Annem bana hakkını helal etmiyor

Benim de babam sürekli beddua ederdi. Senin gibş çok üzülürdüm. Haksız yere yapılan bedduanın hiç bir önemi olmadığını düşünüyorum artık.

Yani nereden aklınıza geliyor böyle şeyler? Kırk yıl otursam düşünsem birine böyle bi yorum yapmak aklıma gelmez. Annesi delinin teki işte ne alakası var aşk geçmişi vs ile
Sen delinin teki olduğunu nasıl aklına getirdiysen bende öyle getirdim ki bir ihtimal hiçbir sebep yokken neden istemez diye sorgulayınca insan bu ihtimalinde olma olasılığı deli olmasıyla eş değer.Yani senin aklına kırk yıl düşünüpte gelmiyor diye bir başkasının aklına gelmeyecek diye bir kaide yok!Demek ki daha önce böyle bir durumla karşılaşmışım ki böyle bir yorum yapmışım hem seni ne ilgilendirir?

Deli mi ne.
Kendi zevkin için dünyaya getir ondan sonra da ben sana para döktüm, ben seni okuttum
Hadi ordan
Mecbur okutacak
Üzülme bedduası kendisine döner

Ben küçükken rahmetli annem bana her kızdığında gözlerin kör olsun derdi, ne oldu biliyor musun? Şekerden dolayı gözlerini kaybetti, 25 yıl ufacık bir ışık dahi göremedi.
O yüzden herkes ağzından çıkana dikkat edecek.
Bunun gibi onlarca örnek verebilirim
Benim babaannem anneme yani gelinine hep kanser olasin kanser olasin derdi. Kadin bogaz kanseri oldu yataga baglandi kizlari bakmadi yine gelini olarak annem temizledi altini yani son nefesinde helallik istedi annemden

Benim babaannem anneme yani gelinine hep kanser olasin kanser olasin derdi. Kadin bogaz kanseri oldu yataga baglandi kizlari bakmadi yine gelini olarak annem temizledi altini yani son nefesinde helallik istedi annemden
Bak bir tane daha söyleyim
Benim bir komşu bozuntusu vardı, daha önceki yorumlarımda da bahsetmiştim sebepsiz yere kadın bana takmıştı ( meğer şizofrenmiş hastanelerde falan yatmış) sürekli oğlum için kanser olsun, ölsün kabirlerden geleme inşallah diye beddua ederdi, kadının 22 yaşında oğlu vefat etti.
Yine diyorum hepimiz ağzımızdan çıkan her kelimeye dikkat etmeliyiz

Boşuna endişe etme.
Bu insan seni karşısına alıp kızım x ile evlenmeni bu bu nedenden dolayı istemiyorum benim rızam yok dese bile ve sen evlensen dahi hakkını helal etmeme, beddua etme vs. hakkı olmuyor. Anne babanın çocuk üzerindeki dinen haklarını biraz araştırırsanız içiniz rahat eder.
Siz bir saygısızlıkta yapmamışsınız sizi tehdit ederek size yapılmış.

Eğer annenin bunları yaparken haklı tarafı yoksa hiç korkma. Annenin evladı üzerinde hakkı varsa evladın da anne babası üzerinde hakkı var. Eğer karşındaki kişiden eminsen hiç düşünmeden ilerle hakkında hayırlısı olsun inşallah

Bir arkadaşım vardı 7 aylık doğmuş. O zamanlar annesine sen buna daha önceden hamile kaldın demişler. Annesi sırf bu yüzden bu kızını hiç sevmemiş. Diğer iki kızına el bebek gül bebek bakmışken bu kızını köle niyetine kullanmış.
Bazı anneler bazen kendilerince nedenli bazen nedensiz psikolojik sorunlular. Annen de böyle biri. Mücadele et sen bu adama gerçekten güveniyorsan. Evlendiğinde iletişimini kısarsın. Kesersin demiyorum çünkü annedir diyeceksin biliyorum o arkadaşım da böyle demişti.

Annenizin akil sagliginyerinde degil anlasilan. Dediklerini takmayim, hatta imkan varsa doktora goturun.

Ama yasiniz cok genc, evliligi ertelemek iyi fikir. Su kosullarda babanizi daha on plana alip ona fikir danisin. Dedigim givi yasiniz cok kucuk, belki bazi olumsuz durumlari farkedemeyebilirsiniz.

Benim anneme benziyor anneniz aralarinda derece farki var sadece
Anne evladinin mutlulugunu ostemez mi ?
Evet istemeyenler de var canim
Bunun en somut orneklerinden biri iste
Psikilojik rahatsizliklari var annenin
Muhakkak ekonomik ozgurlugun olmali ve annene ragmen mutlu olmayi basarman icij mesafe de koymaknzorundasin

X