıddetlı goruntu gelmesın. soyle kapaının yanında dururken , kafasını kapının tahtasına sallar gıbı dokunduruyordu. offf offff cekmeler. hıc konusmamak , aglama krızlerı , agzının kıtlenmesı , asırı panık halı. cok zam geldı cok zam geldı . napcaz napcaz . vs vs. sen annenı goturdun mu dr a. dr neler dedı.

bı seye takılma , sureklı tekrar etmek , akıl saglıgını yıtırmısler gıbı bıbıbıbıb dıdıdıdıdı gıgıgıgı gıbı. kafasını duvara vurmak, ama oyle aklına sıddetlı goruntu gelmesın. soyle kapaının yanında dururken , kafasını kapının tahtasına sallar gıbı dokunduruyordu. offf offff cekmeler. hıc konusmamak , aglama krızlerı , agzının kıtlenmesı , asırı panık halı. cok zam geldı cok zam geldı . napcaz napcaz . vs vs. sen annenı goturdun mu dr a. dr neler dedı.
Götürdüm yani doktorlardan korkuyordu o sıra ambulans cagirdim mecbur bıraktı o şekilde götürdüm yırtınıyodu çünkü hastaneye kapatacaklarini vs sanıyordu kendini deli sanıyordu dediğim gibi biz bir kaç defa gittik doktor depresyon dedi ama ilaçları düzenli kullanamadik yutmak istemiyorum vs dedi ağır geliyor dedi şuan kullanmıyor ilaç ama uyku problemi yok saçlarını yolma yok eskiden deli gibi bir ileri bir geri yürüyordu evin içinde artık yok sohbet muhabbet ediyor arkadaşları akrabalar komşular vs geliyor konuşuyor onlarla ama eskisi gibi değil işte banyo aydan aya yapıyor o ds zorlamayla dilimde tüy bitiyor ev işi de yapıyor azar azar bilmiyorum ne olacak

Götürdüm yani doktorlardan korkuyordu o sıra ambulans cagirdim mecbur bıraktı o şekilde götürdüm yırtınıyodu çünkü hastaneye kapatacaklarini vs sanıyordu kendini deli sanıyordu dediğim gibi biz bir kaç defa gittik doktor depresyon dedi ama ilaçları düzenli kullanamadik yutmak istemiyorum vs dedi ağır geliyor dedi şuan kullanmıyor ilaç ama uyku problemi yok saçlarını yolma yok eskiden deli gibi bir ileri bir geri yürüyordu evin içinde artık yok sohbet muhabbet ediyor arkadaşları akrabalar komşular vs geliyor konuşuyor onlarla ama eskisi gibi değil işte banyo aydan aya yapıyor o ds zorlamayla dilimde tüy bitiyor ev işi de yapıyor azar azar bilmiyorum ne olacak
bı seye takılma , sureklı tekrar etmek , akıl saglıgını yıtırmısler gıbı bıbıbıbıb dıdıdıdıdı gıgıgıgı gıbı. kafasını duvara vurmak, ama oyle aklına sıddetlı goruntu gelmesın. soyle kapaının yanında dururken , kafasını kapının tahtasına sallar gıbı dokunduruyordu. offf offff cekmeler. hıc konusmamak , aglama krızlerı , agzının kıtlenmesı , asırı panık halı. cok zam geldı cok zam geldı . napcaz napcaz . vs vs. sen annenı goturdun mu dr a. dr neler dedısizin anneniz nasil ne gibi duzelmele

Sizin anneniz nasıl ne gibi duzelmeler oldu

Sizin anneniz nasıl ne gibi duzelmeler oldu
Benm annem az bişey düzelmişti. Babam geldi . 1 ay kadar yoktu. Geldi. Babam gelince eski haline döndü. Bı korku endişe evde bı o yana bi bu yana yürüme. Yerinde oturamam. Rahatsızlık hissi. Korkmak. Biseyler olacak zannedip bağırma.biseys çok kafayı takma. Vs vs. Özellikle sabahları çok ağır oluyor

Acaba annenizin depresyonqu babanizla mi alakali? yoksa degisiklik oldugu icin mi babaniz gelince eski haline dondu?.konunuzu okudum cok uzuldum.Allah sifa versin insallah..

Benm annem az bişey düzelmişti. Babam geldi . 1 ay kadar yoktu. Geldi. Babam gelince eski haline döndü. Bı korku endişe evde bı o yana bi bu yana yürüme. Yerinde oturamam. Rahatsızlık hissi. Korkmak. Biseyler olacak zannedip bağırma.biseys çok kafayı takma. Vs vs. Özellikle sabahları çok ağır oluyor
Şuan hala aynı mı allahim sabir ver sen bize gerçekten çok zor delirecek gibi oluyorum geleceğimi göremiyorum adeta ya allah bize kolaylık versin

Şuan hala aynı mı allahim sabir ver sen bize gerçekten çok zor delirecek gibi oluyorum geleceğimi göremiyorum adeta ya allah bize kolaylık versin
Gerçekten aynilari annemde var hepsi aynı yerinde duramama falan evin içinde sürekli geziyor korku endişe stresten saç yolma o kadar yazı okudum ama annemle en çok benzeyen sizin anneniz

Gerçekten aynilari annemde var hepsi aynı yerinde duramama falan evin içinde sürekli geziyor korku endişe stresten saç yolma o kadar yazı okudum ama annemle en çok benzeyen sizin anneniz
Merhaba. Çok zor günler geçiriyorum. Doktorunuz ne diyor. Benimki bunama falan dedi. Ama bunama olduğunu kesinlikle düşünmüyor. En ufacık yeni ya da eski biseyi unutmuyor. Aksine ben sinriden ya da kafandolulugundan unutuyorum o hatırlatıyor. Aşırı takıntılı, doktor değiştiriyorum. Acayip depresif. Manyaklasti desem yeridir. Napicaz. Siz napiosunuz. Yolunu yordamini bulunca mutlaka haber verelim birbirimize. Benm yeni Dr sifamiza yararsa size tavsiye ederim. Sizde haber verun

Acaba annenizin depresyonqu babanizla mi alakali? yoksa degisiklik oldugu icin mi babaniz gelince eski haline dondu?.konunuzu okudum cok uzuldum.Allah sifa versin insallah..
Bilmiyorum ki. Babam da normal değil ki. Ben 7 aydır idare ediyorum. Kendisi 1 ayda delirdi. Zaten çabuk sinirlenen biri. O gelince herşey zorlaştı.

merhaba. cok zor durum. tek diyebilecegim uzun sure maruz kalinca siz de kendinize yuklenmeye basliyorsunuz. bazi seylerin sizin elinizde olmadigini arada kendinize hatirlatin. davranislariniz tabii ki onemli ama olanlarin sorumlusu siz degilsiniz. anne depresyonu cok zor. onun yerine ben hasta olsaydim da o mutlu olsaydi keske diyo insan. ama zamanla duzeliyor. umidinizi kaybetmeyin.

merhaba. cok zor durum. tek diyebilecegim uzun sure maruz kalinca siz de kendinize yuklenmeye basliyorsunuz. bazi seylerin sizin elinizde olmadigini arada kendinize hatirlatin. davranislariniz tabii ki onemli ama olanlarin sorumlusu siz degilsiniz. anne depresyonu cok zor. onun yerine ben hasta olsaydim da o mutlu olsaydi keske diyo insan. ama zamanla duzeliyor. umidinizi kaybetmeyin.
Düzelir mi dersiniz.
Desteğiniz için çok tesekkurederim ❤️

Eski fotoğrafları göstererek ona yapılacak en büyük kötülüğü yapmışsınız. Zaten sürekli eskiyi ve geleceği düşünmekten bu duruma geliniyor.
Bugünü, şimdiyi yaşatmaya çalışın

Eski fotoğrafları göstererek ona yapılacak en büyük kötülüğü yapmışsınız. Zaten sürekli eskiyi ve geleceği düşünmekten bu duruma geliniyor.
Bugünü, şimdiyi yaşatmaya çalışın
Olmuyor tuhaf davranışları var. Biz de eskiyi hayirlatiyoruz sen boyle devildin bak şöyle söyle yaoardin hata mı yapoyoruz kj

Olmuyor tuhaf davranışları var. Biz de eskiyi hayirlatiyoruz sen boyle devildin bak şöyle söyle yaoardin hata mı yapoyoruz kj
Tabiki hata yapıyorsunuz. Eskiyi bırakın artık. Zihin eski defterleri açtıkça eskinin güzel şeylerinden çok kötüler akla gelir bilinçaltında.
Geçmişteki kötü ne varsa detayına kadar hatırlar ve sinir olur
Haa iyiyi de hatırlar buna da sinir olur şimdi öyle olmadığı için.
Ayrıca gelecek zamanlı sohbetler de kaygı oluşturur çünkü hiç düzelmeyeceğim ilerde daha kötü olacagım vs vs düşünür
Bugünü iyi değerlendirtmeye çalışın.
Hani anda kal anı yaşa denir ya aynen öyle.
Ve zihnini zamandan bağımsız oyalaması gerekir. O da bugün ile olur. Anı geçirecek meşguliyetler falan..

Tabiki hata yapıyorsunuz. Eskiyi bırakın artık. Zihin eski defterleri açtıkça eskinin güzel şeylerinden çok kötüler akla gelir bilinçaltında.
Geçmişteki kötü ne varsa detayına kadar hatırlar ve sinir olur
Haa iyiyi de hatırlar buna da sinir olur şimdi öyle olmadığı için.
Ayrıca gelecek zamanlı sohbetler de kaygı oluşturur çünkü hiç düzelmeyeceğim ilerde daha kötü olacagım vs vs düşünür
Bugünü iyi değerlendirtmeye çalışın.
Hani anda kal anı yaşa denir ya aynen öyle.
Ve zihnini zamandan bağımsız oyalaması gerekir. O da bugün ile olur. Anı geçirecek meşguliyetler falan..
Tesekkurederim
Peki birşey soracağım. Antipsikotik ilaçlar denge bozabilir mi

Merhaba. Çok zor günler geçiriyorum. Doktorunuz ne diyor. Benimki bunama falan dedi. Ama bunama olduğunu kesinlikle düşünmüyor. En ufacık yeni ya da eski biseyi unutmuyor. Aksine ben sinriden ya da kafandolulugundan unutuyorum o hatırlatıyor. Aşırı takıntılı, doktor değiştiriyorum. Acayip depresif. Manyaklasti desem yeridir. Napicaz. Siz napiosunuz. Yolunu yordamini bulunca mutlaka haber verelim birbirimize. Benm yeni Dr sifamiza yararsa size tavsiye ederim. Siz

Doktora gitmiyoruz eskiye göre daha iyi tabiki ama babamla yatmıyor bizimle yatıyor hastalık başından beri banyo yapmak istemiyor adet dönemi bitince gusül alması için zorla sokuyorum ev işi yapmıyor vs insanlarla gayet güzel konuşuyor zaten konuşmayı da çok seven biri

Annem zaten 38 yaşında bunama vs olduğunu düşünmüyorum yaşı genç garip konuşmaları yok artık aklı başında 2 küçük kardeşim var onlara bakıyor

Ay kadınları senelerce perişan ediyorlar sonra bi yerden böyle patlıyor, bekarken ana bana şiddeti evlenince kaynana koca derdi bitmiyor. Allah yardımcısı olsun annelerinizin

X