Anormal bir durum

Biz de burada yazılanlara göre cevap vermeye çalışıyoruz doğal olarak. Susmanın kimseye bir faydası yok. Sorunlarınızı konuşarak çözmeye çalışın derim. Erkekler bizim gibi değil, düz mantık çalışır onların kafası. Onun bişeyleri anlamasını beklemek yerine, sorunlarınız her ne ise konuşarak anlatmak en doğrusu.

Aynısını şöyle düşünün mesela. O da bazı konularda size doludur, size söylemiyordur, susup içine atıyordur. Belki de o yüzden masaj yapmıyordur, ya da rahatsız olduğunuz başka bir şeyi yapmıyordur. Böyle düşününce ne kadar tuhaf oluyor değil mi? O yüzden diyalog kurmak her zaman en doğru çözümdür.
Ahh karşıma alıp konuşmak istesem ağlayacağım için susmayı ve anlamasını bekliyorum öylece. Büyük bir iletişim kopukluğumuz var. Ve ben hiç bişey yapmak istemiyorum artık. Öylece bir köşede durup neden evlendim ki diye kendimi cezalandırmak istiyorum.

Ahh karşıma alıp konuşmak istesem ağlayacağım için susmayı ve anlamasını bekliyorum öylece. Büyük bir iletişim kopukluğumuz var. Ve ben hiç bişey yapmak istemiyorum artık. Öylece bir köşede durup neden evlendim ki diye kendimi cezalandırmak istiyorum.
Sorunlarınızı hafife aldığımı düşünmeyin lütfen ama size çok emin bir şekilde şunu söyleyebilirim. Sizin sorununuz pandemiden dolayı beraber dışarıda birşeyler yapamamak, sosyalleşememek vs. Etrafımda sıkça gördüğüm bir problem bu. Haftasonu zaten sokağa çıkılamıyor, haftaiçi yapayım deseniz zaten her yer kapalı, 21.00’de evde olmanız gerekiyor her türlü. Yani aslında hemen hemen herkesin yaşadığı problemleri sadece siz yaşıyorsunuz zannediyorsunuz. Bir de regl döneminde olduğunuzu söylemişsiniz, bu da tuzu biberi olmuş. Şu pandemi bitene kadar sağduyulu olmakta fayda var. Pandemiden sonra ortada hiçbir problem olmadığını kendiniz göreceksiniz. Kimse için kolay değil. Herkesin psikolojisi bozuk ki muhtemelen eşinizin de aynı şekilde. Dünyayı kendi etrafınızda dönüyor gibi düşünmeyin.

Şöyle ki amacım olay cıkartmak değildi. Sabah nasılsa gelir yanaşır bir şekilde unutulur dedim ama baktım ki ben konuşmadıkça o da konuşmuyor. Hır gürü hayatta sevmiyorum. Genelde içime atıyorum ve bir anda patlıyor bende.
Bu olayın dışında olarak, başlangıç için içinize atmasaniz mi acaba? Belki de biriktirip biriktirip patladiginiz için eşiniz bu sefer de öyle bişey olucagini düşündü

Peki sadece eşinden mi bekliyorsun?
Son zamanlarda öyle. Çünkü cok düştüm üzerine farkettim bunu. Öpmek sırnaşmak şakalaşmak cok severim zaten evde iki kişiyiz. Kendi kendime bile çoşar eğlenirim ben. Ama evin içinde tek başına gibiyim. o bir o da da elinde telefon yetiyor öyle takılmak. Bana ne yaklaşımı var ne şefkati. Karşısında çocuklar gibi ağladım bi derdimi paylaşırken elimi tutup sarılmasını bekledim ama öylece dinledi el gibi. Geri çektim kendimi ne öpüyorum ne sarılıyorum artık. Masaj konusu da son olay oldu artık.

Bir kaç gündür eşimle küsüz. Durum masaj konusundan patlak verdi. İkimizde şuan çalışmıyoruz. Bütün gün oturur elinde telefon takılır. Bende varsa ev işleriyle uğraşırım. Gece yatağımıza geçince masaj istedim. Ağrılarım oluyor. Tamam telefonda bi işim var halledip yapıcam dedi. Okey dedim bende telefonda takıldım. Sonra farkettim ki işini halletmiş öylesine takılıyor başka sitede. Farkettiğimi görünce gönülsüz şekilde unuttun sandım dedi bişey demedim. başladı masaj yapmaya. Öyle bir yapıyor ki belli istemediği , yani benim tatmin olacağım şekilde değil beni kızdırmak amaçlı birazda bu. Tamam ben istemiyorum diyip arkamı dönmek istedim bu seferde şaka yaptım diye ısrar edip döndürmedi beni. Ama o kadar sıkıldım ki tavrından (zor sanki birkaç dk masaj yapmak) dönmek istiyorum bırak diyip döndüm. Maksadım olay çıkartmakmış öyle söyleyip , o da döndü arkasını yattı. :silah:Bu sebeple konuşmuyorum o da konuşmuyor. Neden olay çıkartmak isteyim ki. Hem yapıcam diyip yapmıyorsun sesimi çıkartmadığım halde nasıl olay çıkartmak istemiş olabilirim ki? Ama ben yinede sabah kalkıp kahvaltıyı hazırlarım akşam olur yemeğimizi yaparım. Ama beyfendi bir çay bile içermisin diye sormadan kendine koyar içer... nerede yanlış yapıyorum ben niye anlaşılamıyorum ki . Kendimi bu evde bazen sahiplenilmiş hayvan gibi hissediyorum... boşanmak bile geçiyor kafamdan... tahammül edemiyorum canımı sıkan ne varsa..
Diğer mevzuları bilemem ama masaj yapmaktan ben de nefret ediyorum 😬 eşim ne zaman istese gönülsüz yapıyorum o da pek istemez oldu artık. Yapmayı sevmeyene işkence resmen

Esinizin yaptigini ben esim masaj istediginde yapiyorum.. Usenirim, canim istemez, masaji gevsekce yaparim . Cunku yapasim yoktur .

Hani cok agrisi olur farkli bi durum olur zorlarim tabi kendimi gerekirse bir saat..

Bu ve bunun gibi basit konularda bosanmak mi geciyor aklinizdan anlamadim!?...

Pardon siz iyi misiniz ? Ciddiyim.
Tek bu değil bu son olaydı. Daha önceleri de var yansıtmak istemedim buraya.

Sorunlarınızı hafife aldığımı düşünmeyin lütfen ama size çok emin bir şekilde şunu söyleyebilirim. Sizin sorununuz pandemiden dolayı beraber dışarıda birşeyler yapamamak, sosyalleşememek vs. Etrafımda sıkça gördüğüm bir problem bu. Haftasonu zaten sokağa çıkılamıyor, haftaiçi yapayım deseniz zaten her yer kapalı, 21.00’de evde olmanız gerekiyor her türlü. Yani aslında hemen hemen herkesin yaşadığı problemleri sadece siz yaşıyorsunuz zannediyorsunuz. Bir de regl döneminde olduğunuzu söylemişsiniz, bu da tuzu biberi olmuş. Şu pandemi bitene kadar sağduyulu olmakta fayda var. Pandemiden sonra ortada hiçbir problem olmadığını kendiniz göreceksiniz. Kimse için kolay değil. Herkesin psikolojisi bozuk ki muhtemelen eşinizin de aynı şekilde. Dünyayı kendi etrafınızda dönüyor gibi düşünmeyin.
Pandemi değil işte bu. Adam normalde böyleydi asla çıkmak gezmek istemezdi ayrıldım bitirdim ilişkiyi. 1 ay sonra kendi döndü pişman şekilde yaptığı hataları farketmiş affetmemi istedi. Cok çırpındı barışmak için. Affettim. Nişan sürecinde iyiydik hoştuk. Evlenince bitti her şey. Geçiciymiş meğerse evlenene kadarmış. Ne balayına çıktık ne başbaşa yemek yedik nikahtan sonra. Neyse dedim. Pandemi var sonrada yaparız dedim. Meğerse şuaralar farkediyorm ki tamamen yalanmış davranışları.

Bu olayın dışında olarak, başlangıç için içinize atmasaniz mi acaba? Belki de biriktirip biriktirip patladiginiz için eşiniz bu sefer de öyle bişey olucagini düşündü
Ya öylede sanki cok problem cıkarıyomuş gibi hissetmek istemiyorum. Devamlı bişeyleri söylemek şikayet etmekten rahatsız oluyorum.. ben huzuru seven insanım hep görmezden gelmeye çalışıyorum. Ama gerçekten baskıladığım şeyler beni yoruyor

Bende aksine cok severim yapmayı ve yapılmayı. 🙂 yani biri iyi hissedecekse yaparım bir süre o şeyi. Biri dediğimde sevdiğim önemsediğim biri :KK36:
İşte herkes öyle hissetmeye bilir. Ben yapmayı da yaptırmayı da sevmem 😅 eşiniz de belki öyledir. Ama ev işlerinde vs yardım etmiyordur o ayrı, o tam kızmalık mesela. Siz masajdan ziyade ona odaklanın

Pandemi değil işte bu. Adam normalde böyleydi asla çıkmak gezmek istemezdi ayrıldım bitirdim ilişkiyi. 1 ay sonra kendi döndü pişman şekilde yaptığı hataları farketmiş affetmemi istedi. Cok çırpındı barışmak için. Affettim. Nişan sürecinde iyiydik hoştuk. Evlenince bitti her şey. Geçiciymiş meğerse evlenene kadarmış. Ne balayına çıktık ne başbaşa yemek yedik nikahtan sonra. Neyse dedim. Pandemi var sonrada yaparız dedim. Meğerse şuaralar farkediyorm ki tamamen yalanmış davranışları.
E kendiniz söylüyorsunuz işte pandemi var sonra yaparız diye? Şu aralar pandemi bitti de biz mi bilmiyoruz? Pandemi sürecinde evlenmişsiniz anladığım kadarıyla. Haklı olduğumu doğrulamış oldunuz aslında.

Bence siz dolmussunuz ve patlamasi boyle olmus masaj yapmiyor diye kavga etmek fazla olmus esiniz basindan beri boyle degilmiydi sonradan degismis olamaz bunun icinmi bosanmayi dusunuyorsun ? Esin zaten okuzmus onu degistiremezsin

İşte herkes öyle hissetmeye bilir. Ben yapmayı da yaptırmayı da sevmem 😅 eşiniz de belki öyledir. Ama ev işlerinde vs yardım etmiyordur o ayrı, o tam kızmalık mesela. Siz masajdan ziyade ona odaklanın
E kendiniz söylüyorsunuz işte pandemi var sonra yaparız diye? Şu aralar pandemi bitti de biz mi bilmiyoruz? Pandemi sürecinde evlenmişsiniz anladığım kadarıyla. Haklı olduğumu doğrulamış oldunuz aslında.
Nişan sürecinde de pandemi vardı. Ama ormana gitmek sahile gitmek hep vardı bir planımız. öyle cafeler vs değil istediğim benim. Yani şuanda da yapabileceğimiz şeyleri söylüyorum genelde.her şeyi geçin yürüyüşe çıkıyorum evimin sitesinde ona bile katılmaz.

Belki surekli masaj istediginiz icin sıkılmış olabilir.mesela benim esim cok sever bende nefret ederim masaj yapmaktan.hastalik olsa neysede yorgunum diye masaj yaptirmak esinizi bunaltmis olabilir.

Nişan sürecinde de pandemi vardı. Ama ormana gitmek sahile gitmek hep vardı bir planımız. öyle cafeler vs değil istediğim benim. Yani şuanda da yapabileceğimiz şeyleri söylüyorum genelde.her şeyi geçin yürüyüşe çıkıyorum evimin sitesinde ona bile katılmaz.
Şu soğuk havalarda sahile, ormana gitmemek çok mu anormal sizce? Biz de eşimle uzun zamandır dışarıda hiçbir şey yapamıyoruz. Ki o istese ben istemem. Herşeyi geçtim, gidip hastalık kapmak da var. Yani bence sorunu biraz da kendiniz de arayın bence. Aşırı ilgi isteyen biri gibi geliyorsunuz bana.

Bir kaç gündür eşimle küsüz. Durum masaj konusundan patlak verdi. İkimizde şuan çalışmıyoruz. Bütün gün oturur elinde telefon takılır. Bende varsa ev işleriyle uğraşırım. Gece yatağımıza geçince masaj istedim. Ağrılarım oluyor. Tamam telefonda bi işim var halledip yapıcam dedi. Okey dedim bende telefonda takıldım. Sonra farkettim ki işini halletmiş öylesine takılıyor başka sitede. Farkettiğimi görünce gönülsüz şekilde unuttun sandım dedi bişey demedim. başladı masaj yapmaya. Öyle bir yapıyor ki belli istemediği , yani benim tatmin olacağım şekilde değil beni kızdırmak amaçlı birazda bu. Tamam ben istemiyorum diyip arkamı dönmek istedim bu seferde şaka yaptım diye ısrar edip döndürmedi beni. Ama o kadar sıkıldım ki tavrından (zor sanki birkaç dk masaj yapmak) dönmek istiyorum bırak diyip döndüm. Maksadım olay çıkartmakmış öyle söyleyip , o da döndü arkasını yattı. :silah:Bu sebeple konuşmuyorum o da konuşmuyor. Neden olay çıkartmak isteyim ki. Hem yapıcam diyip yapmıyorsun sesimi çıkartmadığım halde nasıl olay çıkartmak istemiş olabilirim ki? Ama ben yinede sabah kalkıp kahvaltıyı hazırlarım akşam olur yemeğimizi yaparım. Ama beyfendi bir çay bile içermisin diye sormadan kendine koyar içer... nerede yanlış yapıyorum ben niye anlaşılamıyorum ki . Kendimi bu evde bazen sahiplenilmiş hayvan gibi hissediyorum... boşanmak bile geçiyor kafamdan... tahammül edemiyorum canımı sıkan ne varsa..
Üşenmeyip böyle bı konuyu açmak. 🤣🤣 Bende üşenmeyip yorum yazayim bari. Hayat kısa . Takılmayın bu kadar basit şeylere. En büyük derdin eşinin masajı isteksiz yapması olsun ne diyim🤣🤣

Eşimde bana çok iyi masaj yapar ama hep bana yap der ben yapmam sıkılırım hemen belki eşinizde hemen sıkılır öyle biridir bir yeri ağrısa bile istemeye istemeye yaparım çokta takılmayın bence 😇

Bazen bendede oluyor bu. Seviyorum kocamı ama bazen bu his benide basıyor? Neden diyorum kendime🤷🏼‍♀️ Sizide çok iyi anladım çünkü ben onun için birşeyler yapıyorsam oda benim için yapmak zorunda çok doğrusun. Burda çoğu kişi eleştirmiş sizi ama haklısınız bence. Hele ki şu eve tıkılıp kaldığımız günlerdeki sıkıntıda eklenince üstüne😪😪 heleki benm gibi ailenizdende uzaksanız🤷🏼‍♀️ Ben sizi çok iyi anlamış olurum❤️

X