Annem kız kardeşlerime gelinimiz ve annesi yüzünden psikolojik baskı uyguluyor 😭

Herkese esenlikler dilerim.

Hemen konuya geçmek istiyorum. Annem hak etmeyen insanlara haddinden fazla değer veriyor. Bunlardan bazıları da, abimin 4 ay önce evlendiği eşi ve eşinin annesi. abimle eşinin evlenmeden önce sekiz yıllık bir ilişkisi vardı. Yani sekiz yıllık ilişkiden sonra ancak evlenebildiler. Bu sekiz yıllık ilişki süresi içersinde bu kadın bizim eve hafta sonları hep kalmaya gelirdi. Bu kadın bizim eve geldiğinde hiçbir işin ucundan dahi tutmazdı yani yediği yemek sofrasını bile biz kaldırdık kızkardeşlerim ve annem. Çünkü abim bizi bu kadına neredeyse köle etmişti ve ona en ufak söz söyletmiyordu.

Kadın diye ifade etmemin sebebi ise, bu kadın abimden on yaş büyük, abim şu anda 28 yaşında kendisi de 39 olacak çok yakın bir süre içersinde ve kendisi yabancı. Bu kadın her doğum günü olduğunda ve onun dini bayramların da biz hep hediye aldık onu kutladık ama karşılığını hiçbir zaman göremedik ne annem, ne de biz. Abim defalarca bu kadının önünde anneme çok bağırdı ve bu yüzden bu kadın artık anneme saygı bile duymuyor.

Tüm bunlara rağmen, Abim sonunda o kadınla evlendi. Dört ay boyunca bizi veya annemi hiçbir vakit evine davet bile etmedi. Üstelik evleri bize sadece 10 dakika mesafede. Buna mukabil, kadının annesi ispanya’da yaşıyor olmasına rağmen, ilk evlendikleri sırada gelip onların evinde bir hafta kaldı. Şimdiyse, yine annesi geldi. Şimdi ise annem ben ve kız kardeşlerime o kadar çok baskı uyguluyor ki, artık bıktık. Annem de nedense kendisine saygı duymayan insanlara karşı sürekli kendini ispatlama ve saygınlık kazanma çabası var. Biz defalarca söyledik, ne bu kadın, ne de annesi bunları hak etmiyor. Annem başı kapalı ve bu yüzden sanki annemi beğenmiyorlar. Halbuki annem bu insanlara, kadının annesi de dahil bir sürü hediye alıp gönderdi. Hem de defalarca. Ama karşılığında en ufak bir hediye geri almadı, sadece çikolata falan ile geçiştirildi. Kız kardeşlerim bir defasında İspanya’ya gittiklerinde onlara yemek bile pişirmemişler di. Önlerine sadece domates peynir ekmek koymuşlar.

Tüm bunlara rağmen annem yine o kadına ve annesine hediyeler almak istiyor, ve kız kardeşlerime bütün evi temizletti. Bununla da kalmayıp bir sürü yemek pişiriyor ve hepimizi kırgından geçirdi. Biz ne yapalım da ikna etmeye edelim bu annem olucak kadını? Nasıl anlatalım bu insanların tüm bu muameleyi hak etmediklerini? Biz söylemeye çalıştığımız vakit bize bağırıyor. Lütfen akıl verin 😭 .
Abi demeyin sizi ezdiren adama.Kendinizi ezdirmeyin.

Türk kültürü ile yabancıların kültürü farklı. Onlar için eminin sıkıntı yoktur çünkü onlar için normali öyledir. Bide hediye karşılık beklemek için yapılmaz.

Herkese esenlikler dilerim.

Hemen konuya geçmek istiyorum. Annem hak etmeyen insanlara haddinden fazla değer veriyor. Bunlardan bazıları da, abimin 4 ay önce evlendiği eşi ve eşinin annesi. abimle eşinin evlenmeden önce sekiz yıllık bir ilişkisi vardı. Yani sekiz yıllık ilişkiden sonra ancak evlenebildiler. Bu sekiz yıllık ilişki süresi içersinde bu kadın bizim eve hafta sonları hep kalmaya gelirdi. Bu kadın bizim eve geldiğinde hiçbir işin ucundan dahi tutmazdı yani yediği yemek sofrasını bile biz kaldırdık kızkardeşlerim ve annem. Çünkü abim bizi bu kadına neredeyse köle etmişti ve ona en ufak söz söyletmiyordu.

Kadın diye ifade etmemin sebebi ise, bu kadın abimden on yaş büyük, abim şu anda 28 yaşında kendisi de 39 olacak çok yakın bir süre içersinde ve kendisi yabancı. Bu kadın her doğum günü olduğunda ve onun dini bayramların da biz hep hediye aldık onu kutladık ama karşılığını hiçbir zaman göremedik ne annem, ne de biz. Abim defalarca bu kadının önünde anneme çok bağırdı ve bu yüzden bu kadın artık anneme saygı bile duymuyor.

Tüm bunlara rağmen, Abim sonunda o kadınla evlendi. Dört ay boyunca bizi veya annemi hiçbir vakit evine davet bile etmedi. Üstelik evleri bize sadece 10 dakika mesafede. Buna mukabil, kadının annesi ispanya’da yaşıyor olmasına rağmen, ilk evlendikleri sırada gelip onların evinde bir hafta kaldı. Şimdiyse, yine annesi geldi. Şimdi ise annem ben ve kız kardeşlerime o kadar çok baskı uyguluyor ki, artık bıktık. Annem de nedense kendisine saygı duymayan insanlara karşı sürekli kendini ispatlama ve saygınlık kazanma çabası var. Biz defalarca söyledik, ne bu kadın, ne de annesi bunları hak etmiyor. Annem başı kapalı ve bu yüzden sanki annemi beğenmiyorlar. Halbuki annem bu insanlara, kadının annesi de dahil bir sürü hediye alıp gönderdi. Hem de defalarca. Ama karşılığında en ufak bir hediye geri almadı, sadece çikolata falan ile geçiştirildi. Kız kardeşlerim bir defasında İspanya’ya gittiklerinde onlara yemek bile pişirmemişler di. Önlerine sadece domates peynir ekmek koymuşlar.

Tüm bunlara rağmen annem yine o kadına ve annesine hediyeler almak istiyor, ve kız kardeşlerime bütün evi temizletti. Bununla da kalmayıp bir sürü yemek pişiriyor ve hepimizi kırgından geçirdi. Biz ne yapalım da ikna etmeye edelim bu annem olucak kadını? Nasıl anlatalım bu insanların tüm bu muameleyi hak etmediklerini? Biz söylemeye çalıştığımız vakit bize bağırıyor. Lütfen akıl verin 😭 .
Anniz olan biten her şeyi hakediyor fakat sizler anneniz gibi kendinizi o aileye feda etmek zorunda değilsiniz.

Temizlikmiş, yemekmiş hiç bir şeye karışmayın eninde sonunda pes edecektir. Anneniz için söylüyorum bağırıp çağırsada net olun dinlemeyin. Kendisi iki çikolataya tav oluyor olabilir siz asla kabul etmeyin.

Bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum ama bu kadar aptal yorum görünce kendimi durduramadım ve üyelik açtım.

Bu sayfadaki kadınların çoğunun IQ sorunları var ve okuduğunu anlama becerilerinden yoksunlar. Yaşıyla dalga geçmişsin gibi davranıyorlar okumayı bilmeyen gerizekalikar, evet yaşı çok önemli çünkü olgun insanları yaşam deneyimleri nedeniyle daha yüksek standartlarda tutmalıyız, eğer söz konusu kadın genç olsaydı, onun hala genç ve olgunlaşmamış olduğunu ve zamanla öğreneceğini söylenebilinirdi, ancak bu kadın daha iyisini bilecek kadar yaşlı, EVET hanımlar 40 yaşında kaba olmak 20 yaşında kaba olmakdan daha kötü! . Bir insanın evinde, kimin evi olursa olsun yediğin sofrayı kaldırmakta yardım etmemek tamamen kabalıkdır, saygısızlıkdır, bunun “gelinlikle” alakası yok mağara kezbanları!, insanlıkla alakası var. Ben ingilterede yaşıyorum, burda büyüdüm, benim yabancı arkadaşlarım ben küçüken 14 yaşındayken bile bizim evimize geldiklerinde yedikleri masayı toplamaya yardımda bulunmaya çalışırlardi, mağara adamları tarafından yetiştirilmeyen her kez buna katılır bu çok basit bir kibarlık, damatda olsa gelinde olsa, arkadaşda olsa, 8 yıldan sonra bir tabak bile kaldırmamak iğrenç. Burada tembel götbüyüten kezbanlar öyle davranıyorlarki kadından büyük bir iş beklemişsin.

Temizliği geç, bunun üzerine bayramlarınızı kutlamıyor? Hediye alıyorsunuz, o hiç size almıyor, 8 yıldan beli evinize hep geliyor ama sizi hiç çağırmıyor, düşman bile böyle davranmaz utanır ki aile saydığın biri böyle davranacak, size hiç önem vermiyor, rezalet bir durum. Sizi tanıyormu bu kadın 😂😂, belki siz hayaletsiniz, sizi görmüyor.

Gerçek problem bu kızın annesinin böyle bir insan için herkesi strese sokması, kadın onlara en basit saygıyı 8 yıl içinde göstermezken annesinin bu kızları kül kedisi gibi kulanıp evi o kadın ve annesi için mükemmel yapmaya çalışması. Özür dilerim ama sanırım senin annen sana ve kız kardeşlerine önem vermiyor böyle saygızız bir kadın için seni buraya yazacak kadar üzüyorsa o kadın çok da iyi bir insan yada anne olamaz. O kadını sizden üstün tutuyor bence. Bunun bir kaç nedeni olabilir aklıma bir tek şu an ikitane geliyor ama. 1. Anneniz oğlunu kizlarından daha çok seven bir tip kadın, but yüzden sizi ve kız kardeşlerinizi oğlunu ve karısını mutlu etmek için harcamaya hazır. Yada 2. Anneniz bir narcissist, kendini başkalarına daha üstün göstermek istiyor, bu insanlar ona saygı duymadıkları için kendinde bir problem var sanıyor, ve sanıyorki daha çok temiz olursa yada yemek yaparsa onların sevgisini saygısını eni sonunda kazanabilir, korkunç gerçek şu ki ikiside aynı anda olabilir bu tür insanlar değişmez, kendi canını kanını başkaları için yogrup üzüyorsa hem de hak etmeyen insanlar için yapacak bir şey yok, dişini sık ve o kadından uzaklaş, bak bakalım annen 80 yaşına geldiğinde o çok önem verdigi oğlu ve kadın ona bakıcakmı. Her kez hak ettiklerini bulur.

Her kez geline takmış, kız annesinin problem olduğunu söylüyor, gelinide anlatmışkı anlayın nasıl bir insan için annesi onu eziyor. Kızın söylemeye çalıştığı şu; annesi bu kadını memnun etmek için ailesini çok fazla stres altına sokuyor ama bu kadın bu ekstra özel muameleyi hak edecek hiçbir şey asla yapmadı ve yapmıyor hatta tamamen tam tersini yapıyor, annesinin kendini yormayı bırakıp onu strese sokmayı bırakmasını istiyor. Sevgi ve saygı her iki yönde de gitmiyorsa ya durması gerekir ya da azalması gerekir yoksa bu gelinin de açıkça yaptığı gibi insanlar üzerinize basar, annene aynen git bunu söyle.

Burda’ki kadinlarin birisi kadın düşmanı yazmış, kimisi yaş konusunu şaşırmış, kimiside seni cadı baldız sanmış 🤦🏻‍♀️. Yaşlıları, tembeleri, ve neanderthalar arasında büyümüş basit saygıyı sevgiyi anlamayanları çok kızdırdın beli ki 😂🤭. Biraz kitap okuyun okuduğunuzu anlamayı öğrenebilirsiniz hanımlar 😮‍💨, türkçe bana ikinci dil gibi, ben anlayabildiysem sizde anlayabilirsiniz 💅🏻.

Anneniz geleneksel erkek çocuk sevici abinize yaranmaya çalışıyor. Kendi rızasıyla yapıyor bunları ee kusura bakmayın ama hak ediyor da. Sıkıntı gelinde de var elbette ama en büyüğü annenizde bence karışmayın sizin lafınızı önemsemiyor belliki akıllanır ama iş işten geçtikten sonra.

Zaten abimle sevgiliyken 8 yıl boyunca neredeyse her hafta sonu bize gelip kalmasına rağmen hiç bir işin ucundan tutmazdı merak etmeyin.
Kadın sekiz yıldır aynı zaten huyu suyu belli ve siz ağzınızı açıpta gel sende yardım et diyememişsiniz özel günlerde hediyeler falan resmen şımartmışsınız. Suçun büyüğü sizde kalmaya geleceğinde müsait değilim diyemiyor musunuz? Bilmiyor olabilir, umursamıyor olabilir ona göre davranmaniz lazımdi. Anneniz kendi seçimini yaşıyor kimse kusura bakmasın hiç üzülmedim.

Ya kıyamam, konuyu şimdi okuyacağım ama , konu sahibinin banlandıktan sonra okumaya çalıştığı konuya bakın, sizi kadın düşmanları yine ne yaptınız söyleyin bakayım :cry:

Eki Görüntüle 3376979
Konuyu bile okumadan benimle alay etmeye çalışmışsın. 😂! Aslında dalga geçilecek şey benim ban yedikten sonra bunun nedenini araştırmam değil. Sizin gibi işsiz güçsüz birinin sapık gibi profilimi stalk yapması. Tek marifetinin bu sitede takılıp sapıklık yaptığını kanıtlayan şey ise bildiri zilin ve mesaj sayından belli zaten. Screenshot görüldü. Seni gidi kıfayetsiz muhteris sapık seni 😎

Note: Ceza yesem de olur 😁

Garezleri Türk kadınlarına çünkü 😀
Aslında Türklükle alakası yok. Abimin bütün sevgilileri de zaten hep yabancıydı. Ama kültür farkı çok önemli gerçekten. Bunun üzerine dil ve din farkı da eklendiği vakit daha da zorlaşıyor. Ama herkesin kendi tercihi sonuçta. Herkes yaşadığını biliyor.

Kadın sekiz yıldır aynı zaten huyu suyu belli ve siz ağzınızı açıpta gel sende yardım et diyememişsiniz özel günlerde hediyeler falan resmen şımartmışsınız. Suçun büyüğü sizde kalmaya geleceğinde müsait değilim diyemiyor musunuz? Bilmiyor olabilir, umursamıyor olabilir ona göre davranmaniz lazımdi. Anneniz kendi seçimini yaşıyor kimse kusura bakmasın hiç üzülmedim.
Aslında haklısınız. Abimin eşi bizden yaşça büyük olduğu için biz saygımızdan bir şey diyemedik ki. Annem de zaten demez. O yüzden bu hale geldi durum.

Türk kültürü ile yabancıların kültürü farklı. Onlar için eminin sıkıntı yoktur çünkü onlar için normali öyledir. Bide hediye karşılık beklemek için yapılmaz.

Hiç öyle sandığın gibi değil aslında. Ama konu hediye falan da değil. Asıl sorum anneme nasıl yardım edeceğim hakkındaydı ama insanlar konuyu başka yönlere çektiler.

Tanımadığınız insanlara hakkında bu kadar keskin konuşmayın. Hayatı tam bilmiyorsunuz anlaşılan.yqsiniz küçük olabilir mi?
İki de bir kadın on yaş yirmi uas büyükmüş de sana ne? Belki de abinin yanına yakışıyor ve senden güzel? Gelinle derdin yoksa niye on kere bunu yaziyorsjn? Cunku onu buradan kuculttugunu saniyorsun.abinjn mutlu bir evliligi oldugunu dusunuyorjm ben bu arada.. neden mi , cunku onlqr iyi anlasiyorlar.annen de onlarla ilgileniyor bu sana batiyor canim..
Biraz sert oldu ama Sana abartıyorsun diyen kadınların evliliğinde sorun varmış da eşinin ailesinden çekmiş de yada muhakeme yeteneği azmış da.. sana yardim etmek isteyenlere karsilikli istisare etmek yerine boule yazarsan boyle cevap alirsin..ne biliyorsun ? Buradaki insanlarin hepsinin bir tecrubesi var.o zaman soru sorma burda? İstemediğin cevapları gerçekleri duymak istemiyorsan soru sorma.
Bu arada bekarım, özgürüm, zenginim, istediğim gibi geziyorum, ve kimseyi de çekmiyorum ve senin düşüncelerini de abartılı buluyorum.. Yani muhakeme yeteneği olmayan etraftan çevresinden çeken biz değiliz..fqrkinda degilsin ama sen cekiyorsun canim..hem anneni cekiuorsun hem de insanlari cok dert ediyorsun kendine..dert cekenler sana tavsiye verenler degil yani..Bu insanlar sana hata buluyorsa ve tavsiyede bulunuyorsa yardım etmek için. Sana bir tavsiye veren kişilere, " sanırım kuyruk acınız var" diyerek cevap vermen, senin iletişime kapalı olduğunu gösteriyor..

Herkes aynı şeyi söylüyor işte.. annen oyle yapıyorsa sana ne bundan? Anneni sen yönetemezsin..annen oglu için ve gelini için istediğini yapar.bu seni ilgilendirmez.. karşılık beklemiyordur ve aralari bozulsun istemiyordur..sen uyarini yaparsın kendini yıpratma dersin ama ısrarla yapıyorsa yapabileceğin birsey yok.bu annenin problemi..evet uzuucu ama yapacak bir şey yok..herseyi kontrol edemezsin.. ilerde senin eşin olduğunda ona da aynısını yapacak.. içinden gelerek merak etme..
Hem senin işin gücün yok mu? Sana iş yaptırmak istediğinde yapmak istemiyorum de yapma..istemiyorsan yapmazsın.
Yaş konusuna takılan sizsiniz ben değil. Takılmasanız ve size batan bir şey olmasa zaten konunun yaşla alakası olmadığını anlardınız. Abimin kiminle evlendiği umrumda bile değil, benim onun yaşını vurgulama nedenim insanlar “ boşver falan, görüşme onla falan diyor”. Ben de zaten kadının yaşının bizden yaşça büyük olduğunu ve aramızda kuşak farkının olduğunu vurgulayıp zaten işim olmaz demeye getiriyorum. Sizin gibilere batan bir şey var ama ne ben anlamadım. Senin gibi okuduğunu anlamayan alıklar yüzünden bir daha ve bir daha tekrar ediyorum maalesef. Hah bak gene tekrar ettim, hay aksi. Ayrıca asıl sorum annem ile ilgiliydi, abimin eşiyle ilgili değil. Konuyu iyi oku, anla ve ondan sonra yorum yaz. Tabi başarabilirsen 😉

Anneniz istediğini yapsın da siz neden her hafta sonu gelip ayağına hizmet bekleyen birine hizmet edip durdunuz yıllarca?
Anneniz istediği kadar bağırsın yerinizden kalkmasaydınız o da pes ederdi zaten.
Bir de neden nerdeyse her mesajınızda kadınla işim olmaz kadın bizden çok büyük,biz ondan çok küçüğüz diye vurgulayıp duruyorsunuz?
Kadının yaşıyla ilgili bir kıskançlık var gibi ama nedir tam çözemedim
Yaşıyla ilgili kıskançlık mı? 40 yaşında olmadığım için mi kıskanacağım yengemi? Yazdığım yorumların içeriğini doğru dürüst okursan neden bahsettiğimi anlarsın. yaş konusuna takılan bence sizlersiniz, ben değil.

Bizim millette aşağılık kompleksi ve yabancı hayranlığı var. O kadın Türk olsaydı abiniz büyük ihtimalle 10 yaş büyük kadinla evlenmezdi. Evlenmeye kalksa anneniz kıyameti koparırdı. Ne vardı kendi insanımıza da bu kadar hoşgörülü olsak.
Yo hayır, gerçekten öyle bir şey yok. Annem aslında Türk’le evlenmesini istedi çünkü arada yaşanılacak olan kültür farkı şokundan korktu. Ki biraz öyle de oldu. Ama abimin sonuçta kendi seçimiydi, annem de geri karışmadı zaten.

Farklı kültür olunca tabi sorunlar olur bence siz birşey yapamazsınız anneniz farkına varması gerekir , bir bence ne müslüman erkek nede müslüman kadın
Aynı dinden olmayınca evlenmemeli bir bilseniz o kadar çok sorun çıkıyor ki bunu yaşamayan bilmez şimdi hemen yazdıklarıma saldıracak , bir de çocuk olunca veraset tapu al sana karmaşa başımız da zaten bu tür dert var büyük sorun yumağı
Doğru, kültür farkı gerçekten çok ama çok önemliymiş. Yani düğün evresi aileler için oldukça zor oldu aslında. Bir araya gelindiğinde hep tuhaf bir sessizlik vardı, çünkü kimse kimsenin dilinden anlamıyordu. Bu da hem geline hem de damada yansıdı. Yani baktığınız zaman Türkiye’nin en batısından ve en doğusundan iki insan bile bir araya gelip evlendiğinde arada kültür farkı çakışıyor. Ailelerin işi zor. Ama yine de herkesin kendi seçimi.

Ayrıca bu kadar yıldır Türkiye'de yaşayan kaç yaşında kadının yeni ergen kız gibi sofra toplanmadan eline telefon alması kim olursa olsun sinir bozucu
Desek ki misafir kültürünü bilmiyor ve sevmiyor o zaman niye her hafta sonu size dadanıyor.
Gelmesinde yardımda etmesin.
Hoş onda suç yok
Bu konuda iki suçlu var annen ve abin
Benim zaten kadınla ilgili bir sorunum yok. O abimi alakadar eder. Sorun annem. Annem bizi her defasında kırgından geçiriyor bunlar için.

Yalnız kültürler çok farklı.
Erasmus yapan İspanyol sınıf arkadaşımiz bizi evine akşam yemeğine çağırmıştı bizde dedik galiba hazırlayacak yemeği 😂
Çocuk böyle sangria tarzı bir şey yapıp koydu önümüze yemek falan yok biz şok olduk tabi.
Sonra hep birlikte bir şeyler alıp yaptık ettik.
Dolayısıyla İspanya da domates ekmek koymak normal sayiliyordur belki.
Kadın yeni gelinlerin eve davet ettiğini bilmiyor belki abiniz de çağıralım demiyorsa kadın napsin ?
Abiniz diyecek ailemi çağıralım diye o hazırlayacak gerekirse.
Üzgünüm ama burada sorun abinizde.
Bu insanların evine gitseniz bile yemek beklemeyin aç kalirsiniz bence.
Sorum yengem ile alakalı değildi zaten. Annem ile ilgiliydi. Biz çok şey yaşadık. kız kardeşlerim ve hatta anneme bile göre onlar ‘abim de dahil’ yaptıklarımızı hak eden insanlar değiller. Ancak yine de annem kendini ve çocuklarını üzmekten çekinmiyor her defasında.

X