Annemle büyük tartışma?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

glmzyz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2014
888
459
Arkadaşlar şu an çok kötü durumdaym. Düşünemiyorum bile fikrinizi almak istedm yanlıs mı ettim diye. şu an aşık olduğum bir çocuk var. Henuz beraber değiliz hisler karşılıklı ama birbirimizi tanıma asamasındayz diyeyim. Üniversite mezunuyum yeni mezun oldum daha meslege baslamadım. Telefonda bu çocukla konuşurken duyan annem ortalığı ayağa kaldırdı basima sevgili çıkarma dedi. Sevgilim yok, olup olmayacağına da karar vercek yaştayım 23 yasındaym 3 değil dedim. Neyse aradan 1 ay geçti bana gelmiş diyor ki eski bir komsumuz var mezuniyette resmimi istemisti atmistim. Onun yeğeni benim resmimi görmüş de tanıştıralım falan demiş. Hayır istemiyorum dedm. bir resim görmeyle olmaz o is dedim. Ayrica hic te etkilenmedm yaşı çok büyük duruyor. Zaten baskasından hoşlanıyorum. Bunu soylemedim tabi ama Acık ve net syledim istemiyorum diye. bir de çocuk bana mesaj atti "slm" yazmış facebooktan. En sinir olduğum şeydir zaten bu tarz bir suru mesaj gelir bayanlra Türk kızları bunu bilir. Sıradan dedim. Adam olsaydı çıkar karsima konusurdu veya adam akıllı bir mesaj yazardı "slm" nedir adam selam vermeye bile usenmis dedim. Bana bu konuyu acma bidaha dedim ama yok. Dakka basi konuyu acıyor. En sonunda bugün bir komsumuz vardi onun yaninda da. açtı konuyu. Bir de milletin yanında söylüyor hepten sinir oluyorum. Kapat konuyu diyorum hala bir kez konuş tanış nolcak diyor istemiyorum ısınamıyorum diyorum yok. Komsu da vardi ama en sonunda delirdim dayanamadim saydim agzima geleni. Ya daha yeni mezun olmuşum daha meslege baslamadım ben evlenmeyi düşünürsem kendim bulurm sen korkma ne meraklıymıssn beni evlendirmeye ya dedim. bir daha bu konuyu acma son kez diyorum o kadar kurtulmak istiyosan benden pılımı pırtımı toplar giderim bu evden dedim. 23 yasındaym daha ya atlı mı kovalıyo ne acelem var. Çok kötü kavga ettik küstük vicdan azabı da çekiyorum şimdi bağırdım kırdım diye. Sizce haksız mıym cok mu abarttım?

Haklisin yani bu kadar baskinin hele de baskalarinin yaninda konuyu uzatmanin geregi yok ki icin almamis evlenecek olan sensin sonucta

Abartmış mısın bilemem ama haklısın.
Ben bu bazı annelerin kızlarını evlendirme merakını anlayamıyorum gerçekten.
Önce sevgili meselesinde ortalığı yıkıp sonra da evlilik meselesini açması...
Her anne çocuğunun mürüvvetini görmek ister.Fakat ne bu acele?
Biraz sakinleş sonra da annenle sakince konuş derim ben.

Haklisin yani bu kadar baskinin hele de baskalarinin yaninda konuyu uzatmanin geregi yok ki icin almamis evlenecek olan sensin sonucta

ona buna anlatmasinin bir mantığı yok ki millete ne. Bir de yasim da cok değil daha 23 yani. Bu acele ne. Kendisi babamla bosaniyor. Çok çekti bu evlilikte yaşamadigi kalmadi aldatıldı dayak yedi vs. Dedm ki sen onca sey yasamıs insansın bana iyi sec guzel sec hemen kapılma tanı bi kac sene diyeceğin yere tanıdık Komsun yigeni diye iyi dedi diye hemen atlıyosun dedim bu mu senin anneligin hic mi ders almadın kendinden dedim. o kadının yigeni kötü olmaz diyor. Yahu nerden biliyorsun içini mi okudun? Facebooktan selam yazan adam akıllı karsima çıkıp konusmayi bile beceremeyen adamdan ne bekliyorsun dedm. Hem kim kendi akrabasini kotuler kadinın yigeni heralde iyi cocuk diyecek. Hemen neden atlıyorsun evde mi kaldim ne bu acele dedim bende. Sinir etti beni ya goren sanir 40 yasina geldim talibim yok. Halbu ki yanlis anlasilmasin guzel de kızım cok teklif eden oluyor evde kalmadim ya ne bu telas kurtulmaya çalışır gibi ya. Oyle hissettm kırıldım cok sana dedim valla

Komsunun yaninda bi sey demeseydin keske dicem ama senin yerinde ben de olsam kesin patlardim. Baskalarinin onunde aile meselelerinizi dokmemeniz daha iyi olur aslinda.

Annen herhalde standart anne kafasi olarak, cocugun isi misi iyi diye mi tanis falan diyor?? İstemiyorsan diret bence de. Ama bu yuzden de gerginlige gerek yok guzel bi sekilde anlatsan??

Anne evlenmeyi henuz dusunmuyorum. Hem benim goynumde biri var :p İstemiyorum tanismak falan desen. Zamani vakti gelince olur yani acelesi yok acele ise seytan karisir falan de :))) Anneni, onun silahiyla vur :KK70:

Abartmış mısın bilemem ama haklısın.
Ben bu bazı annelerin kızlarını evlendirme merakını anlayamıyorum gerçekten.
Önce sevgili meselesinde ortalığı yıkıp sonra da evlilik meselesini açması...
Her anne çocuğunun mürüvvetini görmek ister.Fakat ne bu acele?
Biraz sakinleş sonra da annenle sakince konuş derim ben.

Aynen mantıksızlığa bakın. Dedim ben telefonda konusunca olay cikariyorsun ama kendin gelip beni cocukla tanistirmaya çalışıyorsun bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Bu kez diyor ki o cocuk iyi temiz aile çocuğu. Dedim o zaman sen benim bulacagim adama güvenmiyorsun bana guvenmiyorsun o iyi birini bulamaz ben bulayim diyorsun oyle mi dedim olaya bak ya böyle bi cehalet yok ya 2 tane üniversite mezunu çocuğun var azcik ufkunu genislet ya dedim

ona buna anlatmasinin bir mantığı yok ki millete ne. Bir de yasim da cok değil daha 23 yani. Bu acele ne. Kendisi babamla bosaniyor. Çok çekti bu evlilikte yaşamadigi kalmadi aldatıldı dayak yedi vs. Dedm ki sen onca sey yasamıs insansın bana iyi sec guzel sec hemen kapılma tanı bi kac sene diyeceğin yere tanıdık Komsun yigeni diye iyi dedi diye hemen atlıyosun dedim bu mu senin anneligin hic mi ders almadın kendinden dedim. o kadının yigeni kötü olmaz diyor. Yahu nerden biliyorsun içini mi okudun? Facebooktan selam yazan adam akıllı karsima çıkıp konusmayi bile beceremeyen adamdan ne bekliyorsun dedm. Hem kim kendi akrabasini kotuler kadinın yigeni heralde iyi cocuk diyecek. Hemen neden atlıyorsun evde mi kaldim ne bu acele dedim bende. Sinir etti beni ya goren sanir 40 yasina geldim talibim yok. Halbu ki yanlis anlasilmasin guzel de kızım cok teklif eden oluyor evde kalmadim ya ne bu telas kurtulmaya çalışır gibi ya. Oyle hissettm kırıldım cok sana dedim valla
Valla cok mantikli konusmussun eminim annen de gece kafayi yastiga koydugunda BIZIM KIZ COK DOGRU KONUSTU diye dusunmustur sıkma canını.. Diger cocukla niye adini koymuyosunuz madem etkilesim karsilikli

Komsunun yaninda bi sey demeseydin keske dicem ama senin yerinde ben de olsam kesin patlardim. Baskalarinin onunde aile meselelerinizi dokmemeniz daha iyi olur aslinda.

Annen herhalde standart anne kafasi olarak, cocugun isi misi iyi diye mi tanis falan diyor?? İstemiyorsan diret bence de. Ama bu yuzden de gerginlige gerek yok guzel bi sekilde anlatsan??

Anne evlenmeyi henuz dusunmuyorum. Hem benim goynumde biri var :p İstemiyorum tanismak falan desen. Zamani vakti gelince olur yani acelesi yok acele ise seytan karisir falan de :))) Anneni, onun silahiyla vur :KK70:

ya zaten benim kızdgm anlamamasi geldi guzelce soyledi guzelce anlattım istemiyorum dedim. Düşünmüyorum erken dedim. Israr etti bi iki direttim olmaz dedim kapattm konuyu. 3 gun sonra yine ayni konu. Aradan bi hafta gecti kadın aramış sormus. Konusuyorlar bi de duydum. Bi de ümit veriyor. Bizimkinin daha vakti var. Çocuk belli ki hemen evlenmek istiyor. Belki belli mi olur belki ilerde olur ama tabi çocuk da o kadar beklemez heralde diyor. Bunu duyunca hepten çıldırdm. Ya sen neden ümit veriyorsun insanlara ben istemiyorum demedim mi? olay bakın ya benim adima konusuyor resmen. Dayanamadim en sonunda valla. Ayrıca o hoslandigim cocuktan bahsetsem basimi agritcak bir sürü biliyorum. Kim neyin nesi nerden buldun onu takar bunu takar takar da takar. Telefonda kimle konusuyosun diye tepeme dikilip hesap soran insan sevgiliyi normal karsilar mi

Valla cok mantikli konusmussun eminim annen de gece kafayi yastiga koydugunda BIZIM KIZ COK DOGRU KONUSTU diye dusunmustur sıkma canını.. Diger cocukla niye adini koymuyosunuz madem etkilesim karsilikli

koyduk gibi ama suan sehir dışında yuzyuze gorusecegiz yakin zamanda ozaman hersey kesinlessin dedim yani yüzyüze adı koyulsun :) dugunler falan var ailesinin yaninda dugunler bitsin gelecek

Aynen mantıksızlığa bakın. Dedim ben telefonda konusunca olay cikariyorsun ama kendin gelip beni cocukla tanistirmaya çalışıyorsun bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Bu kez diyor ki o cocuk iyi temiz aile çocuğu. Dedim o zaman sen benim bulacagim adama güvenmiyorsun bana guvenmiyorsun o iyi birini bulamaz ben bulayim diyorsun oyle mi dedim olaya bak ya böyle bi cehalet yok ya 2 tane üniversite mezunu çocuğun var azcik ufkunu genislet ya dedim
Annenle yeniden konuş dediğim gibi...
Baktın olmuyor.O zaman annen bu konuda ne derse hiç ses etme,aldırma geç.
Başka yapacak bir şey yok gibi görünüyor.

Annen evlenmeyecek o bir kere seçim yapmış seninkini sana bıraksın.

değil mi kendi secimi cok guzelmis gibi gelmis birde benim yerime seciyor kendi hayatiyla beraber bizim hayatmizi da mahvettiler sagolsunlar didise didise. Zaten annemin sececigi biriyle ben yapamam. Aşırı yobaz yani din iman desin direkt tamam mükemmel adam der baska biseye bakmaz. Ama cok iyi biri olsun inancli bir olmasin oruc tutmasn kafir ilan eder onu oylr bi kafa yapısı var. Onun sevecegi tipi ben biliyorum aşırı dindar baskıcı biridir eminim. Kendisi oyle çünkü. Ben de oyle biriyle yapamam. Kendi ailemde kıyafet ve din baskısından zaten bezdim annem sağ olsun bi de evlenince oyle bir olursa yasama sevincim biter yani

Ben olsam ortalığı bile dağıtırdim bana göre az tepki vermissin:KK53:

Sonuna kadar haklısın,küçük çocuk musun sen? Ne demek başıma sevgili çıkarma! Tanimadan mi evleneceksin ya da annenin gönlüne göre mi olacak o is:KK12:

dimi zaten her seye karışıyor giydigim tisortun kolundan tut gezdiğim arkadasima kadar onla gorusme bunu sevmedim sunu giyme su saatte gel falan. Gezmeye gidiyorum arkadaşlarımla Cocuk gibi arayip kontrol etmeler napıyosun nerdesin demeler falan valla bezdim. Patladim en sonunda ben senin barbie bebegin değilim ya giydircegin istediginle evlendirip evcilik oynayacağın dedim sanki kendi hayati arkadaş tamam öneri verir anne bu iyiligini düşünür seni yonlendirmeye calisir anlarim ama bu kadarı tamamaen diktatörlük

Seni dik duruşundan ve kendini ezdirmemenden dolayı tebrik ediyorum.

Teşekkür ederim. Valla bu zamana kadar herşeyini çektim katlandım
Babamdan dolayı yeterince üzüldü bi de ben uzmeyim diye gönlunu kırmadm ona gore yasamaya çalıştım. Kendi gençliğinde mini etek de gitmis askılı da ama ben askılı giymeye kalksam beni vururlar. Kalp krizinden gider valla o derece takıntılı bu konulara. Gecen denize gittik arkadaşlarla hasema giydiriyor zorla hasemanin da bi adabi olur bileklere kadar kapalı altı da ustu de sadece ellerim ayaklarim ve yüzüm görünüyor. Yahu oyle denize girme mi olur ya ne anladim. Su degmiyor gunes degmiyor ki. Ben de aşırı açıklığı sevmem ama her seyin bi adabi var plajda da oyle duramam ki o sıcakta. Bikini ustu giydim uzerine mayo kumasindan kalin askılı atletler oluyor ya onlardan giydim altı da etekli bikini dizlerde. Boyle giydim denize. Beni o tamamen kollari bacaklari kapali hsemayla denize girdim sanıyor. Bilse beni öldürür :). Yazin bana tişört giydirmeyen insan uzun kolla geziyodum gecen senelere kadar. Gecen sene en sonunda büyük bir kavga ettik kendi resimlerini attim onune de sustu kisa kola demiyor bisey artık. Kapının önünde durup kapiyi kitliyordu dışarı birakmiyordu beni tisortle psikopat mıdır nedir :)

Teşekkür ederim. Valla bu zamana kadar herşeyini çektim katlandım
Babamdan dolayı yeterince üzüldü bi de ben uzmeyim diye gönlunu kırmadm ona gore yasamaya çalıştım. Kendi gençliğinde mini etek de gitmis askılı da ama ben askılı giymeye kalksam beni vururlar. Kalp krizinden gider valla o derece takıntılı bu konulara. Gecen denize gittik arkadaşlarla hasema giydiriyor zorla hasemanin da bi adabi olur bileklere kadar kapalı altı da ustu de sadece ellerim ayaklarim ve yüzüm görünüyor. Yahu oyle denize girme mi olur ya ne anladim. Su degmiyor gunes degmiyor ki. Ben de aşırı açıklığı sevmem ama her seyin bi adabi var plajda da oyle duramam ki o sıcakta. Bikini ustu giydim uzerine mayo kumasindan kalin askılı atletler oluyor ya onlardan giydim altı da etekli bikini dizlerde. Boyle giydim denize. Beni o tamamen kollari bacaklari kapali hsemayla denize girdim sanıyor. Bilse beni öldürür :). Yazin bana tişört giydirmeyen insan uzun kolla geziyodum gecen senelere kadar. Gecen sene en sonunda büyük bir kavga ettik kendi resimlerini attim onune de sustu kisa kola demiyor bisey artık. Kapının önünde durup kapiyi kitliyordu dışarı birakmiyordu beni tisortle psikopat mıdır nedir :)

İlk işaretlediğim yer var ya, işte bütün mesele bu. İnsan anne ve babasına saygılı olmalı, hürmette kusur etmemeli evet ama eğer bu kişilik haklarını ihlal edici, suistimal edici bir hala geldiyse orada dur demek lazım. Babandan dolayı senin onu kıramayacağını, karşı gelemeyeceğini bildiği için bunca zaman seni sindirip durmuş ama bir yere kadar.

İkinci işaretlediğim kısım ise en tehlikeli kısım, buraya girmek istemiyorum.Sorsan zaten zaman çok değişti der ama ana fikir bu değil.

İlerde başını kapatır mısın kapatmaz mısın, denize bikini ile mi girersin yoksa haşema ile mi bilemem ama şu an kendi kişiliğin, kendi mantığın neyi ön görüyorsa ona göre davran ki zaten bunu yapıyorsun.

İlk işaretlediğim yer var ya, işte bütün mesele bu. İnsan anne ve babasına saygılı olmalı, hürmette kusur etmemeli evet ama eğer bu kişilik haklarını ihlal edici, suistimal edici bir hala geldiyse orada dur demek lazım. Babandan dolayı senin onu kıramayacağını, karşı gelemeyeceğini bildiği için bunca zaman seni sindirip durmuş ama bir yere kadar.

İkinci işaretlediğim kısım ise en tehlikeli kısım, buraya girmek istemiyorum.Sorsan zaten zaman çok değişti der ama ana fikir bu değil.

İlerde başını kapatır mısın kapatmaz mısın, denize bikini ile mi girersin yoksa haşema ile mi bilemem ama şu an kendi kişiliğin, kendi mantığın neyi ön görüyorsa ona göre davran ki zaten bunu yapıyorsun.

aynen gizli saklı da olsa yapıyorum. Önceden sırf o uzulmesin diye hasemayla debize giriyordum Allah var. Ama sonra dedim ya ben ne yapıyorm. Nezamana kadar anneme gore yasiycam. yuzemiyorum bile hareketim kısıtlaniyor uzun kolla. Biliyorum kafa yapısını bilse birbirimize gireriz. Ortalık ayağa kalkar. Dinsiz mayasız dan kafire kadar herşey olurum. O yuzden hiç ugrasmayip söylemiyorum. Hasemayi yanima alıp dediğim gibi bir kıyafetle girdim denize. Arda tisortlerime kafayı takıyor onda da tartışıyoruz abartma yeter ya deyip çıkıyorum. İstediğim elbiseyi giyip uzerime bir bolero alıp cikarmak istersem çıkarıyorm görmüyor bile. Hem ben istediğim gibi yaşıyorum hem onun gönlü kırılmıyor. Orta yol buluncak bir insan değil çünkü hergun kavga kıyamet bezdim valla. Uyuyor gibi gözüküyorum ben de. 4 köşe geziyor seni ben yetiştirdim diye. Guzel bi sey yaparsam birinden guzel bi sey duyarsa hemen havalanr ee kim yetiştirdi diye. Sanki kendi iradem yok benim. Bir ara gec geldim eve diye büyük kavga ettik ozaman da saydim agzima geleni. Sen tepemde olmasan ben orospu mu olcam soyunup cikcam mı onla bunla mı gezcem evin yolunu mu bulamıycam ne bu baskı ya dedim sen kendim yetistirdim diye övündügun kızına mı guvenmiyon sen yetistirmisin ya beni yanlis bisey yapcami mi düşünüyorsun dedim. Benim içimde olsun sen beni eve kitle ben gene yapacami yaparm. Yapmak isteyim emin ol bi şekilde yaparim ama ben yanlis bisey yapacak bir degilim zaten dedim. Klasik zırvaları saydi bana guveniyomus da cevreye guvenmiyomus. iyi cevreye guvenmiyon diye beni carsafa sok bütün arkadaslarimdan soyutla bi basima bırak eve kitle kös kös oturaym korumuş olursun dedim. 23 yasina geldim 3 değil korumana gerek yok beni artık dedim çıktım

Başıma sevgili çıkarma diyor ama sizi evlendirmeye çalışıyor valla ilginç az bile tepki vermişsiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X