annemin kusursuz damat istegi

Şöyle 3-4 yıl daha bekle baktın ki kısmet falan yok görünürde o zaman çık.:KK34:Şimdi daha yaşın çok küçücük.:KK9:Ben de 25-26ıma kadar bekleyip duruma göre hareket edeyim.:KK52:

haydin grup halinde gidelim. kk olarak, hem destek tam destek :KK9:

yazınız cok hosuma gitii belki uzun zamandır aşkı böyle tarif eden yoktur ama her genc kız yada insan aşkı tatmak anlattıklarınızı yaşaamak ister ama hyat işte ya başında küser size yada sonunda bu arada konuyu yazan arkadasa bende 21 yaşındayımm kısmet bu eger hayırlısı anennın bile dili tutulur bunu düşünerekten kendni üzme evde kalcam annem kusursuz damat istiyo diye aynı anneden bendede var benımkınınde öyle istekleri var :) sana şimdiden kolay gelsin

Eğer;
O’nu hatırladıkça başı göğe ermişçesine
ya da asansör boşluğuna düşmüşçesine ürperiyorsa yüreğiniz...
Ömrü saatlere sıkışmış bir kelebek telaşıyla
O hüzünden bu neşeye konup kalkıyorsanız gün boyu nedensiz...
ve her konduğunuzda diğerini iple çekiyorsanız bu hislerin...
O’nunlayken pervaneleşen yelkovanlar
O’nsuz mıhlanıp kalıyorsa yerine bir akrep kadar hain...
sınıfta büroda yolda yatakta içiniz içinize sığmıyor
O’ndan söz edilince yüzünüz sizden habersiz
mis kokulu bir ekmek dilimi gibi kızarıyor mahcup somurtuyor ya da muzip sırıtıyorsa
ve O her durduğunuz yerde duruyor
her baktığınız yerden size bakıyor
siz keyiflendikçe gülüp
hüzünlendikçe ağlıyorsa...
dünyanın en güzel yeri O’nun yaşadığı yer
en güzel kokusu bedenindeki ter
en dayanılmaz duygusu gözlerindeki kederse...
hayat O’nunla güzel ve onsuz müptezelse...
elmalar pembe kiremitler pembe gökyüzü yeryüzü O’nun yüzü pembeyse
kışlar ilkbaharsa yazlar ilkbahar güzler ilkbahar...
her şiirde anlatılan O’ysa...
her filmin kahramanı O...
her roman O’ndan söz ediyor
her çiçek O’nu açıyorsa...
bir anlık ayrılık bir ömür gibi geliyor
ve gider gitmez
özlem saç diplerinizden çekiştirip beyninizi acıtıyorsa
iştahınız kapanıyor iştahınız açılıyor iştahınız şaşırıyorsa...
iştahınız
hasret acısında bile karşı konulmaz bir tat buluyorsa...
eliniz telefonda yaşıyor
işaret parmağınızla ha bire O’nu tuşluyor
dara düştüğünüzde kapıyı çalanın O olduğunu adınız gibi biliyorsanız...
mütemadi bir sarhoşluk halinde her çalan telefona O diye atlıyor
vitrindeki her giysiyi O’na yakıştırıyor
konuşan birini dinlerken "keşke O anlatsa" diye iç geçiriyorsanız...
kokusu burnunuzdan
sureti gözünüzden sesi kulağınızdan
teni aklınızdan silinmiyorsa bir türlü...
özlemi
sol memenizin altında tek nüsha bir yasak yayın gibi taşıyorsanız gün boyu...
hem kimseler duymasın hem cümlealem bilsin istiyorsanız...
O’nsuz geceler ıssız sokaklar öksüzse...
ayrılık ölüme
vuslat sehere denkse...
gamze gamze tebessüm de onun içinse
alev alev öfke de;
bunca tavır bunca sabır ve nihayetsiz kahır
hep O’nun yüzü suyu hürmetine...
uğruna ödenmeyecek bedel gidilmeyecek yol vazgeçilmeyecek konfor yoksa...
dışarıda yer yerinden oynuyor ve "içeri"de bu sizi zerrece ilgilendirmiyorsa
nedensiz küsüyor
sebepsiz affediyorsanız
ve bütün bu hallerinize siz bile akıl erdiremiyorsanız...
kaybetme korkusu kavuşma sevincinden ağır basıyorsa
ve aşk gurura baskın çıkıyorsa bu yüzden her daim...
gece yarısı kadim bir dost gibi kucaklayan tanıdık bir şarkı
bütün acı sözleri unutturmaya yetiyorsa...

Her gidişte ayaklarınız "Geri dön" diye yalpalıyorsa
ve siz kendinize rağmen dönüyorsanız
sabırsız sınırsız doyumsuz bir tutkuyla...
...o halde yarın sizin gününüz!..
"Çok yaşa"yın ve de "siz de görün"üz.
CAN DÜNDAR

O BÖYLE ANLATMIŞ HER KELİMESİ DOĞRU BUNU YAŞAMAYAN AŞIK OLDUM DEMESİN

Tiramisu bence görüş işinin ayrıntısınıda ondan öğrenebilirsin bell için çok ısınacak tek dert o bile olmayacak belkidr hiç beğenmiyceksin zaten kendiliğinden olmuyacak bnm tavsıyem anneni pek karar verene kadar takma 😜😜 benm ablam yazın evlendı annemler yuzunden üç sene boyunca nişandan kaç kere dönüldü ama şuan oylle mutlu kii dururmuda çoook iyi şimdi şimdi annemlerde çok sevıyo ama nasıl oldu en son annemi takmammaya çalıştı ablam babamda ablamın arkadında durdu 😄 kararı kendin ver hüç bir zaman istedikleri mükrmmell biri çıkmz karşılarına

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kizlar yengem geldi konustular annemle. Annem direkt topu bana atti. Sen bilirsin diyor.. adamin evi varmis, durumlari iyimis (pek ilgilenmiyorum bu mevzuyla) efendiymis falan filan. Her zaman soylenen seyler.

Ben hep evlenecegim kisinin memur olmasini istiyorum, o reklam tabelaciligiyla ilgileniyormus. Bu yonden bir soguma oldu ama niyeyse onunla gorusmek istiyorum. Annem direkt yok diyecegimi sanmis olacak ki bana dusun karar ver sen bilirsin diyor.

Annem demisti iyi bir meslegi yoksa hayir diyeceksin ( bu meslek iyi mi degil mi bilmiyoruz) demisti. Seytan diyor ki istiyorum gelsinler de. Of canim sıkıldı...

bizim karşımızda var öyle bir dükkan gayet iyi iş yapıyorlar.esnaf gibi bir şey kötüde değil yani. hayırlısı ama içine sinmediyse annene gıcıklık olsun diyede görüşme.

Tiramisu bence görüş işinin ayrıntısınıda ondan öğrenebilirsin bell için çok ısınacak tek dert o bile olmayacak belkidr hiç beğenmiyceksin zaten kendiliğinden olmuyacak bnm tavsıyem anneni pek karar verene kadar takma 😜😜 benm ablam yazın evlendı annemler yuzunden üç sene boyunca nişandan kaç kere dönüldü ama şuan oylle mutlu kii dururmuda çoook iyi şimdi şimdi annemlerde çok sevıyo ama nasıl oldu en son annemi takmammaya çalıştı ablam babamda ablamın arkadında durdu 😄 kararı kendin ver hüç bir zaman istedikleri mükrmmell biri çıkmz karşılarına

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Aslinda benim de icime sinmedi pek. Gorussemde annemin gonulsuz oldugunu bildigimden bir seyler hissedecegim varsa da hissetmem zaten..

Ben biraz daha bekliyim en iyisi onun istemedigi sekilde bir evlilik yapmak istemiyorum. Bakayim belki bir sonraki.kisi istedigi gibi biri olur insallah, evlenirim ben deee:))))

benimde tam tersi annem istiyor ben görüşmek istemiyorum :KK1:
her şeyin hayırlısı olsun tatlım kısmetin geldiğinde annen ne kadar konuşursa konuşsun mani olamaz :KK9:

bizim karşımızda var öyle bir dükkan gayet iyi iş yapıyorlar.esnaf gibi bir şey kötüde değil yani. hayırlısı ama içine sinmediyse annene gıcıklık olsun diyede görüşme.

Haklisin canim sonucta karsimdaki annem dusmanim dgil, kadin hissediyor belki de :)))

Aileye de cok onem veriyor. Ilk goruste ailesinede icim isinsin diyor. Bu cocugun ailesini hic sevmiyor iste.

Bir de bu evlilik konusunda ince eleyip sık dokumasinin sebebi sen oyle herkesle mutlu olmazsin, şu zamana kadar cok cektim kahrini bari oyle biriyle evlenki sorun cikmasin ben de rahat edeyim diyor.

Bakayim hele nerede benim bu mukemmel, kusursuz beyaz atli prensim:))

bir kız annesi olarak yazıyorum :KK14:

anneler herşeyin doğrusunu bilir :KK1: tabikii birtanecik prenseslerimizi elin adamlarına vermek kolaymıııı :18:

arkadaşım anneler hep evlatları için endişelenir heleki evlilik gibi hayatını etkileyecek bir konuda ama şöylede bir durum var Allah kimi yazdıysa anlına mutlaka o olucak Rabbim hayırlı mutlu bir evlilik nasip etsin....

Son düzenleme:
bir kız annesi olarak yazıyorum :KK14:

anneler herşeyin doğrusunu bilir :KK1: tabikii birtanecik prenseslerimizi elin adamlarına vermek kolaymıııı :18:

arkadaşım anneler hep evlatları için endişelenir heleki evlilik gibi hayatını etkileyecek bir konuda ama şöylede bir durum var Allah kimi yazdıysa anlına mutlaka o olucak Rabbim hayırlı mutlu bir evlilik nasip etsin....

Amin tum bekarlara.. zamani gelince de sizin kiziniza insallah...

Ah siz anneler ne zorsunuz:)))))

Amin :))

bir anne atasözü derki " sende anne olunca anlıyacaksın " :KK70:
Bu atasozunu annemden sıkca duyuyorum son 3 gundur. Sen boyle yapmaya devam ettikce ben anne olamayacagim diyorum :KK70:

Saka bir yana anne hakki odenmez valla. Allah hic bir anneyi cocuklarinin basindan eksik etmesin..

X