annemle kavgalarımız?

sekerkizcandy28

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Mart 2017
44
10
35
merhaba,
çok bunaldığım için buraya yazarak rahatlamak istiyorum. ben 28 yasında bir bayanım 14 yasındayken annemle babam ayrıldı şiddetli bir geçimsizlikleri vardı hatta o zamanları bende hatırlıyorum annem uzun yıllar kv ile birlikte oturmuş huzurlu bir evliliği olmamış biri belki de geçmişe olan acısını bana böyle davranarak çıkarıyordur bilmiyorum. sürekli beni sözleriyle didikliyor devamlı kimlerle mesajlaştığımı arkadas listemi görmek istiyor çantamı karıştırıyor ya da ve sürekli benden şikayet ediyor bunu üstelik insanların yanında yapıyor sen hamarat değilsin yemek yapmayı bilmiyorsun evlenemezsin bu halde ya da insanlara yağlı davran herkesi seviyormuş gibi ol tatlı tatlı dille konuş herkesle yüzüne gül ikili oyna misafirliklerde tabak kaldırmaya yardım et buyuklerın devamlı ellerini öp yağla herkesi yasın bak 28 oldu böyle davranda insanlar seni birilerine tavsiye etsin yemek yapmazsan yağlı davranmazsan asla geçinemezsin evliliğinde ... hiçbşy bilmiyorsun miletin kızları herseyi biliyor diye devamlı küçük çocuk gibi azarlıyor beni ne yapacağımı şaşırdım artık.

Ne yapacağınız belli.Annenizin taktikletini göz ardı edeceksiniz.Olduğunuz gibi davranacaksıniz.
Ne kadar kaba bir tabir "yağlı davranmak".
28 yaşındasınız olgusunun artık. Kendiniz olun kafi.
kendim odunmuşum böyle olmamalıymışım devamı eleştiri devamlı eleştiri bıktım artık

Kendi annem aklıma geldi.
Annem de bu tarz laflar söyledi durdu yıllarca,umurumda bile olmadı,o benim dik başlılığım, olması gereken diye söylemiyorum.
Baktı değişmiyorum sonra da senin gibi odunlar iyi kocalar bulur dedi,kendisinin bu konuda hiç şansı olmadı çünkü.
Buldum evet,şükür iyi bir eşim var.
Annem bu sefer de başka yerlerden vurmaya çalışıyor her fırsatta.
Bitmez ki eleştirileri huyu bu çünkü.

Kendi annem aklıma geldi.
Annem de bu tarz laflar söyledi durdu yıllarca,umurumda bile olmadı,o benim dik başlılığım, olması gereken diye söylemiyorum.
Baktı değişmiyorum sonra da senin gibi odunlar iyi kocalar bulur dedi,kendisinin bu konuda hiç şansı olmadı çünkü.
Buldum evet,şükür iyi bir eşim var.
Annem bu sefer de başka yerlerden vurmaya çalışıyor her fırsatta.
Bitmez ki eleştirileri huyu bu çünkü.
Derdi ne bir anlasam kaç yasında evlendiniz ?

Benzer şeyleri yaşıyorum annem her şeyimi eleştirir bildiğin beğenmiyor beni.:işsiz:Her şeyime karışır gittiğime geldiğime yedigime giydiğime...Dayanamayıp bağırdıgim oluyor.Ama değişmiyor...Değiştiremezsin böyle kabul edip yaşamaktan başka çare yok.
Beni tarif etmişsin sanki

Derdi ne bir anlasam kaç yasında evlendiniz ?
32 yaşına girdiğimde evlendim.
Derdi ele güne karşı kızın çeyizi yok vs dedirtmemek,
Kendisi öyle yetiştiği ve gördüğü için sizin de öyle olmanızı istemek ya da baştan bazı şeylere karşı korumak.
Haksız değiller ama üslupları biraz kötü,
En modern ailelerde bile kavga esnasında yüze vurulan konular maalesef.

32 yaşına girdiğimde evlendim.
Derdi ele güne karşı kızın çeyizi yok vs dedirtmemek,
Kendisi öyle yetiştiği ve gördüğü için sizin de öyle olmanızı istemek ya da baştan bazı şeylere karşı korumak.
Haksız değiller ama üslupları biraz kötü,
En modern ailelerde bile kavga esnasında yüze vurulan konular maalesef.
Çok canımı sıkıyor ya bir de evlenmemiş olmamı da çok takıyor

Gerçekten tatlı dilli insanlar var ve konuşurken yapısının öyle olduğu anlaşılıyor. Ama normal şekilde konuşan insan da zorla yağlı bi şekilde konuşamazki. O zaman irrite edici olur ve samimiyetsiz gelir.

Sen kendin neysen öyle ol. Zaten annen iki yüzlü ol bile demiş. Böyle bir annenin fikirlerini uygulamayacaksın herhalde?

Keşke düzgün bir yön gösteren annen olsaydı canım. Evliliği de kafana takma allahtan hayırlısını iste.

neyseniz o olun.kimsenin demesiyle karakterinizden ödün vermeyin.anneniz çok tatli dilli birimi?
herşey bu sekilde halloluyorsa babanizla evliliği neden yürümedi?
büyük ihtimal kendi hep alttan aldi ve ezilen o oldu.
bir kızım olsa cok isterim insanlarla mesafeli olabilen kendinden taviz vermeyen kimseye yaranacagim diye kendi isteklerinden vazgeçmeyen, bir karakteri olsun..

Gerçekten tatlı dilli insanlar var ve konuşurken yapısının öyle olduğu anlaşılıyor. Ama normal şekilde konuşan insan da zorla yağlı bi şekilde konuşamazki. O zaman irrite edici olur ve samimiyetsiz gelir.

Sen kendin neysen öyle ol. Zaten annen iki yüzlü ol bile demiş. Böyle bir annenin fikirlerini uygulamayacaksın herhalde?

Keşke düzgün bir yön gösteren annen olsaydı canım. Evliliği de kafana takma allahtan hayırlısını iste.
çok sıkıldım her dakika bekarlığımın yuzume vurulmasından

neyseniz o olun.kimsenin demesiyle karakterinizden ödün vermeyin.anneniz çok tatli dilli birimi?
herşey bu sekilde halloluyorsa babanizla evliliği neden yürümedi?
büyük ihtimal kendi hep alttan aldi ve ezilen o oldu.
bir kızım olsa cok isterim insanlarla mesafeli olabilen kendinden taviz vermeyen kimseye yaranacagim diye kendi isteklerinden vazgeçmeyen, bir karakteri olsun..
inşallah olur bırgun istediğiniz gibi bir kızınız... evet çok alttan aldı bazen de çok kavga etti vs işte bilmiyorum dengeyı koruyamadı ayrıldılar ama ben devamlı eleştirilmekten çok yoruldum

X