Annem yüzünden hayattan soğudum

Kesinlikle haklısınız .Burada neler yaşadığımı bilmiyor annem ,ben kaç defa dolduruşuna gelip eşime çattım durduk yere :KK43:
Niye?
Niye dolduruşa geliyorsunuz? Şuan eşinize olan sevginizle dolu olmanız gerekmiyormu?
Eşinizin yerine koyun bir kendinizi, daha yeni evlisiniz ve karınız anasının lafıyla sürekli huzursuzluk çıkarıyor. Nasıl hissederdiniz? Ne yapardınız? Eşinize saygı ve sevgi duymaya devam edebilir miydiniz?

Eski zamanlarda gelin birlik otururdu ve el öpmeye, bayram ziyaretine eşinin ailesi ile birlikte giderdi. Bu devirde bu adetler mi kaldı artık kalmasında zaten. Anneniz için önemli olan kızı ile damadının gelip ziyaret etmesi mi? Yoksa ele güne karşı hava atmak mı? Annenizin nasıl bir çevresi var ki böyle saçma konulardan dedikodu malzemesi çıkartıyorlar
Çevresi tüm işini gücünü bırakıp böyle dedikodu yapan insanlar .Ben eve gidesim gelmiyor . Komşular hep ev hanımı tüm işleri güçleri eşlerinin ailesini konuşmak .yanlış anlamayın çok kendini geliştirmiş ev hanımları da var .Annemin çevresi için diyorum .İçlerinde çok yaşlı da var ,25 yaşında çocuklu ev hanımları da .Sülalede evlenen ilk ben olduğum için de annem ne olsa gidip onlara sordu .Babam bile söyledi bu kadar her olayı gidip komşulara anlatma sonra sorun okur tamam tamam dedi .Ufak tefek ne varsa anlattı

Niye?
Niye dolduruşa geliyorsunuz? Şuan eşinize olan sevginizle dolu olmanız gerekmiyormu?
Eşinizin yerine koyun bir kendinizi, daha yeni evlisiniz ve karınız anasının lafıyla sürekli huzursuzluk çıkarıyor. Nasıl hissederdiniz? Ne yapardınız? Eşinize saygı ve sevgi duymaya devam edebilir miydiniz?
Başlarda çok geldim dolduruşa sanki eşim bana değer vermiyor ondan yapmadı gibi hissettim .Çok şükür şimdi bir sorun yok bu konuda annem ne dese he he deyip geçiyorum .Bazende korkuyorum Allah anneme büyük bir dert verecek de üstesinden kalkamayacak gibi . Çok küçük şeyleri öyle dert ediyor ki çok şükürsüz .bi kerede ağzından duymadım çok şükür yuvanda mutlusun lafını

Sanki beni anlatıyorsunuz zannettim bir an

Aynı benim annem , biz çocukken hep halamlar babam vs vs kötüydü , çocuk aklı insan annesini hep haklı sanıyor

babam vefat etti baba tarafı ile husumeti bitti

sonra ilk ben evlendim benim eşim onun ailesi derdi oldu annemin ki hiçbir dertleri yok adamlar binlerce km uzakta yaşıyor zaten

şimdi erkek kardeşim evlendi onun kayın-ailesine dadandı hayır işin kötüsü tanımam etmem insanları , dedikodularını dinlemek zorunda kalıp haklarına da giriyorum boş yere

Bilmiyorum tüm cevapları okuyacağım
Umarım çözümü vardır Allah yardımcımız olsun . Anne ile imtihan en zoru :KK43:
Ben annem için endişeleniyorum bazen .Bir insan hiç mi şükretmez .Sadece benim için değil herkese karşı aynı .Babam bazen yalnız kalınca valla bıktım benim ömrümü yedi der .Gerçekten öyle ama :KK43: hep olumsuzlukları görür ,kendine dert arar .İnsanlardan aşırı bir saygı sevgi hürmet bekler .Ben memurum ,balayından döndüm gece evimdeyim sabah 6 da işe gitmek için uyandım .Bu hengamade bile kızım damadım düşündü demiyor ben kırıldım yok onlar gelmedi .

Annem canı sıkıldıkça eşimin ailesi hakkında bir şeyler söylüyor . Yani çok sevmiyorum zaten ama bildiğin dolduruyor .
Bu anne sizi boşatır biraz mesafe koyun. Bana bu insanlar hakkında konuşma deyin. Kötü konuştuğunda iyi şeyler söyleyin senin gibi düşünmüyorum diyin. İyilik yapmıyosun beni dolduruyosun amacın boşanmam mı falan diyin.

Olmasa da komşu köylü kadınlardan biri yaptıysa tamam ,annemin de yapması lazım illaki onu duyması yeterli
iyi de boyle cok zor, ilerde cocuk olunca yok falancaya bunu taktılar sana takılmadı, yok su yok bu..
herseyi paylaşmayın bence. bir de mesafeli olmak zorundasınız, yoksa cok zor

X