Annem bencil mi yoksa beni mi sevmiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Zahmet olmazsa

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2021
116
255
Doğuma bir aydan az bir süre kaldı. Annem başka şehirde ben başka. Telefonda konuşurken oruç tutuyor musun dedi. Hayır dedim. Niye tutmuyorsun dedi. E hamileyim dayanamıyorum dedim. Ben nasıl dayanıyordum üç çocuk doğurdum hepsinde tuttum ben insan değil miydim vs diye konuştu. Neyse tartıştık kapattık. Geçmişe dönüp bakıyorum da sanki annemle hiç güzel anılarımız yok.

Kpssye hazırlandığım zamanlar dışarı çıkıp eve geldiğimde kitaplarımı yere atılmış şekilde bulurdum.

Saçma sapan yobaz düşünceleri vardır. Ama sadece bana işleyen. Salonda kimse yokken TV karşısında sırtüstü yatıyorum. Öyle yatma diyorum sana Allah'tan ayıp demişti. Üstüm başım açık değil. Yani anlamazdım. Hava sıcak yanıyorum dediğim zaman öyle yanıyorum denmez derdi.

Evlenen arkadaşlarımı görünce bana aşağılayıcı şekilde davranırdı. Ellerin ne kızları var evleniyorlar evde kaldın seni alan olmaz... Neyse evlendim. Niye onunla evlendin dedi.

En çok kırıldığım şeylerden biri evlendikten sonra ailemin yanına ilk gidişimde annem dedi ki doğurup büyüttüm çalışıp kazandım eller yiyor. (Evlenmeden hemen önce atanmıştım.)

Grip olmuştum üzerimde battaniye var. Annem geldi üzerimdeki battaniyeyi aldı abimin üzerine örttü. Burnum sızlamıştı.

Eşimle bizimkilere gittiğimizde annem hiçbir şey hazırlamaz. Çay ve bizim giderken aldığımız abur cuburu yeriz. Halbuki abim kız arkadaşını tanıştırmak için bize getirmişti. Annem sofrayı donatmıştı. Kıskançlık değil ama kendimi değersiz hissediyorum ve eşime mahçup oluyorum.

Yine abimin kız arkadaşına çocuğunuz olursa ben bakarım sen hiç merak etme vs demişti. Arkadaşlarıyla çay ortamında(kayınvalidem de var ) bizden konu açılınca çocukları olursa ben bakamam hastayım falan demiş. Bunu çocukluk arkadaşım bana söyledi. Onun annesi anlatmış ona da.

Çalıştığım zamanlar doğudayım annemden çok uzakta. Beni arayıp huzursuz ederdi. Kaynananla kavga ettim. Onun ağzını yırtarım. Biliyorsun beni diyordu. Yani napabilirim ki 10-11 saatlik mesafeden onların kavgalarına.

Atandıktan sonra anneme para verirdim. Belki içi ısınır bana diye. Bulaşık makinesi aldım. Senin makinen nasıl bundan büyük mü dedi? Biraz daha büyük dedim. Bana niye küçük aldın dedi. Sonrasında kestim ben de para vermeyi bir şeyler almayı.

Neyse uzattım. Genel olarak durum bu. Anne olmaya çok yakın olduğum bu zamanlarda bunlar aklıma geliyor. Annem beni sevmiyor mu? Çünkü bakıyorum da erkek çocuklarına sınırsız sevgi fedakârlık yaparken ben sanki üvey evladıyım. Neden böyle ki? Annemden nefret etmiyorum üzülüyorum ikimiz adına. Anne kız olamadık. Bundan sonrası için de olamayacak mıyız?
 
Son düzenleme:

Merve

Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
23.591
90.447
29
Üzüldüm. Var ama yok.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2021

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 165 gün kaldı.

Plasenta ve göbek kordonu sayesinde bebeğinizin sistemi doğduktan sonra olacağı gibi çalışıyor. Bebeğinizin dolaşım sistemi tamamen fonksiyonel oldu. Bebeğinizin gelişmekte olan dolaşım sistemi kalbi vasıtasıyla günde yaklaşık 25-30 litre kan pompalıyor. Plasenta bebeğe koruma, sindirim, solunum, atık temizleme ve hormon üretiminde yardımcı olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

pamuk_helva

Knitter...ÖrgücüBasi...
Pro Üye
14 Mart 2010
7.716
6.389
Üzülmeyib lütfen. Sorun sizde degil annenizde. Kusura bakmayin ama kotu bir insan. Araniza mümkün oldugunca mesafe koyun. Boyle bir kadin size neler yasatmis cocuguniza baktirmayin zaten. Kendi ruh sagliginiz icin mumkün oldugunuh kadar az mihatap olun. Buyuk konusmak istemem ama annem boyle biri olsa bayramdan bayrama anca ararim.
Eminim vok iyi bir anne olacaksiniz. Boyle bir anne sizin anneliginizede laf eder muhtemelen asla kulak asmayin. Biliyorum zor ama umursamaz olmak gerek
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 186 gün geçti.

Yari Otomatik Portakal

Noone's gonna take my soul away...
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2019
1.912
6.075
25
Çok özür dilerim ama anneniz insan değilmiş. Bu ne böyle dizilerdeki acıklı olsun diye abartılmış kötü kalpli üvey anne karakteri gibi. Anneniz dibine kadar toksik bir anne, neden ilişkinizi tümden kesip rahatlamıyosunuz?
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :98.6 Kg. Şimdiki Kilom :93 Kg.

mutlucicek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2019
720
1.118
28
Anneniz böyle biriyse uzakta olmanız ne büyük şans. Bazı insanlar anne olamıyor, sanki yaşıtıymış gibi kendini yarıştırıyor. Anne bambaşka bir şey oysa ki uzakta bile olsa sesini iki dk duyup rahatladığınız biri. Kendini uzak tutun, size annelik yapmayana evlatlık yapmanın alemi yok.
 

kosucukaplumbaga

Karbon tabanli yasam formu...
Kayıtlı Üye
15 Mart 2008
2.138
5.613
Anneniz size anne olamamış, oğluşuna kurban kızına düşman olan annelerden belli ki.
Bundan sonra ancak hastalanıp yatağa düşerse sizi arar, siz ise onu hiç aramayın bence.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-11-2021

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 138 gün kaldı.

Amniyotik sıvı bebeğin hareketi desteklemek için mükemmel bir maddedir. Bebeğiniz amniyotik sıvı içinde takla, bükülme, keskin dönüşler gibi her türlü hareketi yapabilir. Amniyotik sıvı bebeğinizin büyümesi ve gelişmesinde çok önemlidir. Amniyotik sıvı bebeğinizin neşeli, sıcak ve temiz kalmasını sağlar. Bebeğinizin cildini koruyon Verniks tabakası hala bebeğinizin cildinde.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

slnkhrmn008

iyi düşün iyi olsun!
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
9.171
25.513
Anne kız olamadık. Bundan sonrası için de olamayacak mıyız?
Muhtemelen olamayacaksınız. Geçmişe takılıp üzülme bazı şeyler değişmiyor. Ben de anneme çok adım attım ama soğuk işte kadın soğuk nevale napayım olduramadım bi şeyleri. Bıraktım ben de.
 

mumuberry

We are accidents waiting to happen.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
37
123
Başka kız kardeşiniz var mı bilmiyorum ama bana sanki anneniz sizin üzerinizde hem söz sahibi olmaya, hem de bir şeylerin hırsını çıkarmaya çalışmış gibi geldi. Kpss olsun iş güç olsun. Bazen olmuyor uğraşsanız da. Kendi evladınıza nasıl yaklaşmamanız gerektiği konusunda bilginiz var en azından. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-09-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Otrera

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
19 Aralık 2014
2.119
11.418
mantıklı veya mantıksız,her davranışınızı eleştirmeye programlamış kendisini anneniz.

anne -baba bile olsa, size kendinizi berbat hissettiriyorsa bu insanlar,görüşmemekte özgürsünüz bence...

Allah razı olsun büyütüp yetiştirdiler,siz de saygıda kusur etmezsiniz,ihtiyaç duyduklarında destek olursunuz,ama fazlasına gerek yok.

eşinizle annenizgile ısrarla oturmaya gitmeyin mesela?

telefonda eğer istemiyorsanız konuşmayın? görmedim meşguldüm diye mesajla dönün.

bence abinizde de suç var. illa ki yapılan ayrımı fark etmiştir, buna ses etmeyip annenizi hiç uyarmadı mı?

herkes sağır-dilsizi oynamış...

aile de olsa,kendinizi kötü hissediyorsanız,biraz mesafe koyun bence....
 

Zahmet olmazsa

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2021
116
255
Başka kız kardeşiniz var mı bilmiyorum ama bana sanki anneniz sizin üzerinizde hem söz sahibi olmaya, hem de kendi yapamadıklarının hırsını çıkarmaya çalışmış gibi geldi. Kpss olsun iş güç olsun. Bazen olmuyor uğraşsanız da. Kendi evladınıza nasıl yaklaşmamanız gerektiği konusunda bilginiz var en azından. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.
Tek kızım. Herkes sen tek kızsın değerlisindir diyor. Benimse içim yangın yeri...
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.