Anneme giderken kayınvalide ve görümce.

bence boyle tepki vermeden devam et. bak sana saramayinca esine sarmislar iste. esine de sorma bir sey kendileri ne yapacaklarsa halletsinler. sen mesafeni koru, suratini asmadan iliskini yurut onlara malzeme vermemeye calis. gercekten cok zor ama bir sure sonra onlarin da gazi iner. sen simdi onu cagirmasaydin oradan bir suru laf soyleyecekti, onu yapamayinca dolmus iste. boyle insanlari Allah islah etsin, kafan rahat olmak varken niye sorun cikariyorsun ki.
O kadar doğru ki yani gül gibi geçinmek eğlenmek varken neden bu dimi ? Bizimde gelinimiz var 6 yıllık annem yüzyüze bakıyoruz diye tek kelime etmez rahatsız olduğu durumlarda olsa. Çok hoşuna gider abimin yengeme ilgisi. Benimde öyle rahatsız etmem. Bazen kendimi sorguluyorum sen mi hata yapıyorsun sonra diyorum ki kanarya daha sabah kahvaltı sofrasında eğlendiniz oturdunuz akşam kadın gelmiş laf sokuyor sen ne yapmış olabilirsin ki ? Ben karışmadım ama çok kötü kavga ettiler inanın üzüldüm de annesine. Ailedir tabikide barışcak anadır babadır kardeştir ben karışmadım birşey de demedim ama evlatlarından ayrılsınlarda istemem. Önceki konumdada demiştim kaynanam laf sakıyor oğlunu kaybetmek mi istiyor diye yanlış anlamışlardı bundan bahsediyordum. Eşim haddinizi bilin kendinize gelin diye bağırdı. Ne kötü bişey ne vardı yemek masasında laf sokmasını gerektiricek ? Bazen diyorum ki konuş kanarya anne benimle sıkıntın ne ben hırsız değilim namssuz değil yalan konuşmuyorum senin bu laf sokmalarıın sebebi ne diye sonrada girme polemiğe diyorum. Ah ah bilmiyorum bakalım ne olcak.

Eşim çok gergindi yorum yapmadım olay sonrası konuşmadıkta. Şunu söyliyim sadece uyuyoruz diye kahvaltıya gitmicektik ben 1 haftadır gitmiyoruz diye eşime uyandım gideriz dedim. Kayınvalidem tabi “kızım abin senin geliceğini duyunca geldi” dedi. Bende “ ben uyuyordum anne uyandığım için inmeye karar verdik dedim” çünkü istediğini yapmayınca tersliyor onlara göre hareket edeceğimizi düşünüyorlar. Akşamda yemek almışlar canınız çekmesin onu hazirlicaklar işim var diye geç çıktım tek izin günüm işimi bırakıp yardıma gitmem saygısızlık olur kendime. Eşim onların yanında beni sevdiğini gösteren bi davranış yapınca kılıbık demeye getirdi kaynanam laf soktu. Kardeşide. Eşimde yemedi yemek bağırdı kendinize gelin haddinizi bilin dedi. Saçma saçma boş boş konuşmayın kanaryaya şunu diyorum yok şöyle yok böyle kendinizde misiniz siz 10 oldu bu yiyin alın yemek dedi. Daha birsürü şey. Kardeşine sende az değilsin sende sus diye bağırdı. Eşimi ilk defa böyle gördüm. 10 dakika sonra dağıldık zehir oldu kayınvalidem de diceğine dediğine pişman oldu. Sizi severim anlatmak istedim :)
O kadar doğru ki yani gül gibi geçinmek eğlenmek varken neden bu dimi ? Bizimde gelinimiz var 6 yıllık annem yüzyüze bakıyoruz diye tek kelime etmez rahatsız olduğu durumlarda olsa. Çok hoşuna gider abimin yengeme ilgisi. Benimde öyle rahatsız etmem. Bazen kendimi sorguluyorum sen mi hata yapıyorsun sonra diyorum ki kanarya daha sabah kahvaltı sofrasında eğlendiniz oturdunuz akşam kadın gelmiş laf sokuyor sen ne yapmış olabilirsin ki ? Ben karışmadım ama çok kötü kavga ettiler inanın üzüldüm de annesine. Ailedir tabikide barışcak anadır babadır kardeştir ben karışmadım birşey de demedim ama evlatlarından ayrılsınlarda istemem. Önceki konumdada demiştim kaynanam laf sakıyor oğlunu kaybetmek mi istiyor diye yanlış anlamışlardı bundan bahsediyordum. Eşim haddinizi bilin kendinize gelin diye bağırdı. Ne kötü bişey ne vardı yemek masasında laf sokmasını gerektiricek ? Bazen diyorum ki konuş kanarya anne benimle sıkıntın ne ben hırsız değilim namssuz değil yalan konuşmuyorum senin bu laf sokmalarıın sebebi ne diye sonrada girme polemiğe diyorum. Ah ah bilmiyorum bakalım ne olcak.
Bence konuşma çünkü laf anlamıyorlar anlatsan bile. Zaten onu anlayacak biri olsa böyle davranmaz. Sen yine de çok kinlenme, kendini gaza getirme. Bir süre sonra düzene girecek inşallah

Merhaba arkadaşlar. Sizden aldığım tecrübelerle dahada rahatladım ve sakinleştim. En sonda eşimle birlikte tatil konusunu konuştuk yıllık iznini almış otel bile bakıyoruz. Asıl konuya gelirsek size ufak birşey sormak istiyorum ön yargılı yaklaşmak istemem. Pandemiden dolayı bayadır annem ve kayınvalidem görüşmüyor yani gelip gitmiyoruz normal olarak. Şuanda aşı oldular. En son kayınvalidem annemleri çağırmıştı annem kendni mahçup hissediyor borçlu hissediyor laf ederler kızım diyor. Annemde memlekete gidicek gitmeden çağırıyım dedi. Kendi evi kendi düşüncesi sorun şu kayınvalidem her yere kızını ve damadınıda takıyor. Şöyle örnekliyim diyelim ki kayınvalidemi çağırdım annemler var diye kaynanam eşime der ki kardeşinide çağır. Şahit oldum bizzat. Bunu kahvaltılarda ve herşeyde yapar. Tepkimi koyuyorum lakin annem kayınvalidemi aricak çağırmak için anneme demese bile kaynanam eşime kardeşini çağırmadı o da gelsin dicektir. Günah almak istemem ama genelde hep böyle dediği için aklıma düştü. Annem derse gelsinler kızım ne yapayım ne olcak birşy deme kocana aranı bozma 2 tabak fazla koyarım dedi. Mesela tabak değil anne davet edilmeyen yere böyle yapmaya alışmamaları gerekiyor eşiminde bunun normal olmadığını öğrenmesi gerekiyor bugün gelirse yarında gelicek dedim. Annem deme bişey kızımda gelsin derse gelsin o da dedi. Siz ne düşünüyorsunuz yakın oturuyorlar aile yapıları böyle ama beni alakadar etmez aile yapıları. Olurda böyle bişey olursa eşim kardeşimde gelsin mi derse ne demeliyim? Muhtemelen ben “ yani sürekli ne bu kardeşimde gelsin mevzusu anlamıyorum geldiği zamanlarda oldu neden araya giriyorsun neden davet ettiriyorlarki hiç hoş değil” diye çıkışabilirim çünkü bana göre normal değil. Sizce normal mi ? Annemde kayınvalidende yılda 1 kere geliyor kızım gelsin görümcende olsun bişey olmaz diyor. Kafam karıştı canlar ❤️
Görümceyle bi sorun mu var? Bana normal geldi

Kanarya mükemmel olmuş eşinin hadlerini bildirmesi
Üzülme hiç
İlahi adalet mi diyeyim ne diyeyim bilemedim gerçekten. Herşey kaldı sofrada 300 liralık masraf yapmışlar yenmedi çay içilmedi. Neden kayınvalidem laf soktuğu için. Laf sokma sebebi eşimin beni yanına çağırması. O yüzden sinirlendi eşim. Kanaryaya gel diyorum milletin bana benzetmesini yapıyor git yüzlerine söyle dedi. Bundan sonra ne olucak bilmiyorum hiç müdahele etmedim ben. Karışmadım da.

Katlanınca kazanıcak mıyım ? Ne olcak peki ? 1 haftalık evliykende gezimize gelmemeli herhalde kendide evli çocuğu var 🧐
Kazanmak derken mutlu bi evlilikten bahsettim. Gelmemeli ama bunu onlar düşünemiyosa siz bu yaştan sonra edep adap öğretemezsiniz ve eşinize söylerseniz ailesini savunmak zorunda hisseder. Nasıl insanlar olduklarını nişan döneminde anlamalıydınız ki nişan dönemi bunun içindir zaten. Bakarsınız uygun değilse hal hareketleri evlilik gerçekleşmez bu saatten sonra ailesi hakkında dediğiniz herşey huzursuzluk olarak geri dönecek size çnkü eşinizin ailesini savunacağını düşünüyorum

Kazanmak derken mutlu bi evlilikten bahsettim. Gelmemeli ama bunu onlar düşünemiyosa siz bu yaştan sonra edep adap öğretemezsiniz ve eşinize söylerseniz ailesini savunmak zorunda hisseder. Nasıl insanlar olduklarını nişan döneminde anlamalıydınız ki nişan dönemi bunun içindir zaten. Bakarsınız uygun değilse hal hareketleri evlilik gerçekleşmez bu saatten sonra ailesi hakkında dediğiniz herşey huzursuzluk olarak geri dönecek size çnkü eşinizin ailesini savunacağını düşünüyorum
Nişan döneminde de vardı. Eşimleyken abi şunu al getir diye sürekli rahatsız ederdi gelmek isterdi. Bunun içinde sevdiğim adamı bırakmak istemedim. Kardeşiyle ilgilide tek kelime etmedim yani neden böyle niye rahatsız ediyor atlıyor diye. Sadece gelmek zorunda değiller birlikte yiyelim gidelim tarzı konuştum.

Nişan döneminde de vardı. Eşimleyken abi şunu al getir diye sürekli rahatsız ederdi gelmek isterdi. Bunun içinde sevdiğim adamı bırakmak istemedim. Kardeşiyle ilgilide tek kelime etmedim yani neden böyle niye rahatsız ediyor atlıyor diye. Sadece gelmek zorunda değiller birlikte yiyelim gidelim tarzı konuştum.
Bu böyleyse değişmez ki huyları nişanlıyken hallederiz düzeltiriz diye düşünüyoruz ama zaman geçtikçe batıyo işte kaç yıllık evlisiniz belki zaman geçtikçe değişir

Daha yeni. İlk zamanlara göre düzelme var çünkü mesafeli davranıyorum. Sonra laf sokuyorlar işte :)
Zamanla düzelir sen ağırlığını koy laf sokarlarsada normalde nasılsan öyle davran sus pus olmayada gerek yok saygısızlığada kendini ifade et ki ileride sorun yaşama zamanla zaten bizim gelin böyle demek ki derler susarlar 😊

Zamanla düzelir sen ağırlığını koy laf sokarlarsada normalde nasılsan öyle davran sus pus olmayada gerek yok saygısızlığada kendini ifade et ki ileride sorun yaşama zamanla zaten bizim gelin böyle demek ki derler susarlar 😊
İnşallah canım. Ben öyle yapıyorum hırslarını alamayıp eşimede laf sokuyorlar. En son kavga ettiler işte :)

X