Annem babamı aldatıyor olabilir mi?

Annemle aramda 20 yaş gibi bir fark var babamla uzun yıllardır evliler eskiden maddi durumdan ötürü evde kavga eksik olmazdı ama uzun süredir ikisi de çalışıyor ve eve geç geliyorlar.
Annem telefonu elinden hiç düşürmemeye başladı normalde mesajlarını asla gizlemezdi ama uzun süredir telefonunun yanına bile yaklaştığımızda bize bağırıyor kardeşim özellikle çok şüpheleniyordu ama açıkçası benim için hiç sorun olmadı ama son bir haftadır işten gelir gelmez kendini odasına atıyor kilitleyip sosyal medya ve whatsaapta takılıyor hatta sürekli sesli aramada gözüküyor.
Babamın eve dönmesine yakın ise odasından çıkıp bir şey olmamış gibi davranıyor şu an şüphelerimin doğru olduğundan emin değilim ama inşallah yanılıyorumdur zira eğer babam bunu öğrenirse hepimiz aile faciasına kurban gideriz kardeşim ve kendim için çok endişeleniyorum.
Yani insan annesine böyle bir durumu nasıl yakıştırabilir aklım almıyor.
Bazıları da akıl vermiş şöyle böyle yap diye gerçekten inanamıyorum.
Anneniz ortayaşlı bir hanım.
Sizin yaşlarınızdayken hatta ergenliğinde, genç kızlığında şuanda var olan teknolojik imkanlara sahip olunmadığı için bu yaşında telefona, sosyal medyaya vs sarması çok normal değil mi?
Şuanda bütün gençlerin elinden telefon 3. organmışçasına düşmezken - ki buna kendimi de dahil ediyorum - annenizin durumu mu şüpheli?
Sizin elinizden telefon düşmediğinde hakkınızda hemen bu şekilde mi düşünüyorlar?
Kardeşim de şüpheleniyor demişsiniz.
Yazık ya anneniz evlatlarının hakkında böyle düşündüğünü bilse emeklerine acır.
Yapabildiğiniz yakıştırma çok çok kötü

Yani insan annesine böyle bir durumu nasıl yakıştırabilir aklım almıyor.
Bazıları da akıl vermiş şöyle böyle yap diye gerçekten inanamıyorum.
Anneniz ortayaşlı bir hanım.
Sizin yaşlarınızdayken hatta ergenliğinde, genç kızlığında şuanda var olan teknolojik imkanlara sahip olunmadığı için bu yaşında telefona, sosyal medyaya vs sarması çok normal değil mi?
Şuanda bütün gençlerin elinden telefon 3. organmışçasına düşmezken - ki buna kendimi de dahil ediyorum - annenizin durumu mu şüpheli?
Sizin elinizden telefon düşmediğinde hakkınızda hemen bu şekilde mi düşünüyorlar?
Kardeşim de şüpheleniyor demişsiniz.
Yazık ya anneniz evlatlarının hakkında böyle düşündüğünü bilse emeklerine acır.
Yapabildiğiniz yakıştırma çok çok kötü
Niye olmasın? Sanki imkansız bir şey mi dünya üzerinde örneği hiç yaşanmamış bir şey mi? Konu sahibinin annesi de aldatıyor olabilir. Bence de hareketleri çok şüpheli.

Ben de telefonuma dokunulmasindan hoşlanmam.. niye birisi benim telimi alıp ne yaptığıma baksın ki? Anneniz de böyle düşünmeye başlamıştır. Odaya da biraz yalnız kalmak için giriyor olabilir. Bir arkadaşıyla sohbet ediyordur falan filan

Belki calisma hayatina basladigi icin arkadas cevresi genislemistir, o sebebten daha fazla sosyal medyada takiliyordur.
Hemen en kötüsünü annenize yakistirmayin.
Telefonuma dokunulmasini bende sevmem.

Niye olmasın? Sanki imkansız bir şey mi dünya üzerinde örneği hiç yaşanmamış bir şey mi? Konu sahibinin annesi de aldatıyor olabilir. Bence de hareketleri çok şüpheli.
İmkansız ya da değil. Bir evladın annesine bu yakıştırmayı yapması çok çirkin.
O zaman herkesin hareketleri şüpheli.
Kimin elinden telefon düşüyor?
Herkesin organı olmuş telefon.
Herkesin özeli olabilir. Özelini paylaşmak istemeyebilir.
Odasına kapanabilir.
Ben arkadaşıma bile bu yakıştırmayı yapmaktan ar ederim kendime de ona da yakıştırmam
Hareketleri çok şüpheli filan insanların aklına olmadık şeyler sokmayın
Bütün dünya şüpheli o zaman

Anneniz çalışalı ne kadar oluyor? Belki çevre yaptı kendine, uzun yıllar yapamadığı birşey ise kapılmıştır, biraz zaman gözleyin, durulma aşamasına geçerse aldatma durumu yoktur.

İmkansız ya da değil. Bir evladın annesine bu yakıştırmayı yapması çok çirkin.
O zaman herkesin hareketleri şüpheli.
Kimin elinden telefon düşüyor?
Herkesin organı olmuş telefon.
Herkesin özeli olabilir. Özelini paylaşmak istemeyebilir.
Odasına kapanabilir.
Ben arkadaşıma bile bu yakıştırmayı yapmaktan ar ederim kendime de ona da yakıştırmam
Hareketleri çok şüpheli filan insanların aklına olmadık şeyler sokmayın
Bütün dünya şüpheli o zaman
Yahu kendi kızından iyi mi taniyacaksiniz kadını? Hadi konu sahibi yanlış anlamış kardeşim de şüphelendi diyor. Bu tabi ki illa ki aldattığı anlamına gelmez ama şüpheli hareketleri var demek ki. Olanı söyleyince neden kınanıyoruz onu anlamadım. Kocaman çoluklu çocuklu kadınlar bir bakıyorsun başka adama kaçıyor. Onların çocukları annemden şüphelenmiştim dese niye yakıştiriyorsun diye onları da kınayacaksiniz demek ki.
He konu sahibine deseniz ki annenle bu konuyu konuşma yanlış anladıysan bana bunu mu yakıştırıyorsun diye kırılır falan... Anlarim. Ama siz direkt annesini aklayip konu sahibine nasıl böyle düşünürsün diye yükleniyorsunuz. Belki doğru düşünüyor?

Belki bir arkadaşının özel meselesini konuşuyordur ve sizin duymanızı istemiyordur. Benim de başıma geliyor böyle şeyler. Bence de direk sorun ve en azından dışarıdan olayın nasıl gözüktüğünü anlasın.

pek fazla etmiyorlar ki akşam olunca babam televizyon izliyor annem ise durmadan whatsaapta yazışıyor ama masaya oturduğumuzda annem hemen babama sus seni kafam çekmiyor diyor.
Anneniz arkadaşlarıyla geyik muhabbeti gibi laçka sohbetler edip bunun görülmesini istemiyor da olabilir. Direkt aldatma olarak yorumlamayın ama eşine olan davranışları kırıcıymış...
Konuşacaksanız bununla ilgili konuşabilirsiniz. Belki laf lafı açar telefon meselesini de konuşursunuz.
Sonuçta o anneniz, bir ilişkisi dahi olsa eşi yerine geçip sinir krizi geçirmemenizi tavsiye ederim, belki boşanmalarına ikna edebilirsiniz...

Annemle aramda 20 yaş gibi bir fark var babamla uzun yıllardır evliler eskiden maddi durumdan ötürü evde kavga eksik olmazdı ama uzun süredir ikisi de çalışıyor ve eve geç geliyorlar.
Annem telefonu elinden hiç düşürmemeye başladı normalde mesajlarını asla gizlemezdi ama uzun süredir telefonunun yanına bile yaklaştığımızda bize bağırıyor kardeşim özellikle çok şüpheleniyordu ama açıkçası benim için hiç sorun olmadı ama son bir haftadır işten gelir gelmez kendini odasına atıyor kilitleyip sosyal medya ve whatsaapta takılıyor hatta sürekli sesli aramada gözüküyor.
Babamın eve dönmesine yakın ise odasından çıkıp bir şey olmamış gibi davranıyor şu an şüphelerimin doğru olduğundan emin değilim ama inşallah yanılıyorumdur zira eğer babam bunu öğrenirse hepimiz aile faciasına kurban gideriz kardeşim ve kendim için çok endişeleniyorum.
Öğrendiniz mi, aldatıyor muymuş?

Çünkü dün gece yatmadan önce bir cesaret mesajlarına baktım ve gördüklerimle kapl atış hızım felaket oldu. Sanki büyük bir günah işlemişim gibi attı. Ama ağlamadım, ağlamıyorum. Sadece eskisi gibi bir anne-kız ilişkimiz olmayacağı için tuhaf hissediyorum. Midem bulanıyor, anneme dokununca da midem bulanıyor. Ama hiçbir şey olmamış gibi gülerek yanında bulunuyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum, tavsiyelere açığım. Annemle konuşmak için bu haftada bir gün bir şeyler yapalım dedim ama okulda çok meşgul olduğunu söyledi. Şimdi ne yapayım? Psikoloğa randevu alayım dedim ücretsiz olana ama sonra gitmeye üşendiğim için iptal ettim. Bir de yalan söylemeyi sevmem, babam sorduğunda ne diyeceğimi bilmiyorum.

Acil bir yanıt alırsam birinden çok mutlu olurum.

Olur şekerim senin konularında her şey mümkün. Sen böyleysen annen de senin gibi değişik bir kadındır aldatır da başka şeyler de yapar. Hayırlısı...

X