Annem yazık dert etmiş ..

Orkide34

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2020
1.968
1.442
Kızlar selam
Haziran ayında evlendim. Halam evlenmediği için yanımızda kalıyor abimlere de maddi manevi yardım ediyor dolayısıyla annemde halamın yanında pek rahat değil sürekli hor görüyor tersliyor fln abimde sağolsun bir şey demiyor kadın rahat değil kısacası ben nişanlıyken nişanlım bu durumu görüyormuş hep anlamış be bir şey anlatmadım ben varken bir şey yapamıyordu halam ama şimdi evlenince iyice yükleniyor kadına. Abimlerde sağolsunlar kadını istemiyoruz der gibi sürekli eve kedi almalar korktuğunu alerjisini bile bile eşimde bana annem orada rahat değil istiyorsan kalsın bizde dedi annem 1 aydır bizde ama son zamanlarda huzursuz sürekli bugün şu komşu aradı teyzen aradı herkes kal kızında diyor demeye başladı ya ben kalıyorum da acaba damat rahatsız oluyor mu dedi bende dayanamadım yahu anne kızınn evi otur işte rahat değilmisin rahatım eee dedim ayrıca damadında senin yanında gayet rahat görüyorsun dedim uzanıyor konusuyor vs dedim rahatsız olmuş gibi mi yok dedi tamam otur dedim işte . Sonra aklıma takıldı eşime söyledim annem böle düşünüyor eğer rahatsızsan bana söyle yanlış anlaşılacak bir şey değil bu dedim yarın öbür gün önüme gelmesin dedim yoo dedi rahatım ben kalsın istediği kadar hem ben söyledim dedi bir şey olursa söylerim dedi . Kızlar sizce normal mi bu durum yani söyledim ama bi yandan da huzursuz oldum acaba rahatsız olur mu ki eşim . Yani eşime de söyledim ama hani annelerin başımın üstünde yeri var ama bi sorun olursa lütfen söyle dedim merak etme söylerim dedi anneme de söyle düşünmesin öyle dedi kaldı . Yani yeni evli olunca insan ister istemez sorguluyo böyle seyleri düşünüyor ileri de önüme gelir mi acaba

Bu sekilde ömür geçmez. Annenin kendine ait evi olmali. Anlayamadigim, annen niye o evden çikti? Halan çikmasi gerekmiyormu? Annen ile abin o evde yasayabilirdi, abin evlenene kadar.

Daha surda bir kaç ay evlisiniz. Esin simdi laf etmeyebilir, seni sevdiginden, kirmak istemediginden fakat ister istemez sogukluk girer. Istediginiz sekilde sarilip, öpüsemiyorsunuz çünkü. Ne bilim keyifli film gecesi yapamiyorsunuz,.. Yani evlilik böyle küçük jest ve cilveler ile yürüyen bisey bence.

Hani simdi tabiki idare edilir fakat uzun vade plani olmasi lazim.

Evde eşin ve senden başka kim olursa olsun yaşam kısıtlanır. Ha herkes anlayışlı ve duracağı yeri biliyorsa yaşanır ama bazı şeylerden mahrum kalınacağı kesin.
Ben abi/hala/anne üçgenini anlayamadım. Babanız hayatta mı? Abimlere yardım ediyor derken abiniz evli mi? Ev kimin?
Halaya bir ayar çekseniz annenizi ezmesi konusunda faydası olmaz mı?

Ben geçen konuda da düşündüm siz Bandırma ya gidince anne ne olacak diye

Misafir vs bir süre idare edilir de tüm ömür zor

Ayrıca abin halanın değil annenin oğlu ona müdahale edecek o

Oturulan ev kimin
Maalesef öyle olmuyor sanki abimn annesi halam yenge fln abim halamdan çekiniyor çünkü maddi olarak en çok hala destek veriyor annem pek umursanmıyor

Babam brn küçükken vefat etti..
Anneme söylüyorum sürekli sende söyle fln diyorum kalmasın içinde ama yok hep hor göruyorlr

Hala annenizin yaninda kaliyorsa anneniz neden sizin eve geliyor orasini anlamadim. Ayrica yarin kvde gelirse gitsin deme gibi bir şansınız olmayacaktir. Kendi annemde olsa aylarca yeni evli olsun eski evli olsun evi oglu varken yanimda kalmasi dogru olmazdi. Halayi neden barindirmiyolar onuda anlayamadim

Abi halanın oğlu gibi.
Halanızın geliri yok mu hiç, halaya düzen kurulamaz mıydı?
Halamn kafası hiç evlenmedi şu şekilde düşünüyor bu bana babamdan kaldı sizde babamın parasını yiyorsunuz brnm evim sizin değil diyor kalırım kimse de karışamaz modunda halbuki evler fln abşmn üzerine kendi mal varlığını da verdi verdiysem kalırım diyor abimde para geldiği için ses etmiyor

Babam vefat etti.
Abim evli 2 yeğenim var
Ev deden kalma halamda kendi haklarını abime verdi
Kaö defa ayar çektim ben bekarken ne kavgalar edildi

Hala abşmn yanında kalıyor annemde oradaydı ama eziyet ediyor sürekli abimde halamdan para geldiği için ses çıkarmıyor olan anneme oluyor

Annem babamdan maaş alıyor baktım olacak gibi değil öyle olur muhtemelen ileride alimlerin yanına gitsin hiç istemiyorum
Yasadiginiz yer cok pahali degilse, siz abinizle kirasini karsilayin, aldigi maasla kendisi gecinsin. Yetmedigi yerde yardimci olursunuz. Eger yasi gencse calissin diyecegim ama su zamanda gençler is bulamiyor, anneniz nasil bulsun. Ama evinde cocuk bakabilir bence. Bakici arayan cok insan var.

Ben istdayım abimler kastamonu da ama ben anneme kastamonu da ev açsam abim para yardımı yapmaz gelsin benmle kalsın der vermez yani para butun her şeyi bana yıkar sen düşündün sen öde der abim para aşığı çünkü. İstda da kiralar baya pahalı yetmez

Babam vefat etti.
Abim evli 2 yeğenim var
Ev deden kalma halamda kendi haklarını abime verdi
Kaö defa ayar çektim ben bekarken ne kavgalar edildi
Ev dededen kalma ise halan kadar anneninde hakkı var o evde (babandan ötürü).
Satılıp herkes payını alsa annenize küçük bir ev alamaz mısınız?
Yengenizin hem kv ve eşinin halası ile birlikte mi yaşıyor olmasıda onun için zordur. Evde iki tane kv resmen.
Annenize bir düzen kurmak şart bence, bir şeyler yapılmalı?
Abinizle konuşsanız durumu, iki kardeş elele verip bir şeyler yapamaz mısınız?

Benim kardeşim gibi. Parayı ana yapmış. Evlenmeye hala paralı hala. Para için köpekli k yapan kardeş ne kadar benzer. Çok üzüldüm. Rabbime şükürler olsun babacım var. Gerektiğinde kardeşime kapıyı gösterir. Ve halalar ayrı şehirdeler. Benim annem korkarak 23 sene geçirmiş. 3 senedir asla irtibatları yok. Eve de kabul etmiyor. Şimdide karfeşimden başladı çilesi kadının.
İçim acıdı ya konuya ben hep ergen (20) düzelecek birkaç seneye dedim ama demek ki dğxelmiyorlarmış kolay kolay.

Rabbim abinizi ıslah etsin size de dayanma gücü versin. Bence bir daha çağırmak için yüzünüz olsun. Anneniz gitsin şimdi bunalonca birkaç ay sonra gene alın. Bir haftalığına da olsa gitsin oğluna da sakın sorumluluğu tek başınıza üstlenmeyin.
Birde sizin ve annenizşn maaşı varsa yeni ev açın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…