annemin kusursuz damat istegi

acaba insan görücü gelen birine aşık olabilir mi, eğer olamazsa aşkı yaşamadan mı ölecek görücü ile evlenenler. mantıkla yürürmü bu işler yada sadece hoşanmyla. illaki hoşlanma sevgi olurda aşk ... o olmayacak mı... kalbi küt küt çarpyacak mı, nefesi sıkışmayacak mı dizleri titremeyecek mi, gece uyusuz kalmayacakmı, iştahı kapanmayacak mı, o akıl iptal olmayacak mı... çok güzel duygu bunlar. ama çevrem yok diyorsunuz.... neyse umarım görücüdede aşk yaşama durumu vardı. ben sanki görücü gelen birine aşık olamazmışım gibi geliyor. önyargıdır belki benimki. aşksız evliliğide hayatta yapamam gibi geliyor.

Son düzenleme:
Senin dediginde dogru tabi ama ben kim olursa olsun konusmasini, davranislarini baz alarak olcup tartmak istiyorum. Gorunus olarak hosa gitmeyen bir insan hareketleriyle, tavirlariyla, konusmasiyla kendini sevdirebiliyor.

Ayrica eve gelen insanlarda her turlu cevaba hazirlikli olarak geliyor. Bu isteme, soz degil ki. Biz vazgectik demiyoruz ki. Onlar da biliyor ki kiz/erkek konusacaklar eger ki birbirlerini begenirse tekrar gorusecekler begenmezlerse zaten siz yolunuza biz yolumuza olacak. Burda evimize kabul ediyoruz, kiz sizindir gibi bir durum soz konusu degil umarim anlatabilmisimdir :)

Hakkinda hayirlisi olur insallah :)

cnm benim evleneceğin kişi gelince susup kalıyosun ..:KK16:
görücü usulü evlendim,ne mesleğine baktık ne maddiyatına..:KK19:
Allah korkusu ve saygı,sevgi önemli derim .. hayırlısıı ... :123:

acaba insan görücü gelen birine aşık olabilir mi, eğer olamazsa aşkı yaşamadan mı ölecek görücü ile evlenenler. mantıkla yürürmü bu işler yada sadece hoşanmyla. illaki hoşlanma sevgi olurda aşk ... o olmayacak mı... kalbi küt küt çarpyacak mı, nefesi sıkışmayacak mı dizleri titremeyecek mi, gece uyusuz kalmayacakmı, iştahı kapanmayacak mı, o akıl iptal olmayacak mı... çok güzel duygu bunlar. ama çevrem yok diyorsunuz.... neyse umarım görücüdede aşk yaşama durumu vardı. ben sanki görücü gelen birine aşık olamazmışım gibi geliyor. önyargıdır belki benimki. aşksız evliliğide hayatta yapamam gibi geliyor.

yazınız cok hosuma gitii belki uzun zamandır aşkı böyle tarif eden yoktur ama her genc kız yada insan aşkı tatmak anlattıklarınızı yaşaamak ister ama hyat işte ya başında küser size yada sonunda bu arada konuyu yazan arkadasa bende 21 yaşındayımm kısmet bu eger hayırlısı anennın bile dili tutulur bunu düşünerekten kendni üzme evde kalcam annem kusursuz damat istiyo diye aynı anneden bendede var benımkınınde öyle istekleri var :) sana şimdiden kolay gelsin

anneler en ıyısını bılır..sen karışma..

hem kısmetın senı bulunca herkesın dılı bağlanır,ıs olacağına varır merak etme..

Insallah bu tarif ettiginiz kisi hayatinizdadir, degilse de umarim insallah cikar karsiniza ve o kisiyle evlenirsiniz. Ama benim icin imkansiz, o yollar tamamen kapali. Allahin isi belli olmaz ama gorunen koyde klavuz istemez. :)

cnm benim evleneceğin kişi gelince susup kalıyosun ..:KK16:
görücü usulü evlendim,ne mesleğine baktık ne maddiyatına..:KK19:
Allah korkusu ve saygı,sevgi önemli derim .. hayırlısıı ... :123:
Nasil oldu sizin? Biri araci mi oldu yoksa tanidik miydi esiniz. Anlatmak istemezseniz saygi duyarim ama merak ettim nasil oldugunu?

anneler en ıyısını bılır..sen karışma..

hem kısmetın senı bulunca herkesın dılı bağlanır,ıs olacağına varır merak etme..

Haklisiniz. Her sey kismet... Yengem gelecek birazdan konusacaklar. Bakalim sonuc ne olacak..

Nasil oldu sizin? Biri araci mi oldu yoksa tanidik miydi esiniz. Anlatmak istemezseniz saygi duyarim ama merak ettim nasil oldugunu?

benim çalıştığım yerin yan tarafında çalışıyordu eşim..
beni görmüş aşık olmuş :KK52: sonra tanısalım falan dedi..
tabi taviz vermek yok bende :KK1: sonra 1 yıl kadar evin oralarda yatmıs garibim :KK9:
aracı olan ayse teyzeye denk gelmis,burda napııosun die,su evde kırmızı baslıklı kız var asık oldum demis :KK1:
aa esese mi diosun demis,evet yaa tanıo musun ayse teyze annemle bi gitsenize nolur,kız cok sert demis :KK9:
sonra geldiler kac kez falan,önceleri istemiordum,hamdolsun iyi insan eşim :123:
evlilik; sadakat,saygı,sevgi den ibaret, hakkınızda hayırlısı rabbim iyilerle karsılastırsın ..
görücü usulü evlendim 2 yıl nisanlı kaldık,evimiz yapıldı .. musmutluyuz ins.bebegimizde olur musmutlu oluruz :KK16:

21 yaşında niye severek evlenmeyi tercih etmiyorsun da, oturduğun yerden kısmet bekliyorsun?

Canım bence annen sen evlendiğinde yalnız kalacağını düşünerek üzülüyor, hatta korkuyor.

Bu konuyu annenle konuşmalısın. Bu arada annenin tavsiyelerini ciddiye al muhakkak, büyükler boş yere konuşmaz.

benim çalıştığım yerin yan tarafında çalışıyordu eşim..
beni görmüş aşık olmuş :KK52: sonra tanısalım falan dedi..
tabi taviz vermek yok bende :KK1: sonra 1 yıl kadar evin oralarda yatmıs garibim :KK9:
aracı olan ayse teyzeye denk gelmis,burda napııosun die,su evde kırmızı baslıklı kız var asık oldum demis :KK1:
aa esese mi diosun demis,evet yaa tanıo musun ayse teyze annemle bi gitsenize nolur,kız cok sert demis :KK9:
sonra geldiler kac kez falan,önceleri istemiordum,hamdolsun iyi insan eşim :123:
evlilik; sadakat,saygı,sevgi den ibaret, hakkınızda hayırlısı rabbim iyilerle karsılastırsın ..
görücü usulü evlendim 2 yıl nisanlı kaldık,evimiz yapıldı .. musmutluyuz ins.bebegimizde olur musmutlu oluruz :KK16:

inşallah herkes sizin gibi mutlu olur :)

Ben adamin hal ve hareketlerini, tavirlarini begenmedim. Dis gorunusu, yuz guzelligi, boyu posu degildi umrumda olan. Ben hep soyluyorum yakisikli olmasi yetmiyor. Oyle insanlarvardir tipi hic begenilmez ama sempatiktir. Konustukca konusasi gelir insanin. Onemli olan budur sizin de bildiginiz gibi. Benim icinde yanlis olan bir insanin fotografina bakip "bunu begenmedim, gelmesin" demektir... budenli on yargili olamam iste.

mühim olan dış görünüş degil, ic guzellik diyorsun da...
tanımak icin şans verdin mi de ilk bakışta elektrik alamadım diyebildin?
dayına olan guveninize ragmen tanımak istemedigine gore demek ki gülüşü, ses tonu veya kaşı gözü vb seyleri onemsiyorsun.

ilk yorumum maalesef hala gecerli.

neyse, dilerim istedigin gibi bir gorucu/kısmet karşına cıkar...

X