Annemin anlaşılmayan davranışları

Yahu bu işler nasip kısmet sıraya bakmıyor ki. Bence abiniz anlayışla karsılar güzel bşr dille kırmadan anlatın. Sonuçta o sizin abiniz neden canınıza nispet yapasınız oda bence nispet yaptıgınızı düşünmez. Sonrasında bırlıkte annenızle konusun abiniz onayladığını sırasını vermek istediğini söylerse anneniz kızsada anlayacaktır
Abime birkaç kez konuyu açtım aslında sessiz kalıyo bakarız diyo sürekli bende sürekli bu konuyu açıp yeter dedirtmek istemiyorum

Yaşın biraz küçük annen belki ondan dolayı böyle düşünüyordur. Onun dışında evlilik sıra değil kısmet işidir bana göre
Evet öyle bencede
Oncelikle tuhaf dusunen kisi anneniz. Anneniz kesin baska bir sebepten istemiyor size boyle ayak yapmis. Ayrica herkes istedigi kadar okur istedigi zaman evlenir. Abinizin sevgilisinin okumasina laf etmeniz yersiz olmus. Tavsiyeme gelince ya annenize dusuncesinin sacmaligini anlatacaksiniz ya da abinizle konusun da size icazet versin.
iyide onun bitmeyen eğitimi yüzünden biz mağdur oluyoruz annem laftan anlamıyor yada bahane ediyor ama bahane ediyorsa bile yine abimin kız arkadaşı yüzünden. Annem bu konuda konuşmuyo benimle abimde tamam bakarız deyip geçiştirdi beni

23. Abimle konuşamıyorum canı sıkkın ilişkisi yolunda gitmiyo çünkü ama oda sonuna kadar devam edeceğim diyor bırakmıyor anneme söylesede annem takmış durumda maalesef önce abin diyerek...

iyi de abi hiç evlenmezse kaç yıl bekleyeceksiniz

eşimden büyük iki görümcem var

büyük görümce bizden önce evlenen abiden de büyük

biz evlenirken görümcem 34 yaşında biz 26 yaşındaydık keza diğer görümcem de 29

büyük görümcem 37 yaşında evlendi küçük görümcem 43 yaşında bekar

biz 14 yıldır evliyiz

Son düzenleme:
iyi de abi hiç evlenmezse kaç yıl bekleyeceksiniz

eşimden büyük iki görümcem var

büyük görümce bizden önce evlenen abiden de büyük

biz evlenirken görümcem 34 yaşında biz 26 yaşındaydık keza diğer görümcem de 29

büyük görümcem 37 yaşında evlendi küçük görümcem 43 yaşında bekar
Bende bu bahsettiğiniz gibi olmak istemiyorum ya:KK43:

Evet öyle bencede

iyide onun bitmeyen eğitimi yüzünden biz mağdur oluyoruz annem laftan anlamıyor yada bahane ediyor ama bahane ediyorsa bile yine abimin kız arkadaşı yüzünden. Annem bu konuda konuşmuyo benimle abimde tamam bakarız deyip geçiştirdi beni
Yine soyluyorum bu abinizin kiz arkadasinin degil sizin annenizle probleminiz. O zaman o da şöyle dusunsun 'erkenden evlenmeye heveslendi mustakbel gorumcem diye benim akademik hayatim baltalaniyor' . E siz de onun hayatina ve heveslerine ket vurmak istiyorsunuz o zaman. Cok sacma. Annenizle sorununuzu cozmelisiniz. Kimseye bilenmeyin bu yuzden.

İyi sabahlar kk
Buralara yeni geldim söze nasıl başlanır bilmiyorum ama giriş yapıyorum hemencecik. 5 yıldır bir ilişkim var ve evlenmek istiyoruz ama annem sürekli en büyük abin evlensin önce anca o zaman onaylarım diyor. Abimle arkadaş gibiyiz ama onada gidip konuyu açamıyorum çünkü onunda ilişkisi çok karışık nispet yapar gibi olacak diye konuşamıyorum babam zaten işlerden eve uğramıyor, sevgilim sürekli şıkıştırıyor. Ben ne yapayım? Kendimi evliliğe hazır hissediyorum yada en kötü nişanlılık döneminde olmak istiyorum abimleri beklemek istemiyorum yukarıdada yazdığım gibi çok karışık ilişkileri kafadan 2 yılımız var diyorlar. Abimin sevgiliside bi tuhaf kafasını okumaya takmış üni bitirmesine rağmen üzerine okuyacakmış o bitince evlilik yoluna gireriz diyorlar ki dahada bir sürü sorunları var ben daha 2 yıl beklemek istemiyorum:KK43:
Bence abinizin kız arkadaşı hani okumaya takmış ya okulu bitmesine ramen bir daha oluyacakmış. O kadar doğru bir karar vermiş ki keşke sizde evlilik yerine biraz okulunuzu kariyerinizi düşünseniz. Şu hayatta tek hayali evlilik olmamalı bir insanın.

Bence abinizin kız arkadaşı hani okumaya takmış ya okulu bitmesine ramen bir daha oluyacakmış. O kadar doğru bir karar vermiş ki keşke sizde evlilik yerine biraz okulunuzu kariyerinizi düşünseniz. Şu hayatta tek hayali evlilik olmamalı bir insanın.
Ben okulumu bitirdim zaten ama insan hayat boyuda okumaz ki dahada devam edicem diyo ünide çalışmak için birazda hayatın gerçeklerine döner yani

Yine soyluyorum bu abinizin kiz arkadasinin degil sizin annenizle probleminiz. O zaman o da şöyle dusunsun 'erkenden evlenmeye heveslendi mustakbel gorumcem diye benim akademik hayatim baltalaniyor' . E siz de onun hayatina ve heveslerine ket vurmak istiyorsunuz o zaman. Cok sacma. Annenizle sorununuzu cozmelisiniz. Kimseye bilenmeyin bu yuzden.
Ama bana tek sorun abim ve ilişkisi gibi geliyo. Hep birşey yapmak istediğimde karşıma abimin kız arkadaşı çıkıyo ister istemez takmış durumdayım ona

Ama bana tek sorun abim ve ilişkisi gibi geliyo. Hep birşey yapmak istediğimde karşıma abimin kız arkadaşı çıkıyo ister istemez takmış durumdayım ona
Sizin sorununuz anneniz. Annenizle ugrasamadiginiz icin yazik kizi gozunuze kestirmissiniz. Iyi yapiyor kimseyi dinlemeyip kendine yatirim yaparak. Takdir ettim.

Eskide kaldı o sırayla olan evlilikler ya.. şimdi kimin kısmeti geldiyse o evleniyor. Normal olan da o ... bir akraba 22 yasında evlendi ablası o zaman 30 yaşında falandı. O ayıp mı etti şimdi. Ablası hiç takmadı bu durumu

Ben okulumu bitirdim zaten ama insan hayat boyuda okumaz ki dahada devam edicem diyo ünide çalışmak için birazda hayatın gerçeklerine döner yani
Yaşının gençliğine veriyorum bu yazdığın yorumu. Hayatın gerçekleri evlilik değildir bunu bence kabullen insan hayatı boyunca okuyabilir bu onun en doğal hakkı ben şuan 3. Üniversitemi okıyorum mesela ve bu hayatın gerçeği. Şuan düzgün bir işte çalışabilmek için dümdüz bir üniversite mezunu olmak yetmiyor yaşın 23 olduğu için bunun farkında değilsin bence. Abinin sevgiliside iyi bir gelecek için evliliği değil kariyerini tercih etmiş helal olsun o kıza. Ayrıca 2 sene sonra evlenicez diyormuş kız 2sene beklesen çalışıp biraz birikim yapsan belki kariyerin için birşeyler yaparsın sende ? 23yaş bir evlilik için çok erken bir yaş hangi yıldayız bu evlenme aşkı ne ?
annenin bu davranışı yanlış abin evlenmeden evlenemezsin demesi ama annen senin yaşın küçük olduğu için sen evlenme diye bunu söylemiş iyide söylemiş. Düşüncelerin nereden baksan hepsi yanlış.

23 yas bence hicte erken degil?? Neden boyle genelleme yapiliyor anlamiyorum. Ben 20 yasimda evlendim 2 kizlarim var suan 26 yasindayim ve meselgim eczaci. Ve cooook mutluyum❤️ Kader kismet.. hayirli is uzarsa iyi olmuyor malesef

Annem başa çıkılır gibi değil ki evlenmek istememden doğal birşey yok bence ama olay oluyo bu durum ona odaklanmış durumdayım o yüzden sağolun olumlu örneğiniz için.

annenize değil abinize gideceksiniz

abi annem böyle diyor, bu makul değil

kimseyi hadi evlenin diye sıkıştıracak halim yok ya

anneme anlat, bunun senin için önemli olmadığını şeklinde anlatacaksınız

bir de kızlar genelde erken evlenir bir şey olmaz deyin geçin

çevremde çok kız var abisinden önce evlenen

özellikle okumadı sie kızlar evlenir abiler iş güç sahibi oluncaya kadar bir süreç geçer

23 yas bence hicte erken degil?? Neden boyle genelleme yapiliyor anlamiyorum. Ben 20 yasimda evlendim 2 kizlarim var suan 26 yasindayim ve meselgim eczaci. Ve cooook mutluyum❤️ Kader kismet.. hayirli is uzarsa iyi olmuyor malesef
Isterse 18inde evlensin karisan yok da abisinin sevgilisine kesmis faturayi kiz okumak istiyor diye🤦‍♀️ sizin gibi kendine guvenebecegi bir meslegi ya da guvencesi olsa bana zaten pek duracakmis gibi gelmiyor.

20 yaşında eczacı mı oldun?

Sacmalamissiniz herkes okumak zorunda mı Aşkla derdiniz ne🤣🤣🤣🤣🤣

X