Annemde mi sorun var bende mi lütfen değerlendirin..

mavi1320

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2023
61
98
35
Öncelikle merhaba üyeliğim 2. Üyelik yöneticilerin bilgisi dahilinde hesabı açtım çünkü kendi hesabımı tanıyan arkadaşlarım var o sebeple fikir almak istiyorum sizlerden biraz detaylı ve uzun anlatacağım

Ben 8 senelik evliyim 2 evladım var 6 ve 1.5 yaşındalar mesleğim var fakat çocuklarımı büyütmek için çalışmıyorum eşim gece nöbetleri olan biri.. artık çok istesemde çalışamıyorum okul için servis imkanı yok oturduğum bölgede eşimin desteği olamayacak vs sebepleri ile .. konuya döneyim

Yaklaşık 4 senedir farklı bir ilçeye taşındık annem emekli 6 senedir.. oda bizimle geldi babamla ayrılar tek yaşıyor ve inanın hiç çevre edinemedim korona dönemi diye geldigimde tum kurslar kapalıydı aktivite yapacak yer bile bulamadım derken annem sürekli 2. Cocugu dogur ben bakıcam destek olucam ilk çocuğundaki gibi yapmicam dedi durdu tabiki dinlemedim kendi istedigim zaman dogurdum cunku ilk cocugumda herkesle sorun yaratarak yanimda 3 gun durup gitti misafir geldiginde kosup hic gitmemis numaralariyla geliyordu arkalarından gidiyordu cok üzdü beni o dönemler toparlanmam uzun sürdü

Derken 2.cocugum doğdu ondada 5 gün durdu beş karış surat ile yemeğimi ilk gün kendim yaptım çünkü sürekli uyuyordu 2 dogumumda sezeryan oldu 5 gunun sonunda gidebilecegini soyledim ve gitti

Biz esimle ona hicbir zaman cocuklarimizi birakamadik esimle 1 saat yurumek istesek sirf ben mutlu olmayayim diye işim var derdi gezmemi eglenmemi asla istmezdi sakayla karisik 2. Cocuguma bakiyordun ne oldu dedigimde görünce zor geldi pişkinim ben diye cevap verdi şaka gibi

İnsanlara sürekli cocuklarima baktigini soyluyor hemde eşim ve benim yanımda.. benim zoruma giden cok kotu oldugumda asla geliyim biraz uyu demez bir kap yemek getirmez arayip yemegin var mi diye sorar yok dersem gelmez var dersem gelir yer cayini corbasini icer gider evine ..

Biz evine çatkapı gidemeyiz istemez rahatsız olur kendi canı istediginde gelir hizmet ettirip döner cocuklari görünürde sever ama ceremesine katlanmak istemez

Söylediklerim yanlış anlasilmasin sürekli olarak bakmiyor değil derdim beni üzen okadar bunaldım okadar pskolojik olarak üzüldümki bir çay içecek hiç arkadaşım yok burada okadar ağladım ki karsisinda bana yardım eli hiç uzatmadı cocuklari 1 saat ver bana gidip kafa dagitin demedi birkac kere sordugumda bakamam isim var deyip gecti

Evime geldiginde cok ihtiyacim olup cagirdigimda bak geliyorum ama kendimden ödün vererek geliyorum bilincinde ol tarzi kelimeler kullandi kasikla verip kepceyle aldi herzaman

Bencil bir insan oldugunu dusunuyorum artik icimden onu aramak gelmiyor konusmak gelmiyor işi gücü cikar iliskisi baska anneanneler babanneler nekadar da sevgi dolu.. neolur siz söyleyin sorun hangimizde artik kafayi yemek uzereyim
Buraya kadar okuyan herkese tesekkur ederim

Anneniz belli ki rahat bir anne..

Fakat, siz annenize karşı nasılsiniz? Sever misiniz, fedakarlığınız var mı? Saygılı mısınizdır? Anneniz sanki etkiye tepki yapıyor gibi.

Anneniz belli ki rahat bir anne..

Fakat, siz annenize karşı nasılsiniz? Sever misiniz, fedakarlığınız var mı? Saygılı mısınizdır? Anneniz sanki etkiye tepki yapıyor gibi.
Biz annemin herzaman gözünün içine bakan evlatlar olduk yazamadigim okadar sey varki hep destegiz esimde bende .. bunun etkiye tepkilik yanı ne ki anlayamadım. Annemin arasinin iyi oldugu kimse yok aileden herkese sorun cikariyor birtek biz degil kimse evine gidemiyor kardesleri bile .. dengesiz tutumlari cok fazla herkese karsi

Ah cocugum kiyamam sana diyor .. diyor ama sadece lafta malesef

Bakmak ya da yardımcı olmak zorunda değil, ona güvenip mi doğurdunuz diyenler olacaktır ama ben size katılıyorum, ağaç kovuğundan çıkmadık sonuçta insan aile desteğine ihtiyaç duyuyor böyle durumlarda.. özellikle sosyal çevre ve sosyal desteğinizin az olduğu zamanlarda böyle bir destek size ilaç gibi gelirdi ama olmamış, üzüldüm sizin adınıza çünkü bunun ne kadar kıymetli olduğunu biliyorum.. Annenizin herkese karşı öyle olduğunu, herkesle sorun yaşayan biri olduğunu yazmışsiniz, bu durumda beklentiye girmek sizi uzecektir çünkü beklentileriniz gercekleşmeyecek ve siz her defasında uzuleceksiniz.. en azından çocuk bakım desteği konusunda annenizi alternatifler arasından çıkarmanız lazım.. Onunla sadece bir şeyler yiyip sohbet etmeyle kısıtlı kalacak demek ki, destek dışında zaman geçireceksiniz. Büyük çocuk okula başlayacak zaten, diğer çocuk için de ara sıra evinize uğrayacak bir oyun ablası ya da varsa kız kardeşiniz Ablaniz vs yardımcı olabilir, siz de bu esnada bı kahve,alışveriş, keyifli zaman geçirme vs ya da neye hasretseniz, onu yapabilirsiniz.. Degistiremeyecegimiz durumları kabullenirsek sonrasına bakmak daha kolaylaşır, anneyle iletişimi bu ölçüde tutup gerisini siz halledecek siniz, boşuna üzmeyin kendinizi güzel anne 🌸 covid geçti, ilcenizin sosyal imkanlarına, konu komşu durumlarına bı bakın,bir yerden başlayın , hayat geçiyor..

Zaten bakmıycağını biliyomuşsunuz. E bakmaması yine bir mesele olucaksa kime güvenip çocuk yaptınız? Anne garip zaten ama kaynana hayatta yok mu mesela tek onun torunu değil kaynanadan niye hiç beklemiyosunuz?

Bakmak ya da yardımcı olmak zorunda değil, ona güvenip mi doğurdunuz diyenler olacaktır ama ben size katılıyorum, ağaç kovuğundan çıkmadık sonuçta insan aile desteğine ihtiyaç duyuyor böyle durumlarda.. özellikle sosyal çevre ve sosyal desteğinizin az olduğu zamanlarda böyle bir destek size ilaç gibi gelirdi ama olmamış, üzüldüm sizin adınıza çünkü bunun ne kadar kıymetli olduğunu biliyorum.. Annenizin herkese karşı öyle olduğunu, herkesle sorun yaşayan biri olduğunu yazmışsiniz, bu durumda beklentiye girmek sizi uzecektir çünkü beklentileriniz gercekleşmeyecek ve siz her defasında uzuleceksiniz.. en azından çocuk bakım desteği konusunda annenizi alternatifler arasından çıkarmanız lazım.. Onunla sadece bir şeyler yiyip sohbet etmeyle kısıtlı kalacak demek ki, destek dışında zaman geçireceksiniz. Büyük çocuk okula başlayacak zaten, diğer çocuk için de ara sıra evinize uğrayacak bir oyun ablası ya da varsa kız kardeşiniz Ablaniz vs yardımcı olabilir, siz de bu esnada bı kahve,alışveriş, keyifli zaman geçirme vs ya da neye hasretseniz, onu yapabilirsiniz.. Degistiremeyecegimiz durumları kabullenirsek sonrasına bakmak daha kolaylaşır, anneyle iletişimi bu ölçüde tutup gerisini siz halledecek siniz, boşuna üzmeyin kendinizi güzel anne 🌸 covid geçti, ilcenizin sosyal imkanlarına, konu komşu durumlarına bı bakın,bir yerden başlayın , hayat geçiyor..
Çok güzel yazmışsınız zaten yanlış anlaşılsın istemem devamlı bakması zaten değildi bahsettiğim onu istemek beklemek zaten doğru değil .. ayda 1 kere 1 saat alsa yeterdi yada bir gün bir aktivite yapabilsem hayal gbi geliyor zaten .. bahsettiğim buydu bir insan evladının üzüldügünü görüp nasıl bu denli kayıtsız kalabilir bilmiyorum .. erkek kardesim var sadece oda yurtdisinda oturdugum yerde hic tanidigim yok bir cevrem yok hayatim cocuklarim onlari mutlu etmek gezdirmek kurslara götürmek okula goturup getirmekten ibaret

İnanin okadar elim kolum bagli ki bulundugum yerde genc sayisi yok denecek kadar az apartmanda herkes 60+ calismak istiyorm elim kolum yine bagli oglumu kim goturup getirecek kismi herseyimizi etkiliyor

Bir insanin 4 yildir yaşıtıyla sohbet edememesi ne demekmis cok iyi anladim biryerden baslamak istiyorum ama ne yapacagimi hic bilmiyorum pskolojim ciddi anlamda cok bozuldu

Zaten bakmıycağını biliyomuşsunuz. E bakmaması yine bir mesele olucaksa kime güvenip çocuk yaptınız? Anne garip zaten ama kaynana hayatta yok mu mesela tek onun torunu değil kaynanadan niye hiç beklemiyosunuz?
Ben kendimi izah edemedim galiba sorun annemin cocuklarima bakmamasi degil ben bu denli üzgünken neden hiç demiyor ki 1 saat durayim bir yürüyüp gel bana karşı bukadar kayıtsız kalması asıl mesele .. yoksa ben alsin alsin baksin gezeyim kafasinda biri degilim hic gezmek icin anneme cocuklarimi birakmadim üzgünüm mutsuzum tüm çevrem sevdiklerim ardımda başka yerde kaldı insan annesine konduramıyor bazı şeyleri ben bukadar zor bir pskolojideyken annem neden kayıtsız duruyor u düsünüyorum hepsi bu

Bu arada kv birakmam imkansiz kayinpederim alkolik ve esine neredeyse hergun siddet uyguluyor o eve cocuklarimi yollayamam pazarcilik yaptiklari icinde zaten hep tarlada bahcedeler bahtım yokmuş ne diyeyim

Ben kendimi izah edemedim galiba sorun annemin cocuklarima bakmamasi degil ben bu denli üzgünken neden hiç demiyor ki 1 saat durayim bir yürüyüp gel bana karşı bukadar kayıtsız kalması asıl mesele .. yoksa ben alsin alsin baksin gezeyim kafasinda biri degilim hic gezmek icin anneme cocuklarimi birakmadim üzgünüm mutsuzum tüm çevrem sevdiklerim ardımda başka yerde kaldı insan annesine konduramıyor bazı şeyleri ben bukadar zor bir pskolojideyken annem neden kayıtsız duruyor u düsünüyorum hepsi bu
Ben sizi anladım ama mesele şu ki zaten beklentiniz yoktu yani annenizi iyi tanıyosunuz. Bunu düşünüp beklentiye girip kendinizi üzmenizin bi faydası yok. Elbette herkes anormal davrandığını söyleyecektir. Ama anneniz haksız da desek hiçbişiy farketmiycek

Bu arada kv birakmam imkansiz kayinpederim alkolik ve esine neredeyse hergun siddet uyguluyor o eve cocuklarimi yollayamam pazarcilik yaptiklari icinde zaten hep tarlada bahcedeler bahtım yokmuş ne diyeyim
bahtım yok demeniz beni kızdırdı. Evi geçindirmek için hem çalışıp hem çocuğuna bakmaya çalışan bakıcıya verse de cocugunu evde bıraktığı için acı çeken anneler var. Afedersiniz de hem ev hanımısınız hem de gezemiyosunuz diye bahtım kara diyosunuz. Alın iki çocuğu alın kocanızı parka pikniğe gidin o zaman. Tüm gün evde yapacağınız tek iş çocuk bakmak ona da bahtsızım diyosunuz

bahtım yok demeniz beni kızdırdı. Evi geçindirmek için hem çalışıp hem çocuğuna bakmaya çalışan bakıcıya verse de cocugunu evde bıraktığı için acı çeken anneler var. Afedersiniz de hem ev hanımısınız hem de gezemiyosunuz diye bahtım kara diyosunuz. Alın iki çocuğu alın kocanızı parka pikniğe gidin o zaman. Tüm gün evde yapacağınız tek iş çocuk bakmak ona da bahtsızım diyosunuz
Bahtm yok kelimesini kv destek isteyin dediginz icin soyledim bahsettiginiz seyleei zaten yapiyorm Nekadar vicdansızsa bir yorum bu tek amacınız elestirmek daha ne anlatmaya caliatigimi anlayamiyorsunuz imkanim olsa calisirim zaten istegim bu yonde sadece gezmek deyip nasil basite indirgiyorsunuz .. siz benim hayatimi bu denli yargilayamazsiniz yazdigim 2 cumle ile onuda anlamamissiniz zaten tesekkurler

Bahtm yok kelimesini kv destek isteyin dediginz icin soyledim bahsettiginiz seyleei zaten yapiyorm Nekadar vicdansızsa bir yorum bu tek amacınız elestirmek daha ne anlatmaya caliatigimi anlayamiyorsunuz imkanim olsa calisirim zaten istegim bu yonde sadece gezmek deyip nasil basite indirgiyorsunuz .. siz benim hayatimi bu denli yargilayamazsiniz yazdigim 2 cumle ile onuda anlamamissiniz zaten tesekkurler
Destek görmek istediğiniz konuda destek görmediğiniz için yani kendi doğurduğunuz çocuğu başkaları da bakmak için ortak olmuyor diye bahtım yok diyosunuz ve bunu özgür irademle eleştiriyorum. Lakin tek başına çocuk büyütüp zorluk yaşayan hiçbir kadının kendini bu yüzden bahtsız tanımlamasını doğru bulmuyorum. Yorum istemişsiniz yorumumu yaptım

Destek görmek istediğiniz konuda destek görmediğiniz için yani kendi doğurduğunuz çocuğu başkaları da bakmak için ortak olmuyor diye bahtım yok diyosunuz ve bunu özgür irademle eleştiriyorum. Lakin tek başına çocuk büyütüp zorluk yaşayan hiçbir kadının kendini bu yüzden bahtsız tanımlamasını doğru bulmuyorum. Yorum istemişsiniz yorumumu yaptım
Elestirin demedim kücümseyinde demedim haddinizi bilin işi cocuk bakimina getirip durmayin olayi carpitmayin bunu anladiysanz yanlis anlamissinz diyorm uzatip durmayin ayni yerden allah askiba

Elestirin demedim kücümseyinde demedim haddinizi bilin işi cocuk bakimina getirip durmayin olayi carpitmayin bunu anladiysanz yanlis anlamissinz diyorm uzatip durmayin ayni yerden allah askiba
Küçümseme yok nerden uydurdunuz? Ben bile eşim istiyor diye ilerde çocuk yapmak istiyorum ama kimseye baktırmamak için birkaç yıldan önce düşünmüyorum. Annem yardım edicem demesine tağmen yardımını istemiyorum. İlla size kendi annelik dertlerimi anlatıp kendimle kıyas mı yapayım sizi asıl böyle küçümsemiş olurum. Görüşünüz bana uymuyor dünyadavtek başına çocuk büyüten tek siz değilsiniz tam tersine siz bahtsızım diyip çocuğuna kendi bakan anneleri küçümsüyosunuz

Küçümseme yok nerden uydurdunuz? Ben bile eşim istiyor diye ilerde çocuk yapmak istiyorum ama kimseye baktırmamak için birkaç yıldan önce düşünmüyorum. Annem yardım edicem demesine tağmen yardımını istemiyorum. İlla size kendi annelik dertlerimi anlatıp kendimle kıyas mı yapayım sizi asıl böyle küçümsemiş olurum. Görüşünüz bana uymuyor dünyadavtek başına çocuk büyüten tek siz değilsiniz tam tersine siz bahtsızım diyip çocuğuna kendi bakan anneleri küçümsüyosunuz
Ayni yerlerden bakamiyoruz o sebeple birsey demeyecegm artk kilitlediniz kendinizi cocuk bakmaya olay bu degil annemin bana kayitsz kalisi buda cocuk bakarak duzelecek birşey degil zaten böyle bir talebimde olmadi kendisinden zira yanlis buluyorm büyutme babında baktırmayı hala anlamamkta israr ediyorsnuz

Esinizin istegiylede cocuk dogurulmaz buda benden size bir tavsiye olsun guzel bunalima girersiniz oradan ahkam kesmeye benzemez bu iş neticede anne olacaksiniz biri istedi diye esya degil bu dunyaya getiresiniz

Son düzenleme:
Doğur beraber bakarız diyen annem. Lohusayken 3 hafta baktı. O da her gün 1 saat ne kadar yorulduğunu anlata anlata. Sonra da resmen yazligina kaçtı. Bir daha da gören olmadı:) Arada benim kıza bakıp ahhh seni ben büyüttüm diyor:) Paralel evrende galiba:)
Hay allah 🫢 benim sorunum annemin cocuklarima bakmamasi dgil yukardada dedigim gibi en basiti hastanelik oluyorum migrenden maxi migrenim var yilda 1 2 defa tutar safra cikarmaya basliyorm cocuklugumdan beri var asla nasil oldu acaba diye gelmez aeamiz yuruyerek 10 dakika telefondan vah tuh deyip gecer burada eksik olan sevgisi mi bencilligimi herkes mi böyle bu kıskac beni gercekten yordu

Hay allah 🫢 benim sorunum annemin cocuklarima bakmamasi dgil yukardada dedigim gibi en basiti hastanelik oluyorum migrenden maxi migrenim var yilda 1 2 defa tutar safra cikarmaya basliyorm cocuklugumdan beri var asla nasil oldu acaba diye gelmez aeamiz yuruyerek 10 dakika telefondan vah tuh deyip gecer burada eksik olan sevgisi mi bencilligimi herkes mi böyle bu kıskac beni gercekten yordu
Sevgisi eksik. Hayır herkes böyle kıskanç değil. Benim sorunum da bakması değil konuştuğu ile yaptığı arasında uçurum olması. Ben zaten yaşlı insanların sürekli bakmasına karşıyım ama bir 2 saat birakabilmeliyim. Ama yok. Böyle kabul ettim

Sevgisi eksik. Hayır herkes böyle kıskanç değil. Benim sorunum da bakması değil konuştuğu ile yaptığı arasında uçurum olması. Ben zaten yaşlı insanların sürekli bakmasına karşıyım ama bir 2 saat birakabilmeliyim. Ama yok. Böyle kabul ettim
Aynı durum bizde de mevcut tam dediginiz gibi birine anlatirken duysanız biz onun dunyasıyız ben hastanelik oluyorum umrunda olmuyor .. insan kızı bir saat yürüsün açılsın iyi gelir deyip bi teklifte bulunabilir bunun adı bakmak zaten olmuyor 1 saat sadece ya bazen oglumu birakirdik kv ye kp yokken ( alkolik şiddet var o sebeple evdeyken korkariz ) pazara gitmek icin yada bir is halletmek icin sirf ben esimle ciktim diye onlara cocukmu birakilir siz napacaksnz gezecekmisiniz nereye gideceksiniz yani gercekten kadın benim durumumdan hosnut oluyor

Mühendisim calışma hayatıma dönmek istiyorum ben bunu yapamadıkca ( eşim.nobet usulu çalısıyor oglumun getir götürünü yapamiyoruz eş desteği olamiyor bakicilar cok fahiş fiyatlar veriyor 2 cocugu duyunca halbuki okula gidip gelecek ama goturemiyoruz ) o mutlu oluyor bunlardan

Bi aktivite yapiyoruz beni niye almadiniz diyor davet ediyorsun ben yogunum gelemem diyor bana gel ama cocuklari getirme diyor kocana birak kahve icelim diyor gercekten bu dengesizlikleri beni dehset yordu

X