Annem şizofren mi?

Mutlaka götürün annenizi doktora hemde hiç beklemeden.

10 sene çok uzun bir süre, neden kimse doktora götürmedi?
İkincisi artık geç kalmayın bari. "Anne savcılığa başvurunu yaptın, hadi gel birde psikoloğa gidelim, biraz sakinleşebilmen gerek bu durumlar seni korkutuyordur o bize yol gösterir" deyip götürebilirsiniz.

Mutlaka götürün annenizi doktora hemde hiç beklemeden.
Benim yakınımında peşimde polisler var beni takıp ediyolar diye başladı pecereleri kapatıp perdenin arkasından seyretmer kendi kendine hikaye uydurmalar ne bileyimm zor bir süreç
İlaçlarını kullanınca gayet iyi ama bir tane bile aksatsa başa dönüyor

Aynen. Bir de ikna boyutu var tabiki.

Tahmin ediyorum efsercim yaşananları hi kolay değildir mutlaka.

on sene çok uzun bir süre en yakın zamanda doktora gitmeli gerekirse zorla götürün. psikolojik sorun var gibi duruyor

Yolda kendi fotoğrafını, gördüğü evin fotoğrafını,çatıdaki kuşun fotoğrafını çeken kimse yok mu? Bu kadın bu bahsettiğim kendileri ile ilgili olmayan her anın kendilerine yönelik yapıldığını düşünme "eğiliminde". Kuaförden eşinin çıkmasını arabasında bekleyen adam görse ..beni takip esiyor diye zihninde yorumluyor.

10 yıldır neyini araştırıyor?
3 kişi el Birliği ile kadının yıllarını çalmış resmen
1 2 3 4 5 değil
Koca 10 yıl

Yakın akrabam da takip edildiğini onlar yüzünden yakın aileme birşey yapılır diye korktuğunu vs anlatmış abisine.
On binlerce kişi takip ediyormuş.
Yurtdışından bile.
Bazen çok hızlı ve sürekli konuşuyormuş bazen çok geç algılayıp geç cevap veriyormuş ve çok yavaş durağan konuşuyormuş.

Yok korktu da oldu ya da hocaya mı gitsek korku için okusa felan demeye başladılar.
Yeni başlamış sanırım onun bu takip edilme mevzusu.
Dedim kesinlikle acilen psikoloğa götürün bu hocalık bir mevzu değil oyalanmayın dedim ama bilmiyorum ne yapacaklar.
İlk başta gülerek anlattı abisi dalgaya alır herşeyi zaten.
İşte acaba sosyal medya açtı da onu mu sanıyor takip derken diye dalgaya vurdu ama yetişkin bir insan bunu anlar yani.
Ben duvar gibi ciddi durup doktora götürün deyince bir durdu öyle.
İnşallah götürür yani.
Siz de takipte olun durum ciddi. Bir arkadaşın yazdığı gibi önce siz takip edin arkasından farketmeden sonra da vakit kaybetmeyin duruma göre.

Ben daha yeni ogreniyorum 2 3 ay oluyo dedigim gibi ilk once inandim hep anneme. Dun aksam acaba demeye basladim
benım teyzem aynı durumda, ve tıpkı anlattıgınız gıbı calsıyordu bır ara sureklı benı bırılerı takıp eıdyor bana zarar verecekler dıye ısınden ayrıldı, evdeydı bu seferde eve gelen gıdenden sürekli şüphe duyardı kım olursa olsun.
şizofreni tanısı konuldu yaklasık 5 sene oldu, hastanede yattı 5ay , ilaçlarını kullanıyor şuan dedemlerın yanında daha iyi olmaya çalısıyor.
vakit kaybetmeden doktora goturun cok acil hemde o bunu demıs bunu yapmıs vs kısmını gecın on sene olmus ya , bız teyzemde bunu farkettık hemen doktor doktor koşturduk ve suan 5sene oldu hala tedavısı devam eıdyor.

Rahatsızlığı nedir? Ve tedavisi? Ve sebebi?

Annenize çok üzüldüm. Kadın 10 yıldır sanrıları yüzünden korkudan tir tir titriyor. Çok üzgünüm ama söylemek zorundayım. Anneniz çok hasta. Muhakkak acil psikiyatriste götürmek zorundasınız. Söylemeye dilim varmıyor ama birgün sanrılar yüzünden sokak ortasında birisine ciddi zarar verebilir veya daha da kötüsünü yapabilir.
Sakın ona yalan söylüyorsun gibi şeyler söylemeyin. Bu yaşadıkların seni çok korkutuyor, kafanı çok karıştırıyor. Bir doktora gidelim ona anlat, en azından seni rahatlatır diyerek ikna etmeye çalışın. Eğer ikna olmazsa üzgünüm ama psikyatriye siz gidin, durumu anlatın ve gerekirse ambulansla evden aldırtın

Son düzenleme:
Bu olayi annem soyledi ablanda gördü diye ama ablam isteydi soramadım. Ilk isim sormak olucak
Benim düşünceme göre böyle birşey olduysa bile tesadüf olabilir. Bu durum da annenizin paranoyak psikolojisini beslemiş. Bir psikiyatristle görüşün önce. Nasıl ikna edebiliriz psikiyatriye getirmeye diye sorabilirsiniz. Çünkü "ben hasta değilim" diye doktora gitmek istemeyecektir, sizlere küsecektir. İlaçları alıp düzelmeye başlayınca sizi anlayacaktır. Yine de biz dışarıdan yorumcuyuz. Siz annenizi daha iyi tanırsınız.

Güzel fikir..konu sahibi bu şekilde ikna edebilirsiniz. Sakinleşmen için diyebilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…