Annem evli bir adamla görüşüyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anneniz evli adamla birlikte olduğu yetmiyor gibi sizin yaşadığınız eve getirip, birlikte kalıyor normal birşey gibi.
Söz konusu anneniz olduğu için ağır şeyler yazmak istemiyorum ama bu kadar gözü dönmüş birine yapılacak birşey yok.
Daha önce yaşadıklarınız şimdi yaptığı yanlışı yumuşatamaz.
Okulu bitirip kendinize güzel bir yol çizebilirsiniz umarım.

Son düzenleme:
Amin inşallah 🙏 ben anneme uzak durmasını o çocuklara da mı açılmadığını söylüyorum sürekli. Uzak durmalı küçücük bebeği var 3 4 yaşında böyle iğrenç bir durumun içinde annem olmamalı elimden bir şey gelmiyor sürekli kavga ediyoruz
Annenizin uzerinde ev, araba, bakada nakit veya bunun gibi bir meta var mi?
Adamin niyeti annenizin duygusal boşluğunu kullanip maddi olarak sömürmek olabilir mi?
Hani yetişkin kizlari olan bir kadin ve küçük çocuklu bir erkek ne alaka oluyor insan

Boşanmak istiyormuş karısına bir hayat kurup ben böyle biliyorum
Hangi secenek daha yikici karar veremedim. Adam bosansa o minik cocuklar napicak ? Bosamasa anneniz ne kadar bunu surdurucek? Iki taraf da fena. Bence siz adamla tanismayi bilmeyi reddedin. Siz evdeyken gelemesin annenize ben sahit olmak istemiyorum deyin. Anneniz konuyu acarsa ayrilmasi gerektigini kendine uygun biri ile mutlu olabilecegini soyleyin. Gerisi annenize kalmis umarim dogru yolu bulur.

Annenizin uzerinde ev, araba, bakada nakit veya bunun gibi bir meta var mi?
Adamin niyeti annenizin duygusal boşluğunu kullanip maddi olarak sömürmek olabilir mi?
Hani yetişkin kizlari olan bir kadin ve küçük çocuklu bir erkek ne alaka oluyor insan
Cidden evet böyle bir şeyde olabilir. Kaldı ki bir sürü örneğini izliyoruz, görüyoruz.

merhaba herkese hayırlı günler dilerim. Öncelikle beni bir kız kardeşiniz, arkadaşınız olarak görüp acımasız yorumlar yapmazsanız çok sevinirim çünkü psikolojik olarak çok iyi bir yerde zaten değilim…

Nereden başlayacağımı bilmiyorum… 23 yaşındayım üniversitem yeni bitti hayata atılmaya çalışıyorum diyebilirim. Size anlatmak danışmak istediğim konuyu buraya yazıyorum çünkü başka konuşabileceğim anlatacağım kimse yok… en azından burada anlatabilirim.

Bu hayatta başıma ne geldiyse babam yüzünden geldi. Annem ve babam ben 8 yaşındayken boşanmış babam annemin üzerine inanılmaz borçlar bırakıp yurtdışına çalışmaya gitmiş. Annem iki kız çocuğuyla bir başına kalmış. Çok şükür ki annem çalışan kariyerli bir kadındı hemen anneannemi çağırdı o bize baktı annem de çalışıp hem borçları ödeyip hem maddi manevi olarak başımızda bu yaşımıza kadar dimdik durdu. Lakin olaylar keşke böyle anlattığım kadar kolay olsa. Neler yaşadık neler başımıza geldi bir biz biliriz… ömrüm boyunca hep baba sevgisine açtım. Annem ablama ve bana hem anne hem baba olduğunu sanıyordu ama bu o kadar zor du ki. Okulda babası onu almaya gelen arkadaşlarımı görür ağlamaya başlardım. Çok çok zor günler geçirdik. Tehdit edenleri mi dersin yalnız başına kadın olarak yaşamamız zorlukları ve travmalarını mı sayayım bilmiyorum. Anlatsam bir dağ olur içim dolup taşıyor inanın.

Yıllarca baba sevgisine aç olduğumdan üniversite ilk yılında bana birazcık şefkatle yaklaşan birinde baba figürünü gördüm ve ona dört elle sarıldım. Bulmuştum aradığım insandı beni koruyor kolluyor şefkatle merhametle küçük bir kız çocuğu gibi seviyordu. Lakin 2 yıl birliktelikten sonra üzerimdeki manipülesi psikolojik şiddetini görüp ayrılmaya karar verdim. O sıralar babamla görüşmeye başlamıştık. O sevgilimden ayrılıp yoluma baktım. Üniversite bitene kadar babamla tek tük konuşa konuşa zamanla affettik onu şuan görüşüyoruz. Bir ay sonra ablam evleniyor. Babam çok yardımcımız oldu maddi ve manevi olarak annem keza aynı şekilde. Ben de son sınıfta biriyle tanıştım güzel bir ilişkim var işlerimizi ayarlayıp evlenmeyi düşünüyoruz. Lakin öğrendiğim bir şeyle dünyam başıma yıkıldı.

Annem evli bir adamla görüşüyordu. Adamın çocukları vardı biri henüz 3 4 yaşlarında. Başımdan kaynar sular dökülmüştü. Yıllarca bize dimdik durup bakan annem bunu nasıl yapardı asla kabul edemedim kimseye söylemedim. Lakin vicdanen psikolojik olarak iyice çöktüm midem bulanıyor bu durumdan. Anneme konuyu açtım ve bana doğru olduğunu yıllarca saçını süpürge edip bize baktığını onun da bir hayatı olduğunu söyledi. Ağlayarak konuyu kapattım zira daha fazla duymaya tahammülüm yoktu. Biz zaten zor bir hayattan çıkmıstık. Başka bir şekilde nasıl başkalarını üzebilirdi. Adamın çok iyi biri olduğunu hatta bizimle tanışmak istediğini söyledi. Üzerinden aylar geçince emrivaki bir şekilde annem adamla beni tanıştırdı çok üzülerek utanarak yazıyorum adam evimize gelmişti. Birkaç gün bizde kaldı o süreç içinde odamdan çıkmıyordum. Affedin konuyu tam olarak toparlayamıyorum sanki beynim karıncalanıyor hala ne yapacağımı bilmiyorum. Sadece tek istediğim sevgilim ile işlerimizi ayarlayıp bu çarpık hayattan görmemek üzere kurtulmak. Lakin anneme dua edip öğüt vermekten başka elimden bişey gelmiyor. Adamı ablamın düğününe çağırmayı düşünüyor “bir arkadaşım diyerek” ne yapacağım arkadaşlar nolur yardımcı olun ben bu işin içinden nasıl çıksrım annemi nasıl kurtaracağım bu iğrençliğin içinden?
Konuda senin zerre suçun yok. Tek hatan bildiğini annene belli etmen olmuş.
Bu saatten sonra sana tavsiyem annenle bu konu hakkında konuşmaman olur. Çünkü geri adım atacak olsaydı bu yola çıkmazdı 🍀

Adam şuan olsa boşanıp annemle bir hayat kurmak istediğini söyledi. Annem karısına bir hayat kur evini ver çocuklarına bak vs tarzında bekliyorlar. Lakin ben onaylamıyorum o kadar insan üzülecek çocuklar bir tanesi daha bebek
Adam annenizden küçük mü? Nasıl 3-4 yaşında çocuğu oluyor. Adamın karısına haber verin, o her şeyi çözer.

Adam evinizde kaldığında adama demediniz mi evli barklı adamsın ne işin var bu evde diye ? Ayrıca anneniz çok emek harcamış size tmm ama mutluluk denen şey evli bir insanla birlikte olarak mi oluyor ? Daha sert ve net olmalısınız annenize. Ağlayinca çözülmüyor sorunlar

Annene nasıl yardım edeceğini onu bu rezillikten nasıl kurtaracağını sormuşsun da, annen yardım edilecek bir pozisyonda görmüyor ki kendini. Ona göre yıllarca kendini sizin uğrunuza heba etmiş şimdi de “hayatını yaşamak onun da hakkı” yani hayatını yaşamanın anlamlının bu olduğunu sanıyor. Koskocaman kadın bu saatten sonra ne yazık ki ben sanmıyorum yanlışını siz çocuklarının göstermesine müsade etsin. Umarım bu işin yanlış olduğunu fark eder ve zaman geçmeden yanlışından döner…

babanız şimdiye kadar kimseyle birlikte olmamıştır
kimseyi evine getirmemiştir.
belki onlardan da evli barklı olan vardı. biliyor musunuz yooo. ama önemli değil yapabilir tabii. onunla barışır babalık yaptı maddi manevi dersiniz. ohh.

anneniz süper bir şey yapmıyor ama keşke siz daha küçükken erkek arkadaşı olsaydı. siz 23 yaşındasınız kadının hayatın en az 15 senedir kimse yok...ona yazık değil mi? belki de ona ilgi gösteren ilk adam bu kişi, o da buna heves etti. adamla otele gitse evlibarkla adamla otele gitti olacaktı...adamla nereye gitse her türlü sorun.

anneliği bu kadar zor bu kadar emek dolu bu kadar hayatından vazgeçilen bir şey haline getirince anneleri ya kafa ya beden olarak bitiriyorsunuz. hala çocuk gibi herşeye ağlıyorsunuz kimbilir kadın ne çekti..bu kadın da ilk ışığa koşa koşa gidiyor.

Anneniz düşünme yetisini kaybetmiş

Evde iki tane kızı var o eve o adamı aliyor cok ilginç
Böyle yapan anneye ne desen ne yapsan fayda etmez
Her koyun kendi bacağından asılır
O yolunu bulmuş kendi seçimi

belki onlardan da evli barklı olan vardı. biliyor musunuz yooo. ama önemli değil yapabilir tabii. onunla barışır babalık yaptı maddi manevi dersiniz. ohh.

anneniz süper bir şey yapmıyor ama keşke siz daha küçükken erkek arkadaşı olsaydı. siz 23 yaşındasınız kadının hayatın en az 15 senedir kimse yok...ona yazık değil mi? belki de ona ilgi gösteren ilk adam bu kişi, o da buna heves etti. adamla otele gitse evlibarkla adamla otele gitti olacaktı...adamla nereye gitse her türlü sorun.

anneliği bu kadar zor bu kadar emek dolu bu kadar hayatından vazgeçilen bir şey haline getirince anneleri ya kafa ya beden olarak bitiriyorsunuz. hala çocuk gibi herşeye ağlıyorsunuz kimbilir kadın ne çekti..bu kadın da ilk ışığa koşa koşa gidiyor.
Babamla görüşüyoruz diye onu içten içe affettik bağrımıza basmadık. Annem elbette biriyle birlikte olabilir evlenebilir. Kimseyi üzmeden bekar ve boşanmış bir insanla. Annemin ne çektiğini biz de biliyoruz sadece şuanki durumu sağlıklı değil başka bir aile duyunca çok üzülür yıkılır.

Babamla görüşüyoruz diye onu içten içe affettik bağrımıza basmadık. Annem elbette biriyle birlikte olabilir evlenebilir. Kimseyi üzmeden bekar ve boşanmış bir insanla. Annemin ne çektiğini biz de biliyoruz sadece şuanki durumu sağlıklı değil başka bir aile duyunca çok üzülür yıkılır.

hatalı bir şey yaptığını mutlaka o da biliyordur

ama senelerce kendi hayatından vazgeç ve ömrünün sonuna kadar başka bir hayatın olmacakmış gibi yaşa...bu kolay bir şey değil. anneniz belki kendine ilk ilgi gösteren erkeğe kapıldı şu zaman kadar ona "neden bir sevgilin olmasın niye sen de eğlenmeyesin" diyen, kadınlıktan hayattan emekli olmadığını vurgulayan oldu mu? ben hiç sanmıyorum...
kaldı ki çocuk gibi ağlıyorsunuz. anneniz olsam iyice deli olurdum.

annenizle annecim tabii ki hayatında birisi olacak, sen çok güzelsin gençsin gibi kaç kere konuştunuz?

hatalı bir şey yaptığını mutlaka o da biliyordur

ama senelerce kendi hayatından vazgeç ve ömrünün sonuna kadar başka bir hayatın olmacakmış gibi yaşa...bu kolay bir şey değil. anneniz belki kendine ilk ilgi gösteren erkeğe kapıldı şu zaman kadar ona "neden bir sevgilin olmasın niye sen de eğlenmeyesin" diyen, kadınlıktan hayattan emekli olmadığını vurgulayan oldu mu? ben hiç sanmıyorum...
kaldı ki çocuk gibi ağlıyorsunuz. anneniz olsam iyice deli olurdum.

annenizle annecim tabii ki hayatında birisi olacak, sen çok güzelsin gençsin gibi kaç kere konuştunuz?
Hanımefendi annemi çok seviyorum dediklerinizi inanın biz zaten sürekli söylüyoruz🙏 Onun mutlu olmaya hakkı bizden çok var. Fakat bu insan evli bu durumu anneme yakıştıramıyorum o yüzden bu kavgam biz zaten zor bir yaşam sürdük başka çocuklar da üzülsün istemiyorum

Hanımefendi annemi çok seviyorum dediklerinizi inanın biz zaten sürekli söylüyoruz🙏 Onun mutlu olmaya hakkı bizden çok var. Fakat bu insan evli bu durumu anneme yakıştıramıyorum o yüzden bu kavgam biz zaten zor bir yaşam sürdük başka çocuklar da üzülsün istemiyorum
o zaman sakin olun, annenizin de en kolay yakalanacağı yer muhtemelen üzülecek olan çocuklar kısmı, kolay kolay bunu sindiremeyecektir. sindiremiyordur.
ama siz ağlayıp zırlayıp onu kötü kadın ilan ederseniz inat edip kadınlığını kanıtlama derdine düşme olasılığı daha yüksek.

merhaba herkese hayırlı günler dilerim. Öncelikle beni bir kız kardeşiniz, arkadaşınız olarak görüp acımasız yorumlar yapmazsanız çok sevinirim çünkü psikolojik olarak çok iyi bir yerde zaten değilim…

Nereden başlayacağımı bilmiyorum… 23 yaşındayım üniversitem yeni bitti hayata atılmaya çalışıyorum diyebilirim. Size anlatmak danışmak istediğim konuyu buraya yazıyorum çünkü başka konuşabileceğim anlatacağım kimse yok… en azından burada anlatabilirim.

Bu hayatta başıma ne geldiyse babam yüzünden geldi. Annem ve babam ben 8 yaşındayken boşanmış babam annemin üzerine inanılmaz borçlar bırakıp yurtdışına çalışmaya gitmiş. Annem iki kız çocuğuyla bir başına kalmış. Çok şükür ki annem çalışan kariyerli bir kadındı hemen anneannemi çağırdı o bize baktı annem de çalışıp hem borçları ödeyip hem maddi manevi olarak başımızda bu yaşımıza kadar dimdik durdu. Lakin olaylar keşke böyle anlattığım kadar kolay olsa. Neler yaşadık neler başımıza geldi bir biz biliriz… ömrüm boyunca hep baba sevgisine açtım. Annem ablama ve bana hem anne hem baba olduğunu sanıyordu ama bu o kadar zor du ki. Okulda babası onu almaya gelen arkadaşlarımı görür ağlamaya başlardım. Çok çok zor günler geçirdik. Tehdit edenleri mi dersin yalnız başına kadın olarak yaşamamız zorlukları ve travmalarını mı sayayım bilmiyorum. Anlatsam bir dağ olur içim dolup taşıyor inanın.

Yıllarca baba sevgisine aç olduğumdan üniversite ilk yılında bana birazcık şefkatle yaklaşan birinde baba figürünü gördüm ve ona dört elle sarıldım. Bulmuştum aradığım insandı beni koruyor kolluyor şefkatle merhametle küçük bir kız çocuğu gibi seviyordu. Lakin 2 yıl birliktelikten sonra üzerimdeki manipülesi psikolojik şiddetini görüp ayrılmaya karar verdim. O sıralar babamla görüşmeye başlamıştık. O sevgilimden ayrılıp yoluma baktım. Üniversite bitene kadar babamla tek tük konuşa konuşa zamanla affettik onu şuan görüşüyoruz. Bir ay sonra ablam evleniyor. Babam çok yardımcımız oldu maddi ve manevi olarak annem keza aynı şekilde. Ben de son sınıfta biriyle tanıştım güzel bir ilişkim var işlerimizi ayarlayıp evlenmeyi düşünüyoruz. Lakin öğrendiğim bir şeyle dünyam başıma yıkıldı.

Annem evli bir adamla görüşüyordu. Adamın çocukları vardı biri henüz 3 4 yaşlarında. Başımdan kaynar sular dökülmüştü. Yıllarca bize dimdik durup bakan annem bunu nasıl yapardı asla kabul edemedim kimseye söylemedim. Lakin vicdanen psikolojik olarak iyice çöktüm midem bulanıyor bu durumdan. Anneme konuyu açtım ve bana doğru olduğunu yıllarca saçını süpürge edip bize baktığını onun da bir hayatı olduğunu söyledi. Ağlayarak konuyu kapattım zira daha fazla duymaya tahammülüm yoktu. Biz zaten zor bir hayattan çıkmıstık. Başka bir şekilde nasıl başkalarını üzebilirdi. Adamın çok iyi biri olduğunu hatta bizimle tanışmak istediğini söyledi. Üzerinden aylar geçince emrivaki bir şekilde annem adamla beni tanıştırdı çok üzülerek utanarak yazıyorum adam evimize gelmişti. Birkaç gün bizde kaldı o süreç içinde odamdan çıkmıyordum. Affedin konuyu tam olarak toparlayamıyorum sanki beynim karıncalanıyor hala ne yapacağımı bilmiyorum. Sadece tek istediğim sevgilim ile işlerimizi ayarlayıp bu çarpık hayattan görmemek üzere kurtulmak. Lakin anneme dua edip öğüt vermekten başka elimden bişey gelmiyor. Adamı ablamın düğününe çağırmayı düşünüyor “bir arkadaşım diyerek” ne yapacağım arkadaşlar nolur yardımcı olun ben bu işin içinden nasıl çıksrım annemi nasıl kurtaracağım bu iğrençliğin içinden?
Annenin yaptığına yorum bile yapmıyorum gerçekten iğrenç ötesi ya ikisi de iğrenç de siz neden kurtulmak için evlenmeyi bekliyorsunuz başka seçeneğiniz yok mu gerçi siz de normal değilsiniz size 15 sene neler çektiren borç takıp giden adam bir abla düğününe yardım etti diye baba olmuş yine işin özü sizlik bir durum yok iğrençlik annenizde maddi özgürlüğünüz varsa ayrı eve çıkın tek başına ne halt yerse yesin koskoca kadın iki kızının arasına şu herifi sokmaya da utanmıyorsa ne diyelim

Söylemedim. Nasıl diyebilirim böyle bir şeyi bilmiyorum zaten yeni bir hayata adım atacak bilip de benim gibi mutsuz üzgün olsun istemiyorum hem nasıl anlatıcam bilmiyorum
Anlatin boyle bir şeyi paylasmak gerek guvendiginiz biri ile. Tek basiniza size agır gelir sağlikli karar da ceremezsiniz. Ablaniz bilsin onun disinda ne halleri varsa gorsünler zaren bekar adam kalmadı sanki

Teorik olarak doğru ama evli barkli adamla ilişki yaşamasını normalleştirmek ekstra gereksiz. Bekar adamların soyu kurudu da bizim mi haberimiz yok? Yetişkin kızın olduğu eve ne idugu belirsiz adamı getirmek ayrıca korkunç. Kendi durumuna uygun biri ile birlikte olsa konu sahibinin bu kadar tepki vereceğini de hiç sanmıyorum...

"Nedense evli erkekleri ayartmak"ilk evliliğinde terkedilen kadınlar için büyük başarı.Baskasinin olani almak kendilerini mutlu hissettiriyor.
Annenizde bu yolda ilerliyor.Eskiler yuva yıkanın yuvasi olmaz demisler.Simdiler de oluyor malesef de.
(Aynısını benim ex esim yaptı.Kadini ilk eşi terketmis, kadin benimkine yapıştı.Zengin çirkin 5 para etmez kadinla evlendi, hatta o .pu bi sekilde bana davetiye gönderdi)

Adamin maddi durumu nasil? Bence annenizin mali mülkü de cazip geliyor olabilir.
Günümüz erkekleri de paraya tapıyor.
Annenizin onu eve getirmesine bir kac gün kalmasina müsade etmesi bence en kötüsü olmus.Evde yetişkin kızı varken elin evli barklı adaminin o evde kalmasi ne alaka?
Anneniz yolunu şaşırmış.
Sizi dik duruşunuzdan dolayi tebrik ederim.Ama her koyun malesef kendi bacagindan olmuyor.Annenizin bu durumu duyulursa sizin gelecek yasantinizida bi sekilde olumsuz etkileyebilir.
Konuşmayi denemissiniz anlamamış.Allah akil fikir versin.Hayatta herşey olacağına varırmis.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X