Annem herkes evine dedi

Tekrar barışmayı düşünmeyin . Bir şekilde annenizi çocuklara bakma konusunda ikna edip,( sizde de maddi olarak faydam olacak gibi telkin edici cümleler kurun ) bir işe girin . Allah yardımcınız olsun 🙇‍♀️

Valla

1sene önce beraber psikiyatriste gittik. Bana ağır depresyon dedi babamda yeni vefat etmişti üzerine eşimle yaşadıklarım.Esime de öfke için ilaç verdi Ben hala kullanıyorum o bı tablet bile bitirmesi.Neymis hasta olan benmişim. Onda bir şey yokmuş.İlacsiz halledermis.Yani tedaviyi de denedim.
Söylemesi kolay yapması zordur ama annenizin laflarına kulağınızı tıkayacak, gerektiği yerde anneniz dahi olsa afedersiniz diş gösterip tırnak çıkaracaksınız, sizi depresyona sokan bir adamla bir araya gelmeyin, vaadlerine inanmayın, sizi kandırıp yine o cenderenin içine sokacak ve daha beter şeyler yaşatacak, annenizle yaşayacaklarınız o adamla yaşayacaklarınızdan daha ağır olmaz.

Sıkıntınız boşanma davası sonuçlanana, siz bir iş bulana kadar.
Anneniz çocuklara bakmayı reddediyorsa illa ki küçük çocuğunuzu verecek bir kreş vs vardır, belki işe girdiğinizde eve maddi katkı sağlayacağınız için anneniz çocuklara bakmayı sorun etmez, bana kalırsa anneniz biraz da maddi nedenlerle git diye baskı yapıyor, çalışmaya başlarsanız otomatikman her şey düzelir gibi geliyor bana.

Herkes ne bicim anne demiste, bi anne yada
Baba cocugunu ömür boyu desteklemek
Zorunda degil.

Cocuk yaparkende bir anne herseyi göze alarak düsünerek yapmali. Bunin ayriligi var
Hastaligi ölümü var. Kendim yetebilirmiyim diye düsünmeli bir insan.
9 sene berbat bir esten bahswdiyorsun,
Iki tanede coxugu yapmissin o esten ama.

Demek istedigim, hic yarini düsünmiyim hayat istedigin gibi olmayincada hop ana baba evine gideyimi biraz egoistce düsünüyorum.

Size he katiliyorum, hem katilmiyorum. 🙄

Gercekten bir insan cocuk yaparken "eşim olmadan naparim" diye dusunmeden nasil cocuk yapabiliyor aklim almiyor, hele kotu bir evlilige... Gercekten ilerisini, otesini berisini dusunmeden cocuk yapiyor bir cok insan. Disardan bakinca madem düşünmedin ne halin varsa gör o zaman diyesi geliyor insanin ama annelik başkadir diye dusunuyorum.
Ben anne degilim ama ortada birakamazdim cocugum olsaydi diye dusunuyorum. 😕 En azindan bir sure icin desteklemeli, anne bu kadar kiyamaz cocuguna gibi geliyor.

Herkes ana olamıyor işte,anneniz sahip çıkmıyorsa siz kendi düzeninizi kuracaksiniz. Ayrıca keşke yazmasaydiniz beni tahmin edenler olacaktır,ikinci üyelik aldım diye, aklına gelmeyenin dahi aklına geldi şuan kim oldugunuz

Size he katiliyorum, hem katilmiyorum. 🙄

Gercekten bir insan cocuk yaparken "eşim olmadan naparim" diye dusunmeden nasil cocuk yapabiliyor aklim almiyor, hele kotu bir evlilige... Gercekten ilerisini, otesini berisini dusunmeden cocuk yapiyor bir cok insan. Disardan bakinca madem düşünmedin ne halin varsa gör o zaman diyesi geliyor insanin ama annelik başkadir diye dusunuyorum.
Ben anne degilim ama ortada birakamazdim cocugum olsaydi diye dusunuyorum. 😕 En azindan bir sure icin desteklemeli, anne bu kadar kiyamaz cocuguna gibi geliyor.
Maddi manevi dimdik olsan bile o süreçte çok sarsiliyorsun ki zaten. O düzeni eski haline getirmek hiç kolay olmuyor,maddi kısmını saymıyorum bile

Zorunda degil.

Cocuk yaparkende bir anne herseyi göze alarak düsünerek yapmali. Bunin ayriligi var

Demek istedigim, hic yarini düsünmiyim hayat istedigin gibi olmayincada hop ana baba evine gideyimi biraz egoistce düsünüyorum.
Bir anne çocuğu düştüğünde desteklemek zorunda. Nasıl ki kendi kızına artık senin hayatın diye bir şey yok diyorsa. Yani sen artık çocukların için varsın demeye getiriyorsa -ki ben buna katılmıyorum annenin de bir hayatı olmalı- o zaman kendi de çocukları için var olduğunu düşünmeli ve kızına destek olmalı. Evlendirince tapu teslimi gibi kızını kocasına teslim etmiş gibi düşünmesi çok saçma.
Konu sahibi dişini sık, annene kulak tıka ve inşallah kısa zamanda bir iş bulup ayaklarının üstünde dur. Eşin denilecek adam ailenin arkadanda olmadığının farkında olduğu için bu kadar at koşturmuş anlaşılan! Yıkılma sakın bu zamanlar da geçecek.

Tüm güçlü kadınlara merhaba!
Ben bı cikmazdayim. Artık kendim ne duygularımı ne düşüncelerimi ayırt edemiyorum.O yüzden size ihtiyacım var.Ben iki çocuklu bir anneyim. 9yillik fiziksel şiddet psikolojik şiddet baskı paronayak kıskançlık aile tartışmaları ve bir yığın hakaretle geçen bı evliliğim oldu.Her yolu denedim hep affettim ama içimden affedemedim o ayrı.Bosanmayi defalarca istedim.Cocuklar ne olacak korkusuyla vazgeçtim. Eşim de tehdit etti gidersen öldürürüm vs ama yapacağından değilmiş hep manipüle edilmisim.Cok korktum gecelerce öldürülür muyum korkusuyla.Evliliğimi anlatmaya sayfalar yetmez ayrıca bı soru gelirse cevaplarım.Ben şuan ki durumdan bahsedeyim.Guc bela evden çocuklarımla ayrılıp nihayet başka şehre anneme geldim.Kesin kararlıydım bu sefer bitecekti. Ama eşim geldi bir yığın vaatler..Ne istersen o olacak, tedavi olucaz,istediğin yerden ev tutucam, istersen ise de girersin.Sana çok baskı yaptım.Hatami anladım.Cok büyük ders aldım.Eger bi daha aynı şeyleri yaşarsak kendi elimle bosanicam söz dedi Annem de geldiğimden beri yuvana dön bu çocuklara günah babalarından ayırıyorsun o adam da baba onu da düşün ben emekli maaşıyla nasıl yetisicem, evde düzen diye bir şey kalmadı, çocuklar hiç durmuyor terbiye ver,herkes kendi evine hadi hadi dedi en son dün gece 😔Allah aşkına bana bir şey söyleyin ben ne yapıcam çok kötüyüm nefes zor alıyorum 😔Siz olsanız ne yapardınız?
Kocaniza inanmayın, durduk yere hatamı anladım demez. Yıllarca anlamamış, şimdi mi anlamış?
Anneniz sizi istemiyorsa yapacak birsey yok. Devlet imkanları araştırın, kadın sığınma evini araştırın.

Zorunda degil.

Siz müthiş isabetli kararlarınızla dört dörtlük tercihler yapıyorsunuz galiba.

ya benimki beni sever erkek kardeşimden ayırmaz da genel olarak türk anaları oğulcu oluyor. ananem oğullarını teyzelerimden ayırdığı yetmezmiş gibi torunlarını da ayırıyor. dayılarımın çocuklarını en çok seviyor teyzeleriminkini az. birgün arabada gidiyolarmış güneş vuruyor diye ananem teyzemin oğlunu güneş olan yere oturtmuş dayımın oğlunu gölgeye, sonra araba dönmüş güneş diğer taraftan vurmaya başlamış çocukların yerini değiltirmiş dayımın oğluna güneş vurmasın diye
Niye böyle bu anneler ya. 🙄 Benimkinde de hissediyorum ayrımı...

Bir anne çocuğu düştüğünde desteklemek zorunda. Nasıl ki kendi kızına artık senin hayatın diye bir şey yok diyorsa. Yani sen artık çocukların için varsın demeye getiriyorsa -ki ben buna katılmıyorum annenin de bir hayatı olmalı- o zaman kendi de çocukları için var olduğunu düşünmeli ve kızına destek olmalı. Evlendirince tapu teslimi gibi kızını kocasına teslim etmiş gibi düşünmesi çok saçma.
Konu sahibi dişini sık, annene kulak tıka ve inşallah kısa zamanda bir iş bulup ayaklarının üstünde dur. Eşin denilecek adam ailenin arkadanda olmadığının farkında olduğu için bu kadar at koşturmuş anlaşılan! Yıkılma sakın bu zamanlar da geçecek.
Siz anne sahip çıkmak zorunda diyorsunuz ama o ailede kadın evlenince kocasının, çocuklarının malıdır anlayışı var. Bu anlayışı yazdığımız iki cümle ile 2dk da yıkamayız. Şimdi konu sahibi anne bana bakmak zorundasın dese annesi ne diyecek? Evet kızım haklısın demeyecek ki.
Yine sahip çıkmayacak, kocanın yanına git diyecek. Belki senin eve ancak kefenin gelir diyecek. Yani konu sahibinin annesinden fayda yok. Buna yapabilecek birsey de yok. Başka yollar bulmalı

Diyorum anneme azıcık sabret böyle gitmeyecek bu bı süreç nafaka alana kadar biraz sıkıntı çekeriz sonra zaten işe girerim diyorum.Yok çocukların için katlanacaksin senin hayatın diye bı şey yok,bende katlandim, çocuklar daha kötü olacak psikolojileri bozulacak, boyunları bükük kalacak vs vs
Anneniz yanlış biliyor, size de yanlış yolu gösteriyor. Ona uymayın

Zorunda degil.

Katılıyorum.
Ortadogu, Arap kültürüne sahibiz çoğunlukla. Kadının adı yok. Kadın kocasının yada ailesinin malıdır. Gelinlikle çıkan kefenle döner.
Kocanin karakteri ortada, neden çocuk yapılır her gün bunu soruyoruz. Madem bu adam seni dövüyor, sana hayatı zindan ediyor neden çocuk yaptın? Kendini koruyamayan anne çocukları nasıl koruyacak. Adam çocukları dovmese bile psikolojik şiddet, bağırıș cagırıș hakaretler,. Sanki çocuklar bunları görmüyor mu, anlamıyor mu.
Konu sahibinin annesi de ben çektim kızım sende çekeceksin diyor. Aklı başında hangi anne bunu der? Kızına insan değil birinin eşyası şeklinde bakıyorsa, ona da öyle bakilmissa.

Konu sahibi umarım tüm cesareti toplar ve bosanirsin. Kendi hayatını kurarsın.

annenin divuldugu ezildugi bir evde cocuklarin psikolojisi daha iyi falan olmaz.
anneniz kaç yasinda ? cok yasliysa korkuyor olabilir.kendinize bir is bakmaya bakin . egitimizi bilmiyorum ama kasiyerlik telefin operatorlugu hatta temizlik gibibislere basvurursaniz belki daha hizli is bulabikirsiniz. kocanizin dayagindansa annenizin kaprisi daha iyidir diye dusunuyorum .

Size bakmak zorunda kalacaklar diye istemiyorlar. Boşandığınız taktirde babanızın maaşından kendinize maaş bağlatabiliyorsunuz, ayrıca bir arkadaşın dediği gibi mal paylaşımı da varsa siz de pay isteyeceksiniz diye bu gürültü. Annenizi bu evden giderim ama gidip babamın maaşından kendime bağlatırım, hayatta o eve dönmem deyin. O şekilde belki susar. Ayrıca bir mal paylaşımı söz konusu olacaksa da kesinlikle bir kuruşunuzu kimseye bırakmayın. 3 günlük dünyaysa herkese üç günlük, bu hakkınızı başkalarına bırakmanızı gerektirmez. İsteyen istediğini desin, mirasta da maaşta da hakkınız olduğunu sakın unutmayın.

Eşinizin üzerinde evlilikten sonra edinilmiş mal varsa onlara da tedbir ve aile şerhi koydurun, dava kaç yıl sürerse sürsün hakkınızdan vazgeçmeyin
Süper yazmışsınız.
Konu sahibi dikkat edin bakın okuyun, uygulayın. İşinize çok yarar.

Siz anne sahip çıkmak zorunda diyorsunuz ama o ailede kadın evlenince kocasının, çocuklarının malıdır anlayışı var. Bu anlayışı yazdığımız iki cümle ile 2dk da yıkamayız. Şimdi konu sahibi anne bana bakmak zorundasın dese annesi ne diyecek? Evet kızım haklısın demeyecek ki.
Yine sahip çıkmayacak, kocanın yanına git diyecek. Belki senin eve ancak kefenin gelir diyecek. Yani konu sahibinin annesinden fayda yok. Buna yapabilecek birsey de yok. Başka yollar bulmalı
Acaba babası hayatta mı genelde anneler sahip çıkmasa da babalar kıyamıyor kızlarına.

Annenize empati yapmayı öpretin. bakıma muhtaç kaldığında sizinde ona bakamam ne halin varsa gör deseniz ne düşünür acaba?yok kesinlikle doğurmakla anne olunmuyor..bir kızım var ilerisi için şimdiden kaygılıyım...böyle birşey yaşamış olsa herhalde o adamı kendi ellerimle gebertirim gider cezamıda yatarım..nasıl bir anneymiş anlamadım
Neyse gelelim konuya anneniz size git diyor eşiniz yalvarıyor düzelmeyecek orası net
Allah yardımcınız olsun
Anneme öyle bir şey demem çünkü bu sefer Allah beni kimseye muhtaç etmesin elinize bırakmasın huzurevine birakirsiniz beni diye trip yapar tanıyorum onu alınganlık yapar bir de o triple ugrasamicam.

X