Annem bana hakkını helal etmiyor

Evlenmek istiyorum. 1 yıldır sevgilim var ve aileme ilk zamandan itibaren söyledim. Annem o zamandan beri bana kötü davranıyordu. Şimdi ailesi geldi yüzük takılacak annem kavga çıkardı. Yüzük seçmeye gideceğim gün beni eve kilitlemeye çalıştı. İzim vermiyorum dedi bağırdı hakkımı sana helal etmiyorum dedi. Babam evlenmeye izin verdi fakat annem sebepsiz ilk andan beri beni bir erkekle görse deliriyor. 22 yaşındayım. 3 kız kardeşim var 2 ablam evli fakat hiçbirine bunu yapmadı sadece bunu bana yapıyor. Babamın yanında bu oğlanla yatmış ondan evlenmek istiyor gibi şeyler söylüyor. Ameliyat olduğunda aylarca ona baktım ama asla bu cümleyi kullanmadığım halde bana iftiralar atıyor, bana ne zaman baktın diyor. İşin rast gitmesin, cenazen gelsin diyor. Yüzüme tükürdü. Babam git yüzüğünü seç diyip gönderdi. Ağlayarak yetim gibi gidip seçtim. Yinede akşam özür dilemeye yanına gittim. Bana beddua etti hakkını haram etti. Kaç git dedi yüzük takılırken seni rezil edicem dedi. Onun bedduası tutar mı? Kimseyi dinlemiyor. Onun yüzünden intihar etmeyi bile düşündüm. Yediğim lokmaları bile sayıyor. Sevgilimin ailesi de orta gelirli bir aile ve şuan borçları olduğu için çok büyük bir şey yapamayacaklarını söylediler. Beni istemek için istanbuldan 23 saatlik yoldan geldiler. Bizimde durumumuz çok iyi değil. Düğün için en az 1 yıl var. O zamana kadar söz takalım dediler. Fakat annem her şeyin en pahalısını istiyor. Bende iki aileyi de zora sormayacak şekilde yapmak istediğimi söylediğimden beri bana beddua ediyor. Ne yapmalıyım kafayı yiyeceğim
beddua eden gercekten kendi mazlum vede hakkin yenmis hakli ise bedduasi gecer fakat haksiz isede isteresede anne baba vs olursada bedduasi ancak kendisine gecer beddua ilk ciktigi geldigi yere döner onun icin üzülme diyorum sen yinede annendir saygida kusur yapma haksliyken haksiz duruma düsürecek babanlada arani acacak primler annenin eline verme imtihan seninkide annen iste .Rabbim yar ve yardimciniz olsun sabirdan sonra mutlaka mutluluk vardir unutma canim kardesim

Tecrübeyle bir ablan olarak söylüyorum ilk zamanlar öyle olurlar ne kadar iyi olsalarda sen daha utangaç dönemlerindesin ve onlar ne derse tamam dersin şahsen ben öyleydim.Ve şu an öyle olduğum için pişmanım ne zora sok insanları nede her dediklerine koyun gibi evet de.Ayrıca düğün işini uzatmayın uzadıkça boku çıkıyor bir an önce evlenmene bak anneninde dediklerine kulak asma.Gerekirse babanla konuş ondan destek al

Merhaba konudan bagimsiz olcak kusura bakma ne gibi konularda evet dedine pişman oldun ayrinti verir misin ona göre bizde dikkat ederiz

Benim annem de aynıydı 2 sene nişanlı kaldık bu yaşadıklarının on mislini çektim ben evlendikten sonra yaptığı her şeyi unuttu ama hala beni zerre sevmediğini her an hissediyorum. Sabırlı ol asla kavga etme geçiyor öyle yada böyle:)

Annen bir ruh hastası, seni de aşırı etkisi altına almış. Babanla konuş, gerekirse annenin olmadığı bir nişan - düğün ile git o evden. Tedavi olmazsa da görüşme. Basit bir nefretle açıklanacak birşey değil bence annenin yaptıkları

X