Annemle büyük tartışma?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
biz şu yaşta olgunlaşıyoruzda bu anneler nedir yaa olgunlaşmıyor.23 yaşındaki kıza evlen diyen anne ne kadar mantıklı tartışılır.

üstelik bu anne evliliği boyunca çile çekmiş bir anne. Normalde cektiklerine yasadiklarina bakarsak bana kızım yasin daha küçük iyice olgunlaş evliliği kaldıracak hale gel, iyice konuş tanı. Hemen kapılıp evlenme. Tanimadan bilmeden evlenme diyeceği yere tam tersi neymiş komşusu tanıyormuş. Direkt kendimden örnek verdim bende sinir hastalığı var. Dedim ki biri evlenmek için beni sorsa nasol anlatirsin cok iyi çok terbiyeli dersin demi? Bütün akrabalarim oyle der. Bu kiz sinir hastasi sakin bi cocuk lazim cabuk sinirlenir katlanabilcek biri lazim der misin? Hayır. O cocuk da cok iyi diyomus ya Kadın anne akrabasi heralde iyi diyecek ovecek ya dedim. Adam evlenmek istiyor İşte. Benim istediğimse once kafalar uysun ama aşk da olsun. Onunki sadece evlilik facebookuna baktim yorumlarda hep yazıyor evin oldu inşallah iyi bi eşin de olur falan diye. Ya ben aşk istiyorum aşık olayim evleneyim. Adamın kafasiysa bambaşka. 27 yaşında meslegi elinde yaşı geçiyor diye tutuşmuş kız arıyorlarmış her yerde. Kafa yapısına bak

evliliği güzel olmayan insanlar başkalarınıda mutsuz etmeye bayılırlar sorsan iyiliğini düşünüyorlardır..benim bir akrabamda üç kızı kendi istedikleri ile evlendiler ve mutsuzlar diye bana sarmıştı seni ben evlendircem istediğinle evlenemezsin bak benim kızlar mutsuz diye..sanane be kardeşim sen kendine ve kızlarına bak az öte git niyetinin iyi olduğunu söylerken bile iticisin yani..

ya zaten benim kızdgm anlamamasi geldi guzelce soyledi guzelce anlattım istemiyorum dedim. Düşünmüyorum erken dedim. Israr etti bi iki direttim olmaz dedim kapattm konuyu. 3 gun sonra yine ayni konu. Aradan bi hafta gecti kadın aramış sormus. Konusuyorlar bi de duydum. Bi de ümit veriyor. Bizimkinin daha vakti var. Çocuk belli ki hemen evlenmek istiyor. Belki belli mi olur belki ilerde olur ama tabi çocuk da o kadar beklemez heralde diyor. Bunu duyunca hepten çıldırdm. Ya sen neden ümit veriyorsun insanlara ben istemiyorum demedim mi? olay bakın ya benim adima konusuyor resmen. Dayanamadim en sonunda valla. Ayrıca o hoslandigim cocuktan bahsetsem basimi agritcak bir sürü biliyorum. Kim neyin nesi nerden buldun onu takar bunu takar takar da takar. Telefonda kimle konusuyosun diye tepeme dikilip hesap soran insan sevgiliyi normal karsilar mi

Çok haklısın ve kendini gayet de güzel etmişsin.

Sana bu kadar baskı yapmasının nedeni, babandan ayrılması olabilir mi? Hani sen evlensen, başınızda bir erkek olacak mantığı, koşturulacak yapılacak bir iş olsa damat halleder gibisinden... Bazı kadınlarda bu mantık var maalesef, illa erkeksiz olmaz.

Arkadaşlar şu an çok kötü durumdaym. Düşünemiyorum bile fikrinizi almak istedm yanlıs mı ettim diye. şu an aşık olduğum bir çocuk var. Henuz beraber değiliz hisler karşılıklı ama birbirimizi tanıma asamasındayz diyeyim. Üniversite mezunuyum yeni mezun oldum daha meslege baslamadım. Telefonda bu çocukla konuşurken duyan annem ortalığı ayağa kaldırdı basima sevgili çıkarma dedi. Sevgilim yok, olup olmayacağına da karar vercek yaştayım 23 yasındaym 3 değil dedim. Neyse aradan 1 ay geçti bana gelmiş diyor ki eski bir komsumuz var mezuniyette resmimi istemisti atmistim. Onun yeğeni benim resmimi görmüş de tanıştıralım falan demiş. Hayır istemiyorum dedm. bir resim görmeyle olmaz o is dedim. Ayrica hic te etkilenmedm yaşı çok büyük duruyor. Zaten baskasından hoşlanıyorum. Bunu soylemedim tabi ama Acık ve net syledim istemiyorum diye. bir de çocuk bana mesaj atti "slm" yazmış facebooktan. En sinir olduğum şeydir zaten bu tarz bir suru mesaj gelir bayanlra Türk kızları bunu bilir. Sıradan dedim. Adam olsaydı çıkar karsima konusurdu veya adam akıllı bir mesaj yazardı "slm" nedir adam selam vermeye bile usenmis dedim. Bana bu konuyu acma bidaha dedim ama yok. Dakka basi konuyu acıyor. En sonunda bugün bir komsumuz vardi onun yaninda da. açtı konuyu. Bir de milletin yanında söylüyor hepten sinir oluyorum. Kapat konuyu diyorum hala bir kez konuş tanış nolcak diyor istemiyorum ısınamıyorum diyorum yok. Komsu da vardi ama en sonunda delirdim dayanamadim saydim agzima geleni. Ya daha yeni mezun olmuşum daha meslege baslamadım ben evlenmeyi düşünürsem kendim bulurm sen korkma ne meraklıymıssn beni evlendirmeye ya dedim. bir daha bu konuyu acma son kez diyorum o kadar kurtulmak istiyosan benden pılımı pırtımı toplar giderim bu evden dedim. 23 yasındaym daha ya atlı mı kovalıyo ne acelem var. Çok kötü kavga ettik küstük vicdan azabı da çekiyorum şimdi bağırdım kırdım diye. Sizce haksız mıym cok mu abarttım?

haklısın.....

Sana bu kadar baskı yapmasının nedeni, babandan ayrılması olabilir mi? Hani sen evlensen, başınızda bir erkek olacak mantığı, koşturulacak yapılacak bir iş olsa damat halleder gibisinden... Bazı kadınlarda bu mantık var maalesef, illa erkeksiz olmaz.

Valla bilemiyorum sebebini. Bence ben birini bulcam sevgili olcam diye falan korkuyor. Anormql geliyor boyle seyler. Bi tane sevgilim oldu uzun iliskiydi ayrıldık da onu ısıtıp isıtip getiriyor önüme. Cok mu iyiydi o diyor. Ben de bak benim lafıma gene geliyoruz dedim ben o cocukla onca zaman sevgili olmasam tanimasam gercek yüzünü gormesem senin kafa yapına gore yasasam o cocukla 1-2 seneye evlencektim belki de nolcaktı ozaman dedim. iyi ki seni dinlememisim gezip tozmusum tanımışm dedim.

Valla bilemiyorum sebebini. Bence ben birini bulcam sevgili olcam diye falan korkuyor. Anormql geliyor boyle seyler. Bi tane sevgilim oldu uzun iliskiydi ayrıldık da onu ısıtıp isıtip getiriyor önüme. Cok mu iyiydi o diyor. Ben de bak benim lafıma gene geliyoruz dedim ben o cocukla onca zaman sevgili olmasam tanimasam gercek yüzünü gormesem senin kafa yapına gore yasasam o cocukla 1-2 seneye evlencektim belki de nolcaktı ozaman dedim. iyi ki seni dinlememisim gezip tozmusum tanımışm dedim.

Ben bu mantığa tamamen karşıym evet boyle bi mantığı da var gibi. Başımızda bi erkek olsun nedir ya sen kendini neden bu kadar aşağılıyorsun. Hayvan mıyım ben başımda çoban olması gereken. Ben kendimi korurum zarar gorcegim yerlere gitmem goruscegim insanları da secerim. Bi erkegin korumasina filan ihtiyac duymuyorum valla. Kendilerini korusun onlar. Erkekler kendine sahip çıksa korunmaya ihtiyaç duyan kadin kalmayacak zaten

Ben bu mantığa tamamen karşıym evet boyle bi mantığı da var gibi. Başımızda bi erkek olsun nedir ya sen kendini neden bu kadar aşağılıyorsun. Hayvan mıyım ben başımda çoban olması gereken. Ben kendimi korurum zarar gorcegim yerlere gitmem goruscegim insanları da secerim. Bi erkegin korumasina filan ihtiyac duymuyorum valla. Kendilerini korusun onlar. Erkekler kendine sahip çıksa korunmaya ihtiyaç duyan kadin kalmayacak zaten
Sen akıllı, mantıklı bir kızsın belli. İnşallah tez zamanda bir iş de bulur, hayatını yoluna sokarsın.

Annene de bir iş bulmalı aslında; hani çocuk falan bile bakabilir hafta içi. Sana sarıp senin üzerinden plan yapacağına, hem kafasını meşgul eder, hem 3 kuruş kenara atar :KK39:

Haklısın. Ama annedir boşver sakın küs kalma yinede git gönlünü al derim. Olsun hatalı olduğunu güzel bir dille anlat ama mutlaka git barış dakka bekleme. Ben annemi kaybettim. Artı en yakın arkadaşım annesiyle küsmüştü o zamanda birden beyin kanaması geçirdi annesi veda bile edemeden kaybetti. Onun için lütfen anneleriniz ne kadar hatalı olursa olsun küs kalmayın boşver üç günlük dünya sonuçta silah zoruyla evlendirmeyecek seni.

Çok haklı bir tepki vermişsin. Evet belki komşunun yanında olmasaydı ya da bu kadar sert yaşanmasaydı ama işte bazen karşı tarafı ikna edebilmek için sert olmak zorunda kalabiliyor insan.

Bence tepkin yerinde olmuş, aile meselelerini komşu yanında konuşmak nedir? Olay sıcaklığını kaybedince, güzelce gidip tekrar anlat. Belki kendi yaptığı hatayı yapmamanız için kol kanat germeye çalışıyor ama yaşını başını almışsın. Bu saatten sonra sana sadece tavsiyede bulunabilir, hayatını yönetmeye çalışması çok yanlış. Şimdiden mutluluklar diliyorum...

Sen akıllı, mantıklı bir kızsın belli. İnşallah tez zamanda bir iş de bulur, hayatını yoluna sokarsın.

Annene de bir iş bulmalı aslında; hani çocuk falan bile bakabilir hafta içi. Sana sarıp senin üzerinden plan yapacağına, hem kafasını meşgul eder, hem 3 kuruş kenara atar :KK39:

bir ara baktı çocuk falan da ama şuan yok pek kaldıramıyor oyle seyleri seker hastası agır geliyor calısmak. İş değil de en azından bi hobisi olsa kursa falan gitse az rahatlarm. Elişi yapıyor igne oyasi evde onu yapıp satıyor işte

Bence tepkin yerinde olmuş, aile meselelerini komşu yanında konuşmak nedir? Olay sıcaklığını kaybedince, güzelce gidip tekrar anlat. Belki kendi yaptığı hatayı yapmamanız için kol kanat germeye çalışıyor ama yaşını başını almışsın. Bu saatten sonra sana sadece tavsiyede bulunabilir, hayatını yönetmeye çalışması çok yanlış. Şimdiden mutluluklar diliyorum...

çok teşekkür ederim sağ olun...

Çok haklı bir tepki vermişsin. Evet belki komşunun yanında olmasaydı ya da bu kadar sert yaşanmasaydı ama işte bazen karşı tarafı ikna edebilmek için sert olmak zorunda kalabiliyor insan.

yumusak olmayi da denedim guzelce istemiyorum dedim ama ayni konuyu tekrar tekrar açtı. Garip bir huyu var guzellille söyleyince bi kulaktan girip otekinden çıkıyor sinirlenip delirim bağırıp çağırınca o zaman ancak dinliyor. Bundan nefret ediyorum ama artık yoruldum gölgesinde yasamaya çalışmaktan. Yahu kıyafet alırken bile ona göre alır oldum ya cok beğeniyorum mesela. Ama diyorum yok bunu bana hayatta giydirmez annem yakasi açık der sırtı acik kolu tül der der de der. Resmen kiyafet alırken bile alışverişte bile hevesim kaciyo onun yüzünden evlenirsem o yüzden beni daraltmicak birini secicem o yüzden onun bulduğu biriyle hayatta evlenmem. Kiyafetme karismicak yazın sıcağında giydiğim tişört icin kapri icin laf etmicek biriyle. Evlenince bu derece karisamaz heralde. yani genelde ailede bu tarz seyler yasayanlar evlenincr rahatliyor. İnşallah ben de oyle olurum :KK43: evlenince kurtulurum.bu baskidan inşallah

Haklısın. Ama annedir boşver sakın küs kalma yinede git gönlünü al derim. Olsun hatalı olduğunu güzel bir dille anlat ama mutlaka git barış dakka bekleme. Ben annemi kaybettim. Artı en yakın arkadaşım annesiyle küsmüştü o zamanda birden beyin kanaması geçirdi annesi veda bile edemeden kaybetti. Onun için lütfen anneleriniz ne kadar hatalı olursa olsun küs kalmayın boşver üç günlük dünya sonuçta silah zoruyla evlendirmeyecek seni.

küs kalamiyorum zaten birbirimize giryoruz kavga dövüş ertesi gun sanki hicbi sey olmamis gibiyiz :) kıyamıyorum

tutarsız ebeveyn davranışı kadar gıcık olduğum bişey yok :KK12:
hem "sevgili çıkarma başıma" de hem de komşu tanışıyla görüşsün diye başının etini ye
ben normalde anneciyimdir ama bu konuda sana hak verdim :KK56::KK66:

tutarsız ebeveyn davranışı kadar gıcık olduğum bişey yok :KK12:
hem "sevgili çıkarma başıma" de hem de komşu tanışıyla görüşsün diye başının etini ye
ben normalde anneciyimdir ama bu konuda sana hak verdim :KK56::KK66:

valla aslına bakarsanız ben de anneciyim. Bizim icin doguda süründü neler cekti hakkını odeyemem derim. Üniversiteyi kazandığım sene babam evi terk etti. Aldatiyordu annemi. Abim de Konyada okuyordu ozaman. Ben bursayi kazandim ilk sene dedemgilde kaldim 15 tatilde gittim annem temizliğe giderek yaşıyordu. Babam para vermiyor eve gelmiyor. Dogalgazi kesilmiş. Ben burs aliyordum yemedim icmedim biriktirdim annem icin 500 lira goturdum verdim 15 tatilde. 2. sene annemin o evde bi basima cabalamasina dayanamadim. annemi de beraber getirdim babami ikna ettim bursadan ev tuttuk. Ama hayati bana zindan ediyor. Ben onun iyiliği icin cabaladikca beni pisman ediyor. Askılı pijamayla balkona cop atıp girdim kıyameti kopardı ya nasil bağırıyor bana. iyice azıttın sen diyor falan. Sen azıtmıs kız görmemişsin dedim 3 sokak otede baarlar var gece 1 gibi bi kez git azıtmıs kızları ozaman görürsün dedim. okuldan eve giderim bara adım bile atmadim su zamana kadar daha ne istiyosun sen benden

sen çok iyi ve hakikatli bir evlatsın.
anlaşılan annenin psikolojisi pek iyi değil, hak vermiyor da değilim kadıncağız epey çekmiş
şu an biraz da "kız çocuk başını bağlayayım devir kötü" cehaletiyle yaklaşıyor konuya
canım sen oğru bildiğinden şaşma ama güçlü bir karakterin var anneni idare edersin zaten ediyorsun da, birçok arkadaşla birlikte hepimiz seni haklı buluyoruz, annene güzelce anlat baktın değişmiyor o zaman duymazdan gel ama bildiğini oku
çünkü sizinki istisnai bir durum sen evlat olarak olaylara annenden daha gerçekçi yaklaşıyorsun
inşallah herşey gönlünce olur canım.

Gülümsedim ya okuyunca. Aynı yaşta annem bana da aynı şeyi yapmıştı, komşunun akrabası mühendis diye vermişler telefonumu durmadan arıyor. Daha yeni mezunum ısrar etti buluş diye, komşulara anlatıp seviniyor kendince. Kırmadım ben, giderim görüşmeye olmadı der gelirim diye düşündüm. Adam facebooka bi resim koymuş genç, yakışıklı, uzun saçlı. Bi gittim ne göreyim adam 35 yaşında, kel, devamıda var da neyse. Arada 13 yaş var, bi kızdım senin gibi. Aradan 7 yıl geçti ben hala bekar ve annem kılını bile kıpırdatmıyor :-)

Takılmayın barışırsınız, onların döneminde de böyleymiş aklınca sizin için uğraşıyor.

Arkadaşlar şu an çok kötü durumdaym. Düşünemiyorum bile fikrinizi almak istedm yanlıs mı ettim diye. şu an aşık olduğum bir çocuk var. Henuz beraber değiliz hisler karşılıklı ama birbirimizi tanıma asamasındayz diyeyim. Üniversite mezunuyum yeni mezun oldum daha meslege baslamadım. Telefonda bu çocukla konuşurken duyan annem ortalığı ayağa kaldırdı basima sevgili çıkarma dedi. Sevgilim yok, olup olmayacağına da karar vercek yaştayım 23 yasındaym 3 değil dedim. Neyse aradan 1 ay geçti bana gelmiş diyor ki eski bir komsumuz var mezuniyette resmimi istemisti atmistim. Onun yeğeni benim resmimi görmüş de tanıştıralım falan demiş. Hayır istemiyorum dedm. bir resim görmeyle olmaz o is dedim. Ayrica hic te etkilenmedm yaşı çok büyük duruyor. Zaten baskasından hoşlanıyorum. Bunu soylemedim tabi ama Acık ve net syledim istemiyorum diye. bir de çocuk bana mesaj atti "slm" yazmış facebooktan. En sinir olduğum şeydir zaten bu tarz bir suru mesaj gelir bayanlra Türk kızları bunu bilir. Sıradan dedim. Adam olsaydı çıkar karsima konusurdu veya adam akıllı bir mesaj yazardı "slm" nedir adam selam vermeye bile usenmis dedim. Bana bu konuyu acma bidaha dedim ama yok. Dakka basi konuyu acıyor. En sonunda bugün bir komsumuz vardi onun yaninda da. açtı konuyu. Bir de milletin yanında söylüyor hepten sinir oluyorum. Kapat konuyu diyorum hala bir kez konuş tanış nolcak diyor istemiyorum ısınamıyorum diyorum yok. Komsu da vardi ama en sonunda delirdim dayanamadim saydim agzima geleni. Ya daha yeni mezun olmuşum daha meslege baslamadım ben evlenmeyi düşünürsem kendim bulurm sen korkma ne meraklıymıssn beni evlendirmeye ya dedim. bir daha bu konuyu acma son kez diyorum o kadar kurtulmak istiyosan benden pılımı pırtımı toplar giderim bu evden dedim. 23 yasındaym daha ya atlı mı kovalıyo ne acelem var. Çok kötü kavga ettik küstük vicdan azabı da çekiyorum şimdi bağırdım kırdım diye. Sizce haksız mıym cok mu abarttım?

Abartıp abartmadığını bilmem de sevgilin olup onunla evlenecek yaştasın. Annenin istemediğin biriyle tanışmanı istemesi saçma olmuş. Anneler bazen iyi biri o olsun diye uğraşırlar. Yaşın müsait. O arkadaşından hoşlanıyorsan ciddi düşünüyosa ister seni o zaman adı belli olur. istediğin zaman evlenirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X