Annem babamı aldatıyor, ne yapmalıyım akıl verin

Bence asiri uzerine gitmissiniz cocuk gibi.sanal ortamda yeni oldugu icin merak etmis olabilir.nekadar esini severse sevsin ilgiye ihtiyaci olabilir.bunuda aldatma olarak dusunmediginden rahat davraniyodur.gidip bulusmaz yani merak etmeyin.ben olsam hesap sormazdim.hatta gormemezliktan gelirdim cunku bi sure sonra zaten birakacak bu isleri.yok babama soylerim yok bosan falan diye uzerine gitmek dogrumu.bu sizin meseleniz degil bence.anneniz koskoca kadin yanlis yaptiginin farkinda olacak er yada gec
Evli bir erkegin nasil sosyal medyada baska bir kadinla konusmasi yanlis ve affedemiyecegimiz bir durumsa,kadin icin de ayni sey gecerli.Ayrica evlat ister cocuk olsun ister bir yetiskin ,her durumda ebeveynlerin durumu onlari yipratir.Eger bir ilgi eksikligi,bunalim varsa bu esler arasinda iletisim kurularak,konusularak cozulmeli.Eksiklik asksa,saygiysa,heyecansa birlikte bu durum aşilir.Olmuyorsa, evlilik bitme noktasindaysa esler birbirinden ayrilir sonra kadin da erkek de istedigi sekilde istedigi kadar konusur.Bulusmamak,bulusmaktan daha masum degil yani.
Sadece bu tur mesajlasmalar bile bosanma davalarina delil olarak girebiliyor.Sadakat yukumlulugune aykirilik kabul ediliyor.
Elbette herkesi dinleyerek anlamaliyiz once .esler birbirini dinlemeli,cocuklar da.Aile ici iletisim hep yapici olmali.Dogrudan suclamak dogru degil tabi.Birlikte psikolojik bir yardim da alinabilir
Ama bu masum ,gormezden gelinecej bir durum degil.Erkek icin de oyle ,kadin icin de. cok hassas bir durum.İnsani cok uzuyor anne ve baba ile ilgili her sey..

Tabi o konuda haklısın; babası olsa öyle yazarlardı. Ama erkek-kadın farketmeksizin; yaşı, karakteri ve geçmişi göz önünde bulundurulmalı. 50'li yaş öncesi olsa ve geçmişi şaibeli olsa kesinlikle bende sadakatsiz ahlaksız boşansa vs diye yorum yapardım.
Ama işte bu dönemler çok sakıncalı.
Gençlerin ergenlik dönemi gibi resmen.
Benim annemde o dönem; neredeyse 18'lik kızlarla kendini kıyaslıyordu. Sürekli iltifat bekliyordu. Herkesi kıskanıyordu bende dahil. Güzel ve sağlıklı olduğuna ikna olmuyordu birde ağlıyordu. Öleceğini filan düşünüyordu hep. Trajikomikti. :) Neyse ki atlattık.

Gecmis olsun. O kadar anormal tavirlar sergiledi mi ya neymis bu menapoz böyle :KK43: ay bizde mi boyle olcaz yoksa arkadasim:rolleyes:
Ben zaten deli dolu biriyim daha da mi deliririm acaba :KK69:

Benim de aklıma bu gelmişti psikolojin mi bozuldu diye sorarken, ama bu kaçıncı hem de göz göre göre. Üstelik hallerini görseniz yok canım bu kadın yapmaz dersiniz. Babamla aralarında hiç bir soğukluk yok aynı sevgi dolu bakışları görüyorum annemin gözünde. Bi insan hem sevip hem tekrar tekrar ihanet edebilir mi.
Çok üzüldüm canım adınıza.işte insan hiç bir yaşta ben şunu yapmam bunu yapmam diye büyük konuşmamalı.allah hiç birimizi şaşırtmasın.bence Yen'i keşvettiği birşeyin büyüsüne kapışmış anneniz.onu bence ihanet olarak bile görmüyor.bi psikoloğa filan gidebilirsiniz.

Merhaba direkt anlatıyorum olduğu gibi bana bir akıl verin çıldırmak üzereyim. Biraz uzun gelebilir baştan söyleyeyim kısaltarak anlatmaya çalışıcam.

Ben evliyim annemlere yakın bir yerde yaşıyorum. Üç tane de bekar kız kardeşim var hepsi okuyor yaşları da çok büyük değil. En büyüğü 19 diyeyim siz anlayın. Babam ve annem kendimi bildim bileli huzurlu mutlu bi evlilik içindeler. Kavga gürültü neredeyse hiç olmaz bizim evde. Babam otoriter bi adamdır ama bi o kadar da sevgi doludur eşine çocuklarına karşı. Annem de kendimi bildim bileli babama aşık (yaşları elliye yakın bu arada) evlendiği ilk gün nasılsa hala aynı davranan bi kadındı. Babamın sözünden çıkmaz, babamın bi hatası olsa bile ona laf ettirmez o derece sever yani. Neyse çok uzatmayayım son zamanlarda annemin tavırlarından şüphelenmeye başladık kardeşlerimle birlikte. Aslında ben onlara yansıtmamayı düşünüyordum derken kardeşim annemin instagramda biriyle mesajlaştığını görmüş. Annem normalde sosyal medyayla alakası olmayan kullanmayı bile daha yeni öğrenen biriydi, instagram hesabını da öylesine açmıştı işte danteller örgüler yemek tarifleri vs bir şeyler bakıyordu. Ben hayatımın şokunu yaşadım o yüzden. Hala da beynim yanıyor algılayamıyorum başımıza gelenleri. Birinci olayında yakaladık hesap sorduk bu ne sen kimlerle konuşuyorsun diye çünkü bir kaç kişi vardı mesaj atan. Ya işte dalga geçiyorum öylesine yazdım bilmem ne diyerek salakça geçiştirmeye çalıştı. Bu işin dalgası mı olur babam öğrense olacakları düşünüyor musun vs dedim bir daha yazmam dedi filan ağladı neyse tamam dedim bu olay burda kapanıyor bir daha da böyle bir şey yapma dedik hesabını sildik. Bir yandan da uzatmak istemiyorum kardeşlerimin psikolojilerini düşünüyorum daha yaşları küçük. Neyse biraz zaman geçti bir iki hafta kadar baktım yine odalara kapanmalar telefonunu yanından ayırmamalar başladı çektim kenara sordum bak anne yine aynı şeyleri yaşamayalım dedim sakın bir hata daha yapma dedim yok öyle bir şey dedi ama biraz zaman sonra bu sefer ben mesajını yakaladım yine instagramdan başka hesap açmış konuşmuş. Olay çıkardım o telefonu elinden alırım kendine gel ya babama söyle ya da ben söylerim dedim kardeşlerim de bunların hepsine şahit oluyorlar bu arada o ayrı bi içimi yakıyor. Tamam bir daha yapmiycam dedi konuyu tekrar kapattık. Bu olay yine tekrarlandı ben telefonunu kendi telefonumdan izleyebileceğim bi program yüklemiştim ordan ne yaptığını ne ettiğini görüyordum ve yine yakaladım artık çıldırıcam. Yine aynı şeyler yaşandı ve ben dedim ki bir daha olursa benim için bitersin babama söylerim boşanıyor musun ne yapıyorsun umrumda değil. Ve bir kaç haftadır hiç şüpheli hareketi olmamıştı. Dün akşam kardeşim telefonundan bir şeye bakmak için almış ama aklıma zerre kontrol etmek gelmedi gerçekten öylesine almıştım diyor o arada bi numara aradı annemi bi kadın ismiyle kayıtlı aslında o kadının numarası zaten vardı bir de atıyorum ayşe olsun kadının adı ayşe yeni diye kaydetmiş bu o kadının ikinci hattıymış öyle söylüyor bi anda annem panik oldu kızardı bozardı filan ver telefonumu dedi siz hala benden şüpheleniyorsunuz ben anladım dedi gözleri dolu dolu çekti kapıyı çıktı. Hiç birimiz anlam veremedik o tavrına ben direkt şüphelendim kendi kendini ele verdi bana göre gittim yanına telefonunu istedim vermem siz bana güvenmiyorsunuz dedi güvenmediğiniz için ben de vermiyorum dedi. Saçmalama böyle yaparsan daha çok şüphelendiriyorsun ver ben de anlayayım bir şey olmadığını güvenmemi istiyorsan ver dedim hayır vermicem filan dedi ve vermedi. Çok sinirlendim bağırdım çağırdım o telefonu bulduğum yerde kırıcam haberin olsun dedim bir daha da senin yüzüne bakmiycam dedim çıktım evden. Ben kapıyı çekip çıkabiliyorum ama kardeşlerim aynı evin içindeler iyice kötü olacaklar diye korkuyorum. Dün bi tanesi çok ağladı uğraştığımız şeylere bak insan annesinden şüphelenir mi dedi çok kötü oldum. Ne ağlayabiliyorum ne onlara bir şey diyebiliyorum çok haklılar. Bi taraftan babamın yüzüne bakamıyorum ağlayasım geliyor o kadar merhametli bi insan ki babam görseniz siz de dersiniz bu adam aldatılır mı diye. Söylesem annemi gebertir böyle konularda asla taviz vermez kaldıramaz da çok iyi biliyorum babam kahrolur. Anneme diyorum babamı sevmiyor musun resmen aldatıyorsun diyorum hayır ben babanı çok seviyorum diyor bi hataydı işte diyor. Bir gün dedim sevmiyorsan boşan git annenin yanına orda napıyorsan yap babamım arkasından iş çevirmeye utanmıyor musun dedim ağlamaya başladı ben babanı seviyorum ailemi kaybetmek istemiyorum diyor. Anne diyorum yaptıklarının tutarlı hiç bir yanı yok psikolojin mi bozuldu ne oldu diyorum cevap vermiyor. Ben işin içinden çıkamıyorum babama söylesem bi dert söylemesem bi dert. Annemin telefonunu bulduğum yerde kırıcam o kesin artık ama sonuçta içinde olduktan sonra bi şekilde yine yapar bence. Annem melek gibi bir kadındı nasıl bu hale geldi inanamıyorum. Çocuklarım var onlarla mı ilgileneyim evimle mi ilgileneyim kardeşlerime sahip mi çıkayım ben kaça bölüneyim şaşırdım kaldım.
Sosyal medyanın fındık-fıstık flörtleri ve sanal ilgi aldatmacasına kanmış anlaşılan. Hayatında dolduramadığı bir boşluk varmış demek seviyor gibi gözükse de/ sevse de...
Genellikle böyle merhametli ve iyi olanlar aldatılır zaten.

Ayni seyler bizimde basimizdan gecti . ruh hastasi kadinlar yuzunden aileler parcalaniyor maalesef. Ben annemle iletisimim koptu tamamen. Mecburi kalmadikca konusmam. Erkek kardeslerim var hepsinin hayati mafh oldu. Sizin kardesleriniz kiz. Kizlar daha guclu olur .en kotu evlenip huzurlu yuva kurarlar. Babaniza ihanet etmeyin kardesleriniz icin. Babaniza aciklayin . cunki anneniz tahminimce isi ileriye goturmeye baslamis. Emin ol sosyal medyayla kalmiyo... Babana anlatmassan. Arkasindan sende is cevirmis sayilirsin. Cocuklar yuzunden kimse boynuzlu lakabini tasimak istemez .vicdaninizla hareket edin.

Misal : Bir tanidik kadin var yine ayni yas civari. 2 de kizi var. Kadin evli ve 50 olmasina ragmen utanmayip facebookda tanistigi adamla her hafta evde bulusyolar.adam genc . ve etrafinda herkes bunu biliyor. Kocasina soylemiyo kimse. Bizim toplumumuz fuhusa goz yumar olmus . kocasina soylemek bu kadarmi zor. Basiniza tas yagacak ....

Merhaba direkt anlatıyorum olduğu gibi bana bir akıl verin çıldırmak üzereyim. Biraz uzun gelebilir baştan söyleyeyim kısaltarak anlatmaya çalışıcam.

Ben evliyim annemlere yakın bir yerde yaşıyorum. Üç tane de bekar kız kardeşim var hepsi okuyor yaşları da çok büyük değil. En büyüğü 19 diyeyim siz anlayın. Babam ve annem kendimi bildim bileli huzurlu mutlu bi evlilik içindeler. Kavga gürültü neredeyse hiç olmaz bizim evde. Babam otoriter bi adamdır ama bi o kadar da sevgi doludur eşine çocuklarına karşı. Annem de kendimi bildim bileli babama aşık (yaşları elliye yakın bu arada) evlendiği ilk gün nasılsa hala aynı davranan bi kadındı. Babamın sözünden çıkmaz, babamın bi hatası olsa bile ona laf ettirmez o derece sever yani. Neyse çok uzatmayayım son zamanlarda annemin tavırlarından şüphelenmeye başladık kardeşlerimle birlikte. Aslında ben onlara yansıtmamayı düşünüyordum derken kardeşim annemin instagramda biriyle mesajlaştığını görmüş. Annem normalde sosyal medyayla alakası olmayan kullanmayı bile daha yeni öğrenen biriydi, instagram hesabını da öylesine açmıştı işte danteller örgüler yemek tarifleri vs bir şeyler bakıyordu. Ben hayatımın şokunu yaşadım o yüzden. Hala da beynim yanıyor algılayamıyorum başımıza gelenleri. Birinci olayında yakaladık hesap sorduk bu ne sen kimlerle konuşuyorsun diye çünkü bir kaç kişi vardı mesaj atan. Ya işte dalga geçiyorum öylesine yazdım bilmem ne diyerek salakça geçiştirmeye çalıştı. Bu işin dalgası mı olur babam öğrense olacakları düşünüyor musun vs dedim bir daha yazmam dedi filan ağladı neyse tamam dedim bu olay burda kapanıyor bir daha da böyle bir şey yapma dedik hesabını sildik. Bir yandan da uzatmak istemiyorum kardeşlerimin psikolojilerini düşünüyorum daha yaşları küçük. Neyse biraz zaman geçti bir iki hafta kadar baktım yine odalara kapanmalar telefonunu yanından ayırmamalar başladı çektim kenara sordum bak anne yine aynı şeyleri yaşamayalım dedim sakın bir hata daha yapma dedim yok öyle bir şey dedi ama biraz zaman sonra bu sefer ben mesajını yakaladım yine instagramdan başka hesap açmış konuşmuş. Olay çıkardım o telefonu elinden alırım kendine gel ya babama söyle ya da ben söylerim dedim kardeşlerim de bunların hepsine şahit oluyorlar bu arada o ayrı bi içimi yakıyor. Tamam bir daha yapmiycam dedi konuyu tekrar kapattık. Bu olay yine tekrarlandı ben telefonunu kendi telefonumdan izleyebileceğim bi program yüklemiştim ordan ne yaptığını ne ettiğini görüyordum ve yine yakaladım artık çıldırıcam. Yine aynı şeyler yaşandı ve ben dedim ki bir daha olursa benim için bitersin babama söylerim boşanıyor musun ne yapıyorsun umrumda değil. Ve bir kaç haftadır hiç şüpheli hareketi olmamıştı. Dün akşam kardeşim telefonundan bir şeye bakmak için almış ama aklıma zerre kontrol etmek gelmedi gerçekten öylesine almıştım diyor o arada bi numara aradı annemi bi kadın ismiyle kayıtlı aslında o kadının numarası zaten vardı bir de atıyorum ayşe olsun kadının adı ayşe yeni diye kaydetmiş bu o kadının ikinci hattıymış öyle söylüyor bi anda annem panik oldu kızardı bozardı filan ver telefonumu dedi siz hala benden şüpheleniyorsunuz ben anladım dedi gözleri dolu dolu çekti kapıyı çıktı. Hiç birimiz anlam veremedik o tavrına ben direkt şüphelendim kendi kendini ele verdi bana göre gittim yanına telefonunu istedim vermem siz bana güvenmiyorsunuz dedi güvenmediğiniz için ben de vermiyorum dedi. Saçmalama böyle yaparsan daha çok şüphelendiriyorsun ver ben de anlayayım bir şey olmadığını güvenmemi istiyorsan ver dedim hayır vermicem filan dedi ve vermedi. Çok sinirlendim bağırdım çağırdım o telefonu bulduğum yerde kırıcam haberin olsun dedim bir daha da senin yüzüne bakmiycam dedim çıktım evden. Ben kapıyı çekip çıkabiliyorum ama kardeşlerim aynı evin içindeler iyice kötü olacaklar diye korkuyorum. Dün bi tanesi çok ağladı uğraştığımız şeylere bak insan annesinden şüphelenir mi dedi çok kötü oldum. Ne ağlayabiliyorum ne onlara bir şey diyebiliyorum çok haklılar. Bi taraftan babamın yüzüne bakamıyorum ağlayasım geliyor o kadar merhametli bi insan ki babam görseniz siz de dersiniz bu adam aldatılır mı diye. Söylesem annemi gebertir böyle konularda asla taviz vermez kaldıramaz da çok iyi biliyorum babam kahrolur. Anneme diyorum babamı sevmiyor musun resmen aldatıyorsun diyorum hayır ben babanı çok seviyorum diyor bi hataydı işte diyor. Bir gün dedim sevmiyorsan boşan git annenin yanına orda napıyorsan yap babamım arkasından iş çevirmeye utanmıyor musun dedim ağlamaya başladı ben babanı seviyorum ailemi kaybetmek istemiyorum diyor. Anne diyorum yaptıklarının tutarlı hiç bir yanı yok psikolojin mi bozuldu ne oldu diyorum cevap vermiyor. Ben işin içinden çıkamıyorum babama söylesem bi dert söylemesem bi dert. Annemin telefonunu bulduğum yerde kırıcam o kesin artık ama sonuçta içinde olduktan sonra bi şekilde yine yapar bence. Annem melek gibi bir kadındı nasıl bu hale geldi inanamıyorum. Çocuklarım var onlarla mı ilgileneyim evimle mi ilgileneyim kardeşlerime sahip mi çıkayım ben kaça bölüneyim şaşırdım kaldım.
Bağımlılık yapmış tır sanal onda
Psikolojik danışman eşliğinde halledin sorunu çocuk gibi telefonu elinden almak la olmaz
Madem babam gebertir diyorsun söyleme şimdilik konuşarak halletmeye bak
Allah yardımcın olsun :KK43:

Çok geçmiş olsun. Ama şu erkeklerin kaldıramaz olayını anlamıyorum. Simdi babanız ofke kontrolu olan normal bir baba olsa iş bu noktalara gelmeden durumu uygun bir şekilde belli ederdiniz kendisine. Ama anneme zarar verir endişeniz gerçekten elinizi kolunuzu bağlıyor. Annenizde malesef durumu fark etmiş bunu istismar ediyor artık. Siz bu işi babanıza söyleyemezsiniz. Anneniz de farkında. Bu durumu şu haliyle babanızın yakalaması teknolojiden anlamıyorsa imkansız. Yani geçmiş olsun. Yakında buluşmalar da başlayabilir.

Ya ben cidden anlamıyorum kaç yaşında kadınsın elin adamlarıyla konuşuyorsun nasıl iş ya
Aldatmak gidip biriyle yatmak değil bu da aldatma ayrıca o adamlar annenle yatağa atmak için konuşuyorlar zaten

Yasadiginiz sey cok zor bir durum.Bunun empati yapilarak konusularak asilmasi cok zor .dost,kardes,arkadas degil ki bu anne..Anne soz konusuysa daha hassas oluyor insan..Bu hos gorulecek unutulacak bir durum degil ..bunun boslukta kalmakla bir ilgisi yok..bunun mazereti yok.
Ama sonucta o sizin anneniz..Onu kirmayin.cok zor biliyorum ama kirmadan bir kez daha konusun onunla.sizi karsisinda gorup cekindikce daha kotu olabilir.Karsisina kotu niyetli brii cikabilir ,annenize kotuluk etmei isteyebilir.iletisim halinde olursaniz enazindan durumlardan haberdar olursunuz.Ama artik 50li yaslardaysa ne isterse onu yasar,engel olamazsiniz.
Anneler bizim kiymetlimiz..Nasil insanlar olurlarsa olsunlar insan kiyamiyor annesine.Affediyor hep.Size sabir diliyorum.Allah yardimciniz olsun.İns anneniz size kulak verir ve bu durumlari yasamazsiniz bir daha.

Çok sağol desteğin için böyle kızgın olduğuma bakmayın aslında içim yanıyor. Anneme çok düşkünüm onun böyle bir şey yapması beni çok yaraladı bu da tepki olarak çıkıyor bünyeden. Yarın onunla konuşmayı düşünüyorum biraz dışarı çıkarız belki açılır iyi gelir. Dua edin lütfen, Allah kimseye bunları yaşatmasın.

Ayni seyler bizimde basimizdan gecti . ruh hastasi kadinlar yuzunden aileler parcalaniyor maalesef. Ben annemle iletisimim koptu tamamen. Mecburi kalmadikca konusmam. Erkek kardeslerim var hepsinin hayati mafh oldu. Sizin kardesleriniz kiz. Kizlar daha guclu olur .en kotu evlenip huzurlu yuva kurarlar. Babaniza ihanet etmeyin kardesleriniz icin. Babaniza aciklayin . cunki anneniz tahminimce isi ileriye goturmeye baslamis. Emin ol sosyal medyayla kalmiyo... Babana anlatmassan. Arkasindan sende is cevirmis sayilirsin. Cocuklar yuzunden kimse boynuzlu lakabini tasimak istemez .vicdaninizla hareket edin.

Çok üzüldüm ne kadar zordur sizin de yaşadıklarınız. Burada bazı yorumlarda deniyor çok abartmışsjnız nasıl olsa pişman olur hatasını anlar kendi haline bırakın filan, ben korkuyorum ya daha kötüsü olursa diye bu yüzden görmemiş bilmiyormuş gibi yapmak bana saçma geliyor. Belli bi raddeye gelince değiştiremeyeceğim sonuçlarla ortada kalmaktansa şimdi müdehalr etmek daha mantıklı bence.

Son durumunuz nedir merak ettim
Burdaki çoğu kişi anneni anlamaya çalış üzerine gitme demiş ama burada amaç anneyi kendi haline bırakıp yaptığı hatayı anlaması mı,yoksa üzerine gidip daha ileriye götürmeden yaptığı hatanın farkına varması mı?

Babalar yapınca da acaba aynı yorumlar yazılıcak mı?kadın yapınca ilgisizlik,menopoz,yanlızlık oluyor ama neden erkek yaptığında bu yorumlar yapılmıyor

Belki de kadına özellikle anneye yakıştıramıyoruz olayı büyütmemek için bu kılıfları uyduruyoruz ama doğru olan davranış ne onu anlayamıyorum

Çok önemli bir konu

Son durumunuz nedir merak ettim
Burdaki çoğu kişi anneni anlamaya çalış üzerine gitme demiş ama burada amaç anneyi kendi haline bırakıp yaptığı hatayı anlaması mı,yoksa üzerine gidip daha ileriye götürmeden yaptığı hatanın farkına varması mı?

Babalar yapınca da acaba aynı yorumlar yazılıcak mı?kadın yapınca ilgisizlik,menopoz,yanlızlık oluyor ama neden erkek yaptığında bu yorumlar yapılmıyor

Belki de kadına özellikle anneye yakıştıramıyoruz olayı büyütmemek için bu kılıfları uyduruyoruz ama doğru olan davranış ne onu anlayamıyorum

Çok önemli bir konu

Size katılıyorum ben o tepkileri vermeseydim şu an annem nasılsa kimse bilmiyor diye devam ediyor olacaktı muhtemelen.
Şu an çok şükür bundan daha iyi bir durumdayız.
Benim o tepkilerimden sonra annemde çok değişiklikler farkettim, dışarı çıktık konuştuk ama bu konuları açmadım ona benim için hala değerli olduğunu hissettirmeye çalıştım ve bir iki gündür hali hareketi çok iyi. Hiç bir şüpheli hareketi yok bazen mahzunlaşıyor yaşadıklarımız aklına gelip mahçup oluyor sanırım ama bunu hissettirmemeye çalışıyoruz. Bu şekilde devam ederse her şey yoluna girer eski hayatımıza devam ederiz umarım.
Bu ve benzeri durumda olanlara tavsiyem olan biteni görmezden gelmek bir şey olmamış gibi davranmaya çalışmak sadece kendinizi kandırmak olur, vermeniz gereken tepkiyi verin doğal olan neyse onu yapın içinizde biriktirmeyin hiçbir şeyi.

Size katılıyorum ben o tepkileri vermeseydim şu an annem nasılsa kimse bilmiyor diye devam ediyor olacaktı muhtemelen.
Benim o tepkilerimden sonra annemde çok değişiklikler farkettim, dışarı çıktık konuştuk ama bu konuları açmadım ona benim için hala değerli olduğunu hissettirmeye çalıştım ve bir iki gündür hali hareketi çok iyi. Hiç bir şüpheli hareketi yok bazen mahzunlaşıyor yaşadıklarımız aklına gelip mahçup oluyor sanırım ama bunu hissettirmemeye çalışıyoruz. Bu şekilde devam ederse her şey yoluna girer eski hayatımıza devam ederiz umarım.
Bu ve benzeri durumda olanlara tavsiyem olan biteni görmezden gelmek bir şey olmamış gibi davranmaya çalışmak sadece kendinizi kandırmak olur, vermeniz gereken tepkiyi verin doğal olan neyse onu yapın içinizde biriktirmeyin hiçbir şeyi.

Konununuzu, yorumları ve sizin cevaplarınızı okudum da acaba aynı şeyi babanız yapsaydı aynı tepkiyi verir miydiniz gerçekten bunu merak ediyorum. Aslında yaşananlara bakılırsa anneniz her söz verdikten sonra yine yapacağını yapmış. Bu sefer iyi, yaptıklarından dolayi mahcup gibi görünüyor yazmışsınız ama tekrar yine yapabilir. Aslında duygusal yaklaşmamak lâzım bundan sonra. Tekrar yaparsa anlatin babaniza. Babaniza haksızlık olmuyor mu böyle? Gerçi boşansalar annen ne yapar ayakları üstünde durabilir mi sizce?

anneniz heyecan arıyor belli ki. belki de aradığı şey sohbet. illa ki aldatmak olarak düşünmeuin bence. asıp kesmek yerine böyle yaptığında nasıl hissettiğini sorun. eğer inatçı bir dürtü ise, vazgeçiremeyeceksinizdir. kendi çocuğunuz var, lütfen önce kendinizi ve bebeğinizi ihmal etmeyin, alan alır, satan satar, kendizi yorduğunzla ve bebeğinizle ilgilenmediğinizle kalırsınız.
geçmiş olsun

Tepki verilmemesi mümkün değil zaten söz konusu olan anne

Babanızdan boşanmasını düşünmediniz mi peki?boşandıktan sonra ne yaparsa yapsın diye,ya da ben böyle yapamıcam deyip daha sonra kendisi babanızdan boşanmak isterse

X