Annemle büyük tartışma?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
sen çok iyi ve hakikatli bir evlatsın.
anlaşılan annenin psikolojisi pek iyi değil, hak vermiyor da değilim kadıncağız epey çekmiş
şu an biraz da "kız çocuk başını bağlayayım devir kötü" cehaletiyle yaklaşıyor konuya
canım sen oğru bildiğinden şaşma ama güçlü bir karakterin var anneni idare edersin zaten ediyorsun da, birçok arkadaşla birlikte hepimiz seni haklı buluyoruz, annene güzelce anlat baktın değişmiyor o zaman duymazdan gel ama bildiğini oku
çünkü sizinki istisnai bir durum sen evlat olarak olaylara annenden daha gerçekçi yaklaşıyorsun
inşallah herşey gönlünce olur canım.

Teşekkür ederim inşallah. Çok üstüme geldi dayanamadim dedim ki tartışma sırasında bir daha bana bu konuyu acarsan pılımı pırtımı toplar giderim bu evden, madem kurtulmak istiyosun benden, kurtulmuş olursun dedim. Daha da açmaz sanırım bu konuyu öyle umuyorum

Abartıp abartmadığını bilmem de sevgilin olup onunla evlenecek yaştasın. Annenin istemediğin biriyle tanışmanı istemesi saçma olmuş. Anneler bazen iyi biri o olsun diye uğraşırlar. Yaşın müsait. O arkadaşından hoşlanıyorsan ciddi düşünüyosa ister seni o zaman adı belli olur. istediğin zaman evlenirsin.

Evet hoslanıyorm ama ben biraz vakit gecirmek tanımak istiyorum onu. Sonra baktım kafama yattı anlasabiliyorum zaten o da öğretmen işini gücünü almış falan vakti gelince evleniljr. Ama onunla da hemen evlenmem tanımam lazim biraz evlilik bu hemen hop diye olmaz sonuçta. Anneme kalsa tanımadığım huyunu suyunu bilmediğim adamla hop diye evlencem

Evet hoslanıyorm ama ben biraz vakit gecirmek tanımak istiyorum onu. Sonra baktım kafama yattı anlasabiliyorum zaten o da öğretmen işini gücünü almış falan vakti gelince evleniljr. Ama onunla da hemen evlenmem tanımam lazim biraz evlilik bu hemen hop diye olmaz sonuçta. Anneme kalsa tanımadığım huyunu suyunu bilmediğim adamla hop diye evlencem

senin yaşındayken ben de aynı şekilde düşünüyodum ve hala daha öyle düşünüyorum. Aradan çok yıllar geçti hala bekarım :) Demek istediğim şey senin yaşında normalde evleniliyor annenin sevgili çıkarma demesi saçma olmuş. Tanı tabi bu işler hop diye olmaz. İyi tanımak gerek.

senin yaşındayken ben de aynı şekilde düşünüyodum ve hala daha öyle düşünüyorum. Aradan çok yıllar geçti hala bekarım :) Demek istediğim şey senin yaşında normalde evleniliyor annenin sevgili çıkarma demesi saçma olmuş. Tanı tabi bu işler hop diye olmaz. İyi tanımak gerek.

yani dimi :) bir de o arkadasının yigeni yani beni isteyenler demiş ki isterse annesi de gelir evi de var beraber kalırlar :) bundan atladı heralde. Bi ömür bırakmamayi düşünüyor galiba evlenirsem de benle yaşamayı planlıyor sanırım :) Valla bu yaşımaca hayattan soguttu yobazlıklariyla hadi ben evladım dayanamadim kıyamadım çektim ama elin oğlu çekmez onun saçmalıklarını. Perde actirmiyor evde. Aksama kadar tv de dini kanalları izleyip bagira bagira ağlıyor. El oğlu çeker mi böyle hem hangi devirdeyiz ya ben şahsen kaynanamla aynı evde yaşamak istemem bu nedenle evlencek olsam eşimden de böyle bi sey isteyemem. Tamam annemdir babam da bıraktı gitti elbet ilgilencez bi ömür maddi manevi destek olcaz. Ama bi ömür de dizinin dibinde olamam ki

Komsunun yaninda patlaman hata olmus, ben abartiki buldum davranislarinizi. Benim ailemin de iki lafindan biri calis calis ne zaman caliscan vs. Baskalarinin yaninda da.soylerler, bak bilmem kim calisiyo falan derler. Ne yapayim ben de onun bunun yaninda anneme mi bagirayim.

Aynen mantıksızlığa bakın. Dedim ben telefonda konusunca olay cikariyorsun ama kendin gelip beni cocukla tanistirmaya çalışıyorsun bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Bu kez diyor ki o cocuk iyi temiz aile çocuğu. Dedim o zaman sen benim bulacagim adama güvenmiyorsun bana guvenmiyorsun o iyi birini bulamaz ben bulayim diyorsun oyle mi dedim olaya bak ya böyle bi cehalet yok ya 2 tane üniversite mezunu çocuğun var azcik ufkunu genislet ya dedim

Evet ağır konuşmuşsunuz. Fikirlerinizi belirtmek için anneyi böyle kırmaya gerek yok.
İki çocuğunun üniversitesi mi annenizin ufkunu genişletecek ?

Komsunun yaninda patlaman hata olmus, ben abartiki buldum davranislarinizi. Benim ailemin de iki lafindan biri calis calis ne zaman caliscan vs. Baskalarinin yaninda da.soylerler, bak bilmem kim calisiyo falan derler. Ne yapayim ben de onun bunun yaninda anneme mi bagirayim.

haklısınız buna ben de üzüldüm zaten ama çalışma konusu baska konu evlenmeye zorlamak baksa. İstemiyorum diyorum acık ve net zorla mı evlendirecek. Bu kadar ustune gelinir mi insanin. Bir kez geldi söyledi guzelce konuştuk yok annecim.Ben düşünmuyorum dedim. Sonra israr etti, gerek yok istemiyorum dedim. Ertesi gun tekrar açtı konuyu. Yine istemiyorum açma bir daha dedim. 3 gun sonra gene ayni konu. Bi kere bak konus en azindan dedi sırf onun hatrı için netten buldum profilini baktım. Yaşı çok büyük duruyor. Kendisine de gösterdim. Boyle boyle ısınamadım.tanışmak istemiyorum. Hem yaşı da bana göre baya büyük duruyor dedim. Ayrıca düşünmüyorum suan erken dedim. Komsuyla bir oldular beni ikna etmeye çalışıyorlar. Komsu ya kas goz ediyor komşu yooo oyle yasli da durmuyor falan diyor. Her insanin bir sabri vardır. Oyle değil mi? Evlenecek olan yuva kuracak olan ben miyim o mu? Defalarca hayir dedim istemiyorum dedim sırf onun hatrina resmine baktım yine isyemiyorum dedim daha uzatmanın alemi nedir? Siz olsanız ne yapardınız bu durumda. Resmen zorluyor beni yani

Evet ağır konuşmuşsunuz. Fikirlerinizi belirtmek için anneyi böyle kırmaya gerek yok.
İki çocuğunun üniversitesi mi annenizin ufkunu genişletecek ?

iki tane çocuğu doğurmus büyütmüs okutmuş insan biraz açık olmalı evet. Empati kurmalı. Yahu açıkça istemiyorum diyorum. Defalarca açtı konuyu yine istemiyorum dedim. Sırf onun hatrina bi kez resmine bari bak dedi diye baktım dusunmememe rağmen yaşlı duruyor dedim benden en az 15 yaş büyük duruyor adam. Hem düşünmüyorum suan için boyle birsey hem istemiyorum hem de ona ısınamadım.tanışmak istemiyorum iste. Bunu anlamak cok mu zor ki bu kadar geliyor üzerime. Kendisine de soyledim daha 23 yasındaym ilk gelen adama benim fikrimi bile onemsemeden beni zorlayaraj vermeye bu kadar merakliysa ben benden kurtulmak istediğini düşünürüm. Ki oyle de düşündüm. Bi kere soyler anlarm hdi iki kez soyler onu da anlarm. Surekli birilerinin yaninda gundeme getirmeye gerek varmı? Sinirlendim işte dayanamadım yani

haklısınız buna ben de üzüldüm zaten ama çalışma konusu baska konu evlenmeye zorlamak baksa. İstemiyorum diyorum acık ve net zorla mı evlendirecek. Bu kadar ustune gelinir mi insanin. Bir kez geldi söyledi guzelce konuştuk yok annecim.Ben düşünmuyorum dedim. Sonra israr etti, gerek yok istemiyorum dedim. Ertesi gun tekrar açtı konuyu. Yine istemiyorum açma bir daha dedim. 3 gun sonra gene ayni konu. Bi kere bak konus en azindan dedi sırf onun hatrı için netten buldum profilini baktım. Yaşı çok büyük duruyor. Kendisine de gösterdim. Boyle boyle ısınamadım.tanışmak istemiyorum. Hem yaşı da bana göre baya büyük duruyor dedim. Ayrıca düşünmüyorum suan erken dedim. Komsuyla bir oldular beni ikna etmeye çalışıyorlar. Komsu ya kas goz ediyor komşu yooo oyle yasli da durmuyor falan diyor. Her insanin bir sabri vardır. Oyle değil mi? Evlenecek olan yuva kuracak olan ben miyim o mu? Defalarca hayir dedim istemiyorum dedim sırf onun hatrina resmine baktım yine isyemiyorum dedim daha uzatmanın alemi nedir? Siz olsanız ne yapardınız bu durumda. Resmen zorluyor beni yani

Tabi ki herkes gicik olur, bence cevap vermeyin, mesela o bi seyler soyluyor suna bak buna bak, yorum yapmayin, siz de kendi ideallerinizi anlatin mesela, konuyu degistirmeye calisin. Anne su bardaklar guzelmis benim ceyizime alalim diyin, sanki istiyormussunuz da adami begenmemissiniz gibi, sonra senin begencegin birini arasin oyalansin, bu sirada zaten siz de 26 27 olunca artik evlenmek isteyeceksiniz.Evet cok zor biliyorum, ama mesele anne baba olunca bazi seylerin geri donusu olmuyor, araya.sogukluk girdi mi oyle devam ediyor.

Tabi ki herkes gicik olur, bence cevap vermeyin, mesela o bi seyler soyluyor suna bak buna bak, yorum yapmayin, siz de kendi ideallerinizi anlatin mesela, konuyu degistirmeye calisin. Anne su bardaklar guzelmis benim ceyizime alalim diyin, sanki istiyormussunuz da adami begenmemissiniz gibi, sonra senin begencegin birini arasin oyalansin, bu sirada zaten siz de 26 27 olunca artik evlenmek isteyeceksiniz.Evet cok zor biliyorum, ama mesele anne baba olunca bazi seylerin geri donusu olmuyor, araya.sogukluk girdi mi oyle devam ediyor.

benim açımdan giren soğukluk girdi zaten. Ben normalde anneme çok bağlıyımdır. Ama son zamanlardaki tavırlariyla resmen benı kendinden soguttu. Bu hayat benim değil onun gibi davranıyor. Sanki kızı değil barbie bebeğiyim. Giydiğim kıyafete, yaptığım makyajın rengine, gezdiğim görüştügum arkadaşlara, eve geldiğim saate karışıyordu zaten, simdi bide evlencegim adama karismaya başladı.

haklısın ama yine bir özür dile bence tekrar etmediği sürece uzatma bu kavgayı.

Kırmasaydin kalbini keşke.
Haklısın evet ama anneler üzülmemeli diye düşünüyorum. Bir annem kaldı belki o yüzden. Hassasım.

Istemiyorum anne bak defalarca söyledim üstüme gelme. Ben bunu beğenmedim kendim sana ne güzel damat getireceğim diye espri yap söz bak bana güven. Yine onayin olmazsa seni ezip kimseye koşmam senden kıymetli değil gibi konuşmalarla rahatlat onu.

Güzellikle cözulmeyecek mevzu değil bana göre..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X