Annem herkes evine dedi

Bı seneye yakındır vurmuyor o da darp raporu alicam bı daha yaparsan demiştim ondan tuttu kendini.Simdi bı de ben ilk defa evden ayrılınca annem de diyor ki bı daha yapamaz.
dövmese bile hakaret etmeye devam edecek, burnunuzdan getirecek. emin olun ki değişmez. değişmesi için çok büyük bir olay olması lazım, karar verecek ve değişecek. o ihtimal çok düşük. belki 20 yılı bulur,elden ayaktan düşer de size muhtaç olur. çekmeye değer mi? asla değmez.
dayanın biraz daha . hayatınızı kendiniz kurun ve sahip çıkın. bunu yapacak cesarete ve güce sahipsiniz bence

her gün yillarca siddete boyun egip sonunda öldürülen kadınların haberlerini izliyoruz. sizin gubiler yuvana dön ,oda düzelir tedavi olur vs vs saçmaladığı için.
o degisti duzeldi dediklerinizde durup dururken duzelmiyor , ya elden ayaktan dusuyor yada bi sekilde gucunu kaybediyor ondan duzelmis gibi oluyor .bu devirde bu akli nasil verebiliyorsunuz pes!
bu kadın o eve dönüp siddet devam edip öldürülse bunun vebalini nasil alacaksiniz ?!?!?
Benim düzelmesini bekleyecek sabrım tahammülüm kalmadı.Burnu baya sürtmuse benziyor evet çok pişman ama nasıl guveneyim? Hadi diyelim gerçekten düzeldi ben onu sevebilecek miyim? Sırf çocuklar için sevmediğim bı adama annemin dediği gibi artık benim hayatım diye bı şey yok diyip geri mi dönmeliyim?

Bı seneye yakındır vurmuyor o da darp raporu alicam bı daha yaparsan demiştim ondan tuttu kendini.Simdi bı de ben ilk defa evden ayrılınca annem de diyor ki bı daha yapamaz.
Vallahi tecrübelerime ve araştırmalara göre şiddete eğilimi olan insanlar öyle hemen değişmez..Hatta pek değişmez..Çok istekli olması,uğraşması hatta terapi vs gibi ek yardımlar alması lazım...Bu da baktığında kök nedenleri olan bir rahatsızlık..

Annen bir şekilde sorumluluğu azalsın istedi yuvarlak yuvarlak konuşuyor. bence... herkes düzenine geri dönsün diye..

Bir yerde Senin hayatın, sana özel hayat şartların var bilmeden etmeden sen içinde ne düşünüyorsun bilmeden...şöyle yap böyle yap demek istemiyorum ama öyle hemen düzelmez bil canım..

Annen dememiş buradan bir kadın arkadaşın desin bari...

Benim düzelmesini bekleyecek sabrım tahammülüm kalmadı.Burnu baya sürtmuse benziyor evet çok pişman ama nasıl guveneyim? Hadi diyelim gerçekten düzeldi ben onu sevebilecek miyim? Sırf çocuklar için sevmediğim bı adama annemin dediği gibi artık benim hayatım diye bı şey yok diyip geri mi dönmeliyim?
ona guvenmemek , onu artik sevmemek ve artik onunla bir arada bulunmak istemekmek en doğal hakkınız . yüzde yüz degismis olsa bile bu sizin hakkınız ...

Sevgin bittiyse donme ! Değişmesi imkansız değil ama çok ama çok zor
Artık sevmiyosan onla olmak istemiyosan bir arada olmanın bir anlamı da yok demektir
Kararının arkasında dur ve hayatına sahip çık

Dönme iyice lacka olmuş.evlilik Allah islah etsin aileni
Dün annem yine söylendi artık burama geldi evde temiz bı yer kalmadı bende depresyondayim beni düşünen yok benim hiç mi kendime ait zamanım olmayacak vs vs.. Bende ona söylendim zor durumda olan benim kendi evladını kendi keyfin için ateşlere atıyorsun senin artık bı kızın yok dedim.Siginma evini aradım valiz hazırladım o zaman çok büyük tepki gösterdi valizimi boşalttı.

ona guvenmemek , onu artik sevmemek ve artik onunla bir arada bulunmak istemekmek en doğal hakkınız . yüzde yüz degismis olsa bile bu sizin hakkınız ...
İçimi okuyup yazmışsınız. Ben bunca şeyden sonra zorlamayla ona dönsem ne olacak sevmek istemiyorum onu. Bunu haketmiyor.Onca şeyden sonra sırf çocuklarım için değer mi?

Sevgin bittiyse donme ! Değişmesi imkansız değil ama çok ama çok zor
Artık sevmiyosan onla olmak istemiyosan bir arada olmanın bir anlamı da yok demektir
Kararının arkasında dur ve hayatına sahip çık
Aynen bende böyle düşünüyorum.Dönsem bu benim istediğim olmayacak annemin ve onun istediği olacak.Sonra ben dibin dibini gorucem kendimi biliyorum. O zaman napcaklar?

Merhaba .
Bu saydıklarının en kötülerini yaşadım .
Tek kurtuluşum ölümdü , ya eşimin ölümü ya benim .
Öldü .
Affetmedim yaptıklarını , affedemiyorum unutamıyorum .
7 aydır psikiyatrik tedavi görüyorum ağır ilaçlar kullanıyorum .
Tam şükür iyileşiyorum derken aklımın bi köşesinde bi yerden patlak verip başladığımız yere geri dönüyorum .
Allah yardımcın olsun . Hakkında hayırlısı olsun İnşAllah .
Çok çok üzüldüm Allah'ım size şifa versin yardımcınız olsun 🤲 Keşke elimden bir şey gelse sizin durumunuzda olan kadınlar ve kendim için..Ama bu dünya sınav bı gün inşaallah mükâfatını alırız.. Size de dua edicem🤲🤲💐❤️

Surekli siddete maruz mutsuz bir anneyle mi duzelecekmis psikolojileri?
1seneye yakındır vurmuyor o da darp raporu alıp seni şikayet ederim dediğim için korktu. Annemde adam artık dövmüyor dovemez de diyor.Dovmemesi bana dövdüğü zamanları mi unutturacak??Ve ben bunu söylediğim zaman sen geçmişe çok takılıyorsun önüne bak diyorlar yine ben suçlu oluyorum.

Kötü günde tabi ki destek olurum
Şiddet gördüğü eve geri dön de demem
Ama çocuğumdan da en azından bir mesleği olmasını, zor günlere dair bir planı olmasını beklerim doğrusu
Sadece günü yaşayan iyiyken çocuk yap kötüyken duruma göre bakarız kafasında olması verdiğim terbiyeyi sorgulatır bana

Gerçi konu sahibinin annesinin o bilinçte biri olmadığı da ortada 🙄
Yok zaten ben üni mezunuyum ve çalışmayı da evliyken de istedim kocam hep engel oldu.Calismayi da çok severim onun verdiği özgüveni ekonomik özgürlüğü bir şeyler yapabilmenin mutluluğunu ben çok iyi biliyorum.Kimseye yük olma gibi bı düşüncem yok.Sadece bı sure çocukların bakımı açısından desteğe ihtiyacım var.

Dün annem yine söylendi artık burama geldi evde temiz bı yer kalmadı bende depresyondayim beni düşünen yok benim hiç mi kendime ait zamanım olmayacak vs vs.. Bende ona söylendim zor durumda olan benim kendi evladını kendi keyfin için ateşlere atıyorsun senin artık bı kızın yok dedim.Siginma evini aradım valiz hazırladım o zaman çok büyük tepki gösterdi valizimi boşalttı.
Anama cok benziyor annen.ama sorsan en fedakar o

tepkiniz çok güzel ve tam yerinde olmuş.
tamam şimdi anneniz istemezse , boşanmanızı başınıza kalkarsa gidecek yeriniz var ,hem de çok güvenli. isteseler bile sizi bulamazlar. annenize bile o kadar muhtaç değilsiniz. bi de iş bulup kendi evinize kavuşunca hiçkimseye muhtaçlığınız kalmayacak

Bilmiyorum bir sinir krizi geçirin gitmiyorum mecbur bakıcaksın yoksa akrabalara kadar rezil ederim deyin. Etik mi hayır kesinlikle. Başka seçeneğiniz yoksa yapacak birşey yok. En kötü sığınma evini araştırırsınız olmadı

Harikasınız, yapılması gereken tam da buydu

Bilmiyorum bir sinir krizi geçirin gitmiyorum mecbur bakıcaksın yoksa akrabalara kadar rezil ederim deyin. Etik mi hayır kesinlikle. Başka seçeneğiniz yoksa yapacak birşey yok. En kötü sığınma evini araştırırsınız olmadı
Sinir krizi de geçirdim. Tövbe estağfurullah put gibi beni izledi. Ben şok.Benim de evladım var. Bırak sinir krizini ayağı bı yere çarpsa sarılıyorum.Cidden koklerimi hiç bu kadar sorgulamamıştım.

1seneye yakındır vurmuyor o da darp raporu alıp seni şikayet ederim dediğim için korktu. Annemde adam artık dövmüyor dovemez de diyor.Dovmemesi bana dövdüğü zamanları mi unutturacak??Ve ben bunu söylediğim zaman sen geçmişe çok takılıyorsun önüne bak diyorlar yine ben suçlu oluyorum.
Affınıza sığınıyorum annenizdir ama annenize ve size geçmişe takıldığınızı söyleyenlere akıl fikir diliyorum.

Sonu cinayetle biten bir haberi izleyeli en fazla 15 dakika olmuştur, 2 çocuklu bir kadın 10 yaşındaki kızının doğum gününü kutlayacağı gün, eşi tarafından evin kömürlüğünde katledilmiş.
Koca olduğunu sanan kişi eşine bugüne kadar hiç şiddet uygulamadığını iddia etmiş, bu iddiaya ölen kadının annesi "Yalan söylüyorsun, benim gözümün önünde kızımın boğazını sıkmıştın" cümlesiyle itiraz etmiş.

Bir kadın daha bir erkek tarafından hayattan koparıldı, yıllarca şiddet gördü belli ki, belki çocukları için katlanmayı seçti veya ailesi öldürüleceğini düşünmeden kocandır bir daha yapmaz deyip sabretmesini söyledi, bu olayda kimler ne kadar sorumlu bilmiyorum ama sizin konunuzda anneniz yüzde yüz sorumlu.

Asla ama asla annenize hak verip boyun eğip şiddet gördüğünüz eşe geri dönmeyin, genelde maalesef hiç şaşmadı eli bir kere vurmaya alışan erkek bunu hep yapıyor ve ne acıdır ki artık çoğunlukla sonu kadınlarımızın ölümüyle sonuçlanıyor.

Siz siteyi ne kadar zamandır biliyor, konuları ne kadardır takip ediyorsunuz bilmiyorum, siteden içimizden biri, neredeyse her gün haberlerden takip ettiğimiz koca şiddeti sonucu öldürüldü, 2 evladı vardı öksüz kaldılar.

Kendiniz ve evlatlarınız için annenize dahi direnin, direnin ki çocuklarınızda aynı şiddetin kurbanı olmasınlar.

X