Annem herkes evine dedi

Eski konularinizi bilmiyorum ama, esiniz madem tedavi olacam diyor, tedaviye baslasin… baktinki degisim var, yerinde olsam denerdim, en azindan ilerde pisman olmazsiniz, denedim oldu/olmadi dersiniz. Asla degismez demeyin, degisen düzelen insanlar var, insAllah sizin esinizde düzelir 🤲🏻
mesleginiz varmi? Eger varsa eve geri döndügüm zaman güzel bir ise girmeye calisirdim yoksa meslek edinmeye bakardim, bu arada cocuklariniz biraz daha büyür ve azda olsa para biriktirirdiniz…
Ev üstüne ev olmuyor…
Allah yardimciniz olsun 🤲🏻
her gün yillarca siddete boyun egip sonunda öldürülen kadınların haberlerini izliyoruz. sizin gubiler yuvana dön ,oda düzelir tedavi olur vs vs saçmaladığı için.
o degisti duzeldi dediklerinizde durup dururken duzelmiyor , ya elden ayaktan dusuyor yada bi sekilde gucunu kaybediyor ondan duzelmis gibi oluyor .bu devirde bu akli nasil verebiliyorsunuz pes!
bu kadın o eve dönüp siddet devam edip öldürülse bunun vebalini nasil alacaksiniz ?!?!?

Tüm güçlü kadınlara merhaba!
Ben bı cikmazdayim. Artık kendim ne duygularımı ne düşüncelerimi ayırt edemiyorum.O yüzden size ihtiyacım var.Ben iki çocuklu bir anneyim. 9yillik fiziksel şiddet psikolojik şiddet baskı paronayak kıskançlık aile tartışmaları ve bir yığın hakaretle geçen bı evliliğim oldu.Her yolu denedim hep affettim ama içimden affedemedim o ayrı.Bosanmayi defalarca istedim.Cocuklar ne olacak korkusuyla vazgeçtim. Eşim de tehdit etti gidersen öldürürüm vs ama yapacağından değilmiş hep manipüle edilmisim.Cok korktum gecelerce öldürülür muyum korkusuyla.Evliliğimi anlatmaya sayfalar yetmez ayrıca bı soru gelirse cevaplarım.Ben şuan ki durumdan bahsedeyim.Guc bela evden çocuklarımla ayrılıp nihayet başka şehre anneme geldim.Kesin kararlıydım bu sefer bitecekti. Ama eşim geldi bir yığın vaatler..Ne istersen o olacak, tedavi olucaz,istediğin yerden ev tutucam, istersen ise de girersin.Sana çok baskı yaptım.Hatami anladım.Cok büyük ders aldım.Eger bi daha aynı şeyleri yaşarsak kendi elimle bosanicam söz dedi Annem de geldiğimden beri yuvana dön bu çocuklara günah babalarından ayırıyorsun o adam da baba onu da düşün ben emekli maaşıyla nasıl yetisicem, evde düzen diye bir şey kalmadı, çocuklar hiç durmuyor terbiye ver,herkes kendi evine hadi hadi dedi en son dün gece 😔Allah aşkına bana bir şey söyleyin ben ne yapıcam çok kötüyüm nefes zor alıyorum 😔Siz olsanız ne yapardınız?
Lutfen annene bakma
Annene de
eger evinde istemiyorsan soyle ona gore bir care buluyum ama ben o adama donmuycem
Y’a annem olup bana destek olursun yada istemiyorsan bir yol elbet bulurum o kadar siddete ragmen nasil hala birles dersin hala yasiyorken yanimda duracaksan dur de
Ve nolur o adama donme

Herkes ne bicim anne demiste, bi anne yada
Baba cocugunu ömür boyu desteklemek
Zorunda degil.

Cocuk yaparkende bir anne herseyi göze alarak düsünerek yapmali. Bunin ayriligi var
Hastaligi ölümü var. Kendim yetebilirmiyim diye düsünmeli bir insan.
9 sene berbat bir esten bahswdiyorsun,
Iki tanede coxugu yapmissin o esten ama.

Demek istedigim, hic yarini düsünmiyim hayat istedigin gibi olmayincada hop ana baba evine gideyimi biraz egoistce düsünüyorum.
Sen sakamisin be!

Merhaba .
Bu saydıklarının en kötülerini yaşadım .
Tek kurtuluşum ölümdü , ya eşimin ölümü ya benim .
Öldü .
Affetmedim yaptıklarını , affedemiyorum unutamıyorum .
7 aydır psikiyatrik tedavi görüyorum ağır ilaçlar kullanıyorum .
Tam şükür iyileşiyorum derken aklımın bi köşesinde bi yerden patlak verip başladığımız yere geri dönüyorum .
Allah yardımcın olsun . Hakkında hayırlısı olsun İnşAllah .
Bilinçaltı terapi öneriyorum. İlaçlarla baskıladığınız şeylerr dediğiniz gibi bir yerde patlak veriyor. Baskılamadan temizlemeye çalışmak en iyisi olacaktır. Allah yardımcınız olsun.

Nafaka olursa üstüne sen ufak tefek kazanırsan yavaş yavaş toparlanırsın.
Yukarıda yazıldığı gibi şimdi geri dönersen yine sıfıra sıfır elde var sıfır durumu olur.
Allah bir kolaylık veriyor.
O kocan asla değişmez.
Üç ay değişmiş gibi yapar sonra özüne döner.
Kendi derdini çekecek, çamaşırını yıkayacak bir kadın bulamamıştır o yüzden kapının önüne gelmiş.
Değişmez dimi.Yani bunca ayrılıktan sonra yinede değişmez dimi?

siz kararlı olun, inatçı olun. anneniz elbet yanınızda olur zorla sizi de çocukları da kolunuzdan tutup sokağa atacak değil ya? siz de yolunuzu çizersiniz, ilerde aklınızın bir köşesinde annenizin evinden ayrılııp kndinize çocuklarınızla bir hayat kurmak da olsun. ev ev üstüne gerçekten olmuyor annen de olsa. not: boşanıp anne evine 2 çocukla dönmüş, evde hem annesi, hem anneannes,i, hem de 2 çocuğuyla yıllarca yaşamış bir kadının kızıyım.

Merhaba .
Bu saydıklarının en kötülerini yaşadım .
Tek kurtuluşum ölümdü , ya eşimin ölümü ya benim .
Öldü .
Affetmedim yaptıklarını , affedemiyorum unutamıyorum .
7 aydır psikiyatrik tedavi görüyorum ağır ilaçlar kullanıyorum .
Tam şükür iyileşiyorum derken aklımın bi köşesinde bi yerden patlak verip başladığımız yere geri dönüyorum .
Allah yardımcın olsun . Hakkında hayırlısı olsun İnşAllah .
Hannaz hanım en son boşanamıyorum konunuzu okumuştum. Eş kişisi sizin için mi öldü yoksa vefat mı etti

Allah askina sacmalamayin. Cumleler gayet
Net. You once iyi bi okuyup allaying.

Bi cocugu yetistirirsin, kendi ayaklarinin
Ustünde durur ve hayatina ona göre yön verir. Zaten bizim millet birbirinden kopmadigi icin ne evlatlar kendi basina ayakta durup guclü olmayi ögreniyor, nede herkes kendi hayatini yasiyor.
Evet avrupadayim belkide ondandir.
Evet ya sahip çıkmadigin çocuğu dogurmayacaktin madem deyince bahsedilen cocuk da 10-20yasinda sanılır. O zaman konu sahibi de aynı şeyi yapmış oluyor. Bence de annesinin yaptığı şey hatalı. Konu sahibine ayakları üstünde durması için zaman ve fırsat vermeli ama bu tür cümleler ebeveyn olmak insanları korkutur ya.

Anneme işe giricem diyorum e bu çocuklara kim bakacak bende durmuyorlar okula nasıl gidip gelicem ikisiyle diyor.Ama her şeyi düzene koyucam bu günler geçecek inşallah.O zaman annemin sıfat-ül eşgalini görmek istiyorum.
Canım benim, Allah yar ve yardımcın olsun. Ummadığın kapılar açsın Allah, amin...

Siz olsanız ne yapardınız?

Ölürdüm de kızımı bırakmazdım asla..

Anladığım kadar can tehlikeniz var.. Annenizle kavga dövüş azıcık idare edin. Düzeninizi kurmaya bakın biran önce..Ama bir süre sonra vazgeçer mi takıntısından eski eş? Siz daha iyi bilirsiniz..
Allah korusun hepinizi...

Siz olsanız ne yapardınız?

Ölürdüm de kızımı bırakmazdım asla..

Anladığım kadar can tehlikeniz var.. Annenizle kavga dövüş azıcık idare edin. Düzeninizi kurmaya bakın biran önce..Ama bir süre sonra vazgeçer mi takıntısından eski eş? Siz daha iyi bilirsiniz..
Allah korusun hepinizi...
İnanın bilmiyorum bundan sonra ne yapacaklarını cirkinlesecek buna eminim de daha önce cesaret edip bu noktaya kadar getirmemistim hiç.Yillarca sürsün mahkeme sana o parayı kolay vermicem burda rahat vermicem diyordu.

Lutfen annene bakma
Annene de
eger evinde istemiyorsan soyle ona gore bir care buluyum ama ben o adama donmuycem
Y’a annem olup bana destek olursun yada istemiyorsan bir yol elbet bulurum o kadar siddete ragmen nasil hala birles dersin hala yasiyorken yanimda duracaksan dur de
Ve nolur o adama donme
Bı seneye yakındır vurmuyor o da darp raporu alicam bı daha yaparsan demiştim ondan tuttu kendini.Simdi bı de ben ilk defa evden ayrılınca annem de diyor ki bı daha yapamaz.

X