Annemin beni zor durumda bırakacak ikilemi

crn_21

Aslan anası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
2.459
2.616
35
Kızlar selam. 36 haftalık hamileyim. Abartılı düşkünlüğü olan,doğumdan sonra en iyi ihtimalle bebeğin 40i çıkana kadar bizle kalmayı planlayan, aşırı zor karakter bir kaynanam var ve bir o kadar rahat,kaynanaya karakter olarak taban tabana zıt bir annem var. Kaynana genel olarak zaten sürekli annemin ilgisizligini eleştirip duruyor. Bugün annemle telefonda konuştuk. Kendisinin ev sahibiyle sorunları var ve ufaktan ev arayışında. Şu an bana baya yakın oturuyor (yürüyerek en fazla 10 dk) Gelin görün ki annanem ve dedemin bu ara yaşlılık kaynaklı sağlık sorunları başladı. Annemler toplamda 3 kız kardeş. Biri biraz uzakta oturuyor diğerinin evi annemin şu an ki eviyle 500 metre. Annem bugün telefonda sana danışmam gereken bir şey var dedi. Ev bakarken nerden bakacağı konusunda kararsız kalmış. Artık anneme çok sık gitmem gerek,hiç iş yapamıyorlar mecbur yardım gerekiyor dedi. Tam olarak ne dememi bekledi bilmiyorum zaten bende ne dicegimi bilemedim. Kaynana zaten benden cikmicak muhtemelen dedim ona da müsade etme ne o öyle uygun bir dille uyar dedi.
Ben 1 sene calismayacagim doğumdan sonra ama bunun işe dönmesi ve dönünce çocuğun anneler tarafından bakılması var. Şimdi kaynana annemin bana yakın olmak varken diğer 2 kız kardeşine rağmen annesine yakın olmayı tercih ettiğini duyarsa bir de onu diline dolayacak ve ben bu muhabbetlerden çok ciddi anlamda sıkıldım. Sıkıldığımı ters bir dille belli etsem de işe yaramıyor bi şekilde yine konuşuluyor. Siz olsanız ne yaparsınız merak ediyorum.

Bakın bu kaçıncı konunuz annenizi bı salın bı kadin böyle kv mi hiç ilgilendirmez konu ayrıca kv min bu tavrı önce eşinden sonra sizden kaynaklı bunu çözmeniz şart hala annenizle ilgili sürekli bir sikayet
Doğum yaptınız 10 gün geçince diyeceksiniz ki kv ye teşekkür ederim artık kendim hallederim çocuk buyur bakıcı ayarlarınız hayatınız devam eder bakın siz sınır belirlemeyip her şeyin sorumlusunu anneniz olarak görmeye devam ederseniz gram yol alamazsiniz

Kızlar selam. 36 haftalık hamileyim. Abartılı düşkünlüğü olan,doğumdan sonra en iyi ihtimalle bebeğin 40i çıkana kadar bizle kalmayı planlayan, aşırı zor karakter bir kaynanam var ve bir o kadar rahat,kaynanaya karakter olarak taban tabana zıt bir annem var. Kaynana genel olarak zaten sürekli annemin ilgisizligini eleştirip duruyor. Bugün annemle telefonda konuştuk. Kendisinin ev sahibiyle sorunları var ve ufaktan ev arayışında. Şu an bana baya yakın oturuyor (yürüyerek en fazla 10 dk) Gelin görün ki annanem ve dedemin bu ara yaşlılık kaynaklı sağlık sorunları başladı. Annemler toplamda 3 kız kardeş. Biri biraz uzakta oturuyor diğerinin evi annemin şu an ki eviyle 500 metre. Annem bugün telefonda sana danışmam gereken bir şey var dedi. Ev bakarken nerden bakacağı konusunda kararsız kalmış. Artık anneme çok sık gitmem gerek,hiç iş yapamıyorlar mecbur yardım gerekiyor dedi. Tam olarak ne dememi bekledi bilmiyorum zaten bende ne dicegimi bilemedim. Kaynana zaten benden cikmicak muhtemelen dedim ona da müsade etme ne o öyle uygun bir dille uyar dedi.
Ben 1 sene calismayacagim doğumdan sonra ama bunun işe dönmesi ve dönünce çocuğun anneler tarafından bakılması var. Şimdi kaynana annemin bana yakın olmak varken diğer 2 kız kardeşine rağmen annesine yakın olmayı tercih ettiğini duyarsa bir de onu diline dolayacak ve ben bu muhabbetlerden çok ciddi anlamda sıkıldım. Sıkıldığımı ters bir dille belli etsem de işe yaramıyor bi şekilde yine konuşuluyor. Siz olsanız ne yaparsınız merak ediyorum.

Duyurma? Kaynananın işi gücü yok, anneni mi takip edecek? Kaynana bahsetmeyebilirsin taşınma işini.

Bu kadar kaynana kininiz varsa, gerçekten eşinizle çekinmeden konuşun, araya mesafe koyun ve kadına bir şey yaptırmayın. Sizin hayatınızda çoğu şeyi kaynana yapıyor, yardımcı oluyor sonra kötü oluyor. Bu kadın robot değil, iş görsün ama sesi çıkmasın olmuyor.

Annesi yaşlı iken ve bakıma muhtaç iken anneniz tabi ki annesine bakmalı. Sizi beslemiş büyütmüş sıra kendi evlatlık vazifesinde.
Kusura bakmayın ama annenizi kayinvalide ağzına sakız etmissiniz. Burada hatanın çoğu sizde buna cüret bile edememeli.

Surdaki her konuda daha da şoka giriyorum.
O gariban ananizi nasil bezdirdiyseniz kadincagiz size tasinacagi yeri danismak zorunda hissediyor.

O kaynananiz gariban gelinini (sizi) nasil bezdirdiyse annenize bilenecek hale gelmissiniz.

Size ne, kaynananiza ne annenizin ev lokasyonundan?

Kaynananiza laf vermek istemiyorsaniz cocugunuza 1 sene sonunda da kendiniz bakmalisiniz bence, zaten büyüklere güvenerek çocuk yapmayi hic anlamamisimdir.

Ya hic olmasalardi?

Sizin bu hayatta net bir durusunuz yok. Daha once bir baskasinin konusunda da yazmistiniz ki kocaniz sizi her gun yurutmus gebelikte. Tabiki sagliginizi dusunmus evet ama sizin cidden bu forumda yazdiklarinizdan gercekten hicbir konuda net durus sergileyemediginiz ortada. Anneniz tabiki annesine bakmak onla ilgilenmek istiyorsa ona yakin ev tutacak. Degil kaynana kocaniz bile bu konuda agzini acip tek laf edemez. Neden hayatinizin ipleri hep esiniz ve kaynananizda ve siz annemden uzak kalicam diye uzulmek yerine kaynanam laf edecek derdindesiniz? Cunku biliyorsunuz en ufak bir kendi olma cabanizda kaynana ve es yuzunden bir evlililginiz kalmayacak. Suan yuz veriyorsunuz diye herkes hersey yolunda saniyor. Lutfen artik en azindan kahnananiza annenizi ezdirip durmayin. Yaklasik sekiz aydir karninizda cocugunuz var. Dokuz ay sizi karninda tasimis begenseniz de begenmeseniz de sizi bu yasa getirmis ananizi uc gunluk kaynanaya malzeme edip durmayin. Kendinizden pay bicin sizin cocugunuz gun gelip de sizi kaynanaya degisse ne hissedersiniz? Annenizin de uzaga tasinmasini istemiyorsaniz acikca anne sana ihtiyacm var gitme deyin olsun bitsin. Pasif agresif takilarak elde ettiginiz bir ikincil yarar var. Muhtemelen magdur pozisyonunda kalmak hosunuza gidiyor ama buna bir yerde son vermelisiniz.

Ya Allah aşkına insanlar çoluğunu çocuğunu büyütmüş, belki biraz rahat edecekler anne babalarının ihtiyacı ortaya çıkmış, bir taraftan da kızı doğuracağım annemi yanımda isterim diye tutturur. Bi salın insanları, gelip sevsinler torunlarını ama illaki bakacaksınız benim çocuğuma diye tutturmayin. Kadın nereden isterse tutsun evini. Siz kv uzak tutun ve çocuğunuza oturup bakın. İlk on gün dışında yardima ihtiyaciniz kalmıyor zaten ...

Çocuğunuza annenizin ya da kayınvalidenizin bakmasını istiyorsanız çocuk yapmadan önce onlarla oturup bu konuyu derinlemesine konuşmanız, rızalarını almanız, ona göre plan yapmanız gerekiyordu. Anneniz çocuğunuza bakacağına dair önceden size bir söz vermediyse bırakın kadını istediği yere taşınsın, annesi ile istediği gibi ilgilensin. Kayınvalideniz sizin yanınızda annenize laf edememeli, bu konuda net bir tutum sergilemelisiniz. Kayınvalidenizin size gelip o kadar uzun süre kalmasını istemiyorsanız bunu açık bir şekilde belirtmelisiniz.

Annesi yaşlı iken ve bakıma muhtaç iken anneniz tabi ki annesine bakmalı. Sizi beslemiş büyütmüş sıra kendi evlatlık vazifesinde.
Kusura bakmayın ama annenizi kayinvalide ağzına sakız etmissiniz. Burada hatanın çoğu sizde buna cüret bile edememeli.
Nedir bu kaynanaya yaranma sevdası mikemmel gelinlerde annesini bile harcıyor
Yaşlı Kadın daha yaşlı anne babasına bakacak bir de bebe bakacak istiyor ki dibinde ev tutsun
Mide bulandırıcı şekilde bencilsiniz anneniz değil sorun sizde

Anneniz nerede istiyorsa orada ev tutar .
Gerçekten annenizi artık kimsenin eleştirmesine müsade etmeyin diyeceğim ama ilk eleştiren sizsiniz.

Yapacağınız şey belli doğurup bakacaksınız kendiniz . Bir şey diyen olursa vereceksiniz cevabını susturacaksınız.

X