Annemin beni zor durumda bırakacak ikilemi

Kayinvalidenize ona ihtiyacınız olmadığını söyleyeceksiniz. Aynı şehirdesiniz zaten,kimsenin kalmasına bile gerek yok. 40 gün kalmak ne demek? Ona ve eşinize ses çıkarmayacaksiniz diye suçu annenize atamazsınız.
Kadin nerede isterse orada yaşar. Anne babasıyla ilgilenmek istiyorsa ilgilenir. Siz sonrasında bakıcı da tutamayacaksiniz diye yine anneniz suçlu değil. Size baskı yapan eş ve annesi onlara karşı sessiz kalacak olan sizsiniz sorumlusunuz.

Son düzenleme:
Annenizin hayatından kayınvalidenize ne ? Herkesin karakteri kendine herkes aynı mı olmak zorundaymış. Eğer kayınvalideniz şimdiden böyle darlayıcı biryse cocugu ona baktırmanız başınızı epey agrıtır zaten. Anneniz hakkında en ufak bir eleştirisinde büyük olay cıkarmanız gerekiyor hiç kusura bakmayın da

Yine ne güzel lincler yemişim 😀 toplu cevap yazayım ve detay vereyim annem sülalenin en ezilen,en az sevilen ve en çok kullanılan kadını. 2 kardeşi de onu aşırı kullanıyor yakın olup bakicam dedigi annesi de buna dahil. Kaldı ki bakmam lazım dediği annesi yani annanem daha 2 gün önce botoks yaptırmaya gitti. Sağlık sorunu yok mu var ama kesintisiz bakıma muhtaclik durumu yok yani. Burda da annemi kullanma durumu var. Diğer 2 kizi oldukça zengin ama annanemin evini nedense annem temizliyor mesela ve bunu açıkça annemden istiyorlar.
Çocuğa bakma konusuna gelince ben bodoslama hiç bir karar vermedim. Kimseye öyle bir emrivakide de bulunmadım. Daha ortada çocuğun ç si yokken herşey konuşuldu. Ve bu konuşma annelerle yapıldı. Hatta anneme kaynananın baskinliginin beni korkuttugunu söyledim o da ben hallederim onu bende varım dedi. Şimdi hiç böyle birşey konusulmamis gibi davranan yine annem. Ha onlar olmasaydı da biz yolunu bulacaktık ama ikiside vakti zamaninda aynı iddiadalardi,dönüşümlü bakarız oyy toruna bakılmaz mi diyolardi.
Biri de kaynanaya duyurma demiş ama olayların ilerleyisinden herşey anlaşılacak zaten bu da ona yetecek.

Yine ne güzel lincler yemişim 😀 toplu cevap yazayım ve detay vereyim annem sülalenin en ezilen,en az sevilen ve en çok kullanılan kadını. 2 kardeşi de onu aşırı kullanıyor yakın olup bakicam dedigi annesi de buna dahil. Kaldı ki bakmam lazım dediği annesi yani annanem daha 2 gün önce botoks yaptırmaya gitti. Sağlık sorunu yok mu var ama kesintisiz bakıma muhtaclik durumu yok yani. Burda da annemi kullanma durumu var. Diğer 2 kizi oldukça zengin ama annanemin evini nedense annem temizliyor mesela ve bunu açıkça annemden istiyorlar.
Çocuğa bakma konusuna gelince ben bodoslama hiç bir karar vermedim. Kimseye öyle bir emrivakide de bulunmadım. Daha ortada çocuğun ç si yokken herşey konuşuldu. Ve bu konuşma annelerle yapıldı. Hatta anneme kaynananın baskinliginin beni korkuttugunu söyledim o da ben hallederim onu bende varım dedi. Şimdi hiç böyle birşey konusulmamis gibi davranan yine annem. Ha onlar olmasaydı da biz yolunu bulacaktık ama ikiside vakti zamaninda aynı iddiadalardi,dönüşümlü bakarız oyy toruna bakılmaz mi diyolardi.
Biri de kaynanaya duyurma demiş ama olayların ilerleyisinden herşey anlaşılacak zaten bu da ona yetecek.

Siz hamile kalmadan önce anneleri toplayıp, bizim çocuk planımız var, sizler bu çocuğa bakacak mısınız diye bir konuşma mı yaptınız?

Bakın hala aynı noktadasiniz gram yol alma bı düşünme yok o annenizin hayatı kullanılıyor mu onun problemi ve ayrıca bı dönüp aynaya bakın derim anneniz kullanılıyor ya siz eşinizin yaptığı baskılar kv nizin halı tavrı ve sizin hiç tepki veremiyor olusunuz tanıdık geldi mi önce rica ederim herkes kendine baksın
Size tavsiyem yardım alın bu süreci doğru yonetmek için çünkü işler sizin için daha da zorlaşacak gibi annenizin hayatını değil önce kendi hayatinizi disipline edin benim de iki evladım var kızım 11 yaşında inanın kimseden yardım görmedim oğlum var zor ve de dehb li bir çocuk ve sürekli hasta bir bebeklik geçirdi Konya'da kimsem yoktu annemi soracaksaniz annem kocasıyla arası açılmasın diye bizi çok rahat harcar o yüzden kimseden birşey beklemeyin yetiskinsiniz siz artık kararlarınızı eşinizle alın ve uygulayın kv anne bir kenarda kalır siz kararlı olduktan sonra

Siz hamile kalmadan önce anneleri toplayıp, bizim çocuk planımız var, sizler bu çocuğa bakacak mısınız diye bir konuşma mı yaptınız?
Evet. Zaten deli gibi çocuk soruyorlardı sartlari anlatmıştık ve üstelik o zaman bir de farklı sehirdeydik ona rağmen geliriz bakarız dönüşümlü dururuz dediler.

Kızlar selam. 36 haftalık hamileyim. Abartılı düşkünlüğü olan,doğumdan sonra en iyi ihtimalle bebeğin 40i çıkana kadar bizle kalmayı planlayan, aşırı zor karakter bir kaynanam var ve bir o kadar rahat,kaynanaya karakter olarak taban tabana zıt bir annem var. Kaynana genel olarak zaten sürekli annemin ilgisizligini eleştirip duruyor. Bugün annemle telefonda konuştuk. Kendisinin ev sahibiyle sorunları var ve ufaktan ev arayışında. Şu an bana baya yakın oturuyor (yürüyerek en fazla 10 dk) Gelin görün ki annanem ve dedemin bu ara yaşlılık kaynaklı sağlık sorunları başladı. Annemler toplamda 3 kız kardeş. Biri biraz uzakta oturuyor diğerinin evi annemin şu an ki eviyle 500 metre. Annem bugün telefonda sana danışmam gereken bir şey var dedi. Ev bakarken nerden bakacağı konusunda kararsız kalmış. Artık anneme çok sık gitmem gerek,hiç iş yapamıyorlar mecbur yardım gerekiyor dedi. Tam olarak ne dememi bekledi bilmiyorum zaten bende ne dicegimi bilemedim. Kaynana zaten benden cikmicak muhtemelen dedim ona da müsade etme ne o öyle uygun bir dille uyar dedi.
Ben 1 sene calismayacagim doğumdan sonra ama bunun işe dönmesi ve dönünce çocuğun anneler tarafından bakılması var. Şimdi kaynana annemin bana yakın olmak varken diğer 2 kız kardeşine rağmen annesine yakın olmayı tercih ettiğini duyarsa bir de onu diline dolayacak ve ben bu muhabbetlerden çok ciddi anlamda sıkıldım. Sıkıldığımı ters bir dille belli etsem de işe yaramıyor bi şekilde yine konuşuluyor. Siz olsanız ne yaparsınız merak ediyorum.
Sadece hamilesiniz, hasta veya bakıma muhtaç değilsiniz. Kayınvalideniz neden 40 gün sizde kalacak, bu kadının evi barkı yok mu? Doğumdan sonra anne veya kv haftalarca doğum yapan kişinin evinde kaldığını ilk defa bu sitede öğrendim. Ayrıca kayınvalidenize anneniz hakkında eleştiri yapma haddini neden verdiniz? Kim o?

Eee herkes annenizi kullanıyor diye, sizin bebeğinize de bakmak zorunda mı peki? Şöyle diyemez miydiniz? Annemin zaten sürekli emeği sömürülüyor ailesi tarafından bir de ben çocuk bak demeyeyim şimdi. Niye böyle diyemediniz?
Kadın belli ki bakmak istemiyor, gözü kesmiyor, fikri değişti. Ya da baştan beri hiç istemedi ama söyleyemedi çekindiğinden.
Netice olarak kadın istemiyor, zorla çocuk baktıracak haliniz yok herhalde.

Eee herkes annenizi kullanıyor diye, sizin bebeğinize de bakmak zorunda mı peki? Şöyle diyemez miydiniz? Annemin zaten sürekli emeği sömürülüyor ailesi tarafından bir de ben çocuk bak demeyeyim şimdi. Niye böyle diyemediniz?
Kadın belli ki bakmak istemiyor, gözü kesmiyor, fikri değişti. Ya da baştan beri hiç istemedi ama söyleyemedi çekindiğinden.
Netice olarak kadın istemiyor, zorla çocuk baktıracak haliniz yok herhalde.
Vaktinde kendini yırttı hadi torun diye. Anne farklı sehirdeydiz ne olcagimiz da belli değil önümüzü göremiyoruz dediğimde olsun bi ucaklik mesafe değil mi ona bakmicam kime bakcam diyodu.

Evet. Zaten deli gibi çocuk soruyorlardı sartlari anlatmıştık ve üstelik o zaman bir de farklı sehirdeydik ona rağmen geliriz bakarız dönüşümlü dururuz dediler.

O zaman siz bu insanlara güvenerek çocuk yapmış oluyorsunuz. Ben hiç böyle şey duymadım, madem torun istiyorsunuz, şartlarımız bunlar denir mi hiç? Çocuk, anne babanın sorumluluğundadır, ha uygunlarsa destek olurlar o ayrı. Ama full, sürekli, şartlı destek beklemek çok hayali bir şey.

Vaktinde kendini yırttı hadi torun diye. Anne farklı sehirdeydiz ne olcagimiz da belli değil önümüzü göremiyoruz dediğimde olsun bi ucaklik mesafe değil mi ona bakmicam kime bakcam diyodu.
Tamam da ev temizliği olayından da anlaşıldığı üzere anneniz size destek olmak istemiyor, belli değil mi?
Annem beni büyüttü, bir de bu saatten sonra benim çocuğumu büyütmesini istememeliyim, bu haksızlık olur diye düşünmediniz mi hiç?
Ben doğru bulmuyorum yaşlı başlı insanlara çocuk baktırmayı. Planınızı bunun üstüne kurmanız aşırı hayret verici.

Kayınvalideyi hiç ilgilendirmez, hazır ev arayisindayken , anneside iş yapamayacak kadar rahatsızsa annesine yakın ev bulması gayet normal. Sonuçta sizde yalnız değilsiniz

Bi tane çocuk değil mi bu yahu, kaynanaya ne gerek var, 10 gün sonra gönderin herkesi kendiniz bakın. 1 sene sonra bakıcı tutarsınız. Kimse kimsenin çocuğuna bakmak zorunda değil, kayınvalideniz sürekli annenizle alakalı konuşuyorsa müdahale etmeniz gereken kişi o, anneniz değil.

Ben sizin derdinizi anladim. Siz istiyorsunuz anneniz sizin yerinize gelsin kaynanayla kavga etsin, kaynanayi uzaklastirsin. O kavgayi kendiniz edeceksiniz. Hatta edecektiniz gec kaldiniz. Dogumdan bir hafta sonra acacaginiz konu coktan belli. Burda da gelip annem soyle annem boyle demeyin. Dogmamis cocuga don bicmek kolaydir. Velev ki fikri degisti bakmak istemiyor. Bu annenizi eksik anne yapmaz. Yine de kimseye elestirme hakki vermez. Hadi siz cocugusunuz uzulebilirsiniz ama kaynana kim yahu kim. Anneniz kendi eziklik psikolojisini size miras birakmis ki siz de kendinizi bu kadsr ezdirin ananiza kadar laf soylettirin herkese. Hala diyorsunuz kaynana anlayacak ona yetecek. Yahu alti ustu bir insan ne buyuttunuz su kaynanayi. Tıkın lafi agzina olsun bitsin ama biliyorsunuz oyle yapsaniz yuvaniz yikilacak. Kaynana konularinda cogu kadina uzulup aciyorum ama bu saatten sonra size hic uzulmeyecegim. Size yuzlerce kez yazildi cizildi. Bence dogum yapmadan psikolojik destek almaya baslayin. Yoksa bu sekilde cocuk buyuturseniz cocugunuz da ilerde sizi kaynananiza aynen boyle konusturacak emin olun.

Tamam da ev temizliği olayından da anlaşıldığı üzere anneniz size destek olmak istemiyor, belli değil mi?
Annem beni büyüttü, bir de bu saatten sonra benim çocuğumu büyütmesini istememeliyim, bu haksızlık olur diye düşünmediniz mi hiç?
Ben doğru bulmuyorum yaşlı başlı insanlara çocuk baktırmayı. Planınızı bunun üstüne kurmanız aşırı hayret verici.
Annem beni büyütmedi annaneye bıraktı evlendi hemde babam dahil totalde 3 kere. İstiyorum ki bi kere de ben umrunda olayım. Ayrıca annem yaşlı değil 55 yaşında.
Ben sizin derdinizi anladim. Siz istiyorsunuz anneniz sizin yerinize gelsin kaynanayla kavga etsin, kaynanayi uzaklastirsin. O kavgayi kendiniz edeceksiniz. Hatta edecektiniz gec kaldiniz. Dogumdan bir hafta sonra acacaginiz konu coktan belli. Burda da gelip annem soyle annem boyle demeyin. Dogmamis cocuga don bicmek kolaydir. Velev ki fikri degisti bakmak istemiyor. Bu annenizi eksik anne yapmaz. Yine de kimseye elestirme hakki vermez. Hadi siz cocugusunuz uzulebilirsiniz ama kaynana kim yahu kim. Anneniz kendi eziklik psikolojisini size miras birakmis ki siz de kendinizi bu kadsr ezdirin ananiza kadar laf soylettirin herkese. Hala diyorsunuz kaynana anlayacak ona yetecek. Yahu alti ustu bir insan ne buyuttunuz su kaynanayi. Tıkın lafi agzina olsun bitsin ama biliyorsunuz oyle yapsaniz yuvaniz yikilacak. Kaynana konularinda cogu kadina uzulup aciyorum ama bu saatten sonra size hic uzulmeyecegim. Size yuzlerce kez yazildi cizildi. Bence dogum yapmadan psikolojik destek almaya baslayin. Yoksa bu sekilde cocuk buyuturseniz cocugunuz da ilerde sizi kaynananiza aynen boyle konusturacak emin olun.
Tam tersi ben hayatımda kavga istemiyorum o yüzden çevremde olup biteni çok takıyorum ve herkes herkesle iyi olsun istiyorum çünkü çocukluğum şiddette dahil çok kavga içinde geçti. Ha bana uzulmenizi de istemiyorum zaten o niyetle açmadım konuyu.

Gerçekten annenin torun bakacağına inanmış olmana öyle çok şaşırdım ki…

Neden kayınvalideye torun baktırmak istiyorsun?

Evliliğin kötüye gider,bunu da mı tahmin edemiyorsun?

Annem beni büyütmedi annaneye bıraktı evlendi hemde babam dahil totalde 3 kere. İstiyorum ki bi kere de ben umrunda olayım. Ayrıca annem yaşlı değil 55 yaşında.

Tam tersi ben hayatımda kavga istemiyorum o yüzden çevremde olup biteni çok takıyorum ve herkes herkesle iyi olsun istiyorum çünkü çocukluğum şiddette dahil çok kavga içinde geçti. Ha bana uzulmenizi de istemiyorum zaten o niyetle açmadım konuyu.
E o zaman size dahi bakmamış anneye güvenerek çocuk yapmış olmanıza ne demeli peki?
Kimseye değil kendinize güvenecektunzi, bugün bakarım der yarın bir şey çıkar ki sizin anneniz bu konuda yorumu alınacak biri bile olmamalı, sizi bırakıp evlendiyse.

Gerçekten annenin torun bakacağına inanmış olmana öyle çok şaşırdım ki…

Neden kayınvalideye torun baktırmak istiyorsun?

Evliliğin kötüye gider,bunu da mı tahmin edemiyorsun?

E o zaman size dahi bakmamış anneye güvenerek çocuk yapmış olmanıza ne demeli peki?
Kimseye değil kendinize güvenecektunzi, bugün bakarım der yarın bir şey çıkar ki sizin anneniz bu konuda yorumu alınacak biri bile olmamalı, sizi bırakıp evlendiyse.
Benim için artık bişey yapacak sandım. Yine ben bakarım kimseye güvenmiyorum benim derdim sözlerden dönülmesi ve zor durumda bırakılmak

X