Annem ve mutsuzluk

Bazı insanlar kendi içlerindeki kötü duygularıyla baş etmek için karşısındakini yıpratır. Başkalarını eleştirirken kendilerinden kaçarlar. Bence sabredin. Güzel davranın annenize aldırmayın,

Ama illaki müdahil etmek zorunda olduğum zamanlar olacak.mesela evlilik..ya sorun cikartirsa..isteme, nişan vb şeylerden bahsediyorum.Turk kültüründe illa ailenin rızası dahili oluyor maalesef. Annem zorluk çıkarırsa sevdiğim kişiye nasil anlaticm😔daha once mani olmuştu .Bir süre sonra sevgilim maddi sebepler ileri sürerek kendisi ayrılmak istedi, annemin tavırları onu benden itti.bilemiyorum😔
Herkes gibi mutlu bir ailem olsun istiyorum ben de sevmek sevilmek mutlu olmak istiyorum.annem yüzünden olmazsa diye korkuyorum. Ben senin evlenmeni isterim diyor ama guvenemiyorum
Yuva kurana kadar idare et sonra da kapını kapat ...

Yuva kurana kadar idare et sonra da kapını kapat ...
Dün biriyle tanıştım ve ondan çok hoşlandım bu kişi de benle ilgilendi.ama kibar davrandı sadece nazikti. Ben de anneme anlattım bunu.cunku o an cok mutluydum icimden geldi kendimi mutlu hissediyordum.
Bu gun sabah yanıma geldiğinde sinirliydi işte size anlattığım gibi evi begenmedi😪 kaç haftadır görüşmüyoruz bile insan bir guleryuz bekliyor.ve ben özellikle güzel temizlik yapmaya çalıştım gelecek diye.bana hiç iyi davranmadi😪 acaba anlattığım şey yüzünden mi diye düşündüm. Sonra kendime kızdım
Eskiden lisedeyken bana zorla özel ders aldirtmisti.son siniftaydim.hoca gittikten sonra annem beni illa ki azarlardi.hoca gideli on dk oldu örneğin odaya gelip" sadece özel dersle olmaz ders te çalışacaksın " derdi. İyi ama daha hoca yeni gitti. Özel ders parası verdiği için yapıyordu bunu, iyi de ben istemedim ki özel dersi.
Bu yaşadıklarım aklıma geliyor ve acaba bu yüzden mi yaptı bu gun boule diyorum.cunku gerçekten kizabilecegi bir şey birakmadim benim evlenmemi istemiyor sanki.
Bu ihtimal beni derin bir üzüntüye sokuyor.annem evlenmemi istemezse ben nasıl evlenebilirim, evlensem de mutlu olabilirim. Bu his oyle kötü ki.

Mutlusun ama annen seninle mutlu olmuyor.
Kızacak bir şey arıyor. Ve yarın buraya geldiğinde bana eziyet olsun diye tekrar temizlik yaptıracak. O yuzden evden erken çıkmayı düşünüyorum dışarıda isim var deyip gececegim

Annemle baş edemiyorum.cok mutsuzum onunla. Bir hastalığı var kesin , ama ne bilmiyorum.onunla aramızda geçenlerden dolayı psikoloğa gittim bir süre.sonra yarım bırakmak zorunda kaldım.

Sürekli bana kendimi kötü hissettiriyor. Küçüklüğümden beri bu boule.babama karşı da öyle. Kendi ailesine karşı da. Hicbirseyden memnun olmuyor.teyzeme ,bana pasaklı diyor sürekli, güzel yemek yapmadığımızi söylüyor mesela.
Ben onların yaşadığı şehre bir buçuk saat uzaklıkta başka bir kentteyim. Eskiden burada ev almışlardı, orada kalıyorum.kendi düzenim var. Ayrı eve çıkmak istedim ama kiralar uçtu, 15 bin 20 bine vardı. Ama bunun için çaba göstermeye devam edeceğim. Kendi paramı kazanıyorum uzun yıllardır onlardan destek vs almıyorum. Ama sorunumuz sürekli kötü davranması beni aşağılamasi. Ben güzel yemek yapamiyorum ona göre beni buna inandırmis. Ev temizliği için haftada iki günümü veriyorum.elimden bu kadarı geliyor zaten çok yoğunum.kendi düzenim olunca kendime göre yapıyorum. Amasorun bu değil.surekli kötü davranmak istiyor gibi.moralimi bozuyor aşağılıyor kötülüyor.onunlq ne yemek yemek geliyor içimden ne beraber burseyler yapmak.

surekli azarlansaniz ne hissedersiniz? Sürekli evde anneniz eşyalarınızı karistirsa, yerlerini degistirse( onun evi diye seslenmiyorjm) size sürekli emir talimat vererek yönlendise ne hissedersiniz? O an mutluysam da mutluluğum gidiyor elimden.

Yakın zamanda elime biraz para geçecek.birikimmim var ama ev almak için kendimi zorlamak zorundayım. Dua ediyorum her gün.ama sorun bu şekilde cozulurnmu emin değilim

Yarın evlensem o eve de müdahale edeceğini biliyorum.surekli azarlana azarlana aşağılanmayla büyüdüğümden içe kapanık bir kızdim ozguvensiz ve karamsardm ama islerim açıldıkça ve çevrem genişledikce değiştim.
Ama annem yanımdayken eski halime dönüyorum.
İçimden onu aramak gelmiyor sormak gelmiyor.
Sırf bu yüzden başka bir ülkeye gitmek bile istemiyorum.😃cinku onun gelmeyeceğini biliyorum.ordq evlenmek istiyorum.cunkunburada sevdiğim kişiyle evlenmeye engel olacak diye korkuyorum dahabonce yaptı..

Ne yapacağımı bilmiyorum ne olur bir yol gösterin.. ayrı şehre taşınsam islerim zarar görecek.su an tek isteğim kendi evime taşınmak.
Anneler her zaman en iyisini bildiğini sanar ama çoğu zaman en kötüsünü yaparlar maalesef. Mesafe şart. Annesi ile problemli olan biri olarak mesafe tavsiye ederim. Mesafe sağlıktır

X